Bruzda na gębie medialnej!

Prześlij dalej:

Alkohol spożywany przez matkę w czasie ciąży, może wywołać u płodu upośledzenia psychiczne i fizyczne. Dzieci matek nadużywających alkoholu rodzą się mniejsze, zwiększa się również śmiertelność płodów. Te i wiele innych objawów łącznie nazywa się "zespołem alkoholowym płodu". Dzieci z „alkoholowym zespołem płodu” mogą mieć trudności w nauce oraz zaburzenia zachowania. Antykoncepcja farmakologiczna (hormonalna) stosowana w trakcie ciąży wywołuje poważne komplikacje, może doprowadzić do poronienia lub spowodować u dziecka nieprawidłowości w jego rozwoju. Gdy ciąża zaczyna się rozwijać, a kobieta o tym nie wie i nadal przyjmuje pigułki, powinna po pierwszych objawach ciąży (brak miesiączki, nudności, itd.) natychmiast udać się do ginekologa. Ginekolog winien być szczegółowo poinformowany w jakim okresie ciężarna pacjentka zażywała pigułki antykoncepcyjne. Nikotyna wchłaniania przez matkę jest wyjątkowo niebezpieczna dla dziecka, zwłaszcza od 4 miesiąca ciąży. Dzieci matek palących z zasady mają niższą masę urodzeniową, częściej zapadają na choroby układu oddechowego. W badaniach dzieci w wieku szkolnym udowodniono, że dzieci te są bardzo często niższe i słabiej uczą się w szkole. Nikotyna i dym papierosowy zawiera liczne szkodliwe składniki wywierające negatywny wpływ na dziecko, szczególnie szkodliwy jest tlenek węgla (czad). Zażywanie narkotyków w czasie ciąży, w tym popularnej „trawki”, w skrajnych przypadkach wywołuje w płodzie nieodwracalne zmiany psychoneurotyczne. Bardzo często dzieci rodzą się na tak zwanym głodzie narkotycznym, mają zaburzony rozwój fizyczny i psychiczny, są nadpobudliwe, mają problemy z koncentracją.

Powyższy akapit, który składa się z różnych źródeł, głównie wypowiedzi lekarzy i naukowców, publikowanych na stronach www, mógłby pełnić rozmaite funkcje „edukacyjne” i „stygmatyzujące”. Mamy tutaj do czynienia z wiedzą uniwersalną, której na etapie surowego przekazu, czyli pogadanki pana ginekologa w szkole, wiedzy nabytej w gabinecie ginekologicznym, czy też zapoznania się treścią artykułu w Wikipedii, chyba nikt nie podważy i nie będzie alarmował „faszyzmem”. Wystarczy jednak, że tak podstawową wiedzę przepuścimy przez medialną i ideologiczną gębę, która ostatnio żyje „bruzdą”, a za chwilę otrzymamy miliony idiotycznych opinii przekazanych w formie stygmatyzacji niewinnych dzieci oraz zagrożeń faszyzmem i eugeniką. Jeśli będzie mowa o prawie do aborcji na każdym etapie rozwoju płodu, to niejaka Szczuko-Środa, bo ja tych pań nie odróżniam, będzie krzewiła „faszyzm” namawiając palące, pijące i ćpające matki do pobijania rekordu skrobanek. Te same dewotki feminizmu oburzone stygmatyzowaniem „dzieci in vitro”, setki razy dopuściły się stygmatyzowania dzieci z wadami genetycznymi, które nakazywały skrobać na etapie zarodka. Te same faszystki feminizmu, więcej niż dekadę stygmatyzowały razem z matką dziecko niejakiej Alicji Tysiąc i to z nazwiska stygmatyzowały. Każde dziecko w szkole wiedziało, że mamusia chciała zabić szkolną koleżankę, a gdy jej nie pozwolono poszła po zgodę do sądu. Stygmat, stygmatowi nierówny, a we mnie znów się burzy symetria, która powoduje bruzdę na twarzy, nie wiem czy genetyczną, ale na pewno… naturalną.

Strony

10092 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

6 (liczba komentarzy)

 1. Mocne, spójne, i co trudno osiągnąć, proste.
  Powinieneś gdzieś to wrzucić dalej.
  No ale ilu ludzi słyszało np o salonie24h?
  Pół procenta?
  Jednak może warto.

 2. Bardzo dobry pomysł z tym przywołaniem ulotki ostrzeżeniowej. Tyle tylko, że nie widzę powodów by propagandyści postępactwa mieli jakikolwiek powód ją czytać, a tym bardziej publicznie przekazywać, co tam wyczytali. Przecież tych propagandystów zdrowie i prokreacja obywateli obchodzi tyle ile Lenina/Stalina i kogo tam jeszcze z tej czeredy obchodził los robotników, czy jak tam mówili "klasy roboniczej". Ach, tak wyobrazić sobie te ostrzeżenia o możlliwych powikłaniach i wypaczeniach!
  Szczuko-Środa, ta zgrabnie skomponowana hybryda, propaguje i walczy o to byśmy zaakceprowali społecznie ideę zapłodnienia w szklance (nie mogłem się powstrzymać od użycia tej cudownej frazy Michalkiewicza) bo to cywilizacyjnie nas wyniszczy. Przede wszystkim mentalnie a dalej fizycznie.

 3. Przeczytajcie  proszę ten artykuł, jest niezbyt długi.
  Chociaż genetyka dalece przekracza moje możliwości intelektualne, zrozumiałem idee tam zawarte
  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IZ/imago201102-art.html
    
  Ps A ten księżulo to nie jest znowu taki sobie księżulo. Może on wie więcej niż nam się wydaje.

 4. sztukmistrzem z tvn czy innym lisem dla mas.
  A Szczuka coz, Polska musi byc taka jak ona chce a kto nie z nia ten ciemnogrod. Trzeba ja kiedys spytac czemu jej poglady sa o 180 stopni odwrotne niz ostoi polskosci, kosciola katolickiego.

  Kolejny brak symetrii: od kilku dni biuletyn prowaszi akcje tata dumny na cala Polske z syna, ktory jest popychany od tylu przez innego mezczyzne. koniecznie na cala Polske i to dumny. a pytanie o kaplanow kultu wladzy z tv pytanie o rodzicow to gwalt na intymnosci.

 5. a teraz jeszcz dofinansowania będą. drżyjcie.

 6. Strony