Co tak naprawdę powiedział Bogusław Linda i dlaczego powiedział coś innego

Prześlij dalej:

Ten powiedział to i przestał być z nami, tamten powie coś innego i stanie się nasz. Normalne tematy, nie unikam ich, ale zawsze staram się słuchać i myśleć jak w liceum na lekcji języka polskiego. Od paru dni sporo szumu wywołują słowa Bogusława Lindy i mam wrażenie, że chyba nikt tych konkretnych słów nie zrozumiał albo się z nimi w oryginale nie zapoznał. Do dziś należałem do drugiej grupy i żyłem w przekonaniu, że Lida dokopał Tuskowi. Nic z tych rzeczy, wystarczy wziąć szerszy kontekst wypowiedzi i przede wszystkim pytanie, które poprzedziło myśli wypowiedziane przez Lindę. Pisałem już o tym dramacie, o budowaniu nowego bohatera Polski Ludowej II, którym został Franz Maurer. Na „Festynie Woodstock” jeden z młodych, wykształconych przez PRLII, najpierw wyraził podziw dla filmu „Psy” i przede wszystkim niezłomnego esbeka Franza, dopiero potem aktor podzielił się swoim zdaniem. I co takiego powiedział? Na pewno nie to, co większość usłyszała: „Ludzie myśleli, że jak odejdzie komuna, to wszyscy będą uczciwi. A tu banda tumanów dorwała się do władzy. I nic z tym nie zrobimy... Zrobicie? No to do dzieła!”. Bogusław Linda niczym nie zaskoczył, od 25 lat rozmaite autorytety powtarzają to samo – cała ta Solidarność okazała się gorsza od komuny, sami czarni i ciemnogród. Znany i uwielbiany aktor po prostu zacytował Franza Maurera: „na pohybel czarnym”. Nie chcę nikogo urazić, bo to naprawdę fachowa robota socjotechniczna i sam się czasami nabieram, ale mówiąc wprost zachwyt nad słowami Lindy świadczy tylko i wyłącznie o wielkim sukcesie Adama Michnika. Boguś, w klasycznym stylu, kolejny raz sprzedał publice paradygmat patriotyzmu, niezłomności, przyzwoitości i wizji Polski.

Strony

18153 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

10 (liczba komentarzy)

 1. Co ty Linda*) wiesz o zabijaniu.

  *) patrz Smoleńsk, patrz Donieck.

 2. Nie on pierwszy i nie ostatni (Olbrychski, Wajda, Kutz, itp.itd.) Trzeba zdać sobie sprawe że ludzie promowani  w mediach PRL II nie byli przypadkowi. Tam poprostu nie ma przypadków. Dla ideologii, dla pieniędzy, dla "sławy" - banda sqrwesynów.

 3. I o tym mówi dzisiejszy komentarz P. Wielguckiego.

 4. Chyba nie widzialem. Zawsze mozna sobie bedzie posmiac z popisow propagandzisty.

 5. jw.

 6. ale dłużej już nie wytrzymam.
  Panie Piotrze, co tam Pan na tym zdjęciu, jako kilkulatek, ma z prawej swojej strony?
  Czy "to" jeszcze istnieje i ma wygląd?

 7. avatar

  To był hipopotam, u "Dziewczyn". W mojej mieścinie były dwa zakłady fotograficzne. Jeden to "Francuz", drugie "Dziewczyny". Francuz, bo przyjechał z Francji do mieściny, "Dziewczyny", bo dziewczyny prowadziły ten zakład. Nie wiem dlaczego trafiłem do "Dziewczyn", pewnie przez hipopotama albo dlatego, że "Francuz" rzadko był trzeźwy.

 8. Ciekawe czy "u dziewczyn" można jeszcze zrobić sobie słitfocię z tym hipopotamem.
  W moim dużym mieście do dzisiaj działa zakład fot. gdzie robiłem sobie zdjęcia do "ledykimacji" szkoły podstawowej, która to ledykimacja była do celów biletów ulgowych komunikacji miejskiej i do kina.

 9. Że w młodości zigolak - słyszałem. A tak w ogóle, oprócz, że odstawia marne przedstawienia i cwelebryci się, to czego dokonał, by jego twierdzenia miały znaczenie?

  Przejrzałem urywki video tej "akademii" - żałosne to stado, które ma takie "autorytety". Kolejny pajac w cyrku Owsiaka.

  Zwróćmy uwagę na sedno wypowiedzi: "Mówię mu, że on od razu chce pokazać, że to my zabijaliśmy Żydów…”. Czyli, że jego koleś, który zaraz potem odegrał rolę "niezłomnego" robiąc "Stronga",  może kłamać za Grossem i innymi - tylko jest na to za wcześnie.

  Poza tym, wbrew pozorom i pierdołowatym wypowiedziom Bogusia, "władza daje". Pasikowski dostał na załgane Pokłosie co najmniej 3,5 mln zł.

 10. Linda ? Linda ?.... Czy to ten zuch, który pipcił młodą Jaruzelską ?

 11. Strony