Reklama

Dziwnym trafem jakoś nie mogę uwierzyć w przypadkowość dzisiejszej akcji “Pod Arsenałem” tj w budynkach ZUSu. Ta władza, ten rząd nic nie robi z przypadku.

Dziwnym trafem jakoś nie mogę uwierzyć w przypadkowość dzisiejszej akcji “Pod Arsenałem” tj w budynkach ZUSu. Ta władza, ten rząd nic nie robi z przypadku. Jeżeli uwalili dziś prezesa ZUSu i dyrektora szczecińskiego ZUSu to tylko dlatego, żeby uratować tyłek Gradowi.

Popatrzmy na zarzuty: łapówka w postaci telewizora i blachy na dach? A co to za łapówka? Takie prezenty to się dostaje w hurtowni przy dużych zakupach. No chyba, że tych zarzutów wyjdzie więcej. No ale to już senator Olech wie lepiej. Pan senator dziwnym trafem zawsze jest dobrze poinformowany. Zwłaszcza wtedy, gdy na opuszczony stołek można posadzić kogoś swojego, prawda panie senatorze? Ilu pan swoich ludzi już dobrze usadowił? Skoro ja wiem o przynajmniej jednym z bezpośredniego źródła to ile ich było? Proszę powiedzieć, po co robi się przesłuchania kandydatów na prezesów przed Radami Nadzorczymi skoro z góry wiadomo, kto zostanie nowym prezesem? Ba i nawet Rada Nadzorcza tego nie ukrywa…

Reklama

Pytanie: dlaczego skoro ABW dostało zawiadomienie od pana senatora 17 czerwca to ABW aż 3 miesiące zajęło ustalanie faktów zanim zrobili dziś akcję? Czy ta bomba musiała czekać aż do ogłoszenia decyzji o dalszym losie ministra Grada?

Mam obrzydzenie do niektórych takich pokazowych akcji od czasu afery paliwowej, kiedy we wrześniu 2005 roku aresztowano naczelnika III Urzędu Skarbowego w Szczecinie oskarżając o przyjęcie 2,5 mln łapówki za odroczenie wpłaty podatków od firm mafii paliwowej. Zniszczono człowieka, który ledwie posiadał z żoną mieszkanie spółdzielcze a do pracy jeździł komunikacją miejską, no a te rzekome 2,5 mln złotych to chyba musiał zjeść? No bo co by z tym zrobił? Po 2 latach zarzuty wobec tego pana umorzono. Firmom paliwowym rzeczywiście odraczano wpłaty podatków. I tu powstaje kolejne pytanie: kto mógł kazać naczelnikowi skarbówki odroczyć podatki? Jakiś biznesmen? Skąd mogło przyjść takie żądanie? Czy na ławie oskarżonych siedzą właściwe osoby?

Wracając do sprawy ZUSu: nie będę bronić ani prezesa ZUS, ani dyrektora szczecińskiego oddziału. Nie znam ich, nie wiem co dokładnie zrobili – śledztwo pewnie wykaże. Mój sprzeciw budzi pokazówka przygotowana na godzinę “zero” – na sytuację podbramkową – w tym przypadku oczekiwaną dymisję ministra Grada.

Reklama

14 KOMENTARZE

 1. Senator z PO zgłosił sprawę 17 czerwca ale 2008 roku
  a wiec nie trzy miesiace.
  Blacha na dach?
  Przeciętnie wypasiona chałupa Prezesa z dwuspadzistym dachem np 10mx20mx2= lekko licząc 400m2 dobrej jakosci blachy dachowej, może więcej.
  Wiesz ile to kosztuje?
  Tak się również daje łapowki dla białych kołniezyków na państwowej pensji.

  Nie zapominaj, że to Tusk powołał tego prezesa, a więc w kategoriach przykrywki byłoby to jak leczenie grypy malarią.
  Dziś Tusk oberwał z dwóch stron w sposób skumulowany.

 2. Mam wrażenie, że gdyby rząd
  Mam wrażenie, że gdyby rząd potrzebował odwrócenia uwagi od braku dymisji Grada, to nie wsadzałby m.in. dyrektora ZUSu, który został kilka dni temu nominowany do orderu. Trochę duże ryzyko, jak na zagrywkę na odwrócenie uwagi.