Prześlij dalej:

W świecie nasyconym wyścigami szczurów, człowiek może sobie pozwolić na odrobinę satysfakcji, gdy wygrywa zawody w ludzkiej dyscyplinie zwanej myśleniem i to wygrywa w przedbiegach. Wielkie „zwycięstwo” Donalda Tuska skomentowałem zaraz po ogłoszeniu wyników i wtedy nawet najwięksi krytycy Tuska pukali się w czoło, po moich stwierdzeniach. Przypomnę, co twierdziłem. Po pierwsze, że Kaczyński i PiS wykonali ruch genialny, który przyniesie duże polityczne korzyści, wewnętrzne i zewnętrzne. Po drugie, że to czym się tu i teraz podniecają media i publika, za rok będzie kupą śmiechu. Po trzecie robienie z 27:1 politycznego kapitału i wyprawki dla Tuska, w przyszłych wyborach prezydenckich, jest snem idioty. Po czwarte, Polska na postawieniu się UE wygra wcześniej, czy później. Polacy w suwerennej polityce dotyczącej fundamentalnych kwestii, na przykład „uchodźców”, w końcu zobaczą 1:0 dla nas, a nie 27:1 dla kelnera Merkel.

No i co? No i teraz proszę pięknie Kurce pogratulować, bo wszystko się ziściło, co do joty i jeszcze pijak Jean-Claude Juncker dołożył ekstra prezent. Wśród zakompleksionych „fajnopolaków” nie istnieje takie zjawisko, jak przyjmowanie do wiadomości najbardziej oczywistych faktów. Takim oczywistym faktem jest to, że cała zbiurokratyzowana fasada Unijna nie ma żadnego realnego znaczenia i wpływu na rzeczywiste decyzje, za które odpowiada Merkel dogadująca się w Francją. Jakiekolwiek, tak zwane, wysokie stanowiska w Unii Europejskiej znaczą tyle, co znaczy Honorowy Prezes Klubu Pelikan Łowicz w stanie spoczynku. Siedzę w polityce 15 lat i przez ten czas nie potrafię zapamiętać na jakim urzędzie siedzi Tusk i siedzieli jego poprzednicy, to samo dotyczy Jean’a-Claude’a Juncker’a. Kołacze mi się jedynie coś po głowie, że jeden jest przewodniczącym Rady Europejskiej (Tusk), drugi Przewodniczącym Komisji Europejskiej, ale piszę to z rozbrajającą szczerością i dopiero za chwilę sprawdzę, jak jest naprawdę.

Przyrzekam, że nie podglądałem Google i jakoś trafiłem dwa razy celnie, jednocześnie zapewniam, że obudzony o ósmej rano równie dobrze mógłbym podać odwrotne informacje albo w ogóle nie wiedzieć o co chodzi. Obie funkcje mylą się nie tylko mnie, bo po prostu nic nie znaczą. Co więcej, pomimo celnych strzałów, nadal nie mam pojęcia czym te dwa stanowiska się różnią i tego już nie zamierzam sprawdzać. Nie ma potrzeby zaśmiecać sobie głowy kamerdynerami Merkel i o dziwo do takiego samego wniosku doszedł sam Jean-Claude Juncker, który bezceremonialne oświadczył, że urząd przewodniczącego Rady Europy i przewodniczącego Komisji Europejskiej powinien być połączony. Komunikat ten należy czytać jednoznacznie – Tusk w UE kompletnie się nie liczy. Wystarczy sobie odwrócić role, aby zrozumieć, że Tusk to paprotka i taki zwykły alkoholik unijny może sobie z Donaldem robić, co mu się podoba.

Strony

24861 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

11 (liczba komentarzy)

 1. To jest bankructwo całej polityki niemieckiej wobec Polski. Upada ona wraz z zaufaniem wobec "niezależnych" i "europejskich" mediów niemieckich, oraz kompromitacji zachodniej kultury, który Polacy dawniej podziwiali, dziś widzą jego śmieszność. Najważniejsze zmiany zawsze dokunują się na płaszczyźnie kulurowej. Polacy mają nawrót do własnej dumy i tożsamości, odtruje ona z każdym rokiem coraz więcej ludzi o mentalności niewolników. Kazdy rok problemów na Zachodzie z islamską dziczą i próby ukrywania tego przez zachodnie media i elity to cud który nie tylko podburza zaufanie do Zachodu, ale czyni naszą Polskość zdroworozsądkową i atrakcyjniejszą.

 2. No cóż, NIemcy zawsze uważali, że "Got mit uns" traktuąc Boga jak chłopca na posyłki, zamiast mowić jak Polacy, że nalezy stanąć po stronie Boga. Nie pierwszy to raz gubi Niemców  pycha, buta i głupota.

 3. To strategia Kaczyńskiego obaliła Tuska. Podobnie jak odsunęła od nas żelazne łapska Niemiec.

  Niemcy rozumieją tylko wojnę totalną, a wojna totalna ma to do siebie że kończy się podbiciem całego świata albo totalną klęska. Aani Kaczyński ani Merkel nie wiedzą dokładnie jakie kwity są 

 4. Przepraszam, ale po co Merkel skompromitowany Tusk, jak mają nowego słupa, czyli Dudę? EDIT: a Episkopat sam się zgłosił na "ochotnika".

   

  Innego słupa już wycofują - pastor albo jest taki bystry (choć dziś trochę mówił od rzeczy) albo ma świetną intuicję - mówił jakiś czas temu, że się pozbędą Kukiza, bo głupi i jak ma coś powiedzieć, to za dużo prawdy chlapnie. Właśnie nagle zrobił się jakiś chorowity https://wpolityce.pl/polityka/357643-pawel-kukiz-znika-na-miesiac-z-sejmu-polityk-trafil-do-szpitala

  https://twitter.com/PawelChojecki/status/908010635832721409

   

 5. ... a miało być tak pięknie.

 6. A nie jest? - zobacz, jakie piękne wnętrza (tylko te twarze budzą niesmak). Zobaczymy, jak będzie. Myślę, że Duda to tchórz - kto będzie w stanie go bardziej przestraszyć, tego się posłucha.

 7. avatar

  Schetyna już powiedział co myśli o poparciu Dudy w następnych wyborach. A Duda jeśli robi ze strachu w stringi niech zrezygnuje z urzędu jak Benedykt XVI.                 Duda sam się skończył.                                                                                                                                                                                                                                   Na każdym ujęciu jest sztywny i nadęty albo ego mu się tak rozrosło albo strach go paraliżuje.

 8. Nie zaprosili tych, dzięki którym MN zaistniał?

  Cóż... Chyba nie ma prostszego sposobu na to, żeby sobie wyhodować jakąś sensowniejszą opozycję. A wybory przyjdą prędzej niż mogłoby się wydawać.

 9. Panie Piotrze
  No i Tusk zostanie z tym angielskim jak Jan Himilsbach:
  -------------------------------
  "- Pomyślcie sami - ja się nauczę angielskiego,
  a oni jeszcze gotowi odwołać produkcję filmu.
  I co wtedy ?
  Zostanę jak chuj z tym angielskim.."

 10. Moze to nie utylizacja tylko nowy "Plan Parvusa" ? W koncu kto jak kto ale herr Thusk nadaje sie idealnie do roli  Lenina ! Pozwole sobie skopiowac faragment tekstu , a  Panstwo sami ocencie czy nie ma tu analogii " Plan Parvusa był wspaniały w swojej prostocie – na tym polegała jego genialność. Było w nim wszystko – od działań rewolucyjnych, strajków, pochodów, które miały sparaliżować państwo i zaopatrzenie armii, do zniszczenia obywatelskiej i narodowej świadomości. Osłabienie Rosji od wewnątrz było sukcesem ". Oczywiscie role Rosji bedzie pelnic Polska .

 11. Strony