Prześlij dalej:

Ostatnie miesiące w wykonaniu partii rządzącej to jest seria tragikomicznych pomyłek, których nijak się racjonalnie nie da wytłumaczyć, to znaczy przyczynę oczywiście można łatwo wytłumaczyć brakiem powagi i pomyślunku, natomiast same działania są nie do obrony. Co się stało, że PiS z partii stanowczej, zdeterminowanej, ostro prącej do przodu przeobraziła się w partie biegu wstecznego? Ciągle te same plotki krążą po Warszawie, że Jarosław Kaczyński jest chory, a trójka: Morawiecki, Ziobro, Duda walczą o przywództwo na prawicy. O ile tę plotkę przyjąć za fakt, to mamy wyjaśnioną zagadkę i nie przymierzając „Pożar w burdelu”.

Gorzej jeśli prawda jest zupełnie inna, bo wtedy nikt nic nie wie i ciężko się nawet domyślać o co chodzi. W każdym razie na przełomie 2017/2018 roku działania rządu i PiS mogą tylko i wyłącznie niepokoić. Czas biegnie szybko i ludzie zapominają, co się działo pół roku temu, czym się politycy mogą pocieszać, ale to dotyczy epizodów, nie ciągłego obrazu. Zaczęło się od opery mydlanej z rekonstrukcją rządu, chociaż za początek chaosu można też przyjąć prezydenckie weto ustaw sądowniczych. Z weta jeszcze PiS jakoś wyszedł, poobijany i z podzielonym elektoratem, ale wyszedł. Prawdziwa tragifarsa i wręcz slapstickowe sceny mimo wszystko nie weta zainicjowały, tylko dymisja Beaty Szydło i powołanie rządu Morawieckiego. Wszystko odbyło się w jednym wielkim chaosie, w aurze absurdu i równie groteskowych poprawek. Rząd Morawieckiego w pierwszej wersji był rządem Szydło, czego nikt przy zdrowych zmysłach nie ogarnie. Potem mieliśmy długi odcinek pod tytułem „dymisja Macierewicza”, a dalej poszło lawiną.

Czaputowicz ogłasza, że Polska rezygnuje z reparacji niemieckich, Kaczyński mówi, że minister to eksperyment, by po chwili się poprawić i uznać Czaputowaicza za właściwego ministra. Ustawa o IPN została zgwałcona na etapie legislacji, dopisanie kontratypów w postaci „naukowości” i „artyzmu”, czyni ten zapis niemal martwym, podobnie jak ściganie poza granicami Polski. Nie dość, że tak marnie wygląda ta nowelizacja, to jeszcze po kolei wysocy przedstawiciele partii, rządu, Pałacu i zaplecza „intelektualnego” przestraszyli się żydowskiego lamentu i zaczęli nawoływać do wycofania się z projektu. W ostatnich dniach pod wpływem propagandy TVN, Brudziński zaproponował bezsensowne, ale niegroźne poprawki w ustawie o zbiórkach publicznych, by po wygłupach Owsiaka się z nich wycofać. Z ust kilku polityków prawicowej koalicji słyszałem już, że zakaz handlu w niedziele też może być „skorygowany”. Dzisiaj PiS wycofał się z nowelizacji ustawy KRS, którą zapowiedział w zeszłym tygodniu.

Do tego wszystkiego trzeba jeszcze dodać bezsensowną akcję z wypłacaniem i zwracaniem nagród, a także powrotem PR-owców Szydło do gabinetu Morawieckiego. Przypomnę, że to ci sami PR-owcy, którzy założyli prywatną firmę i doili Polską Fundację Narodową na jakże „udanej” akcji bilbordowej. Jak napisałem wyżej, gdy się zalicza wpadkę to jeszcze nie ma tragedii, ale jeśli mamy serię klepanych na kolanie pomysłów i wycofywanie się z nich, to ludzie widzą „strategię”. PiS zaczyna przyzwyczajać elektorat do widoku własnej niekompetencji, chaosu, śmieszności i przede wszystkim WYCOFANIA. Takie powtarzające się obrazy nie mają prawa niczego dobrego przynieść, tym bardziej, że nikt się z tej kanonady pomyłek nie tłumaczy i nie deklaruje poprawy.

Strony

Źródło foto: 
16045 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

31 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  a'propos

  cóż..dowiemy się po latach o co dziś chodziło...i oby to nie była wiedza na poziomie naszej dzisejszej wiedzy o niegdysiejszej PO..nie mam tu na myśli skali zepsucia;zdrady;zaprzaństwa i całej patologii którą sobie reprezentuje PO..sądzę że wchodzą tu w gre bardzo poważne naciski z zewnątrz i wewnątrz PL..ale dziś się tego nie dowiemy..

 2. dowiemy się i to niedługo. WOT ma być >50tys. do końca tego roku we wszystkich województwach. Wojsko nasze ma być przemieszczone z zach na wsch. Pytanie: Kto zajmie ich miejsce na zach. ?

 3. avatar

  nie mam zielonego pojęcia..na Odrze nie ma ani zasieków..ani płotu z drutu kolczastego o wysokości conajmniej 3,5m...ani pól minowych...

 4. Poprzedni Pis potrzebował reformy trybunału i SN by móc przepchnąć istotne reformy, obecny Pis już nic nie chce przepychać, więc zmian w sądach naczelnych nie potrzebuje. Nowy Pis już tylko kombinuje jak w miarę gładko oddać władzę. Skoro obrona złogów stalinowskich w sądach jest niezbędnym warunkiem poparcia ze strony USA i Izraela, to albo prąd pisowi wyłączą amerykanie, albo wyborcy. Wyborcy PO, żeby było śmieszniej, bo wyborcy Pis tym razem nie pójdą.

 5. Przywolany tu do tablicy min. Brudzinski wpadl podobno na jeszcze jeden genialny pomysl  i pogonil policjantow od biurek na ulice ? Policja jak to ma w zwyczaju,  ochoczo podjela sie wykonywania rozkazow przelozonego i dawaj , rozpoczelo sie jebanie kogo ? Nie , nie bandytow ani zlodzieji ale Bogu ducha winnych kierowcow , wszak to jest najlepsza "zwierzyna lowna" , ktora sama bez nagonki wystawia sie do odstrzalu.

 6. Najbardziej irytuje mnie brak reakcji naszego rządu na narastającą falę antypolonizmu żydowskiego. Odnoszę wrażenie, że Mateusz Morawiecki swoje premierostwo rozmienił na drobne i poszedł drogą Beaty Szydło. To, co może uchodzić kobiecie, zazwyczaj dyskwalifikuje faceta jako męża stanu. Nìe tego oczekiwałem.

 7. avatar

  Może sobie jądra przysiadł?

 8. avatar

  Tu akurat się nie zgodzę, Pani Premier była o wiele bardziej "męska" od swego następcy co udowodniła w UE. Myślę, że to, że odwołano ją jako pierwszą świadczy o braku jej zgody na dintojrę Jajako na MON, MSZ i MOS wykonaną rękami Morawieckiego. 

 9. avatar

  Za 14,50 +9,00 transport czyli 23,50 zł łącznie  można kupić książkę "365 DNI BEZ ZAPAŁEK"

  Za 12,00 +13,00 transport czyli 25,00zł łącznie można kupić ~4000 zapałek w pudełkach.

  Ja się pytam: co wybrać?

 10. W obecnej sytuacji, pierwszą. Ale zapałki nie są potrzebne. Zapalenie papierosa krzesiwem, krzemieniem i hubką to z 20 sekund. Rozpalenie ognia minuta. Krzesiwa są na allegro.

 11. Strony