Była kadencja „prezydenta z Gdańska”, będzie kadencja „prezydenta z Brukseli”

Prześlij dalej:

Na początek przypomnę wszystkim analitykom z bożej łaski, że mamy 2017 rok, a to oznacza, że wybory prezydenckie odbędą się za 3 lata. Z braku innych sensacji od kilku dni grupki desperatów organizują kampanię prezydencką Tuska, a jej kręgosłup stanowią dwa, jakże znamienne żebra. Nagle wyrósł nam stary nowy faworyt bo: a. 27:1 w Brukseli, b. Pendolino z Gdańska do prokuratury. Biorąc pod uwagę jedynie wskazane okoliczności, czas i miejsce akcji, można się srogo puknąć w głowę na widok wszystkich sondaży, analiz i prognoz, które odnoszą się do wyborów prezydenckich 2020 roku. Naprawdę podziwiam skalę głupoty polityków, dziennikarzy i ekspertów, którzy przykładają obecne wydarzenia i realia polityczne, do kampanii wyborczej w 2020 roku.

Jeśli komuś się wydaje, że za 3 lata będziemy mówić o 27:1, czy podróży Pendolino, to wie o polityce tyle, co ja o produkcji nawozów sztucznych. O jakichkolwiek szansach i prognozach ciężko do końca mówić na pół roku przed wyborami i żeby daleko nie szukać wystarczy przypomnieć sobie kampanię Andrzeja Dudy. Cofnijmy się do roku 2012, czyli dokładnie i analogicznie o 3 lata przed kampanią prezydencką 2015 roku. Kto pamięta, co się wydarzyło w 2012 roku, ręka w górę! Ano właśnie, nawet ktoś taki jak ja, klepiący polityczne teksty dzień w dzień, nie jest w stanie sobie przypomnieć, czym się Polska politycznie podniecała w 2012 roku, a przecież z całą pewnością mieliśmy wydarzenia nieporównywalne z podróżą Pendoilino. Kolejny test. Kto w roku 2012 choćby wspomniał o kandydacie Andrzeju Dudzie? Nikt nie miał pojęcia, łącznie z Jarosławem Kaczyńskim i Andrzejem Dudą, jakiego kandydata PiS wystawi do wyborów.

Następna ściąga z przeszłości. Co było osią ostatniej kampanii prezydenckiej? Otóż Szanowni Państwo, nie „łączymy się w bulu”, „nie polowanie u Obamy”, nie śmiechy na lotnisku, gdy przeleciały trumny ze Smoleńska. Osią był: „Szogun”, „specjalista od kur”, „suflerka na plecach”, „weź kredyt, zmień pracę” i w ostatniej fazie ogłoszone referendum. Jednym słowem AKTUALNOŚCI. Każda, powtórzę, każda kampania opiera się w 95% na bieżących wydarzeniach, góra z ostatnich kilku miesięcy. Oczywiście zawsze i wszędzie się wypomina błędy z przeszłości, ale to są ślepe naboje. Czy Tuska da się załatwić drugi raz tym, co go zabiło za pierwszym razem: „chuj, dupa, kamieni kupa”? Na pewno nie, ludzie będą ziewać po pierwszej literze ze znanej frazy. Identycznie działa 27:1 do jednego, bo ile można? Mamy rok 2017 i o wyborach prezydenckich roku 2020 wiemy jedno wielkie „g”, poczynając od tego, że nie wiadomo jacy wystartują kandydaci.

Strony

14698 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

4 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  3 lata w wewnętrznej polityce krajowej..a już tym bardziej  geopolityce..to cała epoka..ja czekam na 1sze wystawienie ENA za kierownikiem który ośiadczyłbył że (mniej więcej) cytat..nie będzie sie stawiał na wezwanie prokuratury gdyż ma immunitet"

  (jeśli dożyję do tego momentu) to chciałbym wiedzieć jak będą wyglądały relacje medialne n.t. wystawienia owego nakazu...(do tego czasu większość jego akolitów winna siedzieć  pierdlu lub robić wideo-konferencje na skypie z ..bardzo dalekiej emigracji..)

 2. Ta cała akcja być może temu służy, żeby się za 3 lata powoływać.

  Że "już w 2017 roku".

  Że ledwie Słońce Peru zaświtało na horyzoncie, a już, już... wszyscy by nań oddali głos.

  Aż się człowiekowi niechcący przypomina nieśmiertelny poemat Szpotańskiego:

  To nie ranne wstają zorze,
  jeno wstał gospodarz nasz,
  ponad ziemię, ponad morze
  rzuca blaski jasna twarz!
  Uroczysty, promienisty,
  pewnie nowe ma pomysły,
  pewnie miał proroczy sen,
  jak podwyżkę zrobić cen.

  Jaki rześki, jaki świeży
  wstał z pościeli dziś nasz wódz!
  Do KC prędziutko bieży,
  by rządzenia podjąć trud (...)

  I uśmiechnął się jak słońce
  dobroczyńca nasz i wódz,
  on, co troszczy się bez końca,
  jak urządzić polski lud...

   

 3. avatar

  Z ciekawości, Donald w RP faktycznie ma immunitet? Jeżeli ma, to trudny do cofnięcia?

 4. w kwestii oceny szans kandydatów na prezydenta to należy spytać nadredaktora pewnej bardzo poczytnej gazety...

   

 5. Strony