Czy Putin przelicytował i wypadnie z gry? Chociaż nie umiem, modlę się o to!

Prześlij dalej:

Dwie nowe okoliczności sprawiają, że w tak złym położeniu pułkownik KGB nie był jeszcze nigdy. Pierwszą jest oczywiście zamordowanie 295 osób z różnych krajów, co w sposób zasadniczy zmienia nastawienie świata i Europy. Zgodzę się z opinią, że żadnego wielkiego sprzeciwu politycznego nie będzie, Obama marudził przez 5 minut i sprawę zamknął, Merkel zachowała się wręcz koncyliacyjnie, ale mimo wszystko nastawianie się zmieniło. Nie politycy europejscy i światowi, tylko obywatele zaczynają ścierać bielmo z oczu. Dopóki radziecki bandzior mordował okoliczne ludy dzikiego wschodu nikt się specjalnie tym nie przejmował. Z chwilą gdy nastąpił atak na dzieci lepszego boga, czyli mieszkańców zachodu, Putin stracił anonimowość i bezkarność. Metki zabójcy z siebie już nie zdejmie i to dopiero pierwsza zła informacja. Wojny z Putinem nie przewiduję, jednak jakaś odpowiedź musi się pojawić i znając życie skończy się „sankcjami”. Mało, bardzo mało, ale obojętnie jakie sankcje zastosuje UE i USA z całą pewnością będzie to cios skierowany w stronę oligarchów, zatem ludzi, którzy obok Putina tworzą nowy ZSRR. Łudzę się, że to może wystarczyć, bo chyba nie ma sensu szczegółowo wyjaśniać, jak duże zagrożenie dla Putina stanowią wściekli magnaci Rosji Radzieckiej. Pułkownika KGB można wysadzić ze stołka banalnymi metodami i jedną z nich jest podburzenie bogaczy radzieckich, którzy w przeciwieństwie do ogłupianych i obojętnych Rosjan, wiedzą z czego żyją i co mogą stracić. Dostał się towarzysz Putin między połówki imadła i będzie przyciskany przez zwykłych obywateli zachodu oraz szejków radzieckich. Od tego gdzie się Putin znalazł do końca Putina bardzo daleka droga, ale obecne położenie radzieckiego bandyty jest znacznie słabsze niż było. Ciężka robota przed Władimirem, bo musi jednocześnie przekonać wyborców z krajów zachodnich, aby ci nie wywierali presji na polityków zachodu i jakimiś cudem pogodzić te działania z uspokojeniem radzieckich bogaczy, żeby ci się nie rozglądali za nowym opiekunem.

Dla Polski idealny scenariusz to kompletna zadyma w Rosji, na wzór ukraiński. Rosja pod rządami zamordysty Putina jest niezwykle groźna, ponieważ działa jak mafia, która się troszczy o prostych ludzi. Oligarchowie mogą kraść, ale coś zawsze skapnie dla Saszy i Katiuszy, żeby starczyło na wódkę i słoninę. Jakkolwiek brutalnie to zabrzmi Rosja pogrążona w chaosie i wewnętrznym sporze to najcenniejszy dar niebios, jaki moglibyśmy otrzymać. Taka szansa się rysuje, co nie znaczy, że jest to wyraźny rysunek, po prostu wcześniej nie mogło być mowy, aby Putin zszedł z tronu, teraz pojawiły się pierwsze przesłanki. Jeśli lud zachodni zacznie patrzeć swojej władzy na ręce i oczekiwać stanowczości wobec Rosji radzieckiej, to silniejsze sankcje dla oligarchów staną się faktem. Innym faktem będą pierwsze pomruki i przymiarki do alternatywy, tak na wszelki wypadek, bo na pewno Putina nikt nie odstawi z dnia na dzień, ale pogadać o ewentualnym następcy nie zaszkodzi. Biorąc pod uwagę, że w Rosji Radzieckiej nikt nikomu nie ufa, podgrzewanie parszywej atmosfery wokół Putina nie jest zadaniem specjalnie skomplikowanym. Pytanie kto miałby to robić? O RP III lepiej zapomnijmy, nie ma ludzi i narzędzi, ale parę artykułów w zachodniej prasie, parę telewizyjnych ekspertów rozprowadzających plotki o przewrocie pałacowym z całą pewnością narobiłoby zamieszania.

Strony

23471 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

22 (liczba komentarzy)

 1. - dane z kotroli lotu nie są znane,
  - czarne skrzynki nie są odczytane,
  - nie było żadnych badań szczątków samolotu,
  - kilka materiałów w tej sprawie, które opublikowali Ukraińcy zdemaskowane jako fałszywki,
  a tu taka pewność, kto i co zrobił.
  Zastawiające... i co mi to przypomina?

 2. nareszcie jakiś rozsądny głos. Pan MK wierzy, że Abramowicz (i inni), nie uciekł jak Bierezowski (i inni), bo lubi Putina. Niestety, to Putin lubi jego, ale zawsze może przestać.
  Wiecej rozsadku! Marzenia owszem, ale zbyt mgliste.

 3. avatar

  Czyja prasa, tego wiara.
  Max Kolonko poniżej, Zezowaty też interesujący.

  https://www.youtube.com/watch?v=JiRR7jUaSNg

 4. opcja korzystna (i coraz bardziej realna) dla Polski - wyborcza wygrana obozu prawicowo-patriotycznego (pod przywództwem Kaczyńskiego) i wycięcie radzieckich macek. Czyli dokończenie weryfikacji WSI, "podziękowananie" pożytecznym idiotom i resortowym dzieciom, wzięcie spraw polskich w Polskie ręce. Jesteśmy coraz bliżej tego momentu, a odgrzewanie przez ryżego bandytę kotleta "raport o weryfikacji WSI" tylko przyspieszy ten moment. A PSL trwając przy PO też samopogrążyło się i chyba już nawet za późno na woltę w stosunku do koalicjanta.

 5. Powołanie przez PO komisji do spraw wryfikacji WSI to ruch politycznie kretyński, postawi PO w roli obrońców Moskali. Ale jeśli PO ma ochotę ten ruch wykonać (a zdaje się, że ma), to świadczy jedynie o desperackiej próbie kolejnej ucieczki do przodu. Szerokiej drogi... ku politycznej przepaści. Chyba że, ta komisja ma cel ukryty, w postaci walnięcia nie w PiS, a w mały żyrandol, czyli buldogi wyszły spod dywanu.

 6. avatar

  Żeby w Rosji się popieprzyło, muszą nastąpić poważne i bezkompromisowe sankcje gospodarcze. Jednym słowem, Putin musi dostać w zęby i to tak, by od razu wypluł połowę garnituru, jak złoił ich Reagan! A kto ma  niby uczynić? Sowiecka agentka Aniela, czy może lewak Hollande? Jewropa robi świetne interesy z sowietami, a Ameryka pod prezydenturą banana jest chyba w największej defensywie od czasów wojny secesyjnej! Dostają tęgie lanie na każdym froncie, zarówno militarnym, jak i politycznym i tracą swoje wpływy w postępie geometrycznym!
  Jedyną siłą, która może zdestabilizować sytuację w Rosji są Chiny w ich przyszłej wojnie o Syberię. Narazie to jeszcze odległa przyszłość, ale póki co Chińczycy dość sprawnie zajmują tamtejsze tereny demograficznie.
  A Putin?
  Cóż... bezlitośnie wykorzystuje nadarzającą się okazje, i może zrozumiał, że będzie musiał przesunąć się nieco na zachód?

 7. mówisz masz, Putin z kolegami zdecydowali się wysłuchać Twojej prośby i chcą wywołać chaos na świecie zakończony upadkiem. ale osłabiona Rosja to zaproszenie dla Chin i Niemiec, Polska będzie mogła odmówić lub dołączyć.

 8. 298 osób, gratuluję wystąpienia w klubie Ronina, widzę coraz swobodniejsze zachowanie przy sporej widowni, co przydatne może być na sali sądowej.

  Zachód oczywiście nie zrobi niczego, dla paru Euro sprzedadzą Putinowi sznur na którym ich powiesi, parafrazując klasyka. Obawiam się że społeczeństwa zachodnie też wybiorą ciepłą wodę w kranie i nowego merca co roku zamiast naciągania się z KGBowcemi droższego gazu, popyskują i tyle.

 9. avatar

  Putin sam się przyznał, iż jego dziadek był - od końca I wojny światowej - kucharzem Lenina, a później Stalina

   
  Kim/czym jest Putin to je zapytka.  
  Klangor zdaje się wskazywać, że politycznie sytuacja mętna, i dobrze.

 10. Strony