Prześlij dalej:

Gdyby mi ktoś zaproponował wywiad rzekę, a ja bym się na to z głupoty zgodził, to po usłyszeniu rutynowego pytania, czy coś bym w swoim życiu zmienił, odpowiedziałbym bez wahania, że nazwę portalu kontrowersje.net. Nic głupszego w życiu nie wymyśliłem, portal powinien się nazywać konkretnie, nie sensacyjnie, ale za późno na takie zmiany. Jak coś się nazywa „kontrowersje”, to zaraz ludzie myślą, że tam publikują same głupoty wyssane z palca. Z drugiej strony wariatowi można więcej na kontrowersyjnej stronie, no to się zajmę zabójstwem Adamowicza, jak na wariata i kontrowersje przystało.

Jeszcze dwa dni temu byłem w 95% przekonany, że zabił psychopata i nie ma tu drugiego dna. Byłem pochłonięty innym socjopatą i uczciwie przyznam, że z politowaniem czytałem o „robocie mafii”, ale w końcu znalazłem trochę czasu, by zapoznać się tymi „szalonymi” pomysłami. Większość to rzeczywiście bzdury, klasyczne dla takich spraw, im bardziej nieprawdopodobna teoria tym bardziej się sprzedaje. Jest jednak coś, czym nie można dać sobie zamknąć ust. Obejrzałem z 8 różnych filmików z różnych ujęć i to, co zobaczyłem zmieniło moje przekonanie z 95% do góra 50%. Dlatego postanowiłem rozważyć inną wersję, póki co na gruncie czystej teorii i wiedzy powszechnej, bez upierania się, że tak było, ale z upieraniem się, że tak wiele razy w przeszłości „rozwiązywano problemy”.

Jeśli Adamowicza nie zabił zwykły psychopata, to mogli to zrobić tylko poważni fachowcy, do których łatwo dojść zadając naprowadzające pytania.

Co to jest mafia?

„Mała Sycylia” to termin, który do obiegu medialnego wprowadził Sylwester Latkowski i o dziwo akurat za to niewielu nazwało go „oszołomem”, bo trafił w sedno. W takim razie po A, trzeba powiedzieć B, żeby być konsekwentnym. Mafia to jest styk polityki, biznesu i instytucji państwowych. Mafia ma swoich ludzi wszędzie, w przypadku Gdańska mówimy o ratuszu, komendzie policji, służbie więziennej, urzędzie skarbowym, a nawet szpitalach i straży pożarnej. Tak działa mafia.

Jak mafia przygotowuje zamachy?

W skrócie można podzielić to zagadnienie na trzy metody. W pierwszym przypadku każdy ma wiedzieć kto zabił i dlaczego. Tak się dzieje, gdy komunikat od mafii ma pójść do wszystkich. W drugim przypadku nikt ma nic nie wiedzieć i tak się zazwyczaj czyści własne szeregi. Trzeci przypadek to mieszanka dwóch poprzednich. Część ma być jawna, część zagadką, której rozwiązanie zna wąskie grono beneficjentów i dyscyplinowanych. Jeśli zakładać, że Adamowicza nie zabił przypadkowy psychopata, ale „Mała Sycylia”, to mamy do czynienia z trzecią metodą zabójstwa.

Jak wygląda zabójstwo z podziałem na część tajną i jawną?

Strony

Źródło foto: 
66401 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

44 (liczba komentarzy)

 1. Zabawne, ale to wyłącznie na Kontrowersjach czytelnik traktowany jest poważnie.

 2. czy "miasto" wystawi  Dulkiewicz w wyborach (pewna wygrana)? Czy zrezygnuje ona "dobrowolnie" mimo poparcia Tuska?

 3. Biorąc pod uwagę fakt, że Gdańsk jest "Małą Sycylią" z dużymi niemieckimi wpływami, to ryzyko kandydowania jest olbrzymie.

 4. To będzie test na trafność hipotezy MK. Jak odmówi, to znaczy że instynkt samozachowawczy przeważył nad poczuciem pewnej wygranej.

 5. avatar

  ... i pokaże, że ś.p. Szef był od lodów a ona od czarnej roboty.

 6. Póki co wiceprezydent i komisarz Gdańska A.Dulkiewicz wyjaśniła, że o usadowieniu prezydenta Dudy i premiera Morawieckiego w V rzędzie zadecydowało ... "miasto" .

   

 7. avatar

  No właśnie, mnie też ruszyło to  "miasto"  --- a kankrietno? 

 8. To było celowe i zaplanowane, żeby PAD i PMM siedzieli daleko z tyłu. Nawet szkoda czasu na próby wyjaśniania/zrozumienia. 

  Małżonka i teściowa PA mają zarzuty prokuratorskie, bo świadomie wspóldziałały w przestępczych procederach. To przecież nazbyt oczywiste. Jak one miały inaczej się zachować względem PIS-owskiej władzy, niż mściwie ? Przecież tyle lat można było szabrować swobodnym Żorżem, na pełnym legalu /całkowita ochrona + sądy/, a od trzech lat są jakieś całkowicie niewytłumaczalne w tym trudności ? One mają to zrozumieć ? Do tego dochodzi cała mafia trójmiasta; Patologia UBywatelska, a i tamtejszego kleru nie wyłączając.

 9. powstał nowy stadard, a w zasadzie precedens usadowienia aktualnie urzędującego prezydenta i premiera RP w dalekim planie w ważnej dla wszystkich Polaków uroczystości

  myśle, że wcześniej czy poźniej może nastąpić podobna sytuacja, która będzie dotyczyła odwrotnej strony sceny politycznej...  i wtedy dopiero zacznie się jazgot

   

  PS

  w mediach piszą, że uroczystości pogrzebowe miały charakter prywatny, a nie państwowy, ale patrząc na zaangażowanie różnych służb nie chce mnie się w to wierzyć...

 10. To nie była uroczystość państwowa, bo Admowicz nie był żadnym państwowcem. No kaman, przecież on przynależał do mafii trójmiejskiej i doił z tego zatrutego źródła pełnymi garściami , wykorzystując własne stanowisko. 

  Zesrał się PIS na rzadko PO wyroku mafii trójmiejskiej na Adamowiczu, a PAD i PMM sami się usilnie prosili o TO upokorzenie i tego upokorzenia z pełną świadomością doświadczyli, mając w dupie majestat Państwa i własnych Wyborców.  

 11. Strony