Prześlij dalej:

Lubię sobie w Święta zapukać do drzwi na Czerskiej i spytać, czy znajdzie się wolne miejsce dla wędrownego Polaka. Nikt mi nigdy nie otworzył, ale na drzwiach zawsze wisi jakaś karteczka, takie wyjaśnienie. Tym razem przeczytałem, że GW wyszła na pocztę wysłać pocieszenie do Danuty Wałęsowej, która boi się wyjść do sklepu, żeby jej Polacy nie zrobili szklanej nocy w biały dzień. Od razu poleciałem do Internetu, żeby sobie odświeżyć o kogo chodzi i skąd te obawy.

Jako pierwszy wyskoczył Lech Wałęsa i jego historia. Okazuje się, że legendarny elektryk został prezydentem i to niestety jest fakt historyczny. Czasy były podłe, tak podłe, że do dziś można mówić o wielkim szczęściu. Wszystko rozegrało się w trójkącie, a do wyboru był Wałęsa, Mazowiecki i Peruwiańczyk z KGB, niejaki Stan Tymiński. Przypominam o tym, żeby najwięksi malkontenci spróbowali docenić nową jakość. Co by nie mówić o współczesności, to takiej beznadziejnie to nie wygląda. Tak czy inaczej 22 grudnia 1990 roku Wałęsa wygrywa wybory i dokonał tego prostym programem politycznym, miał zbudować drugą Japonię i wypłacić każdemu Polakowi po 100 milionów, starych złotych. Nawiasem mówiąc, ten pomysł akurat uważam za sensowny, to było takie pierwsze 500+, które potem zamieniono w patologię NFI, czyli śmieszne i złodziejskie świadectwa udziałowe po 100 nowych zł.

Koniec końców, nie doczekaliśmy się drugiej Japonii i tym bardziej 100 milionów, no chyba, że coś przeoczyłem. Coś tam się jednak udało, tym najbardziej przedsiębiorczym, którzy nie bali się wyzwań i tak w 1991 roku powstały podłe plotki, że świeży prezydent Wałęsa kupił żonie słynną fabrykę makaronu „Malma”. Ile w tym jest prawdy, jak zwykle „wymiar sprawiedliwości” III RP nigdy nie był w stanie ustalić. Pewne za to jest, że w 1994 roku Wałęsa podpisał ułaskawienie bossa mafii Andrzeja Bansiaka pseudonim Słowik, takie to były czasy i historie. Potem się okazało, że nie wiedział co podpisał i ta karma prześladowała go przez całe życie. W 1970 roku Wałęsa pierwszy raz nie pamiętał co podpisał esbekom, ale od tego czasu małżeństwo Bolka i Danuśki żyło sobie jak pączki w maśle i nie zmagało się z takimi problemami, jak przeciętni Polacy.

Wałęsa wygrywał systematycznie w totolotka, jego żona siedziała w domu i wychowywała ósemkę dzieci. Taki tradycyjny, seksitowski model rodziny, co musiało się skończyć patologią i licznymi jazdami po pijaku oraz innymi przygodami z wymiarem sprawiedliwości. Przez złe ludzkie języki i zawiść było ciężko rodzinie Wałęsów, ale kłopoty udawało się upchać i pozamiatać, dzięki czemu głowa rodziny nieustannie uchodziła za autorytet. Wiadomo, nagroda Nobla, niebywałe szczęście w obstawianiu wyników meczów i wreszcie mądrość, która uczyniła Wałęsę unijnym mędrcem. Czego chcieć więcej? Przez PRL i potem przez III RP Wałęsowie przeszli przez wszystkie nieszczęścia, drwiąc sobie z małych ludzi. Potem i łzami dorobili się pralki, lodówki i największego poważania na całym świecie, obok Papieża Jana Pawła II. Niestety nic nie trwa wiecznie i po czasach jako takiej demokracji ludowej i potem liberalnej, nastał mroczny czas reżimu.

Strony

Źródło foto: 
19826 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

7 (liczba komentarzy)

 1.  

  Gdy tak się rzeczy mają…
  Nic nam nie pozostaje
  jak tylko Pani Danuśce
  uprzejmie życzyć:

  „Nawzajem!”

 2. Znam osobiście pana Michela Marbot, który kupił Malmę. To co mu zaserwował Bielecki to się w glowie nie miesci. Marbot to porządny człowiek, pasjonat i straszna gaduła, ale nie krętacz i naciągacz w przeciwieństwie do tych, którzy go wmanewrowali

 3. avatar

  Niech Danka nie pęka dopóki lottomaty nie zeszły do podziemia.

 4. Witam wszystkich i jestem tutaj nowy.
  Z tymi 100 milionami bolka dla każdego, to nie do końca kłamstwo. Trochę ludzi dostało. I jak sam mówił, zabrakło kolejnych kadencji, aby jeszcze trochę dostało.
  Nie dodał tylko, jacy i którzy to. Ale chyba i nie musiał dodawać. Większość sama się domyśli.

 5. avatar

  Nikt nie daje wiary, że Danuśka się boi iść do Biedronki, ale jeśli się faktycznie boi, to znaczy, że jest bardzo dobrze.

 6. Przecież nikt by jej nie rozpoznał w biedronce. No, ale skoro jedzie do spożywczego we trzy pancerne wołgi, wchodzi z ochroniarzami i ze służbą noszącą zakupy, to sama się podkłada.

 7. Baba z magla

 8. Strony