Reklama

Celem moich wystąpień jest jedynie chęć sprowokowania Urzędu Miasta Krakowa do określenia wyraźnych kryteriów uczestnictwa formacji kawaleryjskich w organizowanych na terenie Krakowa uroczystościach p

Celem moich wystąpień jest jedynie chęć sprowokowania Urzędu Miasta Krakowa do określenia wyraźnych kryteriów uczestnictwa formacji kawaleryjskich w organizowanych na terenie Krakowa uroczystościach patriotycznych, tak, aby za każdym razem nie być narażonym na coraz to nowe pomysły i niepewność co do daty, faktu i składu, w jakim pojawi się np. Pan Henryk Bugajski. Nie twierdzę, że Szwadron Niepołomicki jest ideałem formacji kawaleryjskiej, ale obecnie jako jedyny jest w stanie wystawić 50 kompletnie umundurowanych, wyposażonych i wyszkolonych zgodnie z regulaminem z 1936 roku, ułanów na prywatnych koniach. Pełniąc funkcję koordynatora wystąpień kawaleryjskich, wierzyłem w porozumienie i dialog, jednak przegrałem.

Pragnę poinformować jeszcze Pańtwa, że mój koń ? słynny ?kawaleryjski anioł? Wiwat, po tym, jak zakomunikowałem mu jego pokrewieństwo z kobyłą Pana Zbigniewa Burzyńskiego, odmówił przyjmowania siana i zażądał przeprowadzenia badań genetycznych, nie mogąc uwierzyć w takie anomalia natury. Drugi z moich koni ?dziki ogier? Calypso Junior, na którym od kilku już lat prowadzę wszystkie parady i uczestniczę w pokazach, zaprzestał utrzymywania z nim jakichkolwiek kontaktów towarzyskich, do czasu wyjaśnienia tej sprawy.

Reklama

Jan Znamiec
Dowódca Szwadronu
Niepołomice

Wasza dyskusja publiczna i otwarta zraniła mnie. Panowie, dlaczego chcecie nam odebrać satysfakcję z pełnionej honorowo służby? Nie chodzi mi bynajmniej o zamiatanie czegokolwiek pod dywan. Chodzi mi o brak odpowiedzialności. Co mam odpowiedzieć napalonemu kandydatowi na ułana z Nowego Sącza, który po przeczytaniu Waszej dyskusji na forum, powiedział mi wczoraj: ?Panie Zdzisku, ta Pana kawaleria, to banda skłóconych facetów, w niczym nie ustępująca politykom. Wy tam się nieźle żrecie, a chodzi Wam tylko o kasę i splendory?. Było mi wstyd, bardzo wstyd. Albo róbmy to, co robimy porządnie ku chwale kawalerii, albo nie róbmy wcale.

Ułan z Nowego Sącza
Zdzisław Krzyżostaniak
Szwadron Niepołomice

MK21PUN przez 4 lata był cichym, niewymagającym koalicjantem Szwadronu Niepołomice, pomimo traktowania nas jak chłopca do bicia. (?) Obecna sytuacja, kiedy mamy konkurować ze sobą w przetargach, nie była podstawą do apelów w kierunku Urzędu Miasta i ataku na nasze ułanki i nasze konie. (?) jeżeli ma kawaleria występować w Krakowie, to trzeba się porozumieć ponad podziałami.

Zbigniew Szczeżywój Burzyński
Komendant Małopolskiej Kawalerii
W barwach 21 Pułku
Ułanów Nadwiślańskich

Przedstawiłem tu walki, boje i bitwy, ostatnich polskich ułanów. Między innymi, 21-go Pułku Ułanów Nadwiślańskich. Liczba porządkowa świadczy o istnieniu jeszcze 20-stu takich pułków. Być może też toczą krwawe wojny o Boga, Honor i Ojczyznę, a my nic o nich nie wiemy. Gdyby któryś z kontrowersyjnych znał adresy stacjonowania Szwadronów Ułańskich, to proszę o ich udostępnienie. Powiadomię wtedy Urząd Miasta Krakowa, by je także wziął pod uwagę przy najbliższym przetargu o przyznanie środków.

Reklama

6 KOMENTARZE

  1. Ostatnich polskich ułanów….
    Te bitwy, boje, awantury, wyglądają w dzisiejszym świecie śmiesznie, ale żal tego folkloru. Ułani zawsze byli łasi na splendor, a pieniactwo jest historycznie uwarunkowane. Gdyby umieli porozumieć sie ponad podziałami to by był koniec. Czy wyobrażasz sobie Kraków gdzie Wisła porozumiewa się z Krakowią?

  2. Ostatnich polskich ułanów….
    Te bitwy, boje, awantury, wyglądają w dzisiejszym świecie śmiesznie, ale żal tego folkloru. Ułani zawsze byli łasi na splendor, a pieniactwo jest historycznie uwarunkowane. Gdyby umieli porozumieć sie ponad podziałami to by był koniec. Czy wyobrażasz sobie Kraków gdzie Wisła porozumiewa się z Krakowią?