Prześlij dalej:

Mamy Finał WOŚP i moim zdaniem należy czytać to wydarzenie dosłownie. Sztab fachowców od propagandy, pod wodzą Jerzego Owsiaka próbuje za wszelką cenę utrzymać gigantyczny interes zbudowany wokół przenajświętszej fundacji. Fanatyczni wyznawcy Owsiaka krzyczą, ż Matka Kurka to oszołom prawicowy, katol, a Jurek nie ma z tego interesu ani grosza.

Fanatycy mają to do siebie, że wiedzę zastępują wiarą i dlatego mylą się we wszystkim. Mimo wszystko pod nawałem faktów szyld przyklejony do WOŚP i Jerzego Owsiaka uległ "małej" korekcie" "Nawet jeśli Jurek połowę bierze dla siebie, to mu się należy, tyle dobrego zrobił dla chorych dzieci". Prócz udowodnienia Owsiakowi w sądzie serii kłamstw i manipulacji, z tej zmiany cieszę się najbardziej. Zgadza się, mamy do czynienia z człowiekiem, który robi wiele, ale dla siebie, a z chorych dzieci tworzy alibi. Finał WOŚP jest bliski i nieuchronny, zatem czas na podsumowanie w formie popularnonaukowego epitafium. 12 groszy do puszki: WOŚP, "Złotego Melona", "Mrówki Całej" i "Jasnej Sprawy".

1. Nakłady na służbę zdrowia z NFZ i WOŚP.
nfzwosp.png
Przepraszam, że słupka WOŚP nie widać, ale pierwszy milimetr w Excelu pojawił się dopiero po rozcięgnięciu wykresu na dwie strony.

2. Przeciętne wynagrodzenie pielęgniarki, lekarza, Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej- Owsiak.

zarobki.png
 
3. Finał WOŚP to wspaniała zabawa i radość dla dzieci?.
 
Dzieci w czasie Finału WOŚP

dzieciwosp.jpg dzieciwosp3.jpgdzieciwosp2.jpg
 
Jerzy Owsiak w czasie Finału WOŚP

owsiakf16.jpg owsiakmotor.jpeg owsiakkosmos.jpg
 

4. „zdemoralizowane chuje” – Jerzy Owsiak ze Zbigniewem Hołdysem o tych, którzy chcieli zapłaty za pracę na rzecz WOŚP.

 
Wypłaty dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, która należy do WOŚP

Umowy zlecenia dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, która należy do WOŚP


 
Wypłaty dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak za pracę w Fundacji WOŚP

zaroblid.png

Umowy zlecenia dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak z firmy „Złoty Melon”

Zlecenia dla "Mrówki Całej" firmy należącej do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak z firmy „Złoty Melon” i Fundacji WOŚP na sumę co najmniej 1 300 000 złotych.
 


 
5. Nie wrzucasz nie masz prawa krytykować i leczyć się na sprzęcie WOŚP? Nie martw się, bo wszyscy wrzucają pod groźbą złamania prawa skarbowego. Finansowanie WOŚP, przekraczające wartość zbiórki:

a. Samorządowa kieszeń podatnika. Po 100, p 70, po 50, po 30 tysięcy złotych na imprezy w 1000 miast i maisteczek.

gdansk.png

b. Budżetowa kieszeń podatnika.

Milionowe koszty związane z zabezpieczeniem imprez WOŚP przez służby mundurowe.
Milionowe sponsorowanie przez spółki skarbu państwa, zwolenia z VAT.
Bizantyjskie przygody "Jurka" - godzina lotu F16, 20 000 złotych.

c. Abonamentowa kieszeń podatnika.

Szef TVP2 Wojciech Pawlak: Niczego nie zabieramy, my dajemy. Inwestujemy w tę imprezę 1,6 mln zł, angażujemy ponad tysiąc ludzi. Jesteśmy otwarci na rozmowy z fundacją, ale nie w tej formie.

Czas antenowy dla WOŚP: TVP2 6,10 h, TV Regionalna 45 m, TV Polonia 4,10 h,  łącznie 11,5h. Przy tym była cała masa wejść w najbardziej atrakcyjnym czasie antenowym i w najbardziej oglądalnych serwisach, jak Teleekspress, Wiadomości, Panorama, plus regionalne ośrodki Polskiego Radia.

Licząc tylko i wyłącznie wejścia WOŚP w TVP2 według cennika reklam uzyskujemy: 8 776 650

Analiza kosztów czasu antenowego TV publicznej daje ponad 10 milionów dla samej TVP2.
 
6. Gdyby nie sprzęt WOŚP, dzieci umierałyby w szpitalach?
 
To nie dzieci żyją dzięki Owsiakowi, ale Owsiak i jego żona żyją z instrumentalnego traktowania dzieci. Jerzy Owsiak po śmierci 2,5 letniej Dominiki wszczyna awanturę, grozi zamknięciem WOŚP, obarcza winą za śmierć dziecka ratowników i dyspozytorów medycznych. Następnie spotyka się ministrem Arłukowiczem, wręcza mu projekt szkoleń sfinansowany przez WOŚP i zapowiada, że wystawi do przetargu na szkolenia firmę „Złoty Melon”. Obrzydliwe granie na emocjach, szantaż emocjonalny, działania na poziomie sekty, które bardzo łatwo tą samą idiotyczną metodą można odwrócić. Bliźniaki w szpitalu we Włocałwku umarły pomimo sprzętu WOŚP, 8 letni chłopak umarł we Wrocławiu pomimo sprzętu WOŚP. Mały Adaś przeżył na sali szpitalnej w Prokocimiu bez jednego "serduszka" WOŚP, a obiecany przez Owsiaka sprzęt do dziś nie dotarł.
 
7. Czy ty zrobiłeś więcej dla chorych dzieci od „Jurka Owsiaka”?
 
Jedynymi osobami, które do puszki nie tylko nie wrzucają, ale wyjęły co najmniej 3 miliony złotych, są Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak. Każdy zrobił więcej dla dzieci, bo nikt im tyle nie zabrał.
 
8. Artyści grają za darmo, a ZAIKS zwalnia z opłat?

Wielka i od samego początku ściema! Po polsku mówiąc gówno prawda, połączona z potężnym biznesem robionym na chorych i zmarzniętych dzieciach.

ziel.png
 
9. "Przystanek Woodstock" to podziękowanie dla wolontariuszy, bezpłatna, najbezpieczniejsza i najpiękniejsza impreza rockowa.
 
Nie dołączę do krytyków, którzy twierdzą, że na „Przystanek Woodstock” przyjeżdżają przyszli złodzieje, bandyci, gwałciciele, alkoholicy itd. Festiwal rockowy ma swoje prawa, chociaż dla mnie to festyn ludowy z tanim wyszynkiem z konserw Lidla, ciepłą lurą udającą piwo i dymem „zioła” unoszącym się nad namiotami. Młodzi ludzie mają to do siebie, że korzystają z życia i nawet jeśli się upodlą, co na „Przystanku Woodstock” jest zjawiskiem masowym, to wcale nie wyznacza moralnej czy intelektualnej degrengolady. Poszaleją, dorosną, zrozumieją. Patologia w tej imprezie tkwi w kilku innych miejscach. Dla Owsiaka „Przystanek Woodstock” to największe żniwa, „Złoty Melon” ma wyłączność na obsługę, a „Mrówka Cała” prawa autorskie i wielosettysięczne zlecenia na obsługę medialną. Owsiak maksymalizuje zyski i do bólu tnie koszty.

Cała ta ludowa zabawa przez lata była organizowana w fatalnych warunkach higienicznych i bez należytego zabezpieczenia ze strony odpowiednich służb. Założę się, że w Polsce może kilka tysięcy osób wie, że „Przystanek Woodstock” przez wiele lat odbywał się na polu minowym, czyli terenach po radzieckich poligonach, gdzie w kolejnych latach wyjmowano tysiące min, niewypałów, niewybuchów i pocisków. Powyższe fakty potwierdza nie „wariat ze Złotoryi”, ale raport NIK. Prawdziwy Woodstock wykreował legendy muzyki: Joe Cocker, Carlos Santana, Jenis Joplin. Polski Jarocin wypromował kultowe kapele: TSA, Tilt, Brygada Kryzys, Dezerter. Owsiak najpierw zarżnął największy i fenomenalny festiwal rockowy w Jarocinie, potem z „Woodstocku” zrobił coś pomiędzy karaoke i wiejską dyskoteką, gdzie od czasu do czasu ściąga emerytów udających „metalowców”.

Kogo wypromował Owsiak? Nieśmiertelni są „ortalionowi sataniści” z grupy „Hunter”, to też legenda, ale pobliskich gmin i powiatów. Wszystko to jest dyskwalifikujące, ale są jeszcze tragiczne statystyki. „Przystanek Woodstock” jest jedynym festiwalem w Polsce, na którym od 4 lat giną ludzie. W sumie, w latach 2010-2014 było 6 zgonów, większość to wynik upojenia alkoholowego. Każdego organizatora podobne statystyki zniszczyłyby w ułamku sekundy, Owsiak bezczelnie wychodzi przed kamery i krzyczy o „najwyższych standardach bezpieczeństwa”, ale to też się kończy.
 
10. Oddajesz 1% podatku WOŚP na sprzęt dla chorych dzieci?
 
W roku 2011 za całą kwotę uzbieraną z 1% WOŚP kupiła nową siedzibę.

siedziba.png
 
W roku 2012, tak zostały podzielone pieniądze z 1% podatku.

wodstoc1prc.png

11. Kup coś na Allegro, tak też wrzucasz do puszki (Finał WOŚP)
 
Allegro nigdy nie należało do zbiórki zwanej Finałem i nigdy pieniądze z Allegro w całości, a nawet w połowie nie zostały przeznaczone na cele zbiórki. Treść uchwały WOŚP:

W wyniku zbiórki Fundacja WOŚP zebrała 50 657 747,68 zł. Po odliczeniu kosztów przeprowadzenia
zbiórki  oraz  środków  uzyskanych  poza  wymogami  ustawy  z  dnia  15  marca  1933  
o zbiórkach publicznych (aukcje Allegro dopisek red.), do rozliczenia w MAiC pozostała kwota 45.023.597,47 zł.

12. Jerzy Owsiak nic nie ma z WOŚP i „Mieszka w bloku”?
 
"Mieszkanie w bloku" to połaczone dwa apartamenty o wartości ponad milion złotych, kupione za gtówkę, a w każdym razie mieszkanie w księdze wieczystej nie jest obciążone hipoteką.

apartament.jpg   apartament2.jpg

Skromne auto za 250 000 zł w wyposażeniu podstawowym ile Owsiak dokupił dodatków wie, ale nie powie. Za paliwo, serwisowanie, ubezpieczenie płaci WOŚP, śmiga "Jurek" do pracy, na dyskoteki i wycieczkę do Paryża.

landek.jpg

Cztery nieruchomości do pełnej dyspozycji Owsiaka i rodziny.

dominikanska.jpg warszawa-niedzwiedzia-2b.jpg
szadowo_0.jpg szadowo2.jpg

Flota co najmniej 15 samochodów i 2 400 000 zł wypłat dla 33 pracowników WOŚP.

BMW X1, samochód ratowniczy.jpg

PS Wersy poświęcone Jadzi, z dedykacją dla mojego Przyjaciela.

6
510905 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

101 (liczba komentarzy)

 1. http://www.wyko...

  :D prawda w oczy kole :D

 2. ciekawa analiza z 2002 roku warto przeczytac na rozgrzewke przed felietonami MK...

 3. smakowite kompendium :)

 4. avatar

  No racja

 5. avatar

  Bardzo dobre kompendium wiedzy o tym biznesie...
  Powoli dotrze nawet do najbardziej zakutych łbów... Miarą jednak będzie nie to co zakute łby powiedzą ale czy wrzucą jutro do puszki... Ja sądzę, że nie wrzucą aż tyle..

  Acha - i jeszcze jedno - Orkiestra zaczeła grać w piątek rano... Wówczas to w sklepie Żabka w jednym z małopolskich miasteczek pani ekspedientka obok kasy i terminala miała "puchę" WOŚP i zapytała mnie czy nie zechcę wspomóc... Nie zechciałem...

  Wiedzieliście, że już od piątku nabijają sobie kabzę ?? Czyli na wszelki wypadek organizują 3-dniową zbiórką bo nie są pewni wyniku...:)

 6. w sklepie podsunieto mi skarbonke z serduszkiem. Ktos widac z Lidlem zawarl taki deal by kasjerki zebraly o pieniadze na skarbonke Owsiaka. 

 7. W moim wiejskim sklepie już od wczoraj (sobota) rano stoi puszka orkiestry. A teraz pomyślcie ile takich sklepików jest w Polsce....

 8. Tam działa taki sam mechanizm jak w "bankach inwestycyjnych". Zyski podlegają prywatyzacji, koszty i długi natomiast poddaje się nacjonalizacji.
  Pismo obrazkowe to chyba jedyna metoda na dotarcie do młodych, wykształconych, z dużych miast.

 9. Pismo obrazkowe to jeden ze skutecznych sposobów przekazywania faktów czy idei "zwyczajnym". Stąd tzw. memy, np. na demotywatorach. "Długie" teksty pisane zupełnie się nie sprawdzają w powszechnym przekazie.

 10. Nie jedyna....po prostu łatwiej sobie to zwizualizować :) (Wyobraź sobie bilion złotych realnych pieniędzy :) )  Pewne rzeczy są dla człowieka, nawet inteligentnego, abstrakcyjne. Człowiek jest wzrokowcem :) Ja osobiście cenię metodę pisaną, nie mam z tym problemów, ale i obrazkową, też jest ważna. Nawet w biznesie jest wykorzystywana, w postaci tabel, wykresów. Obraz czasami zastępuje tysiąc słów. 

  Dzisiejszy tekst zasługuje na pochwałę MK. 

 11. Bardzo interesujący materiał. W poniższym tekście po 1300 brakuje chyba przecinka.

  Zlecenia dla "Mrówki Całej" firmy należącej do Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak z firmy „Złoty Melon” i Fundacji WOŚP na sumę co najmniej 1 300 000 złotych.

 12. Jestem pewien, że przed chwilą czytałem tutaj komentarz, w którym ktoś pytał "kim właściwie jest Matka Kurka?"... pytał o transparentność działań, o przedstawianie informacji o zebranych datkach (abonament żebraczy), przychodach z reklam...
  Teraz tego komentarza nie ma... albo ja go nie widzę...
  Jeśli go nie ma, dlaczego? Skasował go autor, czy ktoś z obsługi kontrowersje.net.
  Czuję się niezbyt komfortowo... czytam coś nieprzychylnego MK, a za chwilę tego nie ma. Mam nadzieję, że jednak gdzieś jest, a tylko ja go nie widzę... więc proszę o link albo wyjaśnienie.

 13. avatar

  Jesteś tutaj nowy, to możesz nie wiedzieć, ale od 3 lat z kontrowersje.net bez ostrzeżenia znikają całe konta debili, prowokatorów, spamerów. Takie są zasady. Jeśli chodzi o moje dochody zapraszam na blog, jest opublikowan pełna dokumentacja za dwa lata.

 14. avatar

  Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie w tej akurat kwestii (bo to Twój blog) to doskonale rozumeim niechęć do zaśmiecania wpisu ale akurat ten komentarz, który skasowałeś obnażał całkowitą intelektualną indolencję funkcjonariuszy WOŚP (podejrzewam, że to raczej ktoś od nich wysmarował te wymiociny) którzy ani o centymetr nie mogą przewyższyć swego guru w tej kwestii.
  Nie zawsze więc warto bo takie wpisy też coś pokazują...

 15. avatar

  Przerabialiśmy to ze 100 razy na portalu, przykro mi, ale nie zmienię zdania. To jest miejsce, gdzie chcę czuć normalność, a nie organizować rozmowę: Szczuka kontra Terlikowski. Czasami może mnie ponosi, tu zgoda i wtedy przepraszam, ale śmietnika z portalu nie zrobię. To zawsze odwraca uwagę od istoty rzeczy i tworzy 1000 gównianych wątków. Kiedyś miałem moduł, który pozwalał usunąć tylko jeden komentarz, nowa wersja Drupala niestety nie daje takich możliwości i kasuje całe drzewko. Przepraszam osoby, które zareagowały na spisane idiotyzmy, niestety na to nie mam wpływu.

 16. avatar

  Mówi się trudno, taką mamy teraz technologie...;)
  Faktem jest, że ceną byłaby "onetyzacja" portalu a to chyba jeszcze gorsze...

 17. Jak tylko nas poproszą, no poproście nas błagamy, wyślemy wojsko i utopi we krwi kraje zagrożone terroryzmem, jesteśmy w pierwszym szeregu walki z terroryzmem i wystarczyło nam pół roku żeby przygotować się do wojny z Rosją. Mamy już u nas tymczasową szpicę NATO z jednym batalionem, naszym pancernym, przypadkiem już stacjonuje w Polsce, gratulacje.

  Czy walka minister Piotrowskiej z terroryzmem i przemocą wobec dziennikarzy będzie też obejmować

  terroryzm w Polsce, ataki terrorystyczne na kościoły w Polsce oraz na przeciwników politycznych pani minister, ataki policji i prywatnych firm ochroniarskich na dziennikarzy?

  To jest niesamowite że sa pracownicy mediów prorządowych który w ciągu bodaj dwóch po ataku na dziennikarzy w PAryżu "wszyscy jeśmy charlie" a zaraz potem po ataku na dziennikarza w Polsce który zadał pytanie w sprawie finansowania zbiórki publicznej "sam był sobie winien" i na dodatek jest bojownikiem więc prawo wobec niego nie obowiązuje. nie "dziennikarz" i nie "człowiek" tylko "chuligan" i "bojownik", taki "podobywatel" żeby nie użyć staromodnego określenia z lat 40 tych.

  A tutaj chuligan Rachoń może zobaczyć, wspomnienia innego chuligana i bojówkarza: http://litynski.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?443409

 18. Rzeczywiście ten komentarz zniknął.

 19. avatar

  witam pana...
  obejrzalem sobie na spokojnie w necie ostatnie "zadanie specjalne" gdzie byl pan gosciem...po tym co powiedzial janek pospieszalski na temat jednej ze spolek gdzie owsiak pracowal...gacie mi opadly....i zrozumialem jedno...dlatego ten parasol nad nim jest tak silny...bo byc moze..jurasek wspolpracowal z facetami ktorzy chodza w wysokich skorzanych brazowych butach...a co jesli??jesli to prawda do ktorej nikt sie nie przyzna??

  p.s.ogladal pan owsiaka w pytaniu na sniadanie??miernoty......


 20. o tej spółce a raczej jej założycielu był program następnego dnia w TV Republika, może znajdziesz ... Mieli listę ludzi do zatrudnienia " z ramienia" ...
  Carpatia?

 21. avatar

  aha.....dzięks...obejrze z opoznieniem na jutubie...czekam na 2 eventy..poniedzialkowa "chrypkową" konfe juraska i tę  konczacą final...

 22. A chcesz wiedzieć więcej? Wystarczy tylko googla spytać o Carpatię.

 23. avatar

  Czy mogę prosić o link do tego programu? Z góry dziękuję

 24. Można by jeszcze coś napisać o tych serduszkach ponaklejanych na sprzetach w szpitalu, bo coś mi się wydaje, że jak wpadają tam ludzie Owsiaka, to naklejają je na czym się da, i że niekoniecznie wszystko co ma na sobie serduszko, pochodzi z WOŚP. A często właśnie spotykam się z takim argumentem, że gdy ktoś z moich współdyskutantów jest w szpitalu, to opowiada jak to prawie na każdym sprzęcie jest serduszko. Czyli u niektórych wykształca się takie przekonanie, że gdyby wynieść ze szpitali wszystko co ma na sobie seruszko, to... to czym szpital dysponuje, nie byłoby wstanie nikomu uratować życia.

 25. avatar

  Witam. Nie działa link o raporcie NIK i polu minowym. Pozdrawiam DK

 26. avatar

  Poprawiłem.

 27. avatar

  panie piotrze.
  przed chwila niezalezna.pl wkleila apel do harcerzy by zrezygnowac ze zbiorki z owsiakiem pod pietnem zhanbienia munduru...mocne...

 28. avatar

  Obawiam się, że to strzał kula w płot. Patosem "Jurka" nie udało się tknąć przez 25 lat. Te dzieci nie są niczemu winne, dorośli dają się nabierać.

 29. ale nie mam zaufania do żadnej fundacji popieranej przez TVN, Polsat, tzw. telewizję publiczną, GW oraz Lisweeka i cały meinstream. Gdy chcę komuś realnie pomóc - oddaję krew. Proste?

 30. Mogę tylko napisać tyle. Ten wpis to MISTRZOSTWO ŚWIATA jeżeli chodzi o pokazanie, że Owsiak jest nagi.

 31. Obstawiam dwie możliwości:
  1. Hejterzy wygrali - ze wszystkimi tego konsekwencjami. Czyli obwinianie Gospodarza i innych o śmierć dzieci, staruszków itd., itp.
  2. Hejterzy przegrali - również wszystkie konsekwencje. Czyli państwowe firmy bedą pompować ten cyrk do niebotycznych rozmiarów - za co zapłacimy wszyscy potem wyższymi rachunklami za prąd, gaz, bilety PKP i komunikacji miejskiej, podwyżkami podatków itd., itp.

  Jeszcze drobiazg o "wolontariuszach", o którym mało kto wie.
  Otóż dzieciak, który idzie do liceum w Polsce ma możliwość "zarobić" dodatkowy punkt rekrutacyjny. Na stronach kuratoriów oświaty są odpowiednie informacje.
  Do instytucji, które dają odpowiednie zaświadczenie należy oczywiście WOŚP.
  A to jest dosyć prosta kalkulacja, młody człowiek może poświecić jeden dzień w styczniu na latanie z puszką lub przez cały rok raz w tygodniu iść do jakiegoś ogniska dla dzieci i pomagać przy opiece nad maluchami.
  No to już wiadomo skąd są te rzesze "wolontariuszy"

 32. avatar

  Co do usuwania śmieci wyraziłem swoje zdanie, natomiast dla nowych Czytelników wklejam link do tekstu, w którym pokazałem swoje dochody z portalu za 2 lata. Jednocześnie uczciwie napiszę, że moje dochody w ostanich trzech miesiącach wzrosły radykalnie zarówno z abonamentu, jak i darowizn. Bardzo mnie to cieszy, nie jestem hipokrytą, ale będę robił swoje za chleb ze smalcem i piwo z Lidla, co udowodniłem w poprzednich latach. Odpowiadam tylko i wyłącznie dlatego, że nowi Użytkownicy mają prawo nie wiedzieć, jak było i jest.

 33. Oto jak Jurek tłumaczył wyrzucenie dziennikarza TV Republika z konferencji prasowej.

  http://www.dailymotion.com/video/x2efdrg_jurek-owsiak-incydent-na-konferencji-i-wywiad-w-3-pr_news

  Spontaniczna reakcja zatroskanych obywateli.

 34. MK .....naprawdę Ci wspólczuję walki z kimś takim......Ten człowiek to jest notoryczny kłamca.....On inaczej nie umie! 

 35. Dobry wieczór Panu, dobry wieczór Państwu,
  u nas na podwórku dym jak na Przylądku Horn i picie browarka pod gołym polskim niebem nie wchodzi w grę, choć to sobota a ja mam akuratnie wolne no i wpadł kolega Czarny, prosto z Southampton (rozwoził komponenty do upraw, swoim koniem, czyli LKW, jak mówią fryce) i przywiózł kilka becksów, które wcale lubię, więc siedzimy na klatce jak uczciwe żule i drzemy mordy ze śmiechu po lekturze Pana tekstu. Bardzo dobre i nawet zabawne, a na akcentach komediowych trochę się znam, z racji zawodu. Tylko w Pana komentarzu pojawiła się wzmianka o piwie z Lidla i chciałbym żeby to była jedynie przenośnia, bo Lidl daje podpórkę reklamową siemakowi, więc ja nie daję lidlowi niczego oraz zachęcam innych do zakupów w zwykłym spożywczaku. A tak w ogóle ściskamy Pana, Państwa a Czarny osobno ściska Panią Fizię

 36. w Lidlu, widze, ze chyba nie sposob opublikowac postu, Pani przy kasie podsunela skarbonke czy nie wrzuce pieniadze na Wielka Orkiestre. 

  druga sprawa, wejscie tutaj graniczy z cudem, lacze potwornie zamulone.

 37. avatar

  Wchodzę o najdziwniejszych porach od wielu lat i nigdy nie mam najmniejszych problemów 

 38. Kanada bez serduszek
   

  http://www.polo...

 39. Był tam "artykuł" Juli Wizowskiej: http://biznes.o.... Gniot straszliwy, co natomiast uderza, pomijając oczywiście jawne kłamstwa i niedopowiedzenia, to to, że autorka odwołując się do Pana cały czas pisała per Piotr W. sugerując w ten sposób, że jest pan oskarżony/skazany.

 40. avatar

  Ta "dziennikarka" zgłosiła się do mnie z prośbą o komentarz. Przysłała takie pytania, że od razu było widać czego chce. Dostałą 12 gorszy i dopisała Piotra W. To są płatene usługodawczynie medialne, nie ma o czym, bo nawet nie o kim mówić.

 41. Tutaj jeszcze jedna strona typu rineo : http://probus.blogspot.com

 42. Zauważam, że nagminnie WOŚPowi przeciwstawiany jest Caritas.
  Gdyby tak zestawić WOŚP chociażby z Fundacją Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" porównanie okazałoby się dość ciekawe.
  Fundatorem FD"ZzP" jest Stanisław Kowalski - skromny przedsiębiorca, który przeznaczył swój nowo wybudowany dom na siedzibę Fundacji i tak się ta inicjatywa rozpoczęła.
  Ciężko też mówić o tym, żeby Fundacja otrzymywała wsparcie spółek Skarbu Państwa, samorządów. Nie ma też w zasadzie wsparcia mediów.
  Oprócz siedziby udało się Fundacji wybudować dwa ośrodki rehabilitacyjne. Żeby z nich skorzystać wystarczy być podopiecznym Fundacji.
  Z 1% podatku i darowizn Fundacja pozyskała w 2013 roku ponad 140 mln zł.
  Realizuje również wiele programów edukacyjnych.

 43. avatar

  Głowy nie dam, ale nie pamiętam bym kiedykolwiek używał tego idiotycznego argumentu WOŚP vs Caritas. To jest klasyka "murzynów biją". Każda fundacja powinna być na AFISZU, bo każdy grosz od ludzi powinien być szanowany. Jeśli Caritas robi wałki pierwszy będę stawiał plusy ludziom, którzy to wykażą. Sam się tym nie zajmuję, bo wbrew sugestiom nie dam się wcisnąć w szufladkę "audytor fundacji". Są ważniejsze sprawy, dla mnie cięgle numerem jeden jest Smoleńsk.

 44. avatar

  Rzeczywiście, fanatycy WOŚP co i rusz przywołują jakieś pojedyncze nieprawidłowości Caritas-u (zapewne się zdarzają) albo do zbiórki T. Rydzyka na stocznię - co też było moralnie dwuznaczne ale gdzie skala... pomijając już koszty jakie ponoszą (czy ponosiły) samorządy i skarb państwa...

  A co do Smoleńska.... Tu moim zdaniem jest coraz gorzej, sprawa zaczyna przycichać... Nikt nie jest zainteresowany drążeniem sprawy... Mam przeczucie, że to będzie niestety poodbna sprawa jak śmierć gen. W. Sikorskiego czy bliżej zabójstwo Jaroszewiczów, Papały itp. gdzie już raczej archiwa ościennych mocarstw (jeśli chodzi o Sikorskiego) będą zawierały rozwiązanie...
  W aspekcie krajowym śledztwa nie ma kto prowadzić, w aspekcie międzynarodowym nie rozdrapywanie tego tematu nie jest na rękę dokładnie NIKOMU od Moskwy począwszy, przez Berlin po Waszyngton...

 45. Swoim wpisem chciałem podkreślić, że
  1) WOŚP wcale nie jest największą inicjatywą charytatywną w Polsce (vide Caritas i FD"ZzP") jak to niektórzy chcieliby przedstawić. Według jednego z opracowań na temat wpływów z 1% podatku plasowała się dopiero na ósmym miejscu.
  2) WOŚP ma wsparcie medialne niewspółmierne do efektów swoich działań. Na takie wsparcie, nawet na 1% tego wsparcia, nie mogą liczyć inne inicjatywy charytatywne.
  3) WOŚP ma gigantyczne wsparcie spółek Skarbu Państwa jako chyba jedyna instytucja charytatywna.
  4) WOŚP ma gigantyczne wsparcie samorządów i instytucji Państwa, jakiego nie ma żadna inna instytucja charytatywna.

  Wszystko to kształtuje fałszywy obraz działalności dobroczynnej w Polsce. Fałszywy i szkodliwy.

 46. avatar

  I masz rację, bo legenda jaką obrosła "filantropijność" WOŚP jest efektem humbugu medialnego...
  Na dodatek teraz, gdy tak czy inaczej okazuje się kim Owsiak naprawdę jest niektórzy coi inteligentniejsi stwierdzą: no tak, skoro taki Owsiak tak się dorobił to co robią inni, pomniejsi... Bo wg nich ci inni będą jeszcze gorsi mimo, że zazwyczaj jest odwrotnie czego przykłady podałeś...

 47. Uprzedziłęś mnie. Miałem właśnie praktycznie to samo napisać. I niestety myślę, że dzięki temu ta zgniła organizacja pobije dzisiaj znów "rekord", bo przecież trzeba pokazać takim "oszołomom" jak my, że z UKŁADEM się nie wygra. A jeżeli zbiorą trochę mniej niż w latach ubiegłych to zrzucą to na pogodę i atak na nich Pana Piotra, który wzbudził szum medialny. Najbardziej tylko szkoda tych małych "zmanipulowanych" dzieci wyrzuconach na rozwianą Polskę, aby rodzinie O żyło się lepiej.... Pozdrawiam

 48. o WOŚP na portalu społecznościowym Jaworzna (które gra z WOŚP) od razu wypowiadający się przeszli na sprawę Caritas, dlaczego za to się nie wezmę i że jestem zaszczuta moherowym jadem, czy jakoś tak. Ważne było ustalenie do jakiego kościoła przynależę.

  To musi im iść w parze. Przeciwnicy WOŚP to przede wszystkim dla nich katolicy wspierający konkurencyjną Caritas, którym w oczy kole rozmach WOŚP. To jest mur, to zaszufladkowanie nas oponentów, który nie pozwala tak po prostu racjonalnie, na zimno spojrzeć na Owsiaka.

 49. Strony