Reklama

30 maja 2014 umiera gen. W. Jaruzelski. Honory oddają mu prezydent premier i kościół katolicki
6 sierpnia 2015 prezydentem zostaje dr Andrzej Duda
5 listopada umiera gen. Cz. Kiszczak, nie ma państwowego pogrzebu, pochowany zostaje na cmentarzu prawosławnym
I/II 2016 wdowa po Cz. Kiszczaku zgłasza się do IPN z prośbą o kontakt
2 II 2016 rząd przyjmuje ustawę 500+, kluczową dla nowej władzy jeśli chodzi o politykę społeczną i poparcie wyborcze

Jak mogło być?
Dr Ł. Kamiński szybko przyjmuje p. generałową. Ta składa ofertę.Najazd prokuratury na dom Kiszczaków, konfiskata dokumentów, wypływa teczka Bolka.
Polska znów na ustach całej europejskiej prasy.
Potem, w miarę prac archiwistów kolejne dokumenty z przejętych 50 kg. Nie wiemy jakie ale coś tam się dowiemy.
Może przeszukania u innych generałów.
W międzyczasie debata nad 500+ w sejmie i senacie.
Wizyta premier Szydło w Niemczech, szczyt Grupy Wyszehradzkiej.

Reklama

Jak było?
Dr Łukasz Kamiński jakoś nie może znaleźć czasu dla pani generałowej. Przez 2 tyg.
2.02 – rząd przyjmuje 500+
11.02 – sejm przyjmuje 500+, poprzedzone głęboką debatą, w której każde ze stronnictw wyraziście i głośno przedstawia swoje stanowisko
12.02 – senat przyjmuje 500+
12.02 – spotkanie Szydło – Merkel (I wizyta polskiej premier w Niemczech)
15.02 – szczyt Grupy Wyszehradzkiej – Deklaracja Praska
16.02 – spotkanie dr Łukasza Kamińskiego z Marią Kiszczak
16.02 – premier Morawiecki prezentuje program rozwoju PL na 30 lat: 1 bilion inwestycji w gospodarkę, w ciągu 15 lat zarobki zbliżone do średniej europejskie, 5 filarów rozwoju, w tym reindustrializacja i innowacja
16.02 – Prezydent A. Duda podpisuje ustawę 500+
16.02 wieczór – prokuratura wkracza domu pp. Kiszczaków i przejmuje 6 pakietów danych (50kg, sądząc po czasie trudno mówić o dokładnym przeszukaniu posesji), konferencja prezesa Kamińskiego z informacją o dowodach na agenturalną współpracę z SB Lecha Wałęsy pseudonim Bolek
18.02 – IPN oficjalnie potwierdza: wśród znalezionych dokumentów pełne, oryginalne teczki współpracy Lecha Wałęsy pseudonim Bolek z SB. Prokuratura przeszukuje posiadłość Kiszczaków na Mazurach, wynosi stamtąd pakunki i plecaki.

Cóż. wydaje się, że Polska jest ciągle bardzo stabilnym krajem i nie ma tu żadnych większych wewnętrznych tarć, kryzysów i niepokojów, a rzeczy dzieją się po Bożemu. 

***************************

Wielu wiele spodziewa się po szafie Kiszczaka, w tym kontekście ciekawa są wypowiedzi Jarosława, syna gen. Czesława i żony tegoż Marii. Jarosław bardzo zdziwił się, że to coś co przejął IPN nazywane jest dokumentami, a Maria powiedziała TVP Info, że nie przeglądała dokumentów, ale wydaje jej się, że poza teczką Wałęsy nie ma tam innych teczek.
Dosyć ciekawie zabrzmiała też wypowiedź doradcy prezydenta ds bezpieczeństwa prof. Zybertowicza, przestrzegająca zwolenników PiS przed zbytnim triumfalizmem.

Zastanawiam się. Przed wyborami J. Kaczyński stwierdził, że zemsty nie będzie. Dotąd Kaczyński dotrzymywał wyborczych obietnic. Może ktoś chce sprawdzić i tę? 

*****************************

Przy okazji ciekawostki. 
Reakcja salonu czerskiego. Zdaje się jest. Wałęsę przyrównano do Kmicica (Wroński) i św. Pawła (Zdradek Sikorski) zabawne, że w chwilach kryzysu, chcąc porozumieć się ze swoimi zwolennikami czerscy odwołują się do wartości którymi gardzą i próbują je zniszczyć: trylogii i katolicyzmu. Czyż nie jest to najlepszy dowód, że oni sami czują fałsz propagandy, którą głoszą, nie utożsamiają się z nią i wiedzą, że lemingi, których umysłami rządzą też tej propagandy nie przyswoili?

Widać, pomocne dłonie opuściły centrum kierownicze PO. Ongiś  panująca nad przekazem partia szamoce się między różnymi narracjami, czy to w przypadku 500+, czy Bolka.

Ciekawe kiedy do samego Lecha Wałęsy dotrze, że był Szawłem i Babiniczem, bo póki co jeszcze tego nie wie.

Co się dzieje ze wspaniałym ongiś PR prezydenta Andrzeja Dudy?

Co takiego się stało, że ogłoszona wcześniej przez PO wersja 50kg fałszywek zmieniła się w wersję Szawła?

Jest taka prawidłowość, że jak PiS ogłasza jakąś reformę, prawo dot.gospodarki, społeczeństwa, jakiejś dziedziny, która mogłaby łączyć ponad tradycyjnymi podziałami politycznymi, to natychmiast potem pojawia się jako wiodący temat, który te podziały odgrzebuje i zaostrza, może to być Smoleńsk, lustracja, aborcja, ale coś takiego pojawia się. Wniosek stąd, że kolejne rewelacje w tych tematach będziemy mieli po uchwaleniu ustawy o wieku emerytalnym, po ustawie o kredytach frankowych, po sumie wolnej od podatku. lekach dla emerytów i każdej podobnej.

To zaś tylko potwierdza, że Polska jest bardzo stabilnym krajem i niepokoje wewnętrzne raczej jej nie grożą, zapewne dostrzega to obecna opozycja i stąd próby wywołania impulsu destabilizującego z zewnątrz.

Reklama

2 KOMENTARZE

 1. Bolek był i z został bolkiem
  chichot historii jeszcze  się nie skonczył
  wszyscy myślą że Bolek po 76 przestał nim być
  a on tylko zmienil oficera prowadzącego,
  został nim Edelman  będcy w  dobrej  komitywie z  żydokomuną a sponsorowany przez Sorosa

 2. Bolek był i z został bolkiem
  chichot historii jeszcze  się nie skonczył
  wszyscy myślą że Bolek po 76 przestał nim być
  a on tylko zmienil oficera prowadzącego,
  został nim Edelman  będcy w  dobrej  komitywie z  żydokomuną a sponsorowany przez Sorosa