Cały świat zachwycony „polskim ciemnogrodem”!

Prześlij dalej:

Do polskich miast i miasteczek zjeżdżają goście, którzy chcą wziąć udział w jednej z największych światowych imprez – Światowe Dni Młodzieży. Przyjechali ludzie ze wszystkich kontynentów, przedstawiciele wszystkich kultur i ras. Zrobiło się kolorowo, żeby nie powiedzieć tęczowo, czarni, czerwoni, żółci i biali chrześcijanie chodzą po polskich ulicach i kompletnie nic się nie dzieje. Wszyscy mają pełne uzębienie, oczywiście jeśli tylko w takim stanie wyjściowym do Polski przyjechali, nikt nie rzuca im pod stopy bananów, ani nie wyzywa od brudasów, czy ciapatych. Fenomen? Tak i to odwieczny polski fenomen, znany z czasów, gdy Polska szlachecka przygarniała pod swe skrzydła nie tylko odmiennych kulturowo, ale i religijnie. Widok na polskie ulice i zachowanie polskich gospodarzy całkowicie przeczy paszkwilom spisywanym i pokazywanym w mediach należących do „zachodnich koncernów” albo miejscowych szamanów. Cały świat zachwycony „polskim ciemnogrodem”! Ludźmi, obyczajami, kuchnią i krajobrazami. Można się przyczepić, że spójnikiem fenomenu jest katolicyzm, w końcu to katolicy podejmują katolików. Naprawdę? Cieszę się bardzo, ale też pytam, czy taki zarzut ma sens, w świetle zupełnie innego zarzutu, że nic innego, jak polski katolicyzm jest przyczyną nieszczęść i wstydu na cały świat. U podstaw nowoczesnej krytyki polskich obyczajów leży dokładnie, a właściwie wyłącznie „ciemnogród” napędzany religią. Antysemityzm, rasizm, homofobia i inna zaraza, ma swoje podłoże w: „typowy Polak katolik”. Takie brednie czytamy i słyszymy każdego. Wszystko fajnie, ale za cholerę nie da się tego ideologicznego bełkotania zalegalizować realiami, które oddają zupełnie inny obraz.

Polak z białym czarnym i żółtym człowiekiem żyje w zgodzie, dzieli się wszystkim, co ma i jeśli coś się leje, to zdecydowanie piwo, a nie krew. Żadnych inkwizycji, żadnego faszyzmu i… „pedofilii w sukienkach”. Kierując się znaną zasadą, że jeden obraz wart jest tysiąca słów łatwo da się wskazać, kto w pojedynku o prawdziwy obraz Polaków wygrał i to z miażdżącą przewagą. Fakty wygrały, które w kategoriach moralnych nazywamy prawdą, ale problem polega na tym, że i fakty i obrazy można preparować. Z całą pewnością w tej chwili dziesiątki sztabów kryzysowych staje na głowie, żeby z szerokiej perspektywy normalności wyjąć lub zmodyfikować kadry wskazujące na patologię. Nie ma jeszcze danych dotyczących liczby uczestników ŚDM, ale jeśli przyjąć skromne pół miliona, to jest więcej niż pewne, że dojdzie do kilkuset kradzieży kieszonkowych. Pewnie gdzieś w tłumie padnie „ty czarnuchu”, no i jakiś pijany łysy „narodowiec” z Białegostoku „sprzeda mukę” azjatyckiemu katolikowi. Promilowe zachowania przepuszczone przez szpalty i wiadomości w trzy sekundy zostaną przerobione w „wielki narodowy wstyd”. W awangardzie wstydu za Polskę zawsze stają ci, którzy Polskę najchętniej zalewają pomyjami i wycierają sobie Polską gęby. Z aktualnych „wstydów” obserwowaliśmy ostatnio wzmożenie wywołane zakładaniem opasek powstańczych i odczytywaniem treści związanych z historią Powstania. Święcie oburzali się pismacy, którzy dotąd nie nazywali Powstania inaczej niż bezsensowną polityczną hucpą i zbrodnią na zlecenie polskiej głupoty. Owe reakcje pokazują, że nie ma granic nie tyle hipokryzji, bo kto by się tym przejmował, ale propagandy.

Strony

86867 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

23 (liczba komentarzy)

 1. Sądzę, że zyski jakie z tej imprezy odniesiemy są niepoliczalne.
  To będzie te pół miliona ludzi, którzy bedą na świecie protestować przeciwko każdej krzywdzącej nas bzdurze, którą wyplują z siebie media lub też "autorytety na telefon" (autorytet na telefon, to coś takiego samego jak dziewczynka na telefon, ale zarabiające nie dupą a ustami)

 2. imprez, m.in. z udziałem WP, gdzie na imprezie trwającej godzinę lub dwie, przez 5 sekund byłby wyczytany Prezydent Lech Kaczyński, miał stanąć  na "apelu poległych" przed powstańcami, czego HGW nie była w stanie wytrzymać. Reprezentaci powstańców zostali wezwani do Urzędu Miasta, gdzie dowiedzieli się że zamiast rocznicy powstania będzie uroczyść ku czci LK. Urzednicy poinformowali że przygotują powstańcom pismo protestacyjne, pod których mają się  podpisać. Jak doszło do tego, że HGW jest wyłącznym spadkobiercą powstania i uroczystości państwowych?

  Kombatanci spotkali się ministrami i wyjaśniono sobie medialne szczucie, doszli do porozumienia. HGW wpadła we wściekłość i probuje dokonać zmian, które zakłócą uroczystości powstania. Najlepsze jest to, że to jest środowisko, dla którego powstanie było BŁĘDEM. delikatnie mówiąc.

  Bart, masz rację, widzę że rozumiesz co oni robią. Ale to jest trochę dłuższy temat,moim zdaniem  ich czas już się kończy.

 3. A mnie się wydaje,że ŚDM nie przypadkowo wybrano w Polsce.Polska i jej katolicyzm,który jest najliczniejszy w EU i którego nie dało się zdławić jest wielkim problemem dla lewactwa.
  Soros raczej stara się inwestować pewnie i musi się coś wydarzyć podczas tych dni.
  Proponuję poczekać na tego argentyńskiego czarodzieja i posłuchć co powie i czy wznowi apel o zapraszaniu braci islamskich,którzy czekają u wrot Europy?
  Wcześniej już poparł LGBT oraz NWO.Jaka będzie reakcja pielgrzymów?
  Jedno jest pewne.Te zamachy mają stać się codziennością,na które ma już prawie nikt nie zwracać uwagi.Tak jak w Iraku,etc.
  Ma panować strach,ludzie mają się bać,etc.
  Wtedy sami poproszą o wyraźną,zwiększoną pomoc.I ją otrzymają kosztem wolności.
  Kto nie oglądał otwarcia tunelu Gottharda,to powinien.
  Tu jest link:https://www.youtube.com/watch?v=3LmMJTFFqug

 4. A tu w całości Youtube:https://www.youtube.com/watch?v=B-vyk9dRRao
  Warto! godzinny film.

 5. Ten szoł mógł wyglądać jak rytuał satanistyczny, ale w rzeczywistości przedstawienie opowiada legendę znaną w tej części Szwajcarii: pewna wioska miała problem z wybudowaniem mostu wysoko w górach, ale zgłosił się do usług diabeł, który w zamian za pomoc zażądał ofiary - miała do niego należeć dusza tego, kto pierwszy przekroczy most. Wieśniacy dobili targu z diabłem, jednak postanowili go oszukać i przez nowo wybudowany most pierwszą puścili kozę :). Diabeł wściekł się i postanowił zniszczyć most wielkim głazem, ale wieśniacy postawili tam krzyż i diabeł upuścił głaz, nie szkodząc mostowi. Taką historię opowiada ta inscenizacja, chociaż jej forma faktycznie może budzić wątpliwości ze względu na nadmiernie rozbudowany wątek "diabelski".

 6. Tak ,znam tę legendę:)
  Ta inscenizacja mówi dużo,tylko zależy jak kto rozumie.Myśle,że większość tych "aktorów" nie miała bladego pojęcia.

 7. żeby cała historia zabrzmiała inaczej.
  np. tych, których w jednym kraju nazwiemy nacjonalistami, w innym możemy nazwać izolacjonistami. I jaka różnica od razu....

 8. avatar

 9. berka  sprowadzilem i przeczytalem
  dobre, mogłoby byc krotsze ( re naprawa sprzętu) 
  ale to już historia 
  Podziwiam styl i dorzecznosc Pana textow / publicystyki
  Nie mogę zaakceptować braku skuteczności w sprawie jurka o...
  Wierze,że to tylko chwilowa słabość 

  Serdeczności 
  A

 10. Strony