Mamy Finał WOŚP i moim zdaniem należy czytać to wydarzenie dosłownie. Sztab fachowców od propagandy, pod wodzą Jerzego Owsiaka próbuje za wszelką cenę utrzymać gigantyczny interes zbudowany wokół przenajświętszej fundacji. Fanatyczni wyznawcy Owsiaka krzyczą, ż Matka Kurka to oszołom prawicowy, katol, a Jurek nie ma z tego interesu ani grosza.

Fanatycy mają to do siebie, że wiedzę zastępują wiarą i dlatego mylą się we wszystkim. Mimo wszystko pod nawałem faktów szyld przyklejony do WOŚP i Jerzego Owsiaka uległ “małej” korekcie” “Nawet jeśli Jurek połowę bierze dla siebie, to mu się należy, tyle dobrego zrobił dla chorych dzieci”. Prócz udowodnienia Owsiakowi w sądzie serii kłamstw i manipulacji, z tej zmiany cieszę się najbardziej. Zgadza się, mamy do czynienia z człowiekiem, który robi wiele, ale dla siebie, a z chorych dzieci tworzy alibi. Finał WOŚP jest bliski i nieuchronny, zatem czas na podsumowanie w formie popularnonaukowego epitafium. 12 groszy do puszki: WOŚP, “Złotego Melona”, “Mrówki Całej” i “Jasnej Sprawy”.

1. Nakłady na służbę zdrowia z NFZ i WOŚP.
nfzwosp.png
Przepraszam, że słupka WOŚP nie widać, ale pierwszy milimetr w Excelu pojawił się dopiero po rozcięgnięciu wykresu na dwie strony.

2. Przeciętne wynagrodzenie pielęgniarki, lekarza, Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej- Owsiak.

zarobki.png
 
3. Finał WOŚP to wspaniała zabawa i radość dla dzieci?.
 
Dzieci w czasie Finału WOŚP

dzieciwosp.jpg dzieciwosp3.jpg dzieciwosp2.jpg
 
Jerzy Owsiak w czasie Finału WOŚP

owsiakf16.jpg owsiakmotor.jpeg owsiakkosmos.jpg
 

4. „zdemoralizowane chuje” – Jerzy Owsiak ze Zbigniewem Hołdysem o tych, którzy chcieli zapłaty za pracę na rzecz WOŚP.

 
Wypłaty dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, która należy do WOŚP

Umowy zlecenia dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, która należy do WOŚP


 
Wypłaty dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak za pracę w Fundacji WOŚP

zaroblid.png

Umowy zlecenia dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak z firmy „Złoty Melon”

Zlecenia dla "Mrówki Całej" firmy należącej do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak z firmy „Złoty Melon” i Fundacji WOŚP na sumę co najmniej 1 300 000 złotych.
 


 
5. Nie wrzucasz nie masz prawa krytykować i leczyć się na sprzęcie WOŚP? Nie martw się, bo wszyscy wrzucają pod groźbą złamania prawa skarbowego. Finansowanie WOŚP, przekraczające wartość zbiórki:

a. Samorządowa kieszeń podatnika. Po 100, p 70, po 50, po 30 tysięcy złotych na imprezy w 1000 miast i maisteczek.

gdansk.png

b. Budżetowa kieszeń podatnika.

Milionowe koszty związane z zabezpieczeniem imprez WOŚP przez służby mundurowe.
Milionowe sponsorowanie przez spółki skarbu państwa, zwolenia z VAT.
Bizantyjskie przygody "Jurka" – godzina lotu F16, 20 000 złotych.

c. Abonamentowa kieszeń podatnika.

Szef TVP2 Wojciech Pawlak: Niczego nie zabieramy, my dajemy. Inwestujemy w tę imprezę 1,6 mln zł, angażujemy ponad tysiąc ludzi. Jesteśmy otwarci na rozmowy z fundacją, ale nie w tej formie.

Czas antenowy dla WOŚP: TVP2 6,10 h, TV Regionalna 45 m, TV Polonia 4,10 h,  łącznie 11,5h. Przy tym była cała masa wejść w najbardziej atrakcyjnym czasie antenowym i w najbardziej oglądalnych serwisach, jak Teleekspress, Wiadomości, Panorama, plus regionalne ośrodki Polskiego Radia.

Licząc tylko i wyłącznie wejścia WOŚP w TVP2 według cennika reklam uzyskujemy: 8 776 650

Analiza kosztów czasu antenowego TV publicznej daje ponad 10 milionów dla samej TVP2.
 
6. Gdyby nie sprzęt WOŚP, dzieci umierałyby w szpitalach?
 
To nie dzieci żyją dzięki Owsiakowi, ale Owsiak i jego żona żyją z instrumentalnego traktowania dzieci. Jerzy Owsiak po śmierci 2,5 letniej Dominiki wszczyna awanturę, grozi zamknięciem WOŚP, obarcza winą za śmierć dziecka ratowników i dyspozytorów medycznych. Następnie spotyka się ministrem Arłukowiczem, wręcza mu projekt szkoleń sfinansowany przez WOŚP i zapowiada, że wystawi do przetargu na szkolenia firmę „Złoty Melon”. Obrzydliwe granie na emocjach, szantaż emocjonalny, działania na poziomie sekty, które bardzo łatwo tą samą idiotyczną metodą można odwrócić. Bliźniaki w szpitalu we Włocałwku umarły pomimo sprzętu WOŚP, 8 letni chłopak umarł we Wrocławiu pomimo sprzętu WOŚP. Mały Adaś przeżył na sali szpitalnej w Prokocimiu bez jednego "serduszka" WOŚP, a obiecany przez Owsiaka sprzęt do dziś nie dotarł.
 
7. Czy ty zrobiłeś więcej dla chorych dzieci od „Jurka Owsiaka”?
 
Jedynymi osobami, które do puszki nie tylko nie wrzucają, ale wyjęły co najmniej 3 miliony złotych, są Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak. Każdy zrobił więcej dla dzieci, bo nikt im tyle nie zabrał.
 
8. Artyści grają za darmo, a ZAIKS zwalnia z opłat?

Wielka i od samego początku ściema! Po polsku mówiąc gówno prawda, połączona z potężnym biznesem robionym na chorych i zmarzniętych dzieciach.

ziel.png
 
9. "Przystanek Woodstock" to podziękowanie dla wolontariuszy, bezpłatna, najbezpieczniejsza i najpiękniejsza impreza rockowa.
 
Nie dołączę do krytyków, którzy twierdzą, że na „Przystanek Woodstock” przyjeżdżają przyszli złodzieje, bandyci, gwałciciele, alkoholicy itd. Festiwal rockowy ma swoje prawa, chociaż dla mnie to festyn ludowy z tanim wyszynkiem z konserw Lidla, ciepłą lurą udającą piwo i dymem „zioła” unoszącym się nad namiotami. Młodzi ludzie mają to do siebie, że korzystają z życia i nawet jeśli się upodlą, co na „Przystanku Woodstock” jest zjawiskiem masowym, to wcale nie wyznacza moralnej czy intelektualnej degrengolady. Poszaleją, dorosną, zrozumieją. Patologia w tej imprezie tkwi w kilku innych miejscach. Dla Owsiaka „Przystanek Woodstock” to największe żniwa, „Złoty Melon” ma wyłączność na obsługę, a „Mrówka Cała” prawa autorskie i wielosettysięczne zlecenia na obsługę medialną. Owsiak maksymalizuje zyski i do bólu tnie koszty.

Cała ta ludowa zabawa przez lata była organizowana w fatalnych warunkach higienicznych i bez należytego zabezpieczenia ze strony odpowiednich służb. Założę się, że w Polsce może kilka tysięcy osób wie, że „Przystanek Woodstock” przez wiele lat odbywał się na polu minowym, czyli terenach po radzieckich poligonach, gdzie w kolejnych latach wyjmowano tysiące min, niewypałów, niewybuchów i pocisków. Powyższe fakty potwierdza nie „wariat ze Złotoryi”, ale raport NIK. Prawdziwy Woodstock wykreował legendy muzyki: Joe Cocker, Carlos Santana, Jenis Joplin. Polski Jarocin wypromował kultowe kapele: TSA, Tilt, Brygada Kryzys, Dezerter. Owsiak najpierw zarżnął największy i fenomenalny festiwal rockowy w Jarocinie, potem z „Woodstocku” zrobił coś pomiędzy karaoke i wiejską dyskoteką, gdzie od czasu do czasu ściąga emerytów udających „metalowców”.

Kogo wypromował Owsiak? Nieśmiertelni są „ortalionowi sataniści” z grupy „Hunter”, to też legenda, ale pobliskich gmin i powiatów. Wszystko to jest dyskwalifikujące, ale są jeszcze tragiczne statystyki. „Przystanek Woodstock” jest jedynym festiwalem w Polsce, na którym od 4 lat giną ludzie. W sumie, w latach 2010-2014 było 6 zgonów, większość to wynik upojenia alkoholowego. Każdego organizatora podobne statystyki zniszczyłyby w ułamku sekundy, Owsiak bezczelnie wychodzi przed kamery i krzyczy o „najwyższych standardach bezpieczeństwa”, ale to też się kończy.
 
10. Oddajesz 1% podatku WOŚP na sprzęt dla chorych dzieci?
 
W roku 2011 za całą kwotę uzbieraną z 1% WOŚP kupiła nową siedzibę.

siedziba.png
 
W roku 2012, tak zostały podzielone pieniądze z 1% podatku.

wodstoc1prc.png

11. Kup coś na Allegro, tak też wrzucasz do puszki (Finał WOŚP)
 
Allegro nigdy nie należało do zbiórki zwanej Finałem i nigdy pieniądze z Allegro w całości, a nawet w połowie nie zostały przeznaczone na cele zbiórki. Treść uchwały WOŚP:

W wyniku zbiórki Fundacja WOŚP zebrała 50 657 747,68 zł. Po odliczeniu kosztów przeprowadzenia
zbiórki  oraz  środków  uzyskanych  poza  wymogami  ustawy  z  dnia  15  marca  1933  
o zbiórkach publicznych (aukcje Allegro dopisek red.), do rozliczenia w MAiC pozostała kwota 45.023.597,47 zł.

12. Jerzy Owsiak nic nie ma z WOŚP i „Mieszka w bloku”?
 
"Mieszkanie w bloku" to połaczone dwa apartamenty o wartości ponad milion złotych, kupione za gtówkę, a w każdym razie mieszkanie w księdze wieczystej nie jest obciążone hipoteką.

apartament.jpg   apartament2.jpg

Skromne auto za 250 000 zł w wyposażeniu podstawowym ile Owsiak dokupił dodatków wie, ale nie powie. Za paliwo, serwisowanie, ubezpieczenie płaci WOŚP, śmiga "Jurek" do pracy, na dyskoteki i wycieczkę do Paryża.

landek.jpg

Cztery nieruchomości do pełnej dyspozycji Owsiaka i rodziny.

dominikanska.jpg warszawa-niedzwiedzia-2b.jpg
szadowo_0.jpg szadowo2.jpg

Flota co najmniej 15 samochodów i 2 400 000 zł wypłat dla 33 pracowników WOŚP.

BMW X1, samochód ratowniczy.jpg

PS Wersy poświęcone Jadzi, z dedykacją dla mojego Przyjaciela.

202 KOMENTARZE

 1. “Rozkręćmy ten finał na maksa

  "Rozkręćmy ten finał na maksa" Coś mi się wydaję że MK rozkręcił wszystkie finały na czynniki pierwsze a samego kręciela na maxa. Żeby takiego tuza w czerwonych majtach wydudkać fiu, fiu,Szacun potężny !

 2. “Rozkręćmy ten finał na maksa

  "Rozkręćmy ten finał na maksa" Coś mi się wydaję że MK rozkręcił wszystkie finały na czynniki pierwsze a samego kręciela na maxa. Żeby takiego tuza w czerwonych majtach wydudkać fiu, fiu,Szacun potężny !

 3. Caritas – tak wspominany

  Caritas – tak wspominany przez wszystkich, którym z WOŚP nie po drodze (i słusznie) – żeby się nie okazało, że jest 1000 razy bardziej szkodliwy od WOŚP. Zwraca na to uwagę Marian Kowalski, że w Lublinie były rozwieszane jakieś "prouchodźcze" plakaty. Tak, że ostrożnie, radzę słuchać audycji/oglądać audycje z idzpodprad.pl, żeby takich rzeczy się dowiadywać oraz rzeczy z tym związanych, np. o aktualnym "papieżu" Franciszku.

  http://www.caritas.pl/komunikat-caritas-polska-w-sprawie-dzialan-na-rzecz-uchodzcow/

  http://www.caritas.pl/caritas-uruchomila-aplikacje-mobilna-dla-uchodzcow-w-polsce/

  http://wyborcza.pl/7,75398,20974784,caritas-chce-korytarzy-humanitarnych-dla-uchodzcow-z-syrii.html

  Także licytowanie "wyroku" na aukcji na rzecz Caritas, traktowanego jako antyteza WOŚP, może być … niezbyt fortunnym pomysłem.

   

 4. Caritas – tak wspominany

  Caritas – tak wspominany przez wszystkich, którym z WOŚP nie po drodze (i słusznie) – żeby się nie okazało, że jest 1000 razy bardziej szkodliwy od WOŚP. Zwraca na to uwagę Marian Kowalski, że w Lublinie były rozwieszane jakieś "prouchodźcze" plakaty. Tak, że ostrożnie, radzę słuchać audycji/oglądać audycje z idzpodprad.pl, żeby takich rzeczy się dowiadywać oraz rzeczy z tym związanych, np. o aktualnym "papieżu" Franciszku.

  http://www.caritas.pl/komunikat-caritas-polska-w-sprawie-dzialan-na-rzecz-uchodzcow/

  http://www.caritas.pl/caritas-uruchomila-aplikacje-mobilna-dla-uchodzcow-w-polsce/

  http://wyborcza.pl/7,75398,20974784,caritas-chce-korytarzy-humanitarnych-dla-uchodzcow-z-syrii.html

  Także licytowanie "wyroku" na aukcji na rzecz Caritas, traktowanego jako antyteza WOŚP, może być … niezbyt fortunnym pomysłem.

   

 5. “a z chorych dzieci tworzy

  "a z chorych dzieci tworzy alibi" podczas gdy zdrowe żebrzą na mrozie, dopóki nie zachorują.

  – Interes J.O wykorzystuje empatię i "narodową dobroć" czyli dziedzictwo chrześcijaństwa w katolickim wariancie.
  –  Rodzice dzieci nie pozwolą sobie przyjąć do świadomości, że po raz któryś z rzędu zostali "zrobieni w ch**a" a dzieci finansowo "zer****te". Jednakże, imo,  fakt ten jest umieszczony w podświadomości.
  –  W sytuacji,  gdy faktycznie będzie potrzebna "narodowa jedność"  brzydkie rozgrywki J.O. posłużą im jako pretekst na nie: "nie dam się znowu robić w" 

  Wniosek: nieprzejrzystość orkiestry jest "naturalna, z genetycznej istoty rzeczy", tata pułkownik Milicji Obywatelskiej fachowo wychował syna.

  By być maksymalnie zwięzłym, dobrze imo pasuje cytat:  >>kurestwo w permanencji<<

 6. “a z chorych dzieci tworzy

  "a z chorych dzieci tworzy alibi" podczas gdy zdrowe żebrzą na mrozie, dopóki nie zachorują.

  – Interes J.O wykorzystuje empatię i "narodową dobroć" czyli dziedzictwo chrześcijaństwa w katolickim wariancie.
  –  Rodzice dzieci nie pozwolą sobie przyjąć do świadomości, że po raz któryś z rzędu zostali "zrobieni w ch**a" a dzieci finansowo "zer****te". Jednakże, imo,  fakt ten jest umieszczony w podświadomości.
  –  W sytuacji,  gdy faktycznie będzie potrzebna "narodowa jedność"  brzydkie rozgrywki J.O. posłużą im jako pretekst na nie: "nie dam się znowu robić w" 

  Wniosek: nieprzejrzystość orkiestry jest "naturalna, z genetycznej istoty rzeczy", tata pułkownik Milicji Obywatelskiej fachowo wychował syna.

  By być maksymalnie zwięzłym, dobrze imo pasuje cytat:  >>kurestwo w permanencji<<

 7. Juz kolejny raz w Woronicza

  Juz kolejny raz w Woronicza 17 M.Rachon ostro pojechal po Owsiaku a bardzo wyraznie i pozytywnie opowiedzial o naszym gospodarzu i jego walce MK. Takze zaczyna sie urabianie gruntu ,jeszcze  te czerwone sady i duzo informacji co by narod zaczal pytac

 8. Juz kolejny raz w Woronicza

  Juz kolejny raz w Woronicza 17 M.Rachon ostro pojechal po Owsiaku a bardzo wyraznie i pozytywnie opowiedzial o naszym gospodarzu i jego walce MK. Takze zaczyna sie urabianie gruntu ,jeszcze  te czerwone sady i duzo informacji co by narod zaczal pytac

 9. Od początku mówiłem w moim

  Od początku mówiłem w moim środowisku, że to wszystko to będzie wałek i teraz widzę potwierdzenie w moich przemyśleniach. Teraz ludzie zobaczą jak można grać na emocjach ludzi i dymać ich aż miło. Spólki spółeczki i kasa poszła…

 10. Od początku mówiłem w moim

  Od początku mówiłem w moim środowisku, że to wszystko to będzie wałek i teraz widzę potwierdzenie w moich przemyśleniach. Teraz ludzie zobaczą jak można grać na emocjach ludzi i dymać ich aż miło. Spólki spółeczki i kasa poszła…

 11. Moja obserwacja dzisiejszej

  Moja obserwacja dzisiejszej zbiórki pod kościołem:

  – czterech albo pięciu wolontariuszy, nigdy nie było aż tyle

  – do puszek wrzuciło w sumie może kilkanaście osób po mszy i przed. CIENITEŃKO.

  – średnia wieku darczyńców  >60 lat. Serio.

  Reasumujac: wiem już skąd się bierze ostatnia miłość  Owsiaka do Rydzyka. Tak naprawdę celuje w podobny target. Oficjalnie niby prześmiewa, ale tak naprawdę tylko do tej grupy jest jeszcze w stanie skutecznie wyciagnąć rękę po pieniądze. Oczywiście przyjdą jeszcze jakieś małolaty na słabiutkie jak nigdy dotąd koncerty WOŚP, ale wrzucą tyle co im z kieszonkowego zostało przez tydzień. 

 12. Moja obserwacja dzisiejszej

  Moja obserwacja dzisiejszej zbiórki pod kościołem:

  – czterech albo pięciu wolontariuszy, nigdy nie było aż tyle

  – do puszek wrzuciło w sumie może kilkanaście osób po mszy i przed. CIENITEŃKO.

  – średnia wieku darczyńców  >60 lat. Serio.

  Reasumujac: wiem już skąd się bierze ostatnia miłość  Owsiaka do Rydzyka. Tak naprawdę celuje w podobny target. Oficjalnie niby prześmiewa, ale tak naprawdę tylko do tej grupy jest jeszcze w stanie skutecznie wyciagnąć rękę po pieniądze. Oczywiście przyjdą jeszcze jakieś małolaty na słabiutkie jak nigdy dotąd koncerty WOŚP, ale wrzucą tyle co im z kieszonkowego zostało przez tydzień.