Dlaczego Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński uczą Amerykanów demokracji?

Prześlij dalej:

Minęło grubo ponad sto dni rządów PiS i w związku z tym mamy za sobą całą serię jakże oryginalnych ocen, które nikogo nie przekonują, ale utwierdzają w przekonaniu. Istnieje jednak rzecz wspólna dla wszystkich oceniających. Jedni krzyczą, że jest tragedia, inni widzą samo piękno, a teraz dokonam cudu i wszyscy Polacy pokiwają z aprobatą głowami. Zgodzi się lewy, prawy i środkowy, że ponad wszelką wątpliwość przez te 100 dni Antoni Macierewicz i Jarosław Kaczyński wysłali do Amerykanów szereg pytań i próśb o udostępnienie dokumentów dotyczących Smoleńska. Prawda, że wszyscy się zgadzają? Sadzę też, że prawie wszyscy zgodziliby się jeszcze co do innej rzeczy. Amerykanie na pewno mają więcej wiedzy o Smoleńsku niż Polacy i nie przesądzam tutaj, jaki to jest rodzaj wiedzy. Mamy zatem dość klasyczny układ zależności, Kaczyński i Macierewicz daliby bardzo wiele, żeby zajrzeć w papiery Amerykanów, z kolei Amerykanie doskonale wiedzą, jak Polakom na tym zależy. Tyle oczywistości wystarczy do oceny bieżących wydarzeń, które tylko z pozoru są zaskakujące. W ostatnich dniach najpierw Antoni Macierewicz, potem Jarosław Kaczyński publicznie dali do zrozumienia Amerykanom, że wtrącają się w nieswoje sprawy i powinni dwa razy ugryźć się w język zanim zaczną uczyć Polaków demokracji. Zaczęło się od listu amerykańskich senatorów, później dobrze poinformowane źródła doniosły, że idzie seria nacisków kanałami dyplomatycznymi. USA zaczęły się bawić w tę samą grę, którą lewacka Europa usiłuje dyscyplinować Polaków. Dla PiS musiało to być duże zaskoczenie, co świadczy o naiwności, ale niezwykle ciekawa jest reakcja liderów PiS. Otóż mając świadomość jak cenne informacje są w posiadaniu USA, Kaczyński pojechał z Amerykanami po bandzie.

Co niby takiego wilekiego powiedział Kaczyński? Nie chodzi o wypowiedzi publiczne, ale potajemne spotkanie z ambasadorem USA Paulem W. Jonesem. Podczas tej nieoficjalnej herbatki ambasador USA miał bezceremonialnie oświadczyć, że pan czarny Obama życzy sobie uporządkowania spraw z Trybunałem Konstytucyjnym. Jednocześnie Paul W. Jones dał do zrozumienia, że w razie oporów czarny Obama nie spotka się z Prezydentem Andrzejem Dudą i być może w ogóle szczyt NATO nie odbędzie się w Warszawie. Jarosław Kaczyński słysząc te impertynencje odpowiedział ambasadorowi jednym zdaniem: „A kiedy USA uporządkują swoje sprawy w Sądzie Najwyższym”. Ambasadora przytkało i dodatkowo po tej akcji poszła cała seria wypowiedzi o charakterze publicznym. Jednocześnie zareagowali Prezydent Andrzej Duda, Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz. Historia ta jest niezwykle pouczająca i płynie z niej wiele arcyważnych wniosków. Jak już wspomniałem naiwnością jest sądzić, że USA ot tak sobie udostępnią Polsce pełną wiedzę o Smoleńsku. Oni nigdy tego nie zrobią, ponieważ jest to potężny kapitał. Mogą rzucić jakieś ochłapy i pewnie kiedyś rzucą, żeby dyscyplinować Kreml, ale to wszystko na co można liczyć. Drugi wniosek jest taki, że Jarosław Kaczyński pomimo gigantycznego zaangażowania emocjonalnego w sprawę nie pozwolił ani sobie, ani Polsce dmuchać w kaszę. No i trzecia rzecz, na którą chcę zwrócić uwagę. W tym szaleństwie jest metoda. Nadal uważam, że musimy się dogadać z kimś dużym, ale otwarte wskazywanie granic naszym „partnerom” jest dla nich absolutnym szokiem i dla nas jedyną właściwą postawą.

Strony

37548 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

35 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  jakis czas temu pobieznie przejrzałem jakies video z ameryki..byly to tzw "setki" dziennikarskie ktore nie poszly do głownych niusowni..jakies urywki z konf z panem prezydentem murzynem..jakies fukania i fochy pana prezydenta murzyna na dziennikarzy..otwierania butem drzwi..etc..etc...bylo tez tam kilka takich zajawek ze panu murzynowi albo sie prompter rozsypał albo wydarzylo sie "cóś" co przerywało ową setke lub konfe.ze bidulek tracil glos i oddech jednoczesnie...koniec konców chodziło o pokazanie ze pan murzyn jest jeszcze bardziej nieudanym produktem medialnym niz kierownik;gajowy;dokotorowa1metrodszpadla RAZEM wzieci...
  od dawna rozumni  ludzie widza i wiedzą ze cokolwiek wchodzi i wychodzi z owalnego gabinetu to jest to produkt administracji pana prezydenta i smutnych panów ;w tej chwili murzyna jeszcze a wczesniej kogokolwiek kto nie zostałby wykreowany medialnie na to stanowisko.
  jesli chodzi o archiwum sluzbowe smutnych panów z usa to wiadomo ze nie wyjdzie z niego nic..sami musimy zalatwic sprawe sobotniego POranka u siebie..(najlepiej bez udzialu kogokolwiek z zewnatrz)..krotki proces bez udzialu mediów i wyroki DOŻYWOCIA wystarczą!!
  a co do efektów lipcowej nasiadówki na narodowym..w dluzszej perspektywie nie mam zadnych wiekszych oczekiwan..wyzbyłem sie ich juz daaawno..
  dla nas prorytetem jest wsadzenie na DOŻYWOTNIE wyroki z KLAUZULĄ BPA calej rady ministrow  z PO z lat 2007-2015..odbudowa przemysłu;rolnictwa;rynku pracy;STWORZENIE NOWEJ AK!!!..z praw obywatelskich prawa do NOSZENIA broni w miejscach publicznych;przywrocenie zasiekow z drutu kolczastego na calej dlugosci granicy..WYJSCIE z eurokolchozu- perspektywie europy:budowa Via Carpatia-Via Baltica...nie wpuszenie ŻADNEGO "nachodzcy-"innowiercy"..i mozemy zaczac myslec o budowaniu spokojnej przyszlosci przez najblizsze 2-3 pokolenia...tego ostatniego musza pilnowac nastepcy PAD-a po 2 kadencji..

 2. w US.

  To jest trochę krępująca sytuacja, kiedy Konstytucja dla Polaków,  napisana i wyjaśniania przez iluminatów, jest interpretowana przez Polaków wybranych mandatem wyborczym przez Polaków.

 3. avatar

  w interesie polskiej racji stanu jest by tam polak został kongresmenem;senatorem...

 4. że warszawa przygotuje dla demokratów i republikanów obrady okrągłego sądu w sprawie rozwiązania ich  kryzysu konstytucyjnego.

  To niesamowite że Polska i USA są teraz na tym samym zakręcie demokracji, można powiedziedzieć że przeznaczenie.

 5. avatar

  to nic nie da..ten kraj stworzyła wielka loza londynska..
  a historia...kołem sie toczy..kto wyjdzie na prosta..gdy teraz III WW wchodzi w decydujaca faze??oby to B..ktory jest panem historii był dla nas łaskawszy...

 6. avatar

  w NYT "Poland's Constitutional Crisis" nawet nikt nie mial odwagi podpisac, jest to artykul "by the editorial board", byc moze wypociny niejakiego Andrew Rosenthal ktory jest edytorem.

   

 7. Oglądałem dziś kawałek wywiadu, jakiego udzielił jakiś ważny ekspert amerykańsko-europejskich stosunków... W tle wizyta senatorów amerykańskich w Wieliczce, mieli oni omawiać z PAD szczegóły szczytu NATO. Prowadzący red. Górnicki z TVN 24 wyjątkowa... naprowadzał gościa, a to na krytykę tych 3 senatorów, a to na ostatni artykuł NYT, z którego wynika, że Stany powinny na nas najechać. A tu zonk. Pan ekspert zlekceważył to wszystko i powiedział, że senatorowie to grupa bardziej reprezentatywna dla USA, w przeciwieństwie do tych 3 nawiedzonych i chyba o to nie będą pytać, a NYT do gazeta lewacka o wyjątkowo ekstremalnych poglądach.

 8. Nie ma dziś na świecie wazniejszego tematu niż polska demokracja i polski Trybunał Konstytucyjny.
  Zalinkowałem 2 artykuły z wywiadem sędziego węgierskiego KW, który jako jedyny głosował przeciw wyrokowi o TK, jego analiza pokrywa się z moją, nie prawnika opinią.
  Znaczy to tyle, że albo ja jestem geniuszem, co raczej jest wykluczone, albo sprawa TK, od której zależy być albo nie być państwa polskiego, życie głodówkowicza i głodówkowiczki (podobno z poparciem papieża Franciszka), demokracja w Europie i na świecie, jest sprawą banalnie prostą.
  PIS i pisowscy eksperci d początku twierdzili, że Trybunał nie miał prawa w swoim orzeczeniu z grudnia, odnieść się do samego wyboru sędziów, bo to jest już tzw. egzekutywa prawa, a TK działa w obszarze abstraktu, a nie faktu, wybór sędziów tej czy tamtej kadencji sejmu, był faktem, a nie abstraktem.
  Linkujcie, rozmawiajcie, wyjaśniajcie, bo ludzie z tego nic nie kumają, a nawet takie małe kroczki w edukacji mają sens
  http://wpolityce.pl/polityka/285726-prof-andras-varga-czlonek-komisji-we...

  http://wpolityce.pl/polityka/285762-wegierski-sedzia-ujawnil-ciemna-stro...

 9. na tym szczycie NATO w Warszawie? Przecież nie idziemy tam wyłącznie "po prośbie", mamy około 170 mld złotych na dozbrojenie polskiej armii, to jest argument finansowy, a ten jak powszechnie wiadomo, najbardziej działa na wyobraźnię różnej maści decydentów. Po tym, jak kwestia zakupu Caracali stała się problematyczna, z powodu różnicy w rozumieniu offsetu, sprawa zakupu śmigłowca bojowego dla naszej armii powraca i będzie obiektem zabiegów kilku prodeucentów, w tym USA.
  Czy nawet jedna jedna amerykańska dywizja, rozlokowana na naszym terytorium, zagwarantuje nam nienaruszalność granic?   

 10. avatar

  fakt.  
  Demokracja demokracją a w USA Indian trzyma się w rezerwatach jak małpy w zoo

 11. Kto ich trzyma i w jaki sposob?
  Wedlug ostatniego spisu ludnosci na prawie 2,5 miliona mieszkancow deklarujacych sie jaki indianie okolo 980 tys. mieszkalo na terenach rezerwatow. Jakos komus to trzymanie nie wychodzi.
  Polecam poczytac troche o znaczeniu i historii nazwy "Reservation" w odniesieniu do terenow indianskich zamiast pisania bzdur. Tudziez przy okazji o formach zarzadzania tymi rezerwatami.
  I jako ciekawostka. Moja zona pochodzi z rezerwatu. Tyle ze spotkalem ja gdy oprowadzala grupe zwiedzajacych Hoover Dam w czasie gdy studiowala na UoA w Tucson, AZ. Ani chybi "wypuszczali" ja z tego rezerwatu na przepustke aby sie pouczyla i dorobila pare groszy. 

 12. Nie po raz pierwszy chcą nas widzieć na kolanach, ale wygląda na to, że tym razem się przeliczą. Jak powiedział klasyk (trawestuję) - państwo, które powstało 200 lat temu nie może nas uczyć demokracji. Tam kilkudziesięcioletni dom jest uważany za omszały zabytek, świadek historii. Oni w kawałkach sprowadzali zamki z Europy, bo tam po preriach hulał wiatr. My w tym roku obchodzimy 1050 rocznicę Chrztu. Trochę powagi.

  To tylko marzenie, ale dla przykładu warto byłoby przywrócić wizy dla Amerykanów. Wiem, Dawid i Goliat. Ale przecież i tak mają nas gdzieś.

 13. Jeśli wygra Donald,mam nadzieje,że będzie dla nas lepiej,chociaż niekoniecznie.Jeśli wygra Hilary,mamy przechlapane.
  Moim zdaniem Polska jest zmuszona szukać i tworzyć nowy pakt.Pakt Wyszehradzki byłby dobrym rozwiązaniem.Jest szansa,że mogłyby się dołączyć inne kraje.
  W każdym bądź razie,nie możemy pozwolić na kolonie czy być pachołkiem na obcym dworze.
  Tylko czy rząd wytrzyma pod coraz silniejszym naciskiem lewactwa?

 14. Dla mnie Turcja nie jest żadnym wzorcem w wymiarze prawdy, moralności czy krytycznego spojrzenia na własną historię. Jedno trzeba im jednak przyznać: Turcy wiedząc od lat o swoim strategicznym znaczeniu dla Ameryki i NATO, potrafią to w mistrzowski sposób wykorzystać. Tutaj Turcja potrafi często wystąpić w roli rezoluta - z własną korzyścią. Tego nam zawsze brakowało.

 15. znowu żeś Matko pięknie mówił, że ty nie poszłeś na polityka.....a poważnie mówiąc Matka tak ubiera myśli w słowa że nic dodać nic  ująć

 16. Barack jest z tej samej bajki co Hilary. Ciekawa dyskusja w blogpress.pl  Geopolityka a kampania antypolska

 17. Kiejkuty to dla mnie bardzo wymowny symbol dotychczasowych stosunków z naszym największym sojusznikiem. Wysyłamy naszych żołnierzy na amerykańskie wojny, a w zamian za to nawet wiz nie zniesiono. I do tego zapłaciliśmy terrorystom 260 tys. euro odszkodowania za to, że CIA urządziła sobie w Polsce więzienie.

  I do tego mamy zmarwienie, żeby odszkodowania nie trafiły do terrorystów!

  Jak stwierdził były szef resortu spraw zagranicznych, owe relacje polegały głównie na robieniu "laski za darmo" z powodu takiego nurtu w literaturze zwanego "murzyńskością".

  Ciekawi mnie, jak się sytuacja rozwinie.

 18. W Krakowie właśnie zakonczyło się spotkanie prezydenta z senatorami USA.Pod restauracją,gdzie przebywali,KODziarze zorganizowali demonstracje!!!
  W głowie się to nie mieści.Gdzie są służby?Wlaściwie są,ale obce!W normalnym kraju podczas takiego spotkania,nikt obcy tam nie ma dostępu i wszelkie ulice do tego miejsca są zamknięte.Widać,że prezydent Duda jest naiwny,niedoświadczony,skoro prosi się,aby go odstrzelić.

 19. avatar

 20. Niezły początek.Natalia N.,która opowiedziała zachowania pewnego Niemca,właściciela firmy,który poniżał,wyśmiewał,groził Polakom,została wezwana na policje w sprawie wyjaśnień w tej sprawie.
  W normalnym kraju taki szwab jest natychmiast aresztowany,konfiskata mienia na poczet kary,a na końcu wydalony z zakazem wjazdu.
  To tak mają wyglądać dobre zmiany?:)
  http://wpolityce.pl/polityka/285771-zabilbym-wszystkich-polakow-grozi-ni...

 21. avatar

  Jest Pan (Pani?) zbyt niecierpliwy. Polska jest w takim stanie, że stajnia Augiasza to przy niej bombonierka przewiązana wstążeczką, a rzeki Alfejos i Penejos ledwie ciekną z powodu pogłębiającego się na świecie deficytu wody.
  Więc na oczyszczenie wszystkich szeregów, w których brużdżą Ojczyźnie potrwa lata i niekoniecznie się do końca uda.
  Poza tym, jeśli Niemiec złożył doniesienie, to policja, co by o niej nie mówić, miała obowiązek przesłuchać panią Natalię.

 22. to dlaczego powstaje tyle na jej temat filmów :/

 23. Pan Ziobro w Radio Maryja , słuchacze do niego dzwonią, a Kurka komentuje meczyki, zamiast się zapytać pana ministra, jak tam sądy w Złotoryi i co tym Jerzym O.

  Ad rem - http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/nato-rosja-najwieksza-dostawa-amunicji-do-europy-od-10-lat,621480.html Największa od 10 lat dostawa amunicji do Europy. Przeznaczenie: manewry w Polsce.
  Ja bym tam wolał nie mieć w Polsce żadnych manewrów z taką ilością ostrej amunicji, zwłaszcza, kiedy St.Michalkiewicz ciągle ostatnio pisze o możliwości zbrojnej interwencji "w obronie demokracji". Całe to NATO to chyba też nam nie na rękę - każdy normalny wie, że USA i Niemcy to nasi wrogowie, zwłaszcza od USA doznaliśmy 2 zdrad - od Roosevelt-a i od Busha seniora - zachowanie komunistycznych bezpieczniaków, Jaruzelski prezydentem, rozgrabienie mienia państwowego (pewnie są tu osoby, które dokładnie to znają).

 24. avatar

  ale warto posluchac Orbana https://www.you...

 25. avatar

  Antoni Macierewicz, znienawidzony przez media bliskie "Gazety Wyborczej", jest jednym z największych współczesnych Polaków. Jego zasługi w procesie dochodzenia prawdy o Smoleńsku są trudne do przecenienia. W linku poniżej precyzyjna analiza rozpadu Tupolewa (video) Video przygotował zespół anominowych ekspertów (było to jeszcze robione za rządów PO), ale myślę, że to właśnie Macierewicz jest motorem tej analizy i całego sukcesu "Zespołu Parlamentarnego d.s. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej"

  http://www.polskacanada.com/wszyscy-bylismy-na-pokladzie-tupolewa/

 26. avatar

  Przykre, że ktoś taki, jak senator McCain wysłał list "w obronie demokracji w Polsce'

  senator

  John McCain

  pisze list do premier

  polskiego rządu bohater

  wojny w Wietnamie zestrzelony

  nad Hanoi więziony oraz torturowany

  przez lata nie dał się złamać dzisiaj martwi

  się o stan demokracji nad Wisłą – w 2008 roku

  heroicznie walczył z falą politycznej poprawności

  która jednak wyniosła Baraka Obamę na fotel prezydenta

  a osiem lat później ulega diabelskim szeptom mediów

  i polityków którzy wolnością nazywają zniewolenie

  a prawem korupcję fałszerstwo i manipulacje

  jeżeli ludzie miłujący wolność osobistą

  godność i honor nie rozróżniają

  prawdy od kłamstwa dobra

  od zła a uczciwości od

  oszustwa świat jest

  skazany na głód

  ogień i wojnę

  bez nadziei

  ocalenia

  Całość kronik poetyckich - próby połączenia publicystyki z literaturą -
  w linku poniżej
  http://www.polskacanada.com/aleksander-rybczynski-kroniki-poetyckie-7/

 27. Konkluzja bardzo słuszna i miła memu sercu, natomiast nie jestem przekonana czy motywem szarpaniny z USA są tu amerykańskie papiery na Smoleńsk, a to dlatego że pamiętam jak sam Kaczor tuż przed wyborami w wywiadzie dawał wyraźnie do zrozumienia, że raczej musimy liczyć na siebie czyli śledztwo w sprawie śledztwa, więc raczej miał świadomość, że Jankesi tą wiedzą się nie podzielą.
  Ale już dyscyplinowanie Polski pod pretekstem TK i w kontekście amerykańskiego wakatu po sędzim Scalia + polityczne przepychanki przedwyborcze w USA, są, jak najbardziej, do przyjęcia, że też ten Scalia wywinął taki numer i narobił nam kłopotu. Panowie zza Wielkiej Wody, nie przewidzieli jednak jednego, że Kaczora na obecnym etapie nie rajcuje władza dla władzy. On ma misję pt. przerabiamy twór RPIII na polską a nie michnikowo-komuszą modłę i tym razem nie ma przebacz, no i nie może pójść na marne śmierć 96 osób oraz wszystkich Niezłomnych.

 28. Tak sobie pomyślałem, szkoda, że tym durnym KODowcom ktoś rozsądny nie powiedział, że w domu powieszonego nie rozmawia się o sznurze. Przecież jak ta "liczna" manifestacja wrzeszczała do amerykańskich senatorów Constitution! Constitution! to nasi mili goście mogli to wziąć do siebie i odebrać to jako afront i wtrącanie się w wewnętrzne sprawy Ameryki. Mogli się obrazić i nie będziemy mieli baz. A to cholerne szkodniki te KODowcy.

 29. Witam serdecznie wszystkich w tym autora. Piszę tu pierwszy raz aby poruszyć pewien temat i zasięgnąć opinii ludzi tutaj piszących. Otóż jak zacząłem czytać "kontrowersje.net" nie byłem zwolennikiem PISU. Zawsze uważałem ich za wasali USA a nie zwolenników prowadzenia podmiotowej polityki polskiej racji stanu. Za sprawą tekstów Matki Kurki to się zmieniło - jednak informacja na którą ostatnio natrafiłem mocno nadwyrężyła moją wiarę w PIS i ich działania. Otóż na znanym portalu http://m.interi... pojawiła się informacja że PIS zdecydowanie popiera TTIP. Jakoś strasznie tu cicho o tej kwestii i wogóle w mediach. Ci co się tym interesują wiedzą że umowy są prowadzone za zamkniętymi drzwiami i wogóle ta umowa nie jest poddawana demokratycznym standartom. Mało tego. Twierdzę że cała wrzawa medialna z trybunałem to tylko zasłona dymna właśnie jeśli chodzi o umowę TTIP a przecież ta umowa ma kolosalne znaczenie dla każdego z nas !!! Dlaczego jest o tym tak cicho ??? proszę autora aby poczynił osobny wpis na ten temat a zarazem udowodnił że go nie unika - na koniec dodam linka gdzie chyba najwięcej można przeczytać o tym co nam szykują http://biznes.g... Oświadczam że nie jestem żadnym ruskim agentem tylko człowiekiem pełnym wątpliwości dokąd zmierzamy. Nie obca jest mi też idea NWO i też jestem ciekaw co sądzicie na ten temat chociażby w kontekście tych linków 
  http://forsal.p...
  http://forsal.p...
  http://finanse....
  Czy was wszystkich naprawdę to nie zastanawia ? 
  Polecam jeszcze to video od czego powinniśmy zacząć aby stać się państwem niepodległym
  https://www.you...
  Bardzo czekam na wasze opinie. Mam nadzieję że Matka Kurka pozwoli rozwinąć temat. Pozdrawiam.

 30. avatar

  a @-->satif
  wszystko co dobre dla polski winno byc rozszerzane..TTIP i INTERMARIUM z  via carpatia->via baltica...

 31. Strony