Do prokuratury: „Od 4 lat na „Przystanku Woodstock” z przepicia umiera człowiek”

Prześlij dalej:

Najpiękniejszy i najbezpieczniejszy, do tego wolny od narkotyków i całkowicie trzeźwy festyn ludowy „Przystanek Woodstock” ma swoją unikalną wizytówkę. Festyn Owsiaka jest jedyną tego typu imprezą, która od 4 lat notuje zgon uczestnika wywołany upojeniem alkoholowym. Jeszcze nie tak dawno Jerzy Owsiak wysyłał pozwy i prywatne akty oskarżenia za pisanie prawdy o „Przystanku Woodstock”, gdzie wóda, piwo i nalewki babuni leją się hektolitrami, a trawkę i inne ekstazy można kupić bez najmniejszego wysiłku. Dziś to Jerzy Owsiak powinien dostać wezwanie od prokuratury za owoce swojej propagandy. W całej tej przaśnej imprezie nic nie jest uczciwe, ani finansowanie, łamiące cele statutowe fundacji WOŚP, ani kłamliwa propaganda dotyczące bezpieczeństwa i trzeźwości imprezy, ani uczestnictwo Owsiaka w reklamach Lecha Premium, które ma charakter „informacyjny”. Nie obchodzi mnie kto z kim się w krzakach maca, kto komu stawia, nie jestem przyzwoitką, natomiast interesuje mnie ogłupianie młodzieży i rodziców fałszywą wizją imprezy, na której po prostu można stracić życie. Utrata życia na „Przystanku Woodstock” nie jest przypadkiem, ponieważ przypadek dotyczy jednego, góra dwóch nieszczęść, tymczasem na „Przystanku Woodstock” mamy tragiczną regułę – co roku trup. Od 4 lat na festynie ludowym „Przystanek Woodstock” z przepicia umiera człowiek i dotąd nikt z tym nic nie zrobił. Szukałem długo jakichkolwiek danych z innych festiwali i nigdzie nie znalazłem tak tragicznych statystyk, jak na imprezie Owsiaka – nigdzie. Czas najwyższy, aby odpowiednie organa zajęły oficjalne stanowisko. Jestem ciekaw, czy usłyszę od prokuratury ten sam „argument”, który słyszę od fanatyków Owsiaka, że jeden trup na kilkaset tysięcy, to normalny koszt imprezy pod hasłem: „Miłość, przyjaźń, tolerancja”. Mam jednak nadzieję, że w końcu ktoś się poważnie zajmie Owsiakiem i od tej strony, przedstawiając mu właściwy akt oskarżenia w związku z narażeniem życia i zdrowia znacznej liczby osób. Prokuratura w Złotoryi dała prawo Owsiakowi do krzywoprzysięstwa i uwiarygodnienia aktu oskarżenia ma podstawie fałszywych zeznań. Czy prokuratura w Słubicach pójdzie dalej i zniesie odpowiedzialność z Owsiaka za organizację imprezy masowej, przynoszącej tragiczne skutki?

Piotr Wielgucki                                                                                           Biskupin, 04.08.2014
Biskupin 85A
59-225 Chojnów
 
                                                                              
                                                                                   
 
                                                                                       PROKURATURA REJONOWA W SŁUBICACH
                                                                                       ul. Konstytucji 3-go Maja 6
                                                                                       69-100 Słubice

 
 
 

Strony

19930 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

14 (liczba komentarzy)

 1. Wataha-gender bezkarna – inaczej niż z Baumanem. Ks. Bortkiewicz: „Czy żyjemy w państwie prawa”?

 2. avatar

  Jaka jest sytuacja z prawna odpowiedzialnoscia "analogicznych" osob, takich jak dyrektora szkoly czy nawet dyrektora firmy, za wypadki i zgony zaistniale w czasie i miejscu im podleglym?

 3. Ludzie w firmach, szkołach czy na spędach zbiorowych podlegają rożnym ustawom i odmiennym przepisom.

 4. "Gonić dziadygę". Z cyklu "Polska w budowie":

  https://www.you...

 5. @Matka Kurka

  Jerzy Owsiak: ""Przystanek Woodstock" wymyśliła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jako organizatorzy wzięliśmy na siebie ogromne ryzyko, nawet więzienia, jeśli dojdzie do jakiejś tragedii. Wzięliśmy na siebie duże koszty, żeby ludziom stworzyć całe zaplecze."

  LINK

 6. Jednak wodstock ma swoją unikalną specyfikę. To jedyna impreza na którą jedzie ze sto tysięcy osób w świadomym celu zalania się w trupa.
  Gdyby Owsiak wprowadził abstynencję od wszelkich chemikaliów doustnych czy wziewnych, to nikt by tam nie jechał, bo po co?

 7. bliższe. Ale naszła mnie myśl chyba ważniejsza. To nie tylko o upadek Jerzego O. chodzi, lecz o koniec pewnego modelu - tego róbta co chceta za młodu, i po młodości. Róbta co chceta nie jest żadną ideą społeczną, nie zawiera żadnych trwałych społecznych wartości, nie buduje społeczeństwa, lecz je anarchizuje i obraca emocje młodych ludzi przeciw wartościom, które budują społeczeństwo obywatelskie. To nie za PO narodził się Jerzy O., chociaż wyśmienicie za tego czasu funkcjonował. Oczywiście Jerzy O. to tylko jeden z trybików machiny, i to wcale nie najważniejszy.

 8. która bardzo dobrze się czuła w okresie koncowego aPrl-U,I, i nienaruszona przszła do nowej rzeczywistośi po 89 roku

 9. w połowie artykułu pojawiło mi się okienko http://wiadomos...
  chyba mi Adblock nie działa :)
  !!!
  MK, moc pozdrowień od całej rodziny zafascynowanej występem w Klubie Ronina. Porozdawałam nawet płyty z tym "thrillerem", komu mogłam ponagrywałam aby lud oświecić.
  Świetnie wypadłeś, świetna robota.
  Tradycyjnie, daj Ci Boże zdrowie :)

 10. avatar

  Tak działa skrypt reklamy kontekstowej. Dziękuję za wsparcie.

 11. Strony