Dobrze się w PiS zastanówcie zanim dokonacie aborcji na marzeniach o silnej Polsce!

Prześlij dalej:

Rzygać mi się chce, gdy mam przedstawiać i wysłuchiwać argumentów na dyżurne tematy, a powód nudności jest jeden. Po prostu istnieją takie problemy, których nie da się rozwiązać w lewo albo w prawo i powinien to rozumieć każdy człowiek używający mózgu. Gdy na wokandę debaty publicznej wrzuca się jeden z takich tematów, z góry wiadomo, że będzie tylko i wyłącznie rzeź. O aborcji wszyscy wiedzą już wszystko i mielenie tych samych porównań, analogi oraz „błyskotliwych” sentencji nikogo nie przekonuje. Po jednej stronie idiotki krzyczą o „zygocie”, po drugiej siedemdziesięcioletnie aktywistki każą rodzić po trupie matki. Te skrajne przykłady są oczywiście pewnym przerysowaniem, ale jednocześnie 100% zapowiedzią przyszłych wydarzeń. Uprzedzałem i starałem się bić we wszystkie dzwony, że takie „igraszki” przypominają testowanie płomienia zapalniczki na beczce prochu, ale „walczący o wartości nadrzędne” odpowiadali, że nic się nie stanie i bijemy się o sens. Stanie się i już się dzieje, nie walczymy też o żadne pryncypia, ale o pokazanie kto tu rządzi duszą. Aborcja w sumie dotyczy może 5 tysięcy par rocznie, z tego większość to nie są głupkowate teoretyczne rozważania, tylko najbardziej bolesne ludzkie tragedie. Ktokolwiek sądzi, że mąż zgwałconej żony, która zaszła w ciążę, może ze spokojem przyjąć teoretyczną „naukę Kościoła” i da się przekonać zdjęciami poćwiartowanego dziecka w 14 tygodniu ciąży, ma jakieś głębokie odchylenia albo urodził się na Marsie. Nie wnikam tutaj w zasady, kodeksy, dekalog, mówię o ludzkich emocjach, które nie podlegają racjonalizacji. Człowiek w skrajnych sytuacjach odchodzi od zmysłów i można mu machać ulotką jak wiatraczkiem, ale to go tylko bardziej rozjuszy.

Strony

40990 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

61 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Dla niektórych to tylko potwierdzenie, że się nic nie zmienia. Temat aborcyjny obrzydzi dobrą zmianę.
  Mam wrażenie, że zostaniemy ponownie wydymani. Tym razem pod białoczerwonymi hasłami, bo tęczowych mieliśmy już dość. 

 2. avatar

  Ta akcja jest tak słaba, że rzeczywiście zastanawiam się nad możliwością sabotazu. Kaczyński stracił rozum???? Cholera mnie bierze, że - jak napisaleś - po tak chwalebnym programie 500+ PiS wjeżdża na pole minowe. Ludzie, trzymajcie mnie :/ :/ :/ :/

 3. Jeśli skutkiem tej akcji (z ustawą aborcyjną), PiS utraci władzę - teraz, w przeciągu najbliższego półrocza, to mozemy być pewni jednego.
  Tamci zrobią nam taką łaźnię, że się nie pozbieramy. Po prostu  z zemsty.
  Przyjmą nie 7 tysięcy, ale 700 tysięcy tzw. "emigrantów" i te brudasy będą mogły wszystko, a nam nie będzie wolno nic. Bedą gwałcić na ulicach w biały dzień a policja będzie miała zakaz interweniować.
  To jest realne zagrożenie.

 4. avatar

  Mysle, ze takie dziecko mialoby prawo zostac wyslane do kraju swego ojca...

 5. avatar

  A poza tym, czy nikt nie slyszal o:


  http://i.imgur....

  na wypadek, gdyby rzeczywiscie mielibysmy mieszkac w sasiedztwie setek gwalcicieli... To chyba znacznie lepszy pomysl :-)

 6. avatar

  jednego pokaleczy, pozostali cię ukamienują.

 7. avatar

  Przecież tak czy siak mnie ukamienują - skoro próbował mnie zgwałcić, znaczy sprowokowałam.

 8. Nic dodać nic ująć.
  W Polsce radykalizmy nie mają wzięcia, ćwiczyła to lewica na przykładzie gender, a teraz będzie ćwiczyć to prawica z radykalną ustawą antyaborcyjną i się poślizgną jak na skórce od banana. Uważam to posunięcie za błąd polityczny.

 9. Media peowskie pompują "terlikowców" jak Petru a kiedyś Palikota.Chcą wytworzyć wrażenie że koalicja antypisowska wzbogaciła się o nowego członka - Kościół.

 10. Komuś bardzo zależy na wywołaniu tematu aborcji właśnie teraz. Wczoraj w Polsacie usłyszałem: czemu Agata Duda milczy? Ktoś się pospieszył z tym pytaniem, przy okazji odkrył autorów tego zamieszania.
  Projekt obywatelski ustawy na razie jest na etapie zbierania podpisów (?). Kaczor zapowiedział, że jeżeli będzie rozpatrywany przez Sejm, to w klubie PiS nie będzie przymusu. W 2006 roku Kaczor oznajmił, że nie jest mu potrzebne otwieranie kolejnego frontu, przypuszczam że tak będzie i tym razem. W sumie jeszcze nic nie wiadomo, a wrzask taki jakby żywcem odzierali ze skóry. 

 11. się podchodzić do tematu BEZ HISTERII. 

  W dzisiejszym Gościu Niedzielnym padają zarzuty że PIS się nie kwapi do przyjęcia tej ustawy. 
  Fakt jest taki, że to nie jest projekt PIS-u ale to PIS bierze chcąc nie chcąc na barki końcowy efekt projektu ustawy. 

  Matka Kurka może w tym pomóc lub nie. Histerycznymi tweetami nie pomagasz.  I musisz wziąć pod uwagę, że wartości katolickie dlatego są fundamentalne, że nie znają kompromisu politycznego, lepszego czasu itd. Tam w sejmie są ludzie, którzy mają określone wartości. Tak zostali wybrani. Żądamy od nich pewnych zachowań. Ale jeżeli wymagamy służby wobec narodu i dbania o nas i oni to robią, to dlatego że mają te wartości. Nie oczekujmy wyrafinowania, politycznego cwaniactwa w kwestii tych wartości jeżeli na przykład wchodzą w sferę, która jest dla Ciebie przegięciem, bo to się politycznie nie opłaca. Oczekukesz dualizmu myślowego.

  JK nie oczekuje dyscypliny partyjnej - tyle może zrobić. Można podrzucić jakieś pomysły ale na pewno nakręcanie tego, jak nie raz to robi Kataryna czy Warzecha nie pomaga.

 12. Przecież to powtorka numeru który kiedyś zorganizował Marek Jurek. Też poszło o ustawę antyaborcyjną.
  Udało się wówczas osłabić koalicję rządową i PiS stracił władzę.Ta sama robota i ta sama ręka.

 13. to Lepper i Giertych  byli  koniem trojańskim.

 14. ktorzy jak ja poszli na kompromis i glosowali na PiS jako na jedyna realna sile polityczna opozycyjna do postkomuny i do eurokomuny.

  Dla mnie liczy sie dekomunizacja chocby pod postacia otwarcia Archiwum Z, naprawa armii, sadownictwa, odbudowa przemyslu, repolonizacja mediow, repolonizacja bankow etc.

  Uwazam takze ze te 2 kadencje (czego z calego serca PiS-owi zycze) to tylko poczatek nowej drogi, pewien punkt zwrotny i pozniej powinny powstac inne formacje polityczne.

  Ale to tylko moja opinia.

 15. avatar

  jest ta opinia, moja też.

 16. #Pytam zatem. Po jaką cholerę robić Polakom takie testy na zachowania w ekstremalnych przypadkach?

  Za moich czasów się mówiło: puszczają dymy. A wszystko po to, żeby rozwodnić temat z TK. Za chwilę wyciągnąć jeszcze eutanazję, pogrilować tematy z miesiąc lub dwa, zyskać czas do wakacji. Potem sezon ogórkowy i po wakacjach sytuacja w mediach jest następujaca: reformy PiS zaczynają przynosić konkretne korzyści (szczególnie szarym obywatelom); utrwalona zostaje sytuacja w resortach siłowych, TK jest już tylko wspomnieniem; po aborcji i eutanazji nie ma już śladu... (oczywiście nie odbywa się żadne głosowanie, gdyż są ważniejsze sprawy - status quo zostaje zachowane, ludzie od lewa do prawa kiwają pozytywnie głowami nad kompromisem).

  Od 25 lat aborcja & eutanazja służą w Polsce jako zasłona dymna dla każdego rządu, nieważne skąd by on nie pochodził.

 17. To nie jest typowa rządowa zasłona dymna, bo robią ją krety w Pisie, nie rząd.

 18. skoro przyjmujemy, że jest geniuszem politycznym będzie musiał sobie z tym poradzić.  Jeżeli ta ustawa ma rozsadzić PIS to przepraszam ale ci ludzie nie będą wstanie sprostać polityce zewnętrznej, bezpieczeństwa kraju militarnego, energetycznego i innym poważnym sprawom.

 19. avatar

  Że co? Z ciekawości pytam, co łyknęłaś?

  BTW, oczywiste, że sobie nie poradzą :)^:)

 20. avatar

  Wiesz od czego się zaczęła rewolucja w Rosji? Nie od polityki zagranicznej i innych takich, ale od durnego hasła "każdemu według potrzeb". Tak się robi ferment. Ta ustawa to ferment rewolucyjny, nie żadne wartości i to jest diagnoza obiektywna, nie mająca nic z przekonaniami. Mnie jest o 85% bliżej do "prolajf" niż do kretynek "moja macica", ale te 15% proszę mi zostawić, a nawet się od nich odpieprzyć.

 21. Aquila non captat muscas...

 22. Nooo, ale, zdaje sie, Jaroslaw nie daje sie wciagnac. Wybrnal dyplomatycznie z sytuacji, mówiac, ze on, jako katolik slucha glosu biskupów, ale w jego partii nie ma dyscypliny sejmowej w tej sprawie. A to znaczy "nie bedzie wiekszosci sejmowej w tej sprawie".

 23. Jak wcześniej pisałem .
  Jest w obozie rzadowym grupa ludzi próbujących budować swój kapitał polityczny.
  Bananowa republika - Gdzie wszystko opiera się na zdrowiu Prezesa.
  Jeśli jego zabraknie - trzeba mieć pozycję wyjściową .

 24. Gowin wyjaśnił, jeśli chodzi o niego: za zakazem aborcji jeśli chodzi eugenikę, w przypadku gwałtu: wola kobiety. 

  Ja od siebie dodam, że ten kompromis aborcyjny był poczyniony w czasach gdy jeszcze nie było powszechnego in vitro, badań prenatalnych. Dziś mamy eugenikę i prawodawstwo musi wyjść temu na przewiw. 

 25. Gowin trochę pogubiony. Dlaczego płód uszkodzony ma być uprzywilejowany względem poczętego wbrew woli kobiety?
  Znaczy się gdy płód powstaje w wyniku gwałtu, ale jest uszkodzony, to co będzie?
  Skoro sam Gowin uznaje istnienie kategorii "płodów niepożądanych" to powinien być konsekwentny, czyli podatny na jej poszerzanie, np o poczęty bez zgody męża z obcym dawcą.

 26. avatar

  Nikt nie jest pogubiony :-) Moze chodzic o to, ze kobieta noszac dziecko gwalciciela codziennie przezywa na nowo swoj gwalt, to brzemie o wiele ciezsze do udzwigniecia, niz noszenie dziecka po prostu chorego.

  Mysle, ze kobieta powinna w takim wypadku otrzymac pomoc psychologiczna i pozwolenie na urodzenie wczesniej, jesli chce, ale rozumiem motywy Gowina.

 27. Przysięga Hipokratesa. Przyrzeczenie lekarskie. Deklaracja wiary...

  Pamiętacie, jaki się zerwał krzyk? Do tego stopnia, że niektórzy się z owej deklaracji wycofali.
  Dr Półtawska pisała gdzieś, że na jakiejś konferencji dla lekarzy, przy pełnej sali, puściła w obieg listę obecności - na którą nikt się nie wpisał. Wróciła pusta.

  Skoro temat jest tak delikatny, i skoro każdy o tym wie - to po co go teraz ruszać?

  Rząd nie zdążył jeszcze okrzepnąć.
  W mojej ocenie to falstart "obywatelskiego projektu" - albo bezmyślność, albo  czyjaś zła wola i celowe działanie.

  10 sposobów na manipulację społeczeństwem

  Warto przeczytać (językoznawca, Noam Chomsky).

 28. Zdublował mi się wpis.
  O deklaracji wiary była swego czasu taka fraszka:

  Na deklarację wiary

  Dziennikarzy znad Wisły
  ogarnęła trwoga,
  bo są w Polsce lekarze,
  którzy wierzą w Boga!

  Deklarują publicznie,
  że...  
  (tacy, owacy)
  Mają zamiar się liczyć
  z Dekalogiem w pracy!

  Każdy redaktor teraz
  jak mantrę powtarza,
  że są przez to niegodni
  zawodu lekarza.

  Eutanazji z aborcją
  medyk nie pochwala?
  Nie dla niego przychodnia!
  I precz ze szpitala!

  Do takiego tumultu
  słuszne są powody,
  plaga może się przenieść
  na inne zawody.

  Co poczną różnej maści
  panowie prezesi,
  Jeśli im ktoś "Nie kradnij"
  nad biurkiem powiesi?

 29. avatar

  w sprawie zakłocenia mszy sa na to odpowiednie paragrafy..ciekawe czy znajdzie sie ktos odwazny;po stronie zwyklych obywateli..a moze i episkopat stanie na wysokosci zadania i pozwie do sądu tą dziennikarską MAŁPIARNIĘ???bylby to wygrany proces z miejsca..gwarantuje!!!

 30. A może ktoś pamięta, jak w 2002 roku czujni dziennikarze TVN całkiem przypadkiem trafili na szarpaninę w zakrystii w miejscowości Czerwonka?

  Oni chyba jakiegoś jasnowidza na etacie zatrudniają, że zawsze zjawiają się tam, gdzie coś ma się dziać.

 31. Strony