Prześlij dalej:

Mamy Finał WOŚP i moim zdaniem należy czytać to wydarzenie dosłownie. Sztab fachowców od propagandy, pod wodzą Jerzego Owsiaka próbuje za wszelką cenę utrzymać gigantyczny interes zbudowany wokół przenajświętszej fundacji. Fanatyczni wyznawcy Owsiaka krzyczą, ż Matka Kurka to oszołom prawicowy, katol, a Jurek nie ma z tego interesu ani grosza.

Fanatycy mają to do siebie, że wiedzę zastępują wiarą i dlatego mylą się we wszystkim. Mimo wszystko pod nawałem faktów szyld przyklejony do WOŚP i Jerzego Owsiaka uległ "małej" korekcie" "Nawet jeśli Jurek połowę bierze dla siebie, to mu się należy, tyle dobrego zrobił dla chorych dzieci". Prócz udowodnienia Owsiakowi w sądzie serii kłamstw i manipulacji, z tej zmiany cieszę się najbardziej. Zgadza się, mamy do czynienia z człowiekiem, który robi wiele, ale dla siebie, a z chorych dzieci tworzy alibi. Finał WOŚP jest bliski i nieuchronny, zatem czas na podsumowanie w formie popularnonaukowego epitafium. 12 groszy do puszki: WOŚP, "Złotego Melona", "Mrówki Całej" i "Jasnej Sprawy".

1. Nakłady na służbę zdrowia z NFZ i WOŚP.
nfzwosp.png
Przepraszam, że słupka WOŚP nie widać, ale pierwszy milimetr w Excelu pojawił się dopiero po rozcięgnięciu wykresu na dwie strony.

2. Przeciętne wynagrodzenie pielęgniarki, lekarza, Jerzego Owsiaka i Lidii Niedźwiedzkiej- Owsiak.

zarobki.png
 
3. Finał WOŚP to wspaniała zabawa i radość dla dzieci?.
 
Dzieci w czasie Finału WOŚP

dzieciwosp.jpg dzieciwosp3.jpgdzieciwosp2.jpg
 
Jerzy Owsiak w czasie Finału WOŚP

owsiakf16.jpg owsiakmotor.jpeg owsiakkosmos.jpg
 

4. „zdemoralizowane chuje” – Jerzy Owsiak ze Zbigniewem Hołdysem o tych, którzy chcieli zapłaty za pracę na rzecz WOŚP.

 
Wypłaty dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, która należy do WOŚP

Umowy zlecenia dla Jerzego Owsiaka z firmy „Złoty Melon”, która należy do WOŚP


 
Wypłaty dla Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak za pracę w Fundacji WOŚP

Strony

532791 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

101 (liczba komentarzy)

 1. http://www.wyko...

  :D prawda w oczy kole :D

 2. ciekawa analiza z 2002 roku warto przeczytac na rozgrzewke przed felietonami MK...

 3. smakowite kompendium :)

 4. avatar

  No racja

 5. avatar

  Bardzo dobre kompendium wiedzy o tym biznesie...
  Powoli dotrze nawet do najbardziej zakutych łbów... Miarą jednak będzie nie to co zakute łby powiedzą ale czy wrzucą jutro do puszki... Ja sądzę, że nie wrzucą aż tyle..

  Acha - i jeszcze jedno - Orkiestra zaczeła grać w piątek rano... Wówczas to w sklepie Żabka w jednym z małopolskich miasteczek pani ekspedientka obok kasy i terminala miała "puchę" WOŚP i zapytała mnie czy nie zechcę wspomóc... Nie zechciałem...

  Wiedzieliście, że już od piątku nabijają sobie kabzę ?? Czyli na wszelki wypadek organizują 3-dniową zbiórką bo nie są pewni wyniku...:)

 6. w sklepie podsunieto mi skarbonke z serduszkiem. Ktos widac z Lidlem zawarl taki deal by kasjerki zebraly o pieniadze na skarbonke Owsiaka. 

 7. W moim wiejskim sklepie już od wczoraj (sobota) rano stoi puszka orkiestry. A teraz pomyślcie ile takich sklepików jest w Polsce....

 8. Tam działa taki sam mechanizm jak w "bankach inwestycyjnych". Zyski podlegają prywatyzacji, koszty i długi natomiast poddaje się nacjonalizacji.
  Pismo obrazkowe to chyba jedyna metoda na dotarcie do młodych, wykształconych, z dużych miast.

 9. Pismo obrazkowe to jeden ze skutecznych sposobów przekazywania faktów czy idei "zwyczajnym". Stąd tzw. memy, np. na demotywatorach. "Długie" teksty pisane zupełnie się nie sprawdzają w powszechnym przekazie.

 10. Strony