Reklama

Mamy Finał WOŚP i moim zdaniem należy czytać to wydarzenie dosłownie. Sztab fachowców od propagandy, pod wodzą Jerzego Owsiaka próbuje za wszelką cenę utrzymać gigantyczny interes zbudowany wokół przenajświętszej fundacji. Fanatyczni wyznawcy Owsiaka krzyczą, ż Matka Kurka to oszołom prawicowy, katol, a Jurek nie ma z tego interesu ani grosza.

Fanatycy mają to do siebie, że wiedzę zastępują wiarą i dlatego mylą się we wszystkim. Mimo wszystko pod nawałem faktów szyld przyklejony do WOŚP i Jerzego Owsiaka uległ “małej” korekcie” “Nawet jeśli Jurek połowę bierze dla siebie, to mu się należy, tyle dobrego zrobił dla chorych dzieci”. Prócz udowodnienia Owsiakowi w sądzie serii kłamstw i manipulacji, z tej zmiany cieszę się najbardziej. Zgadza się, mamy do czynienia z człowiekiem, który robi wiele, ale dla siebie, a z chorych dzieci tworzy alibi. Finał WOŚP jest bliski i nieuchronny, zatem czas na podsumowanie w formie popularnonaukowego epitafium. 12 groszy do puszki: WOŚP, “Złotego Melona”, “Mrówki Całej” i “Jasnej Sprawy”.

1. Nakłady na służbę zdrowia z NFZ i WOŚP.
nfzwosp.png
Przepraszam, że słupka WOŚP nie widać, ale pierwszy milimetr w Excelu pojawił się dopiero po rozcięgnięciu wykresu na dwie strony.

Reklama

2. Przeciętne wynagrodzenie pielęgniarki, lekarza, Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej- Owsiak.

zarobki.png
 
3. Finał WOŚP to wspaniała zabawa i radość dla dzieci?.
 
Dzieci w czasie Finału WOŚP

dzieciwosp.jpg dzieciwosp3.jpg dzieciwosp2.jpg
 
Jerzy Owsiak w czasie Finału WOŚP

owsiakf16.jpg owsiakmotor.jpeg owsiakkosmos.jpg
 

4. „zdemoralizowane chuje” – Jerzy Owsiak ze Zbigniewem Hołdysem o tych, którzy chcieli zapłaty za pracę na rzecz WOŚP.

 
Wypłaty dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, która należy do WOŚP

Umowy zlecenia dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, która należy do WOŚP


 
Wypłaty dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak za pracę w Fundacji WOŚP

zaroblid.png

Umowy zlecenia dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak z firmy „Złoty Melon”

Zlecenia dla "Mrówki Całej" firmy należącej do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak z firmy „Złoty Melon” i Fundacji WOŚP na sumę co najmniej 1 300 000 złotych.
 


 
5. Nie wrzucasz nie masz prawa krytykować i leczyć się na sprzęcie WOŚP? Nie martw się, bo wszyscy wrzucają pod groźbą złamania prawa skarbowego. Finansowanie WOŚP, przekraczające wartość zbiórki:

a. Samorządowa kieszeń podatnika. Po 100, p 70, po 50, po 30 tysięcy złotych na imprezy w 1000 miast i maisteczek.

gdansk.png

b. Budżetowa kieszeń podatnika.

Milionowe koszty związane z zabezpieczeniem imprez WOŚP przez służby mundurowe.
Milionowe sponsorowanie przez spółki skarbu państwa, zwolenia z VAT.
Bizantyjskie przygody "Jurka" – godzina lotu F16, 20 000 złotych.

c. Abonamentowa kieszeń podatnika.

Szef TVP2 Wojciech Pawlak: Niczego nie zabieramy, my dajemy. Inwestujemy w tę imprezę 1,6 mln zł, angażujemy ponad tysiąc ludzi. Jesteśmy otwarci na rozmowy z fundacją, ale nie w tej formie.

Czas antenowy dla WOŚP: TVP2 6,10 h, TV Regionalna 45 m, TV Polonia 4,10 h,  łącznie 11,5h. Przy tym była cała masa wejść w najbardziej atrakcyjnym czasie antenowym i w najbardziej oglądalnych serwisach, jak Teleekspress, Wiadomości, Panorama, plus regionalne ośrodki Polskiego Radia.

Licząc tylko i wyłącznie wejścia WOŚP w TVP2 według cennika reklam uzyskujemy: 8 776 650

Analiza kosztów czasu antenowego TV publicznej daje ponad 10 milionów dla samej TVP2.
 
6. Gdyby nie sprzęt WOŚP, dzieci umierałyby w szpitalach?
 
To nie dzieci żyją dzięki Owsiakowi, ale Owsiak i jego żona żyją z instrumentalnego traktowania dzieci. Jerzy Owsiak po śmierci 2,5 letniej Dominiki wszczyna awanturę, grozi zamknięciem WOŚP, obarcza winą za śmierć dziecka ratowników i dyspozytorów medycznych. Następnie spotyka się ministrem Arłukowiczem, wręcza mu projekt szkoleń sfinansowany przez WOŚP i zapowiada, że wystawi do przetargu na szkolenia firmę „Złoty Melon”. Obrzydliwe granie na emocjach, szantaż emocjonalny, działania na poziomie sekty, które bardzo łatwo tą samą idiotyczną metodą można odwrócić. Bliźniaki w szpitalu we Włocałwku umarły pomimo sprzętu WOŚP, 8 letni chłopak umarł we Wrocławiu pomimo sprzętu WOŚP. Mały Adaś przeżył na sali szpitalnej w Prokocimiu bez jednego "serduszka" WOŚP, a obiecany przez Owsiaka sprzęt do dziś nie dotarł.
 
7. Czy ty zrobiłeś więcej dla chorych dzieci od „Jurka Owsiaka”?
 
Jedynymi osobami, które do puszki nie tylko nie wrzucają, ale wyjęły co najmniej 3 miliony złotych, są Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak. Każdy zrobił więcej dla dzieci, bo nikt im tyle nie zabrał.
 
8. Artyści grają za darmo, a ZAIKS zwalnia z opłat?

Wielka i od samego początku ściema! Po polsku mówiąc gówno prawda, połączona z potężnym biznesem robionym na chorych i zmarzniętych dzieciach.

ziel.png
 
9. "Przystanek Woodstock" to podziękowanie dla wolontariuszy, bezpłatna, najbezpieczniejsza i najpiękniejsza impreza rockowa.
 
Nie dołączę do krytyków, którzy twierdzą, że na „Przystanek Woodstock” przyjeżdżają przyszli złodzieje, bandyci, gwałciciele, alkoholicy itd. Festiwal rockowy ma swoje prawa, chociaż dla mnie to festyn ludowy z tanim wyszynkiem z konserw Lidla, ciepłą lurą udającą piwo i dymem „zioła” unoszącym się nad namiotami. Młodzi ludzie mają to do siebie, że korzystają z życia i nawet jeśli się upodlą, co na „Przystanku Woodstock” jest zjawiskiem masowym, to wcale nie wyznacza moralnej czy intelektualnej degrengolady. Poszaleją, dorosną, zrozumieją. Patologia w tej imprezie tkwi w kilku innych miejscach. Dla Owsiaka „Przystanek Woodstock” to największe żniwa, „Złoty Melon” ma wyłączność na obsługę, a „Mrówka Cała” prawa autorskie i wielosettysięczne zlecenia na obsługę medialną. Owsiak maksymalizuje zyski i do bólu tnie koszty.

Cała ta ludowa zabawa przez lata była organizowana w fatalnych warunkach higienicznych i bez należytego zabezpieczenia ze strony odpowiednich służb. Założę się, że w Polsce może kilka tysięcy osób wie, że „Przystanek Woodstock” przez wiele lat odbywał się na polu minowym, czyli terenach po radzieckich poligonach, gdzie w kolejnych latach wyjmowano tysiące min, niewypałów, niewybuchów i pocisków. Powyższe fakty potwierdza nie „wariat ze Złotoryi”, ale raport NIK. Prawdziwy Woodstock wykreował legendy muzyki: Joe Cocker, Carlos Santana, Jenis Joplin. Polski Jarocin wypromował kultowe kapele: TSA, Tilt, Brygada Kryzys, Dezerter. Owsiak najpierw zarżnął największy i fenomenalny festiwal rockowy w Jarocinie, potem z „Woodstocku” zrobił coś pomiędzy karaoke i wiejską dyskoteką, gdzie od czasu do czasu ściąga emerytów udających „metalowców”.

Kogo wypromował Owsiak? Nieśmiertelni są „ortalionowi sataniści” z grupy „Hunter”, to też legenda, ale pobliskich gmin i powiatów. Wszystko to jest dyskwalifikujące, ale są jeszcze tragiczne statystyki. „Przystanek Woodstock” jest jedynym festiwalem w Polsce, na którym od 4 lat giną ludzie. W sumie, w latach 2010-2014 było 6 zgonów, większość to wynik upojenia alkoholowego. Każdego organizatora podobne statystyki zniszczyłyby w ułamku sekundy, Owsiak bezczelnie wychodzi przed kamery i krzyczy o „najwyższych standardach bezpieczeństwa”, ale to też się kończy.
 
10. Oddajesz 1% podatku WOŚP na sprzęt dla chorych dzieci?
 
W roku 2011 za całą kwotę uzbieraną z 1% WOŚP kupiła nową siedzibę.

siedziba.png
 
W roku 2012, tak zostały podzielone pieniądze z 1% podatku.

wodstoc1prc.png

11. Kup coś na Allegro, tak też wrzucasz do puszki (Finał WOŚP)
 
Allegro nigdy nie należało do zbiórki zwanej Finałem i nigdy pieniądze z Allegro w całości, a nawet w połowie nie zostały przeznaczone na cele zbiórki. Treść uchwały WOŚP:

W wyniku zbiórki Fundacja WOŚP zebrała 50 657 747,68 zł. Po odliczeniu kosztów przeprowadzenia
zbiórki  oraz  środków  uzyskanych  poza  wymogami  ustawy  z  dnia  15  marca  1933  
o zbiórkach publicznych (aukcje Allegro dopisek red.), do rozliczenia w MAiC pozostała kwota 45.023.597,47 zł.

12. Jerzy Owsiak nic nie ma z WOŚP i „Mieszka w bloku”?
 
"Mieszkanie w bloku" to połaczone dwa apartamenty o wartości ponad milion złotych, kupione za gtówkę, a w każdym razie mieszkanie w księdze wieczystej nie jest obciążone hipoteką.

apartament.jpg   apartament2.jpg

Skromne auto za 250 000 zł w wyposażeniu podstawowym ile Owsiak dokupił dodatków wie, ale nie powie. Za paliwo, serwisowanie, ubezpieczenie płaci WOŚP, śmiga "Jurek" do pracy, na dyskoteki i wycieczkę do Paryża.

landek.jpg

Cztery nieruchomości do pełnej dyspozycji Owsiaka i rodziny.

dominikanska.jpg warszawa-niedzwiedzia-2b.jpg
szadowo_0.jpg szadowo2.jpg

Flota co najmniej 15 samochodów i 2 400 000 zł wypłat dla 33 pracowników WOŚP.

BMW X1, samochód ratowniczy.jpg

PS Wersy poświęcone Jadzi, z dedykacją dla mojego Przyjaciela.

Reklama

202 KOMENTARZE

 1. Bardzo dobre kompendium
  Bardzo dobre kompendium wiedzy o tym biznesie…
  Powoli dotrze nawet do najbardziej zakutych łbów… Miarą jednak będzie nie to co zakute łby powiedzą ale czy wrzucą jutro do puszki… Ja sądzę, że nie wrzucą aż tyle..

  Acha – i jeszcze jedno – Orkiestra zaczeła grać w piątek rano… Wówczas to w sklepie Żabka w jednym z małopolskich miasteczek pani ekspedientka obok kasy i terminala miała "puchę" WOŚP i zapytała mnie czy nie zechcę wspomóc… Nie zechciałem…

  Wiedzieliście, że już od piątku nabijają sobie kabzę ?? Czyli na wszelki wypadek organizują 3-dniową zbiórką bo nie są pewni wyniku…:)

 2. Bardzo dobre kompendium
  Bardzo dobre kompendium wiedzy o tym biznesie…
  Powoli dotrze nawet do najbardziej zakutych łbów… Miarą jednak będzie nie to co zakute łby powiedzą ale czy wrzucą jutro do puszki… Ja sądzę, że nie wrzucą aż tyle..

  Acha – i jeszcze jedno – Orkiestra zaczeła grać w piątek rano… Wówczas to w sklepie Żabka w jednym z małopolskich miasteczek pani ekspedientka obok kasy i terminala miała "puchę" WOŚP i zapytała mnie czy nie zechcę wspomóc… Nie zechciałem…

  Wiedzieliście, że już od piątku nabijają sobie kabzę ?? Czyli na wszelki wypadek organizują 3-dniową zbiórką bo nie są pewni wyniku…:)

 3. Za duży by upaść
  Tam działa taki sam mechanizm jak w "bankach inwestycyjnych". Zyski podlegają prywatyzacji, koszty i długi natomiast poddaje się nacjonalizacji.
  Pismo obrazkowe to chyba jedyna metoda na dotarcie do młodych, wykształconych, z dużych miast.

  • Nie jedyna….po prostu
   Nie jedyna….po prostu łatwiej sobie to zwizualizować 🙂 (Wyobraź sobie bilion złotych realnych pieniędzy 🙂 )  Pewne rzeczy są dla człowieka, nawet inteligentnego, abstrakcyjne. Człowiek jest wzrokowcem 🙂 Ja osobiście cenię metodę pisaną, nie mam z tym problemów, ale i obrazkową, też jest ważna. Nawet w biznesie jest wykorzystywana, w postaci tabel, wykresów. Obraz czasami zastępuje tysiąc słów. 

   Dzisiejszy tekst zasługuje na pochwałę MK. 

 4. Za duży by upaść
  Tam działa taki sam mechanizm jak w "bankach inwestycyjnych". Zyski podlegają prywatyzacji, koszty i długi natomiast poddaje się nacjonalizacji.
  Pismo obrazkowe to chyba jedyna metoda na dotarcie do młodych, wykształconych, z dużych miast.

  • Nie jedyna….po prostu
   Nie jedyna….po prostu łatwiej sobie to zwizualizować 🙂 (Wyobraź sobie bilion złotych realnych pieniędzy 🙂 )  Pewne rzeczy są dla człowieka, nawet inteligentnego, abstrakcyjne. Człowiek jest wzrokowcem 🙂 Ja osobiście cenię metodę pisaną, nie mam z tym problemów, ale i obrazkową, też jest ważna. Nawet w biznesie jest wykorzystywana, w postaci tabel, wykresów. Obraz czasami zastępuje tysiąc słów. 

   Dzisiejszy tekst zasługuje na pochwałę MK. 

 5. Przecinek
  Bardzo interesujący materiał. W poniższym tekście po 1300 brakuje chyba przecinka.

  Zlecenia dla "Mrówki Całej" firmy należącej do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak z firmy „Złoty Melon” i Fundacji WOŚP na sumę co najmniej 1 300 000 złotych.

 6. Przecinek
  Bardzo interesujący materiał. W poniższym tekście po 1300 brakuje chyba przecinka.

  Zlecenia dla "Mrówki Całej" firmy należącej do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak z firmy „Złoty Melon” i Fundacji WOŚP na sumę co najmniej 1 300 000 złotych.

 7. Znikające komentarze?
  Jestem pewien, że przed chwilą czytałem tutaj komentarz, w którym ktoś pytał "kim właściwie jest Matka Kurka?"… pytał o transparentność działań, o przedstawianie informacji o zebranych datkach (abonament żebraczy), przychodach z reklam…
  Teraz tego komentarza nie ma… albo ja go nie widzę…
  Jeśli go nie ma, dlaczego? Skasował go autor, czy ktoś z obsługi kontrowersje.net.
  Czuję się niezbyt komfortowo… czytam coś nieprzychylnego MK, a za chwilę tego nie ma. Mam nadzieję, że jednak gdzieś jest, a tylko ja go nie widzę… więc proszę o link albo wyjaśnienie.

  • Jesteś tutaj nowy, to możesz
   Jesteś tutaj nowy, to możesz nie wiedzieć, ale od 3 lat z kontrowersje.net bez ostrzeżenia znikają całe konta debili, prowokatorów, spamerów. Takie są zasady. Jeśli chodzi o moje dochody zapraszam na blog, jest opublikowan pełna dokumentacja za dwa lata.

   • Jeśli mogę wyrazić swoje
    Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie w tej akurat kwestii (bo to Twój blog) to doskonale rozumeim niechęć do zaśmiecania wpisu ale akurat ten komentarz, który skasowałeś obnażał całkowitą intelektualną indolencję funkcjonariuszy WOŚP (podejrzewam, że to raczej ktoś od nich wysmarował te wymiociny) którzy ani o centymetr nie mogą przewyższyć swego guru w tej kwestii.
    Nie zawsze więc warto bo takie wpisy też coś pokazują…

    • Przerabialiśmy to ze 100 razy
     Przerabialiśmy to ze 100 razy na portalu, przykro mi, ale nie zmienię zdania. To jest miejsce, gdzie chcę czuć normalność, a nie organizować rozmowę: Szczuka kontra Terlikowski. Czasami może mnie ponosi, tu zgoda i wtedy przepraszam, ale śmietnika z portalu nie zrobię. To zawsze odwraca uwagę od istoty rzeczy i tworzy 1000 gównianych wątków. Kiedyś miałem moduł, który pozwalał usunąć tylko jeden komentarz, nowa wersja Drupala niestety nie daje takich możliwości i kasuje całe drzewko. Przepraszam osoby, które zareagowały na spisane idiotyzmy, niestety na to nie mam wpływu.

     • Mówi się trudno, taką mamy
      Mówi się trudno, taką mamy teraz technologie…;)
      Faktem jest, że ceną byłaby "onetyzacja" portalu a to chyba jeszcze gorsze…

     • Chciałbym mieć taką opcję jak przeglądam wiadomości na portalach
      Jak tylko nas poproszą, no poproście nas błagamy, wyślemy wojsko i utopi we krwi kraje zagrożone terroryzmem, jesteśmy w pierwszym szeregu walki z terroryzmem i wystarczyło nam pół roku żeby przygotować się do wojny z Rosją. Mamy już u nas tymczasową szpicę NATO z jednym batalionem, naszym pancernym, przypadkiem już stacjonuje w Polsce, gratulacje.

      Czy walka minister Piotrowskiej z terroryzmem i przemocą wobec dziennikarzy będzie też obejmować

      terroryzm w Polsce, ataki terrorystyczne na kościoły w Polsce oraz na przeciwników politycznych pani minister, ataki policji i prywatnych firm ochroniarskich na dziennikarzy?

      To jest niesamowite że sa pracownicy mediów prorządowych który w ciągu bodaj dwóch po ataku na dziennikarzy w PAryżu "wszyscy jeśmy charlie" a zaraz potem po ataku na dziennikarza w Polsce który zadał pytanie w sprawie finansowania zbiórki publicznej "sam był sobie winien" i na dodatek jest bojownikiem więc prawo wobec niego nie obowiązuje. nie "dziennikarz" i nie "człowiek" tylko "chuligan" i "bojownik", taki "podobywatel" żeby nie użyć staromodnego określenia z lat 40 tych.

      A tutaj chuligan Rachoń może zobaczyć, wspomnienia innego chuligana i bojówkarza: http://litynski.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?443409

 8. Znikające komentarze?
  Jestem pewien, że przed chwilą czytałem tutaj komentarz, w którym ktoś pytał "kim właściwie jest Matka Kurka?"… pytał o transparentność działań, o przedstawianie informacji o zebranych datkach (abonament żebraczy), przychodach z reklam…
  Teraz tego komentarza nie ma… albo ja go nie widzę…
  Jeśli go nie ma, dlaczego? Skasował go autor, czy ktoś z obsługi kontrowersje.net.
  Czuję się niezbyt komfortowo… czytam coś nieprzychylnego MK, a za chwilę tego nie ma. Mam nadzieję, że jednak gdzieś jest, a tylko ja go nie widzę… więc proszę o link albo wyjaśnienie.

  • Jesteś tutaj nowy, to możesz
   Jesteś tutaj nowy, to możesz nie wiedzieć, ale od 3 lat z kontrowersje.net bez ostrzeżenia znikają całe konta debili, prowokatorów, spamerów. Takie są zasady. Jeśli chodzi o moje dochody zapraszam na blog, jest opublikowan pełna dokumentacja za dwa lata.

   • Jeśli mogę wyrazić swoje
    Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie w tej akurat kwestii (bo to Twój blog) to doskonale rozumeim niechęć do zaśmiecania wpisu ale akurat ten komentarz, który skasowałeś obnażał całkowitą intelektualną indolencję funkcjonariuszy WOŚP (podejrzewam, że to raczej ktoś od nich wysmarował te wymiociny) którzy ani o centymetr nie mogą przewyższyć swego guru w tej kwestii.
    Nie zawsze więc warto bo takie wpisy też coś pokazują…

    • Przerabialiśmy to ze 100 razy
     Przerabialiśmy to ze 100 razy na portalu, przykro mi, ale nie zmienię zdania. To jest miejsce, gdzie chcę czuć normalność, a nie organizować rozmowę: Szczuka kontra Terlikowski. Czasami może mnie ponosi, tu zgoda i wtedy przepraszam, ale śmietnika z portalu nie zrobię. To zawsze odwraca uwagę od istoty rzeczy i tworzy 1000 gównianych wątków. Kiedyś miałem moduł, który pozwalał usunąć tylko jeden komentarz, nowa wersja Drupala niestety nie daje takich możliwości i kasuje całe drzewko. Przepraszam osoby, które zareagowały na spisane idiotyzmy, niestety na to nie mam wpływu.

     • Mówi się trudno, taką mamy
      Mówi się trudno, taką mamy teraz technologie…;)
      Faktem jest, że ceną byłaby "onetyzacja" portalu a to chyba jeszcze gorsze…

     • Chciałbym mieć taką opcję jak przeglądam wiadomości na portalach
      Jak tylko nas poproszą, no poproście nas błagamy, wyślemy wojsko i utopi we krwi kraje zagrożone terroryzmem, jesteśmy w pierwszym szeregu walki z terroryzmem i wystarczyło nam pół roku żeby przygotować się do wojny z Rosją. Mamy już u nas tymczasową szpicę NATO z jednym batalionem, naszym pancernym, przypadkiem już stacjonuje w Polsce, gratulacje.

      Czy walka minister Piotrowskiej z terroryzmem i przemocą wobec dziennikarzy będzie też obejmować

      terroryzm w Polsce, ataki terrorystyczne na kościoły w Polsce oraz na przeciwników politycznych pani minister, ataki policji i prywatnych firm ochroniarskich na dziennikarzy?

      To jest niesamowite że sa pracownicy mediów prorządowych który w ciągu bodaj dwóch po ataku na dziennikarzy w PAryżu "wszyscy jeśmy charlie" a zaraz potem po ataku na dziennikarza w Polsce który zadał pytanie w sprawie finansowania zbiórki publicznej "sam był sobie winien" i na dodatek jest bojownikiem więc prawo wobec niego nie obowiązuje. nie "dziennikarz" i nie "człowiek" tylko "chuligan" i "bojownik", taki "podobywatel" żeby nie użyć staromodnego określenia z lat 40 tych.

      A tutaj chuligan Rachoń może zobaczyć, wspomnienia innego chuligana i bojówkarza: http://litynski.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?443409

 9. a’propos
  witam pana…
  obejrzalem sobie na spokojnie w necie ostatnie "zadanie specjalne" gdzie byl pan gosciem…po tym co powiedzial janek pospieszalski na temat jednej ze spolek gdzie owsiak pracowal…gacie mi opadly….i zrozumialem jedno…dlatego ten parasol nad nim jest tak silny…bo byc moze..jurasek wspolpracowal z facetami ktorzy chodza w wysokich skorzanych brazowych butach…a co jesli??jesli to prawda do ktorej nikt sie nie przyzna??

  p.s.ogladal pan owsiaka w pytaniu na sniadanie??miernoty……


 10. a’propos
  witam pana…
  obejrzalem sobie na spokojnie w necie ostatnie "zadanie specjalne" gdzie byl pan gosciem…po tym co powiedzial janek pospieszalski na temat jednej ze spolek gdzie owsiak pracowal…gacie mi opadly….i zrozumialem jedno…dlatego ten parasol nad nim jest tak silny…bo byc moze..jurasek wspolpracowal z facetami ktorzy chodza w wysokich skorzanych brazowych butach…a co jesli??jesli to prawda do ktorej nikt sie nie przyzna??

  p.s.ogladal pan owsiaka w pytaniu na sniadanie??miernoty……


 11. Zabrakło mi jeszcze tylko serduszek na szpitalnym sprzęcie…
  Można by jeszcze coś napisać o tych serduszkach ponaklejanych na sprzetach w szpitalu, bo coś mi się wydaje, że jak wpadają tam ludzie Owsiaka, to naklejają je na czym się da, i że niekoniecznie wszystko co ma na sobie serduszko, pochodzi z WOŚP. A często właśnie spotykam się z takim argumentem, że gdy ktoś z moich współdyskutantów jest w szpitalu, to opowiada jak to prawie na każdym sprzęcie jest serduszko. Czyli u niektórych wykształca się takie przekonanie, że gdyby wynieść ze szpitali wszystko co ma na sobie seruszko, to… to czym szpital dysponuje, nie byłoby wstanie nikomu uratować życia.

 12. Zabrakło mi jeszcze tylko serduszek na szpitalnym sprzęcie…
  Można by jeszcze coś napisać o tych serduszkach ponaklejanych na sprzetach w szpitalu, bo coś mi się wydaje, że jak wpadają tam ludzie Owsiaka, to naklejają je na czym się da, i że niekoniecznie wszystko co ma na sobie serduszko, pochodzi z WOŚP. A często właśnie spotykam się z takim argumentem, że gdy ktoś z moich współdyskutantów jest w szpitalu, to opowiada jak to prawie na każdym sprzęcie jest serduszko. Czyli u niektórych wykształca się takie przekonanie, że gdyby wynieść ze szpitali wszystko co ma na sobie seruszko, to… to czym szpital dysponuje, nie byłoby wstanie nikomu uratować życia.

 13. Ciekawe jakie będą komentarze na koniec jutrzejszego dnia
  Obstawiam dwie możliwości:
  1. Hejterzy wygrali – ze wszystkimi tego konsekwencjami. Czyli obwinianie Gospodarza i innych o śmierć dzieci, staruszków itd., itp.
  2. Hejterzy przegrali – również wszystkie konsekwencje. Czyli państwowe firmy bedą pompować ten cyrk do niebotycznych rozmiarów – za co zapłacimy wszyscy potem wyższymi rachunklami za prąd, gaz, bilety PKP i komunikacji miejskiej, podwyżkami podatków itd., itp.

  Jeszcze drobiazg o "wolontariuszach", o którym mało kto wie.
  Otóż dzieciak, który idzie do liceum w Polsce ma możliwość "zarobić" dodatkowy punkt rekrutacyjny. Na stronach kuratoriów oświaty są odpowiednie informacje.
  Do instytucji, które dają odpowiednie zaświadczenie należy oczywiście WOŚP.
  A to jest dosyć prosta kalkulacja, młody człowiek może poświecić jeden dzień w styczniu na latanie z puszką lub przez cały rok raz w tygodniu iść do jakiegoś ogniska dla dzieci i pomagać przy opiece nad maluchami.
  No to już wiadomo skąd są te rzesze "wolontariuszy"

 14. Ciekawe jakie będą komentarze na koniec jutrzejszego dnia
  Obstawiam dwie możliwości:
  1. Hejterzy wygrali – ze wszystkimi tego konsekwencjami. Czyli obwinianie Gospodarza i innych o śmierć dzieci, staruszków itd., itp.
  2. Hejterzy przegrali – również wszystkie konsekwencje. Czyli państwowe firmy bedą pompować ten cyrk do niebotycznych rozmiarów – za co zapłacimy wszyscy potem wyższymi rachunklami za prąd, gaz, bilety PKP i komunikacji miejskiej, podwyżkami podatków itd., itp.

  Jeszcze drobiazg o "wolontariuszach", o którym mało kto wie.
  Otóż dzieciak, który idzie do liceum w Polsce ma możliwość "zarobić" dodatkowy punkt rekrutacyjny. Na stronach kuratoriów oświaty są odpowiednie informacje.
  Do instytucji, które dają odpowiednie zaświadczenie należy oczywiście WOŚP.
  A to jest dosyć prosta kalkulacja, młody człowiek może poświecić jeden dzień w styczniu na latanie z puszką lub przez cały rok raz w tygodniu iść do jakiegoś ogniska dla dzieci i pomagać przy opiece nad maluchami.
  No to już wiadomo skąd są te rzesze "wolontariuszy"

 15. Co do usuwania śmieci
  Co do usuwania śmieci wyraziłem swoje zdanie, natomiast dla nowych Czytelników wklejam link do tekstu, w którym pokazałem swoje dochody z portalu za 2 lata. Jednocześnie uczciwie napiszę, że moje dochody w ostanich trzech miesiącach wzrosły radykalnie zarówno z abonamentu, jak i darowizn. Bardzo mnie to cieszy, nie jestem hipokrytą, ale będę robił swoje za chleb ze smalcem i piwo z Lidla, co udowodniłem w poprzednich latach. Odpowiadam tylko i wyłącznie dlatego, że nowi Użytkownicy mają prawo nie wiedzieć, jak było i jest.

 16. Co do usuwania śmieci
  Co do usuwania śmieci wyraziłem swoje zdanie, natomiast dla nowych Czytelników wklejam link do tekstu, w którym pokazałem swoje dochody z portalu za 2 lata. Jednocześnie uczciwie napiszę, że moje dochody w ostanich trzech miesiącach wzrosły radykalnie zarówno z abonamentu, jak i darowizn. Bardzo mnie to cieszy, nie jestem hipokrytą, ale będę robił swoje za chleb ze smalcem i piwo z Lidla, co udowodniłem w poprzednich latach. Odpowiadam tylko i wyłącznie dlatego, że nowi Użytkownicy mają prawo nie wiedzieć, jak było i jest.

  • wesoło
   Dobry wieczór Panu, dobry wieczór Państwu,
   u nas na podwórku dym jak na Przylądku Horn i picie browarka pod gołym polskim niebem nie wchodzi w grę, choć to sobota a ja mam akuratnie wolne no i wpadł kolega Czarny, prosto z Southampton (rozwoził komponenty do upraw, swoim koniem, czyli LKW, jak mówią fryce) i przywiózł kilka becksów, które wcale lubię, więc siedzimy na klatce jak uczciwe żule i drzemy mordy ze śmiechu po lekturze Pana tekstu. Bardzo dobre i nawet zabawne, a na akcentach komediowych trochę się znam, z racji zawodu. Tylko w Pana komentarzu pojawiła się wzmianka o piwie z Lidla i chciałbym żeby to była jedynie przenośnia, bo Lidl daje podpórkę reklamową siemakowi, więc ja nie daję lidlowi niczego oraz zachęcam innych do zakupów w zwykłym spożywczaku. A tak w ogóle ściskamy Pana, Państwa a Czarny osobno ściska Panią Fizię

  • wesoło
   Dobry wieczór Panu, dobry wieczór Państwu,
   u nas na podwórku dym jak na Przylądku Horn i picie browarka pod gołym polskim niebem nie wchodzi w grę, choć to sobota a ja mam akuratnie wolne no i wpadł kolega Czarny, prosto z Southampton (rozwoził komponenty do upraw, swoim koniem, czyli LKW, jak mówią fryce) i przywiózł kilka becksów, które wcale lubię, więc siedzimy na klatce jak uczciwe żule i drzemy mordy ze śmiechu po lekturze Pana tekstu. Bardzo dobre i nawet zabawne, a na akcentach komediowych trochę się znam, z racji zawodu. Tylko w Pana komentarzu pojawiła się wzmianka o piwie z Lidla i chciałbym żeby to była jedynie przenośnia, bo Lidl daje podpórkę reklamową siemakowi, więc ja nie daję lidlowi niczego oraz zachęcam innych do zakupów w zwykłym spożywczaku. A tak w ogóle ściskamy Pana, Państwa a Czarny osobno ściska Panią Fizię

 17. niestety zebranie juz sie zaczelo w sobote …..
  w Lidlu, widze, ze chyba nie sposob opublikowac postu, Pani przy kasie podsunela skarbonke czy nie wrzuce pieniadze na Wielka Orkiestre. 

  druga sprawa, wejscie tutaj graniczy z cudem, lacze potwornie zamulone.

 18. niestety zebranie juz sie zaczelo w sobote …..
  w Lidlu, widze, ze chyba nie sposob opublikowac postu, Pani przy kasie podsunela skarbonke czy nie wrzuce pieniadze na Wielka Orkiestre. 

  druga sprawa, wejscie tutaj graniczy z cudem, lacze potwornie zamulone.

 19. Panie Piotrze, zaglądał Pan może dzisiaj rano na Onet?
  Był tam "artykuł" Juli Wizowskiej: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-wosp-jurek-owsiak-wydatki-zarobki/tq9t2. Gniot straszliwy, co natomiast uderza, pomijając oczywiście jawne kłamstwa i niedopowiedzenia, to to, że autorka odwołując się do Pana cały czas pisała per Piotr W. sugerując w ten sposób, że jest pan oskarżony/skazany.

 20. Panie Piotrze, zaglądał Pan może dzisiaj rano na Onet?
  Był tam "artykuł" Juli Wizowskiej: http://biznes.onet.pl/wiadomosci/finanse/wielka-orkiestra-swiatecznej-pomocy-wosp-jurek-owsiak-wydatki-zarobki/tq9t2. Gniot straszliwy, co natomiast uderza, pomijając oczywiście jawne kłamstwa i niedopowiedzenia, to to, że autorka odwołując się do Pana cały czas pisała per Piotr W. sugerując w ten sposób, że jest pan oskarżony/skazany.

 21. Caritas
  Zauważam, że nagminnie WOŚPowi przeciwstawiany jest Caritas.
  Gdyby tak zestawić WOŚP chociażby z Fundacją Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" porównanie okazałoby się dość ciekawe.
  Fundatorem FD"ZzP" jest Stanisław Kowalski – skromny przedsiębiorca, który przeznaczył swój nowo wybudowany dom na siedzibę Fundacji i tak się ta inicjatywa rozpoczęła.
  Ciężko też mówić o tym, żeby Fundacja otrzymywała wsparcie spółek Skarbu Państwa, samorządów. Nie ma też w zasadzie wsparcia mediów.
  Oprócz siedziby udało się Fundacji wybudować dwa ośrodki rehabilitacyjne. Żeby z nich skorzystać wystarczy być podopiecznym Fundacji.
  Z 1% podatku i darowizn Fundacja pozyskała w 2013 roku ponad 140 mln zł.
  Realizuje również wiele programów edukacyjnych.

  • Głowy nie dam, ale nie
   Głowy nie dam, ale nie pamiętam bym kiedykolwiek używał tego idiotycznego argumentu WOŚP vs Caritas. To jest klasyka “murzynów biją”. Każda fundacja powinna być na AFISZU, bo każdy grosz od ludzi powinien być szanowany. Jeśli Caritas robi wałki pierwszy będę stawiał plusy ludziom, którzy to wykażą. Sam się tym nie zajmuję, bo wbrew sugestiom nie dam się wcisnąć w szufladkę “audytor fundacji”. Są ważniejsze sprawy, dla mnie cięgle numerem jeden jest Smoleńsk.

   • Rzeczywiście, fanatycy WOŚP
    Rzeczywiście, fanatycy WOŚP co i rusz przywołują jakieś pojedyncze nieprawidłowości Caritas-u (zapewne się zdarzają) albo do zbiórki T. Rydzyka na stocznię – co też było moralnie dwuznaczne ale gdzie skala… pomijając już koszty jakie ponoszą (czy ponosiły) samorządy i skarb państwa…

    A co do Smoleńska…. Tu moim zdaniem jest coraz gorzej, sprawa zaczyna przycichać… Nikt nie jest zainteresowany drążeniem sprawy… Mam przeczucie, że to będzie niestety poodbna sprawa jak śmierć gen. W. Sikorskiego czy bliżej zabójstwo Jaroszewiczów, Papały itp. gdzie już raczej archiwa ościennych mocarstw (jeśli chodzi o Sikorskiego) będą zawierały rozwiązanie…
    W aspekcie krajowym śledztwa nie ma kto prowadzić, w aspekcie międzynarodowym nie rozdrapywanie tego tematu nie jest na rękę dokładnie NIKOMU od Moskwy począwszy, przez Berlin po Waszyngton…

   • Swoim wpisem chciałem
    Swoim wpisem chciałem podkreślić, że
    1) WOŚP wcale nie jest największą inicjatywą charytatywną w Polsce (vide Caritas i FD"ZzP") jak to niektórzy chcieliby przedstawić. Według jednego z opracowań na temat wpływów z 1% podatku plasowała się dopiero na ósmym miejscu.
    2) WOŚP ma wsparcie medialne niewspółmierne do efektów swoich działań. Na takie wsparcie, nawet na 1% tego wsparcia, nie mogą liczyć inne inicjatywy charytatywne.
    3) WOŚP ma gigantyczne wsparcie spółek Skarbu Państwa jako chyba jedyna instytucja charytatywna.
    4) WOŚP ma gigantyczne wsparcie samorządów i instytucji Państwa, jakiego nie ma żadna inna instytucja charytatywna.

    Wszystko to kształtuje fałszywy obraz działalności dobroczynnej w Polsce. Fałszywy i szkodliwy.

    • I masz rację, bo legenda jaką
     I masz rację, bo legenda jaką obrosła "filantropijność" WOŚP jest efektem humbugu medialnego…
     Na dodatek teraz, gdy tak czy inaczej okazuje się kim Owsiak naprawdę jest niektórzy coi inteligentniejsi stwierdzą: no tak, skoro taki Owsiak tak się dorobił to co robią inni, pomniejsi… Bo wg nich ci inni będą jeszcze gorsi mimo, że zazwyczaj jest odwrotnie czego przykłady podałeś…

    • !!!!!!!!!!
     Uprzedziłęś mnie. Miałem właśnie praktycznie to samo napisać. I niestety myślę, że dzięki temu ta zgniła organizacja pobije dzisiaj znów "rekord", bo przecież trzeba pokazać takim "oszołomom" jak my, że z UKŁADEM się nie wygra. A jeżeli zbiorą trochę mniej niż w latach ubiegłych to zrzucą to na pogodę i atak na nich Pana Piotra, który wzbudził szum medialny. Najbardziej tylko szkoda tych małych "zmanipulowanych" dzieci wyrzuconach na rozwianą Polskę, aby rodzinie O żyło się lepiej…. Pozdrawiam

   • Pisząc
    o WOŚP na portalu społecznościowym Jaworzna (które gra z WOŚP) od razu wypowiadający się przeszli na sprawę Caritas, dlaczego za to się nie wezmę i że jestem zaszczuta moherowym jadem, czy jakoś tak. Ważne było ustalenie do jakiego kościoła przynależę.

    To musi im iść w parze. Przeciwnicy WOŚP to przede wszystkim dla nich katolicy wspierający konkurencyjną Caritas, którym w oczy kole rozmach WOŚP. To jest mur, to zaszufladkowanie nas oponentów, który nie pozwala tak po prostu racjonalnie, na zimno spojrzeć na Owsiaka.

 22. Caritas
  Zauważam, że nagminnie WOŚPowi przeciwstawiany jest Caritas.
  Gdyby tak zestawić WOŚP chociażby z Fundacją Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" porównanie okazałoby się dość ciekawe.
  Fundatorem FD"ZzP" jest Stanisław Kowalski – skromny przedsiębiorca, który przeznaczył swój nowo wybudowany dom na siedzibę Fundacji i tak się ta inicjatywa rozpoczęła.
  Ciężko też mówić o tym, żeby Fundacja otrzymywała wsparcie spółek Skarbu Państwa, samorządów. Nie ma też w zasadzie wsparcia mediów.
  Oprócz siedziby udało się Fundacji wybudować dwa ośrodki rehabilitacyjne. Żeby z nich skorzystać wystarczy być podopiecznym Fundacji.
  Z 1% podatku i darowizn Fundacja pozyskała w 2013 roku ponad 140 mln zł.
  Realizuje również wiele programów edukacyjnych.

  • Głowy nie dam, ale nie
   Głowy nie dam, ale nie pamiętam bym kiedykolwiek używał tego idiotycznego argumentu WOŚP vs Caritas. To jest klasyka “murzynów biją”. Każda fundacja powinna być na AFISZU, bo każdy grosz od ludzi powinien być szanowany. Jeśli Caritas robi wałki pierwszy będę stawiał plusy ludziom, którzy to wykażą. Sam się tym nie zajmuję, bo wbrew sugestiom nie dam się wcisnąć w szufladkę “audytor fundacji”. Są ważniejsze sprawy, dla mnie cięgle numerem jeden jest Smoleńsk.

   • Rzeczywiście, fanatycy WOŚP
    Rzeczywiście, fanatycy WOŚP co i rusz przywołują jakieś pojedyncze nieprawidłowości Caritas-u (zapewne się zdarzają) albo do zbiórki T. Rydzyka na stocznię – co też było moralnie dwuznaczne ale gdzie skala… pomijając już koszty jakie ponoszą (czy ponosiły) samorządy i skarb państwa…

    A co do Smoleńska…. Tu moim zdaniem jest coraz gorzej, sprawa zaczyna przycichać… Nikt nie jest zainteresowany drążeniem sprawy… Mam przeczucie, że to będzie niestety poodbna sprawa jak śmierć gen. W. Sikorskiego czy bliżej zabójstwo Jaroszewiczów, Papały itp. gdzie już raczej archiwa ościennych mocarstw (jeśli chodzi o Sikorskiego) będą zawierały rozwiązanie…
    W aspekcie krajowym śledztwa nie ma kto prowadzić, w aspekcie międzynarodowym nie rozdrapywanie tego tematu nie jest na rękę dokładnie NIKOMU od Moskwy począwszy, przez Berlin po Waszyngton…

   • Swoim wpisem chciałem
    Swoim wpisem chciałem podkreślić, że
    1) WOŚP wcale nie jest największą inicjatywą charytatywną w Polsce (vide Caritas i FD"ZzP") jak to niektórzy chcieliby przedstawić. Według jednego z opracowań na temat wpływów z 1% podatku plasowała się dopiero na ósmym miejscu.
    2) WOŚP ma wsparcie medialne niewspółmierne do efektów swoich działań. Na takie wsparcie, nawet na 1% tego wsparcia, nie mogą liczyć inne inicjatywy charytatywne.
    3) WOŚP ma gigantyczne wsparcie spółek Skarbu Państwa jako chyba jedyna instytucja charytatywna.
    4) WOŚP ma gigantyczne wsparcie samorządów i instytucji Państwa, jakiego nie ma żadna inna instytucja charytatywna.

    Wszystko to kształtuje fałszywy obraz działalności dobroczynnej w Polsce. Fałszywy i szkodliwy.

    • I masz rację, bo legenda jaką
     I masz rację, bo legenda jaką obrosła "filantropijność" WOŚP jest efektem humbugu medialnego…
     Na dodatek teraz, gdy tak czy inaczej okazuje się kim Owsiak naprawdę jest niektórzy coi inteligentniejsi stwierdzą: no tak, skoro taki Owsiak tak się dorobił to co robią inni, pomniejsi… Bo wg nich ci inni będą jeszcze gorsi mimo, że zazwyczaj jest odwrotnie czego przykłady podałeś…

    • !!!!!!!!!!
     Uprzedziłęś mnie. Miałem właśnie praktycznie to samo napisać. I niestety myślę, że dzięki temu ta zgniła organizacja pobije dzisiaj znów "rekord", bo przecież trzeba pokazać takim "oszołomom" jak my, że z UKŁADEM się nie wygra. A jeżeli zbiorą trochę mniej niż w latach ubiegłych to zrzucą to na pogodę i atak na nich Pana Piotra, który wzbudził szum medialny. Najbardziej tylko szkoda tych małych "zmanipulowanych" dzieci wyrzuconach na rozwianą Polskę, aby rodzinie O żyło się lepiej…. Pozdrawiam

   • Pisząc
    o WOŚP na portalu społecznościowym Jaworzna (które gra z WOŚP) od razu wypowiadający się przeszli na sprawę Caritas, dlaczego za to się nie wezmę i że jestem zaszczuta moherowym jadem, czy jakoś tak. Ważne było ustalenie do jakiego kościoła przynależę.

    To musi im iść w parze. Przeciwnicy WOŚP to przede wszystkim dla nich katolicy wspierający konkurencyjną Caritas, którym w oczy kole rozmach WOŚP. To jest mur, to zaszufladkowanie nas oponentów, który nie pozwala tak po prostu racjonalnie, na zimno spojrzeć na Owsiaka.

 23. Bardzo dziękuje
  A dziekuje za charakter, za odwagę, ale przede wszystkim za wytrwałość.

  Rzucić sie na ikonę III RP to jednak nie to samo co krytykować Lecha Kaczyńskiego, prawda?
  A poznaliśmy się w sieci wówczas.

  Zamast stawiania zbyt wielu znaków, zamiast niepotrzebnego mężczyznom kadzenia, napiszę że rozejrze się za Berkiem. Takie uściśniecię dłoni sobie wymyśliłem.

  Wszystkiego dobrego,

  Mariusz Molik (w sieci Nurni)

 24. Bardzo dziękuje
  A dziekuje za charakter, za odwagę, ale przede wszystkim za wytrwałość.

  Rzucić sie na ikonę III RP to jednak nie to samo co krytykować Lecha Kaczyńskiego, prawda?
  A poznaliśmy się w sieci wówczas.

  Zamast stawiania zbyt wielu znaków, zamiast niepotrzebnego mężczyznom kadzenia, napiszę że rozejrze się za Berkiem. Takie uściśniecię dłoni sobie wymyśliłem.

  Wszystkiego dobrego,

  Mariusz Molik (w sieci Nurni)

 25. Ech!
  Okazuje się, że w ogóle się nie znasz.Według Piotra Skwiecińskiego, najlepszym sposobem na Jurka, jest cisza.Nie odzywajmy się, nie zuważajmy Jurka, a wtedy problem zginie.
  Do pełni szczęścia brakuje tylko, różowego jednorożca, który po cichu podmieni Owsiaka.

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/229123-koledzy-spokojniej-z-tym-owsiakiem-niech-sobie-miota-bluzgi-i-grozby-madrzej-jest-nie-odpowiadac-tylko-milczec

 26. Ech!
  Okazuje się, że w ogóle się nie znasz.Według Piotra Skwiecińskiego, najlepszym sposobem na Jurka, jest cisza.Nie odzywajmy się, nie zuważajmy Jurka, a wtedy problem zginie.
  Do pełni szczęścia brakuje tylko, różowego jednorożca, który po cichu podmieni Owsiaka.

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/229123-koledzy-spokojniej-z-tym-owsiakiem-niech-sobie-miota-bluzgi-i-grozby-madrzej-jest-nie-odpowiadac-tylko-milczec

 27. Jasno i klarownie
  Jasno i klarownie przedstawione "12 groszy"!
  Mam pytanie, pewnie retoryczne
  Czym jest Jerzy O, że Sam Pan Prezydent Miłościwie Nam Panujący reklamuje jutrzejszą hucpę w formie prawieże orędzia do narodu? (reklamuje przejażdżkę zabytkowym autem, nie pamiętam już jakim)
  i aka uwaga, miałam dzisiaj problem, żeby wejść na kontrowersje, kiedy mi się udało i wchodziłam na powyższy artykuł otworzyła mi się bardzo brzydka strona. Czy coś Pan wie na ten temat Panie Kurka?

 28. Jasno i klarownie
  Jasno i klarownie przedstawione "12 groszy"!
  Mam pytanie, pewnie retoryczne
  Czym jest Jerzy O, że Sam Pan Prezydent Miłościwie Nam Panujący reklamuje jutrzejszą hucpę w formie prawieże orędzia do narodu? (reklamuje przejażdżkę zabytkowym autem, nie pamiętam już jakim)
  i aka uwaga, miałam dzisiaj problem, żeby wejść na kontrowersje, kiedy mi się udało i wchodziłam na powyższy artykuł otworzyła mi się bardzo brzydka strona. Czy coś Pan wie na ten temat Panie Kurka?


 29. Dostrzegłem na okienku twitterowym Twoje wyrazy uznania kierowane wobec red. Rachonia po jego ostatnich dokonaniach. Przyznam, że był on przyczyna pozytywnego impulsu wzbudzonego we mnie, skutkującego wykupieniem po raz pierwszy abonamentu TV Republika.
  Prawie 3 lata temu zerwałem z oglądaniem telewizji. Myslę, nad przyczyną tej decyzji nie musze się rozwodzić, wszyscy wiemy jakiej jakości przekaz kieruje do nas większośc stacji. Od momentu utworzenia TVR szczerze jej kibicowałem, aczkolwiek dotrzegałem jej braki wiedząc, że nie ma szans rywalizacji z gigantami rynku, stosując niedostosowany do masowego odbiorcy tak jednolity merytorycznie i estetycznie przekaz (chyba te same zarzuty mozna kierować wobec PIS na scenie politycznej). Niezrozumiała decyzją była dla mnie zmiana na stanowisku prezesa stacji: red. Wildsteina zastąpił Tomasz Terlikowski, którego publiczny wizerunek może wpłynąc na odbieranie samej TVR i jej mozliwości rozwojowe.
  Nie jestem zawiedziony tym, co do mnie jako stałego abonenta dociera. Telewizja nie męczy, nie indoktrynuje, daje satysfakcję z odbioru. Postawa Pana Rachonia wobec demiurgów naszej rzeczywistości jak i całej redakcji umożliwiającej ukazanie Twojej pracy daje podstawę do sądzenia, że są ludzie i jest realna szansa na złamanie monopolu informacyjnego w kraju. Oby frekwencyjny sukces kontrowersje.net nie okazał się chwilowym. Oby TV Republika urosła do realnej alternatywy dla mainstreamowego ścieku.


 30. Dostrzegłem na okienku twitterowym Twoje wyrazy uznania kierowane wobec red. Rachonia po jego ostatnich dokonaniach. Przyznam, że był on przyczyna pozytywnego impulsu wzbudzonego we mnie, skutkującego wykupieniem po raz pierwszy abonamentu TV Republika.
  Prawie 3 lata temu zerwałem z oglądaniem telewizji. Myslę, nad przyczyną tej decyzji nie musze się rozwodzić, wszyscy wiemy jakiej jakości przekaz kieruje do nas większośc stacji. Od momentu utworzenia TVR szczerze jej kibicowałem, aczkolwiek dotrzegałem jej braki wiedząc, że nie ma szans rywalizacji z gigantami rynku, stosując niedostosowany do masowego odbiorcy tak jednolity merytorycznie i estetycznie przekaz (chyba te same zarzuty mozna kierować wobec PIS na scenie politycznej). Niezrozumiała decyzją była dla mnie zmiana na stanowisku prezesa stacji: red. Wildsteina zastąpił Tomasz Terlikowski, którego publiczny wizerunek może wpłynąc na odbieranie samej TVR i jej mozliwości rozwojowe.
  Nie jestem zawiedziony tym, co do mnie jako stałego abonenta dociera. Telewizja nie męczy, nie indoktrynuje, daje satysfakcję z odbioru. Postawa Pana Rachonia wobec demiurgów naszej rzeczywistości jak i całej redakcji umożliwiającej ukazanie Twojej pracy daje podstawę do sądzenia, że są ludzie i jest realna szansa na złamanie monopolu informacyjnego w kraju. Oby frekwencyjny sukces kontrowersje.net nie okazał się chwilowym. Oby TV Republika urosła do realnej alternatywy dla mainstreamowego ścieku.

 31. Wykop
  Na wykopie festiwal poparcia 🙂 Nawet nie chodzi o to że tam zarabia Owsiak, nie płaciłbym i z głowy niech sie naiwniacy nabierają. Aleee na to idą pieniądze publiczne pierwsze primo, oraz drugie robi się z tego człowieka idola, autorytet, po co się pcha pod te kamery wszędzie? Jak to taki apostoł samarytanin prawie że? To ma być wzór dla młodzierzy, że nie ma bezinteresownej pomocy? Że można na wszystkim biznes robić? Kurna to gołym okiem widać że zarobił na to wszystko co ma na plecach chorych dzieci to od tego wymiotować sie chce i to ma być wzór? Mamy pozwolić zepsuć młodzierz? Ba juz chyba zepsuliśmy po tym co się dzieje na wykopie ;( Pieniądze od sponsorów to też na chore dzieci? Kontrola NIK by się przydała, ale to chyba nie ma sensu. Ten wośp nic przejrzystości nie ma i wogóle szkoda gadać.

 32. Wykop
  Na wykopie festiwal poparcia 🙂 Nawet nie chodzi o to że tam zarabia Owsiak, nie płaciłbym i z głowy niech sie naiwniacy nabierają. Aleee na to idą pieniądze publiczne pierwsze primo, oraz drugie robi się z tego człowieka idola, autorytet, po co się pcha pod te kamery wszędzie? Jak to taki apostoł samarytanin prawie że? To ma być wzór dla młodzierzy, że nie ma bezinteresownej pomocy? Że można na wszystkim biznes robić? Kurna to gołym okiem widać że zarobił na to wszystko co ma na plecach chorych dzieci to od tego wymiotować sie chce i to ma być wzór? Mamy pozwolić zepsuć młodzierz? Ba juz chyba zepsuliśmy po tym co się dzieje na wykopie ;( Pieniądze od sponsorów to też na chore dzieci? Kontrola NIK by się przydała, ale to chyba nie ma sensu. Ten wośp nic przejrzystości nie ma i wogóle szkoda gadać.

 33. Porównywanie NFZ, które musi
  Porównywanie NFZ, które musi płacić służbie zdrowia i robi to z pieniędzy zbieranych 12 miesięcy w roku do WOŚP, które pomaga dobrowolnie i zbiera pieniądze 1 dzień w roku jest co najmniej niepoważne, żeby nie powiedzieć absurdalne 😉

  • To rzeczywistość wykreowana w III RP
   wymusza na umyśle tak absurdalne ale uzasadnione operacje. To L. Owsiak wpisuje się piastowaniem takiego a nie innego stanowiska w sytuację, w której trzeba oceniać jej role, funkcje, zarobki, działania na tle polskiej służby zdrowia. To J. Owsiak szasta liczbami, obrazkami ze sprzetem z serduszkiem niemal w każdym szpitalu, chce być taaaaki wielki, podczas gdy jego działalność jest jakimś promilem tego co musi robić państwo w kwestii ochrony zdrowia obywateli. Tę rzeczywistość trzeba odkłamywać i takie wyliczenia czynią to dobrze.
   Co to znaczy że WOSP pomaga dobrowolnie? Chyba z samego statusu fundacji wynika cel jej działania i obowiązki. Wątpliwości budzi cała otoczka wokół tego, brak przejrzystości, działalność biznesowa spółek wokól fundacji, indoktrynacja ideologiczna, światopoglądowa, kreowanie na autorytety ludzi, którzy swoją postawą, językiem, wątpliwym etycznie działaniem, nie zasługuja na jakąkolwiek obecnośc w sferze publicznej..

 34. Porównywanie NFZ, które musi
  Porównywanie NFZ, które musi płacić służbie zdrowia i robi to z pieniędzy zbieranych 12 miesięcy w roku do WOŚP, które pomaga dobrowolnie i zbiera pieniądze 1 dzień w roku jest co najmniej niepoważne, żeby nie powiedzieć absurdalne 😉

  • To rzeczywistość wykreowana w III RP
   wymusza na umyśle tak absurdalne ale uzasadnione operacje. To L. Owsiak wpisuje się piastowaniem takiego a nie innego stanowiska w sytuację, w której trzeba oceniać jej role, funkcje, zarobki, działania na tle polskiej służby zdrowia. To J. Owsiak szasta liczbami, obrazkami ze sprzetem z serduszkiem niemal w każdym szpitalu, chce być taaaaki wielki, podczas gdy jego działalność jest jakimś promilem tego co musi robić państwo w kwestii ochrony zdrowia obywateli. Tę rzeczywistość trzeba odkłamywać i takie wyliczenia czynią to dobrze.
   Co to znaczy że WOSP pomaga dobrowolnie? Chyba z samego statusu fundacji wynika cel jej działania i obowiązki. Wątpliwości budzi cała otoczka wokół tego, brak przejrzystości, działalność biznesowa spółek wokól fundacji, indoktrynacja ideologiczna, światopoglądowa, kreowanie na autorytety ludzi, którzy swoją postawą, językiem, wątpliwym etycznie działaniem, nie zasługuja na jakąkolwiek obecnośc w sferze publicznej..

 35. Witam przez pewien czas nie
  Witam przez pewien czas nie mialem zadnych informacji co sie dzieje w Polsce z pewnych powodow i dopiero majac ostatnio dostep i chec widzac jak ktos udostepnia wlasnie zarzuty na wosp i to powazne i widzac ze jest to robione bez zweryfikowania zrodla co jest jak dla mnie w takich sprawach lekkomyslne wrzucac byle co doszlo do dyskusji i chcac nie chcac a musialem sprawdzic czy naprawde w tym kraju to mozliwe zaczerpnac wiedzy ze wszystkich stron sporu oczywiscie na poczatku mialem na wzglad swoja troske o dzieciaki i oczywiscie i jak sie dowiedzialem ze chodzi o te oswiadczenia i cala reszte to sie zdziwilem bo sa dostepne na stronie a osoba prowadzaca ze mna dyskusje nie potrafila mi powiedziec jakie dokladnie wiec musialem poczekac to pewnie wyjdzie i juz wiem dyskusje zakonczylem bo nie miala sensu. I dzisiaj znowu widze walniete bez sprawdzenia i to jakies wycinki bez zrodel ale musialem sprawdzic i kiedy ludzie naucza sie pisac zrodlo a nie od razu jak boty reklamowe zobacz co zrobil ten i ten i sru informacja o 1% podatku tak oczywiscie w pelnych sprawozdaniach jest wytlumaczone co nieco o tych kwotach ale warto podac odbiorca by mieli odrobinke latwiej i w kkncu upragnione wyjasnienie i tu trafilem rozkminilem o co chodzi z jakim oswiadczeniem do ujawnienia sam i ok teraz tak przejrzalem podsumowanie a nie jestem zadnym znawca i jak widzialem te wszystkie wpisy ze jest dobrze wykonane jak ja od razu po minucie kilka punktow bez problemu bym obalil nie moge uwierzyc ze tyle osob nie widzi widzialem nauczyciela i mialem nadzieje ze wylapie o co chodzi a ten samochod przypomnial mi moja dawna prace i nowka i wymieniona przez dyrektora bo za slabo reprezentowal firme i to wcale nie kolosa jakiegos normalna firma na samochod warty cos od 330 do 350 tys full service glowne zadanie samochodu prezesa godne reprezentowanie tam sie nie nadawal to raczej nie jest nic niezwyklego bo tak jest wszedzie niby taka technika marketingu czy cos tak naprawde to wosp obali je wszystkie skoro ja prawie wszystkie jestem w stanie bo do reszty danych nie mam pisze z komorki bo nie mam innej mozliwosci i post moze dziwnie wygladac informacje tez na kom zbieralem wiec prosze chociaz na wzglad mojego czasu nie usuwac napisalem z checia pomocy. Prosze sobie zobaczyc na spokojnie bo nie wieze tak widoczne i to nie jedno a narazie nie chce za bardzo ingerowac bo widze ze prawdziwa wojna trwa i to moze byc wykorzystane bezwglednie moim zdaniem to nie przejdzie w takiej formie o ile bedzie chec wyjasnienia bo widzialem ze poproszono o ponowne przeswietlenie wosp ze nie maja nic do ukrycia a i wiem ze jak jest sie po jakiejs stronie to emocje biora gore ale przykro sie patrzy jak w postach widac radosc z tego ze nie uzbieraja tyle ile maja bo to jest wasz cel czy prawda? Pozdrawiam

 36. Witam przez pewien czas nie
  Witam przez pewien czas nie mialem zadnych informacji co sie dzieje w Polsce z pewnych powodow i dopiero majac ostatnio dostep i chec widzac jak ktos udostepnia wlasnie zarzuty na wosp i to powazne i widzac ze jest to robione bez zweryfikowania zrodla co jest jak dla mnie w takich sprawach lekkomyslne wrzucac byle co doszlo do dyskusji i chcac nie chcac a musialem sprawdzic czy naprawde w tym kraju to mozliwe zaczerpnac wiedzy ze wszystkich stron sporu oczywiscie na poczatku mialem na wzglad swoja troske o dzieciaki i oczywiscie i jak sie dowiedzialem ze chodzi o te oswiadczenia i cala reszte to sie zdziwilem bo sa dostepne na stronie a osoba prowadzaca ze mna dyskusje nie potrafila mi powiedziec jakie dokladnie wiec musialem poczekac to pewnie wyjdzie i juz wiem dyskusje zakonczylem bo nie miala sensu. I dzisiaj znowu widze walniete bez sprawdzenia i to jakies wycinki bez zrodel ale musialem sprawdzic i kiedy ludzie naucza sie pisac zrodlo a nie od razu jak boty reklamowe zobacz co zrobil ten i ten i sru informacja o 1% podatku tak oczywiscie w pelnych sprawozdaniach jest wytlumaczone co nieco o tych kwotach ale warto podac odbiorca by mieli odrobinke latwiej i w kkncu upragnione wyjasnienie i tu trafilem rozkminilem o co chodzi z jakim oswiadczeniem do ujawnienia sam i ok teraz tak przejrzalem podsumowanie a nie jestem zadnym znawca i jak widzialem te wszystkie wpisy ze jest dobrze wykonane jak ja od razu po minucie kilka punktow bez problemu bym obalil nie moge uwierzyc ze tyle osob nie widzi widzialem nauczyciela i mialem nadzieje ze wylapie o co chodzi a ten samochod przypomnial mi moja dawna prace i nowka i wymieniona przez dyrektora bo za slabo reprezentowal firme i to wcale nie kolosa jakiegos normalna firma na samochod warty cos od 330 do 350 tys full service glowne zadanie samochodu prezesa godne reprezentowanie tam sie nie nadawal to raczej nie jest nic niezwyklego bo tak jest wszedzie niby taka technika marketingu czy cos tak naprawde to wosp obali je wszystkie skoro ja prawie wszystkie jestem w stanie bo do reszty danych nie mam pisze z komorki bo nie mam innej mozliwosci i post moze dziwnie wygladac informacje tez na kom zbieralem wiec prosze chociaz na wzglad mojego czasu nie usuwac napisalem z checia pomocy. Prosze sobie zobaczyc na spokojnie bo nie wieze tak widoczne i to nie jedno a narazie nie chce za bardzo ingerowac bo widze ze prawdziwa wojna trwa i to moze byc wykorzystane bezwglednie moim zdaniem to nie przejdzie w takiej formie o ile bedzie chec wyjasnienia bo widzialem ze poproszono o ponowne przeswietlenie wosp ze nie maja nic do ukrycia a i wiem ze jak jest sie po jakiejs stronie to emocje biora gore ale przykro sie patrzy jak w postach widac radosc z tego ze nie uzbieraja tyle ile maja bo to jest wasz cel czy prawda? Pozdrawiam

 37. !!!!!
  Jakoś dziwnie nie mogę się od wczoraj wieczoru wbić się na stronę. wejść można po kilku próbach odświeżenia adresu. Poprzednie artykuły po 14.000 odsłon, ten ponad 60.000. Czyżby ktoś specjalnie chciał przyblokować Twoją stronę Panie Piotrze???? No chyba, że tylu popierajacych co się oczywiście chwali. …. Pozdrawiam

 38. !!!!!
  Jakoś dziwnie nie mogę się od wczoraj wieczoru wbić się na stronę. wejść można po kilku próbach odświeżenia adresu. Poprzednie artykuły po 14.000 odsłon, ten ponad 60.000. Czyżby ktoś specjalnie chciał przyblokować Twoją stronę Panie Piotrze???? No chyba, że tylu popierajacych co się oczywiście chwali. …. Pozdrawiam

 39. 89932 odsłon
  Sądzę, że znacznie wzmożona ilość odsłon, to wynik upublicznienia adresu "kontrowersje.net". W tym Republika, wpolityce, niezależna.pl  i o dziwo Wirtualna z Warzechą. O komentarzach na forum nie wspominając. Sam "puściłem w eter" paręnaście linków  do USA i Kanady, o Facebooku nie wspominając. Mocny strzał, aż się dusza raduje. Trzymam kciuki MK za świetną robotę!

 40. 89932 odsłon
  Sądzę, że znacznie wzmożona ilość odsłon, to wynik upublicznienia adresu "kontrowersje.net". W tym Republika, wpolityce, niezależna.pl  i o dziwo Wirtualna z Warzechą. O komentarzach na forum nie wspominając. Sam "puściłem w eter" paręnaście linków  do USA i Kanady, o Facebooku nie wspominając. Mocny strzał, aż się dusza raduje. Trzymam kciuki MK za świetną robotę!

 41. Dawno mnie tu nie było, ale
  Dawno mnie tu nie było, ale będę wracał. Wiadomo finał, sprawa jest gorąca. Wpadam na różne fora, polecam Imć Pana Wielguckiego, staram się ludzi intrygować tym co MK wygrzebał, wyniuchał i wykazał. Chyba coś to daje w jakiejś małej skali, bo zauważyłem, że ludzie jednak zaglądają i czytają. Widzę, że też inni polecają. Może murów Jerycha nie zburzymy, ale może i jednak wyłom w murze powstanie? Naprawdę dużą robotę zrobił MK!

 42. Dawno mnie tu nie było, ale
  Dawno mnie tu nie było, ale będę wracał. Wiadomo finał, sprawa jest gorąca. Wpadam na różne fora, polecam Imć Pana Wielguckiego, staram się ludzi intrygować tym co MK wygrzebał, wyniuchał i wykazał. Chyba coś to daje w jakiejś małej skali, bo zauważyłem, że ludzie jednak zaglądają i czytają. Widzę, że też inni polecają. Może murów Jerycha nie zburzymy, ale może i jednak wyłom w murze powstanie? Naprawdę dużą robotę zrobił MK!

 43. Nieruchomości Owsiaka
  Jako że jestem tu nowy, witam wszystkich i od razu chciałbym wtrącić swoje trzy grosze na temat jednego z punktów tekstu.a konkretnie o nieruchomościach rodziny Owsiaków. Autor zapewne nie wie o wszystkich domach Owsiaka i nie wszystkie je wymienia, to dodam że mieszkam pod Warszawą i tak się składa że w mojej okolicy  pan Owsiak raczył zakupić działkę i wybudować sobie dom, co ciekawe, w drugim może trzecim roku od założenia Wośp. Jednak o dziwo wcale w nim nie zamieszkał bo w tym samym czasie zakupił sobie mieszkanie na ekskluzywnym zamkniętym osiedlu na warszawskich Kabatach, wcześniej mieszkając w M2 ze ślepą kuchnią o czym sam się raczył pochwalić w jednym z wywiadów. Czy z tego domu koło Piaseczna w ogóle korzysta? Otóż tak, jeździ nie tylko do pracy czy wycieczki do Francjii ale bywa w nim tak mniej więcej raz na tydzień, dwa. A zajeżdża do niego konwojem przynajmniej z dwóch samochodów, Land Roverem Discovery III i drugim z jakimś kilkuosobowym towarzystwem. To, kto pokrywa koszty tych prywatnych wyjazdów juz nie wnikam.

 44. Nieruchomości Owsiaka
  Jako że jestem tu nowy, witam wszystkich i od razu chciałbym wtrącić swoje trzy grosze na temat jednego z punktów tekstu.a konkretnie o nieruchomościach rodziny Owsiaków. Autor zapewne nie wie o wszystkich domach Owsiaka i nie wszystkie je wymienia, to dodam że mieszkam pod Warszawą i tak się składa że w mojej okolicy  pan Owsiak raczył zakupić działkę i wybudować sobie dom, co ciekawe, w drugim może trzecim roku od założenia Wośp. Jednak o dziwo wcale w nim nie zamieszkał bo w tym samym czasie zakupił sobie mieszkanie na ekskluzywnym zamkniętym osiedlu na warszawskich Kabatach, wcześniej mieszkając w M2 ze ślepą kuchnią o czym sam się raczył pochwalić w jednym z wywiadów. Czy z tego domu koło Piaseczna w ogóle korzysta? Otóż tak, jeździ nie tylko do pracy czy wycieczki do Francjii ale bywa w nim tak mniej więcej raz na tydzień, dwa. A zajeżdża do niego konwojem przynajmniej z dwóch samochodów, Land Roverem Discovery III i drugim z jakimś kilkuosobowym towarzystwem. To, kto pokrywa koszty tych prywatnych wyjazdów juz nie wnikam.

 45. Nieprawda napisana przez Pana Piotra Wielguckiego
  W sądzie drugi raz w ubiegłum roku Kłamczucha przegrała sprawę w Legnicy, Martka Kurtka napisała że Pan Jerzy Owsiak pojechał do NY za pieniądze z puszek. Jak człowiek który jest na utrzymaniu żony nauczycielki, może tak kłamać, nie zarabia pieniędzy nie płacąc podatków może tak pisać, pewnie przez niego do WOSP i szpitali wpłynie 5 mln mniej. Nic nie zarabia i przynosi straty. Kim jest taki człek?

  • kim jest człek, który wysyła

   kim jest człek, który wysyła na mróz dzieci, by żebrały do jego puszek???
   kim jest pajac w czerwonych gaciach skaczący po stole i szukający słoika???   

   kim jest typ, który w czasach kiedy apelowano by uwolnić więźniów politycznych on  organizował akcję "uwolnić słonia"???

 46. Nieprawda napisana przez Pana Piotra Wielguckiego
  W sądzie drugi raz w ubiegłum roku Kłamczucha przegrała sprawę w Legnicy, Martka Kurtka napisała że Pan Jerzy Owsiak pojechał do NY za pieniądze z puszek. Jak człowiek który jest na utrzymaniu żony nauczycielki, może tak kłamać, nie zarabia pieniędzy nie płacąc podatków może tak pisać, pewnie przez niego do WOSP i szpitali wpłynie 5 mln mniej. Nic nie zarabia i przynosi straty. Kim jest taki człek?

  • kim jest człek, który wysyła

   kim jest człek, który wysyła na mróz dzieci, by żebrały do jego puszek???
   kim jest pajac w czerwonych gaciach skaczący po stole i szukający słoika???   

   kim jest typ, który w czasach kiedy apelowano by uwolnić więźniów politycznych on  organizował akcję "uwolnić słonia"???

 47. Dzisiaj Interia opublikowała 

  Dzisiaj Interia opublikowała  wywiad z Jerzym O. Przytoczę parę komentarzy:

  – Żebrak

  Jurek zebraliśmy okrągły milion, połowa dla Ciebie

  – Adam

  A wystarczyłoby tylko pokazać rozliczenie… Co za dużo szło na Mrówkę i Melona

  -Lolo

  Matka Teresa nie jeżdziła terenówka i nie miała luksusowego mieszkania nie ustawiała rodzinki i mimo wszystko pomagała ludziom.

  -qwd

  jesteś perfidnym i prymitywnym złodziejem wykorzystującym ustawiony "zbieg okoliczności", synku milicjanta dosknale wpisujacym się w KOD-UB-SB…orkiestry potrzebujesz jak masła…pamiętam w telewizji twoje synku wojarze po Norwegi za pieniązżki orkiestry….aha nie obnoś się drobny złodziejaszku, jesteś zwykłym złodziejaszkiem

  itd, itd

  Twoja walka o prawde na temat WOŚP przynosi efekty. Pozdrawiam

 48. Dzisiaj Interia opublikowała 

  Dzisiaj Interia opublikowała  wywiad z Jerzym O. Przytoczę parę komentarzy:

  – Żebrak

  Jurek zebraliśmy okrągły milion, połowa dla Ciebie

  – Adam

  A wystarczyłoby tylko pokazać rozliczenie… Co za dużo szło na Mrówkę i Melona

  -Lolo

  Matka Teresa nie jeżdziła terenówka i nie miała luksusowego mieszkania nie ustawiała rodzinki i mimo wszystko pomagała ludziom.

  -qwd

  jesteś perfidnym i prymitywnym złodziejem wykorzystującym ustawiony "zbieg okoliczności", synku milicjanta dosknale wpisujacym się w KOD-UB-SB…orkiestry potrzebujesz jak masła…pamiętam w telewizji twoje synku wojarze po Norwegi za pieniązżki orkiestry….aha nie obnoś się drobny złodziejaszku, jesteś zwykłym złodziejaszkiem

  itd, itd

  Twoja walka o prawde na temat WOŚP przynosi efekty. Pozdrawiam

 49. “Rozkręćmy ten finał na maksa

  "Rozkręćmy ten finał na maksa" Coś mi się wydaję że MK rozkręcił wszystkie finały na czynniki pierwsze a samego kręciela na maxa. Żeby takiego tuza w czerwonych majtach wydudkać fiu, fiu,Szacun potężny !

 50. “Rozkręćmy ten finał na maksa

  "Rozkręćmy ten finał na maksa" Coś mi się wydaję że MK rozkręcił wszystkie finały na czynniki pierwsze a samego kręciela na maxa. Żeby takiego tuza w czerwonych majtach wydudkać fiu, fiu,Szacun potężny !

 51. Caritas – tak wspominany

  Caritas – tak wspominany przez wszystkich, którym z WOŚP nie po drodze (i słusznie) – żeby się nie okazało, że jest 1000 razy bardziej szkodliwy od WOŚP. Zwraca na to uwagę Marian Kowalski, że w Lublinie były rozwieszane jakieś "prouchodźcze" plakaty. Tak, że ostrożnie, radzę słuchać audycji/oglądać audycje z idzpodprad.pl, żeby takich rzeczy się dowiadywać oraz rzeczy z tym związanych, np. o aktualnym "papieżu" Franciszku.

  http://www.caritas.pl/komunikat-caritas-polska-w-sprawie-dzialan-na-rzecz-uchodzcow/

  http://www.caritas.pl/caritas-uruchomila-aplikacje-mobilna-dla-uchodzcow-w-polsce/

  http://wyborcza.pl/7,75398,20974784,caritas-chce-korytarzy-humanitarnych-dla-uchodzcow-z-syrii.html

  Także licytowanie "wyroku" na aukcji na rzecz Caritas, traktowanego jako antyteza WOŚP, może być … niezbyt fortunnym pomysłem.

   

 52. Caritas – tak wspominany

  Caritas – tak wspominany przez wszystkich, którym z WOŚP nie po drodze (i słusznie) – żeby się nie okazało, że jest 1000 razy bardziej szkodliwy od WOŚP. Zwraca na to uwagę Marian Kowalski, że w Lublinie były rozwieszane jakieś "prouchodźcze" plakaty. Tak, że ostrożnie, radzę słuchać audycji/oglądać audycje z idzpodprad.pl, żeby takich rzeczy się dowiadywać oraz rzeczy z tym związanych, np. o aktualnym "papieżu" Franciszku.

  http://www.caritas.pl/komunikat-caritas-polska-w-sprawie-dzialan-na-rzecz-uchodzcow/

  http://www.caritas.pl/caritas-uruchomila-aplikacje-mobilna-dla-uchodzcow-w-polsce/

  http://wyborcza.pl/7,75398,20974784,caritas-chce-korytarzy-humanitarnych-dla-uchodzcow-z-syrii.html

  Także licytowanie "wyroku" na aukcji na rzecz Caritas, traktowanego jako antyteza WOŚP, może być … niezbyt fortunnym pomysłem.

   

 53. “a z chorych dzieci tworzy

  "a z chorych dzieci tworzy alibi" podczas gdy zdrowe żebrzą na mrozie, dopóki nie zachorują.

  – Interes J.O wykorzystuje empatię i "narodową dobroć" czyli dziedzictwo chrześcijaństwa w katolickim wariancie.
  –  Rodzice dzieci nie pozwolą sobie przyjąć do świadomości, że po raz któryś z rzędu zostali "zrobieni w ch**a" a dzieci finansowo "zer****te". Jednakże, imo,  fakt ten jest umieszczony w podświadomości.
  –  W sytuacji,  gdy faktycznie będzie potrzebna "narodowa jedność"  brzydkie rozgrywki J.O. posłużą im jako pretekst na nie: "nie dam się znowu robić w" 

  Wniosek: nieprzejrzystość orkiestry jest "naturalna, z genetycznej istoty rzeczy", tata pułkownik Milicji Obywatelskiej fachowo wychował syna.

  By być maksymalnie zwięzłym, dobrze imo pasuje cytat:  >>kurestwo w permanencji<<

 54. “a z chorych dzieci tworzy

  "a z chorych dzieci tworzy alibi" podczas gdy zdrowe żebrzą na mrozie, dopóki nie zachorują.

  – Interes J.O wykorzystuje empatię i "narodową dobroć" czyli dziedzictwo chrześcijaństwa w katolickim wariancie.
  –  Rodzice dzieci nie pozwolą sobie przyjąć do świadomości, że po raz któryś z rzędu zostali "zrobieni w ch**a" a dzieci finansowo "zer****te". Jednakże, imo,  fakt ten jest umieszczony w podświadomości.
  –  W sytuacji,  gdy faktycznie będzie potrzebna "narodowa jedność"  brzydkie rozgrywki J.O. posłużą im jako pretekst na nie: "nie dam się znowu robić w" 

  Wniosek: nieprzejrzystość orkiestry jest "naturalna, z genetycznej istoty rzeczy", tata pułkownik Milicji Obywatelskiej fachowo wychował syna.

  By być maksymalnie zwięzłym, dobrze imo pasuje cytat:  >>kurestwo w permanencji<<

 55. Juz kolejny raz w Woronicza

  Juz kolejny raz w Woronicza 17 M.Rachon ostro pojechal po Owsiaku a bardzo wyraznie i pozytywnie opowiedzial o naszym gospodarzu i jego walce MK. Takze zaczyna sie urabianie gruntu ,jeszcze  te czerwone sady i duzo informacji co by narod zaczal pytac

 56. Juz kolejny raz w Woronicza

  Juz kolejny raz w Woronicza 17 M.Rachon ostro pojechal po Owsiaku a bardzo wyraznie i pozytywnie opowiedzial o naszym gospodarzu i jego walce MK. Takze zaczyna sie urabianie gruntu ,jeszcze  te czerwone sady i duzo informacji co by narod zaczal pytac

 57. Od początku mówiłem w moim

  Od początku mówiłem w moim środowisku, że to wszystko to będzie wałek i teraz widzę potwierdzenie w moich przemyśleniach. Teraz ludzie zobaczą jak można grać na emocjach ludzi i dymać ich aż miło. Spólki spółeczki i kasa poszła…

 58. Od początku mówiłem w moim

  Od początku mówiłem w moim środowisku, że to wszystko to będzie wałek i teraz widzę potwierdzenie w moich przemyśleniach. Teraz ludzie zobaczą jak można grać na emocjach ludzi i dymać ich aż miło. Spólki spółeczki i kasa poszła…

 59. Moja obserwacja dzisiejszej

  Moja obserwacja dzisiejszej zbiórki pod kościołem:

  – czterech albo pięciu wolontariuszy, nigdy nie było aż tyle

  – do puszek wrzuciło w sumie może kilkanaście osób po mszy i przed. CIENITEŃKO.

  – średnia wieku darczyńców  >60 lat. Serio.

  Reasumujac: wiem już skąd się bierze ostatnia miłość  Owsiaka do Rydzyka. Tak naprawdę celuje w podobny target. Oficjalnie niby prześmiewa, ale tak naprawdę tylko do tej grupy jest jeszcze w stanie skutecznie wyciagnąć rękę po pieniądze. Oczywiście przyjdą jeszcze jakieś małolaty na słabiutkie jak nigdy dotąd koncerty WOŚP, ale wrzucą tyle co im z kieszonkowego zostało przez tydzień. 

 60. Moja obserwacja dzisiejszej

  Moja obserwacja dzisiejszej zbiórki pod kościołem:

  – czterech albo pięciu wolontariuszy, nigdy nie było aż tyle

  – do puszek wrzuciło w sumie może kilkanaście osób po mszy i przed. CIENITEŃKO.

  – średnia wieku darczyńców  >60 lat. Serio.

  Reasumujac: wiem już skąd się bierze ostatnia miłość  Owsiaka do Rydzyka. Tak naprawdę celuje w podobny target. Oficjalnie niby prześmiewa, ale tak naprawdę tylko do tej grupy jest jeszcze w stanie skutecznie wyciagnąć rękę po pieniądze. Oczywiście przyjdą jeszcze jakieś małolaty na słabiutkie jak nigdy dotąd koncerty WOŚP, ale wrzucą tyle co im z kieszonkowego zostało przez tydzień.