Reklama


 

Reklama

A na Onecie napisali, że zginie biały człowiek europejski. Rychło wczas. Jeśli maiłbym stawiać na to kto pierwszy odpadnie w żmudnym procesie ewolucji, w ciemno obstawiam białą rasę europejską, najsłabsze ogniwko. Nie ma najmniejszych optymistycznych przesłanek, aby rasa niedawnych panów, nie skończyła marnie, pierwej jako prześladowana mniejszość, w ostateczności jak mamuty. Gatunek, czy to ludzki, czy zwierzęcy, czy nawet roślinny, który nastawiony jest na progresję, posiada jedną podstawową cechę determinującą działania gatunku. Cecha nazywa się egoizm, bez żadnych dodatków.

Nie istnieje w przyrodzie coś takiego jak altruizm, albo pożerasz, albo zostaniesz pożarty i to wie każdy żuczek, niestety nie biały człowiek. Biały człowiek znudzony swoimi niewątpliwymi i niepodważalnymi osiągnięciami, doszedł do groteskowych i absurdalnych wniosków, mianowicie jako gatunek wybitny postanowił pomagać gatunkom słabszym. Proces ewolucji widząc takie karygodne zachowania ma tylko jedną informację dla frajerskiego białego człowieka. Giń! Przyroda nie jest od tego, żeby było sprawiedliwie, przyroda jest od tego, żeby było coraz lepiej. Niestety biała rasa panów w niemałej liczbie postradała zmysły i zaczęła poprawiać przyrodę. To czym żyje współczesna kultura europejska jest całkowitym zaprzeczeniem tego, na czym kultura europejska została zbudowana. Potęga Europy powstała na wyzysku, podbijaniu, wyniszczaniu i w najlepszym razie zniewalaniu ras i kultur poślednich. Prostymi regułami zbudowano wielkość Europy, europejską religią, europejskim wywyższaniem rasy panów, czy jak kto woli gatunku panów, europejską bezwzględnością dla wszystkiego co pogańskie, czarne, żółte, czy czerwone, które robiło za niewolników. 

Dziś za przywołanie tych oczywistych korzeni europejskiej potęgi i cywilizacji można dostać wyrok. Od kogo? No tu jest właśnie cały absurd i groteska, ponieważ wyrok można dostać od własnego gatunku. Cywilizacja europejska sama na siebie nakłada sankcje, za stawianie cywilizacji w punkcie centralnym, co jest, o bogowie, rzeczą nie tylko naturalną, ale wręcz odruchową. Cywilizacja europejska jest pierwszą i ostatnią cywilizacją, która mówi, że czarny, muzułmanin, żółty, Arab i Eskimos znaczą tyle samo co biała rasa panów. Próżno w przyrodzie szukać podobnych dziwactw, a gdyby nawet znaleźć to na pewno nie znajdzie się czegoś co już jest całkowitą transcendencją śmieszności i zatracenia instynktu samozachowawczego. Tym czymś jest przyznanie specjalnych praw obcym, jakich nawet swoi nie mają. Tak się na przykład dzieje we Francji, gdzie wielodzietne rodziny muzułmańskie otrzymują od państwa francuskiego lepsze uposażenie niż rdzenni Francuzi. Rasa białych panów wymyśliła sobie, że jest na tym etapie rozwoju, który zwalnia rasę od obowiązków biologicznych i ewolucyjnych.

Żadna inna rasa nie uznała prokreacji za obciach w takim stopniu jak uznała europejska rasa biała. Biały człowiek uważa, że proces rozmnażania świadczy o zacofaniu, natomiast wszelkie formy uniemożliwiające pomnażanie populacji za postęp. Czyż to nie jest przezabawna głupota granicząca z samobójstwem? Jeśli nie jest, to gdzie odnaleźć podobne zachowania gatunków w przebogatej przyrodzie. Biała rasa panów pozbywa się wszystkiego co stanowiło o wielkości rasy, religii chrześcijańskiej, najpotężniejszej z potężnych, szlachectwa jako wzorca doskonałości, jasnego podziału w ramach populacji, na liderów i masy, norm obyczajowych stanowiących o ciągłości i rozwoju gatunku. Biała rasa europejska wyśmiewa własną religię i nie ma odwagi uczynić tego samego z religiami konkurencyjnymi. Wszyscy w ramach gatunku stają się równi, a ci co odstają dostają dodatkowe prawa jako mniejszość, często te mniejszości z definicji obniżają wartość populacji lub uniemożliwiają przetrwanie. Mniejszości seksualne profanujące małżeństwo jako najstarsze i najsilniejsze spoiwo cywilizacji. Wszelkiego typu mniejszości religijne i kulturowe, domagające się legalizacji narkotyków, poligamii, aborcji na kaprys, to są dywersanci w ramach kultury białego człowieka, wszystkie te działania prowadzą do osłabienia gatunku.

Mając do dyspozycji takie fakty, nie można dojść do innych wniosków niż Centrum Adama Smitha, nie żaden tam neonazistowski czy endecki brulion, które wieszczy zagładę kultury białego europejskiego człowieka. Wszystkie tak zwane wartości i idee współczesnej Europy, które można określić jedną słowem – infantylność, nieuchronnie prowadzą do degradacji. Nie było, nie ma i nigdy nie będzie kultury, gatunku, czy cywilizacji, która zachowa swoją wielkość jeśli zatraci instynkt samozachowawczy i odejdzie od prostych, ale niezbędnych podstaw rozwoju. Fundamentem rozwoju gatunku jest prokreacja i ewolucja, natomiast całe to dziecinne gadanie, czy dwóch facetów może mieć dzieci na papierze, czy narkotyki uwsteczniające organizm służą wolności, czy religia, która jest najdoskonalszym gliną i regulatorem relacji społecznych, jest zabobonem, czy obcy lub odstający od gatunku mają mieć lepiej od najlepszych, to jest gadanie niedorozwiniętego i jednocześnie mowa pogrzebowa ginącego gatunku. Na świecie rozwijają się i dominują trzy gatunki, wszystkie są dokładnym przeciwieństwem współczesnej infantylnej Europy i niemal wiernymi kopiami Europy niegdysiejszej. 

Chińczycy, muzułmanie i Żydzi. Trzy najlepiej zorganizowane i przystosowane gatunki, oparte na dorobku starej Europy. Muzułmanie i Żydzi to bliźniacy, religią, tradycją i wywyższaniem własnej cywilizacji stoją. Dążą do narzucenia swoich norm i histerycznie reagują na jakąkolwiek zewnętrzną ingerencję. Żyć będą długo i w chwale, do nich należy ta planeta i za kilkadziesiąt lat nie tylko we Francji muzułmanie będą większością, ale będą większością globalną, z dostępem do władzy i niebezpiecznej broni. Ten sam los czekałbym Chińczyków, ale z tym gatunkiem jest pewien problem. Ten gatunek eksperymentuje odrzucając religię jako spoiwo gatunku. Efektem tych nierozważnych eksperymentów jest choćby totalne uwstecznienie gatunku w czasach komunizmu. Chińczycy zamiast religii mają zamordyzm, wiernopoddaństwo, nie zadają zbędnych pytań, wszystkie odpowiedzi zna władza. Nie jest to zły patent na wieczność i dominację, ale jest zawodny. Dyktatora da się zweryfikować, nawet jeśli nie powiedzieć, to pomyśleć o dyktatorze to na co zasługuje, z Bogiem w ten sposób się nie rozmawia. Między tymi trzema gatunkami rozegra się bitwa na udeptanej ziemi ewolucji. Liczebna przewaga po stronie Chińczyków i Muzułmanów, nie przesadzałbym jednak o zwycięstwie tych dwóch faworytów. 

Niezwykle interesujący jest gatunek trzeci, który w ewolucji jest co najmniej epokę dalej od wszystkich innych gatunków. Gatunek trzeci zachował wszelkie cechy potężnego starego dobrego gatunku europejskiego z czasów chwały, a do tego dołożył kosmiczną technologię, nieznaną ziemskim gatunkom. Technologię wytwarzania i propagowania pozorów, technologię drugiego dana, technologię szczytnych idei przykrywających precyzyjne działania na rzecz rozwoju gatunku, kosztem gatunków odmiennych. Przyroda i Bóg kocha takie postawy, takie odruchy głęboko instynktowne. Kiedyś, a być może jeszcze za naszego życia to nastąpi, gdy się okaże, że biała rasa już nie ma żadnego wpływu na losy planety i tym samym trzeci gatunek zostanie sam, rozegra się cicha III Wojna Światowa, tak cicha, że przegrani wojny nie zauważą. Chińczycy i muzułmanie zajęci starymi metodami walki i złudzeniami typu broń atomowa, będą jak zwykle połykać witaminę C, albo sok bez konserwantów, tudzież oglądać ulubiony kanał TV. Wtedy gatunek wyprzedzający w ewolucji inne gatunki odpali jednego mikroba, albo falę nieznaną telewidzom i padną jak muchy wszelkie gatunki poślednie. 

Brzmi to jak sen wariata, ale to zmartwienie gatunków ginących, gatunek trzeci się nie wstydzi takich projektów i nie ma innej drogi, w otwartej walce zbierze baty nawet od białej ginącej rasy, musi stanąć na najwyższym szczeblu drabiny ewolucyjnej, aby przetrwać. I tylko jedno mnie w tym wszystkim jakoś śmieszy, kiedy zginą muzułmańscy i chińscy wrogowie najbardziej rozwiniętego gatunku, będą ginąć ze świadomością kto i bez świadomości co ich zabiło. Kiedy będzie konać rasa biała, będzie ginąć święcie przekonana, że giną jako gatunek najinteligentniejszy i dlatego nieprzystosowany. A w godzinie zagłady będą białasy wołać na pomoc najbardziej rozwinięty gatunek trzeci i wyżynać przedstawicieli własnego gatunku, którzy wskażą tę elitarną gatunkowo grupkę jako śmiertelnych wrogów. Tak widzę przyszłość białej rasy i nie ma co panikować, rzecz jest nieuchronna, trzeba się z tym pogodzić nie czyniąc sobie wyrzutów sumienia. Ze swoimi infantylnymi, groteskowymi eutanazjami, gejami, aborcjami, wspólnotą europejską, nie jesteśmy w stanie przeciwstawić się, ani muzułmańskiej żelaznej konsekwencji, ani chińskiej dyscyplinie, ani tym bardziej żydowskiej genetyce, która wyprzedza nas o cała drabinę ewolucji. Teoretycznie w ramach gatunku można by próbować wracać do korzeni, ale przecież za takie jedyne i rozpaczliwe wskazanie drogi ewakuacji, własny gatunek zagryzie co bardziej rozgarniętych przedstawicieli gatunku. Za daleko wszystko poszło, za bardzo modne są single, za bardzo śmieszne zdrowaśki, zbyt łatwo się żyje na prochach i zawsze się można pozbyć starych humanitarną maszyną i niczego już się od starych nie dowiemy, jak kiedyś było potężnie i dlaczego. Przepijemy naszej babci domek cały.

 

Reklama

149 KOMENTARZE

 1. Islamizacja.
  Co by uwiarygodnić Twoje przemyślenia podsyłam mały filmik – http://www.youtube.com/watch?v=KjlS-MeQ6jU – Człowiek jest – czy tego chce, czy nie – elementem przyrody i obowiązują go takie zasady, jak świat zwierząt. Zmieniły się też metody walki. Po co kupować czołgi, karabiny. Wysadzając pociągi mamy przeciw sobie opinię społeczną. Mnożąc się, jak króliki, ciagnąc z socjalu, ile się da, doprowadzamy pokojowo do bankructwa żywiciela. Ot cała filozofia muzułmańska. I albo im się to uda, albo znowu znajdzie się jakiś europejski Hitler i zrobi “porządki” po swojemu. Tu jest też troszkę podobieństw do naszej sytuacji. Cały czas słyszę, że naszym wrogiem są Niemcy, Rosjanie, itp. Według mnie największym naszym wrogiem jesteśmy my sami. To nie Niemcy zabraniają nam walczyć z korupcją, reformować system służby zdrowia i emerytalny. Nie czyniąc tego, sami doprowadzamy się do bankructwa, a oni nas tylko później kupią za przysłowiową złotówkę na licytacji.

 2. Islamizacja.
  Co by uwiarygodnić Twoje przemyślenia podsyłam mały filmik – http://www.youtube.com/watch?v=KjlS-MeQ6jU – Człowiek jest – czy tego chce, czy nie – elementem przyrody i obowiązują go takie zasady, jak świat zwierząt. Zmieniły się też metody walki. Po co kupować czołgi, karabiny. Wysadzając pociągi mamy przeciw sobie opinię społeczną. Mnożąc się, jak króliki, ciagnąc z socjalu, ile się da, doprowadzamy pokojowo do bankructwa żywiciela. Ot cała filozofia muzułmańska. I albo im się to uda, albo znowu znajdzie się jakiś europejski Hitler i zrobi “porządki” po swojemu. Tu jest też troszkę podobieństw do naszej sytuacji. Cały czas słyszę, że naszym wrogiem są Niemcy, Rosjanie, itp. Według mnie największym naszym wrogiem jesteśmy my sami. To nie Niemcy zabraniają nam walczyć z korupcją, reformować system służby zdrowia i emerytalny. Nie czyniąc tego, sami doprowadzamy się do bankructwa, a oni nas tylko później kupią za przysłowiową złotówkę na licytacji.

 3. Islamizacja.
  Co by uwiarygodnić Twoje przemyślenia podsyłam mały filmik – http://www.youtube.com/watch?v=KjlS-MeQ6jU – Człowiek jest – czy tego chce, czy nie – elementem przyrody i obowiązują go takie zasady, jak świat zwierząt. Zmieniły się też metody walki. Po co kupować czołgi, karabiny. Wysadzając pociągi mamy przeciw sobie opinię społeczną. Mnożąc się, jak króliki, ciagnąc z socjalu, ile się da, doprowadzamy pokojowo do bankructwa żywiciela. Ot cała filozofia muzułmańska. I albo im się to uda, albo znowu znajdzie się jakiś europejski Hitler i zrobi “porządki” po swojemu. Tu jest też troszkę podobieństw do naszej sytuacji. Cały czas słyszę, że naszym wrogiem są Niemcy, Rosjanie, itp. Według mnie największym naszym wrogiem jesteśmy my sami. To nie Niemcy zabraniają nam walczyć z korupcją, reformować system służby zdrowia i emerytalny. Nie czyniąc tego, sami doprowadzamy się do bankructwa, a oni nas tylko później kupią za przysłowiową złotówkę na licytacji.

 4. Islamizacja.
  Co by uwiarygodnić Twoje przemyślenia podsyłam mały filmik – http://www.youtube.com/watch?v=KjlS-MeQ6jU – Człowiek jest – czy tego chce, czy nie – elementem przyrody i obowiązują go takie zasady, jak świat zwierząt. Zmieniły się też metody walki. Po co kupować czołgi, karabiny. Wysadzając pociągi mamy przeciw sobie opinię społeczną. Mnożąc się, jak króliki, ciagnąc z socjalu, ile się da, doprowadzamy pokojowo do bankructwa żywiciela. Ot cała filozofia muzułmańska. I albo im się to uda, albo znowu znajdzie się jakiś europejski Hitler i zrobi “porządki” po swojemu. Tu jest też troszkę podobieństw do naszej sytuacji. Cały czas słyszę, że naszym wrogiem są Niemcy, Rosjanie, itp. Według mnie największym naszym wrogiem jesteśmy my sami. To nie Niemcy zabraniają nam walczyć z korupcją, reformować system służby zdrowia i emerytalny. Nie czyniąc tego, sami doprowadzamy się do bankructwa, a oni nas tylko później kupią za przysłowiową złotówkę na licytacji.

 5. dobry tekst aż głowa boli
  Racja, biały Europejczyk to gatunek wymierający to fakt. W dodatku nie mamy nic do zaoferowania dla świata.
  Pozwoliłem sobie kiedyś na obserwację kolejki do kasy kolejowej w Brukseli, średnio 1/3 klientów to rasa biała, pozostali to rasa “śniada” lub pozostałe.
  Pocieszyć może, że do rasy białej zaliczamy też Hindusów.
  I na nich stawiam.

 6. dobry tekst aż głowa boli
  Racja, biały Europejczyk to gatunek wymierający to fakt. W dodatku nie mamy nic do zaoferowania dla świata.
  Pozwoliłem sobie kiedyś na obserwację kolejki do kasy kolejowej w Brukseli, średnio 1/3 klientów to rasa biała, pozostali to rasa “śniada” lub pozostałe.
  Pocieszyć może, że do rasy białej zaliczamy też Hindusów.
  I na nich stawiam.

 7. dobry tekst aż głowa boli
  Racja, biały Europejczyk to gatunek wymierający to fakt. W dodatku nie mamy nic do zaoferowania dla świata.
  Pozwoliłem sobie kiedyś na obserwację kolejki do kasy kolejowej w Brukseli, średnio 1/3 klientów to rasa biała, pozostali to rasa “śniada” lub pozostałe.
  Pocieszyć może, że do rasy białej zaliczamy też Hindusów.
  I na nich stawiam.

 8. dobry tekst aż głowa boli
  Racja, biały Europejczyk to gatunek wymierający to fakt. W dodatku nie mamy nic do zaoferowania dla świata.
  Pozwoliłem sobie kiedyś na obserwację kolejki do kasy kolejowej w Brukseli, średnio 1/3 klientów to rasa biała, pozostali to rasa “śniada” lub pozostałe.
  Pocieszyć może, że do rasy białej zaliczamy też Hindusów.
  I na nich stawiam.

 9. Idąc w sukurs MK
  chciałem sobie zaśpiewać:
  Die Fahne hoch!
  Die Reihen dicht geschlossen!
  SA marschiert
  Mit ruhig festem Schritt
  bo w tekście trochę uproszczeń i niedopowiedzeń (we np. Francji w ostatnich latach stworzono popularny system przedszkoli przyzakładowych, który umożliwia matkom łączenie aktywności zawodowej i wychowania i nie jest on skierowany do muzułmanek, które raczej siedzą na dupie w domu, ile do europejskich Francuzek).

  Ale z drugiej strony jak czytam że Włosi fundują sobie mafię w parlamencie, a Goldman-Sachs po raz kolejny staje na świeczniku, bo po uwaleniu polskiej złotówki i współudziale w greckim oszustwie na skalę makro, okazuje się że stoi też za sprawą AIG, to się zastanawiam czy jednak nie nauczyć się tekstu na pamięć. Kto wie kiedy może się przydać.

 10. Idąc w sukurs MK
  chciałem sobie zaśpiewać:
  Die Fahne hoch!
  Die Reihen dicht geschlossen!
  SA marschiert
  Mit ruhig festem Schritt
  bo w tekście trochę uproszczeń i niedopowiedzeń (we np. Francji w ostatnich latach stworzono popularny system przedszkoli przyzakładowych, który umożliwia matkom łączenie aktywności zawodowej i wychowania i nie jest on skierowany do muzułmanek, które raczej siedzą na dupie w domu, ile do europejskich Francuzek).

  Ale z drugiej strony jak czytam że Włosi fundują sobie mafię w parlamencie, a Goldman-Sachs po raz kolejny staje na świeczniku, bo po uwaleniu polskiej złotówki i współudziale w greckim oszustwie na skalę makro, okazuje się że stoi też za sprawą AIG, to się zastanawiam czy jednak nie nauczyć się tekstu na pamięć. Kto wie kiedy może się przydać.

 11. Idąc w sukurs MK
  chciałem sobie zaśpiewać:
  Die Fahne hoch!
  Die Reihen dicht geschlossen!
  SA marschiert
  Mit ruhig festem Schritt
  bo w tekście trochę uproszczeń i niedopowiedzeń (we np. Francji w ostatnich latach stworzono popularny system przedszkoli przyzakładowych, który umożliwia matkom łączenie aktywności zawodowej i wychowania i nie jest on skierowany do muzułmanek, które raczej siedzą na dupie w domu, ile do europejskich Francuzek).

  Ale z drugiej strony jak czytam że Włosi fundują sobie mafię w parlamencie, a Goldman-Sachs po raz kolejny staje na świeczniku, bo po uwaleniu polskiej złotówki i współudziale w greckim oszustwie na skalę makro, okazuje się że stoi też za sprawą AIG, to się zastanawiam czy jednak nie nauczyć się tekstu na pamięć. Kto wie kiedy może się przydać.

 12. Idąc w sukurs MK
  chciałem sobie zaśpiewać:
  Die Fahne hoch!
  Die Reihen dicht geschlossen!
  SA marschiert
  Mit ruhig festem Schritt
  bo w tekście trochę uproszczeń i niedopowiedzeń (we np. Francji w ostatnich latach stworzono popularny system przedszkoli przyzakładowych, który umożliwia matkom łączenie aktywności zawodowej i wychowania i nie jest on skierowany do muzułmanek, które raczej siedzą na dupie w domu, ile do europejskich Francuzek).

  Ale z drugiej strony jak czytam że Włosi fundują sobie mafię w parlamencie, a Goldman-Sachs po raz kolejny staje na świeczniku, bo po uwaleniu polskiej złotówki i współudziale w greckim oszustwie na skalę makro, okazuje się że stoi też za sprawą AIG, to się zastanawiam czy jednak nie nauczyć się tekstu na pamięć. Kto wie kiedy może się przydać.

 13. Pięknie

  Jedno bym kwestionowla :

   „Biała rasa panów pozbywa się wszystkiego co stanowiło o wielkości rasy…… jasnego podziału w ramach populacji, na liderów i masy”  toż taki podzial jest wszędzie, w stadzie szympansów też. Poza tym  poligamia również dodatnio wpływa na dzietność, jak pokazują liczne przykłady.

  „A w godzinie zagłady będą białasy wołać na pomoc najbardziej rozwinięty gatunek trzeci i wyżynać przedstawicieli własnego gatunku, którzy wskażą tę elitarną gatunkowo grupkę jako śmiertelnych wrogów. Tak widzę przyszłość białej rasy i nie ma co panikować, rzecz jest nieuchronna, trzeba się z tym pogodzić nie czyniąc sobie wyrzutów sumienia”.

  No cóż. Trzeba zadbać o zdrowie naszych nielicznych dzieci, wysylać dziewczynki jak najwcześniej na obozy uczące „powabnego chodzenia na szpilkach” o czym tu ktoś wspominal, i tak przygotowane wydawać za mąż za przedstawicieli najbardziej rozwiniętego gatunku trzeciego.

 14. Pięknie

  Jedno bym kwestionowla :

   „Biała rasa panów pozbywa się wszystkiego co stanowiło o wielkości rasy…… jasnego podziału w ramach populacji, na liderów i masy”  toż taki podzial jest wszędzie, w stadzie szympansów też. Poza tym  poligamia również dodatnio wpływa na dzietność, jak pokazują liczne przykłady.

  „A w godzinie zagłady będą białasy wołać na pomoc najbardziej rozwinięty gatunek trzeci i wyżynać przedstawicieli własnego gatunku, którzy wskażą tę elitarną gatunkowo grupkę jako śmiertelnych wrogów. Tak widzę przyszłość białej rasy i nie ma co panikować, rzecz jest nieuchronna, trzeba się z tym pogodzić nie czyniąc sobie wyrzutów sumienia”.

  No cóż. Trzeba zadbać o zdrowie naszych nielicznych dzieci, wysylać dziewczynki jak najwcześniej na obozy uczące „powabnego chodzenia na szpilkach” o czym tu ktoś wspominal, i tak przygotowane wydawać za mąż za przedstawicieli najbardziej rozwiniętego gatunku trzeciego.

 15. Pięknie

  Jedno bym kwestionowla :

   „Biała rasa panów pozbywa się wszystkiego co stanowiło o wielkości rasy…… jasnego podziału w ramach populacji, na liderów i masy”  toż taki podzial jest wszędzie, w stadzie szympansów też. Poza tym  poligamia również dodatnio wpływa na dzietność, jak pokazują liczne przykłady.

  „A w godzinie zagłady będą białasy wołać na pomoc najbardziej rozwinięty gatunek trzeci i wyżynać przedstawicieli własnego gatunku, którzy wskażą tę elitarną gatunkowo grupkę jako śmiertelnych wrogów. Tak widzę przyszłość białej rasy i nie ma co panikować, rzecz jest nieuchronna, trzeba się z tym pogodzić nie czyniąc sobie wyrzutów sumienia”.

  No cóż. Trzeba zadbać o zdrowie naszych nielicznych dzieci, wysylać dziewczynki jak najwcześniej na obozy uczące „powabnego chodzenia na szpilkach” o czym tu ktoś wspominal, i tak przygotowane wydawać za mąż za przedstawicieli najbardziej rozwiniętego gatunku trzeciego.

 16. Pięknie

  Jedno bym kwestionowla :

   „Biała rasa panów pozbywa się wszystkiego co stanowiło o wielkości rasy…… jasnego podziału w ramach populacji, na liderów i masy”  toż taki podzial jest wszędzie, w stadzie szympansów też. Poza tym  poligamia również dodatnio wpływa na dzietność, jak pokazują liczne przykłady.

  „A w godzinie zagłady będą białasy wołać na pomoc najbardziej rozwinięty gatunek trzeci i wyżynać przedstawicieli własnego gatunku, którzy wskażą tę elitarną gatunkowo grupkę jako śmiertelnych wrogów. Tak widzę przyszłość białej rasy i nie ma co panikować, rzecz jest nieuchronna, trzeba się z tym pogodzić nie czyniąc sobie wyrzutów sumienia”.

  No cóż. Trzeba zadbać o zdrowie naszych nielicznych dzieci, wysylać dziewczynki jak najwcześniej na obozy uczące „powabnego chodzenia na szpilkach” o czym tu ktoś wspominal, i tak przygotowane wydawać za mąż za przedstawicieli najbardziej rozwiniętego gatunku trzeciego.

 17. Zmienilbym trochę to zdanie:
  “Nie istnieje w przyrodzie coś takiego jak altruizm, albo pożerasz, albo zostaniesz pożarty i to wie każdy żuczek, niestety nie biały człowiek.” Istnieje coś takiego jak altruizm w przyrodzie, ale dosyć rzadko. Dla przykładu: pewna odmiana “wampirkowatych” nietoperzy, u których samice dzielą się między sobą i między swoimi małymi zapasami wyssanej krwi, w sposób niezwykle solidarny. Oczywiście w celu przetrwania gatunku. Uczyłem się o tym na studiach ileś tam lat temu i muszę pogmerać głębiej, aby znaleźć linki do źródeł naukowych. Nic nie zmyślam, naprawdę. Nie podważa to drastycznie Twoich teorii, podważa jedynie trochę słuszność zacytowanego wyżej zdania.

  P.S. “Un exemple de comportement altruiste chez les animaux. La chauve souris Desmodus rotundus, ou vampire d’Azara.”

  http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://plato.stanford.edu/entries/altruism-biological/

  P.S.S. http://wiadomosci.ekologia.pl/ciekawostki/Altruistyczne-szympansy,11748.html

  • Altruizm obserwuje się nawet u motyli.
   Altruizm występuje nawet u tak prymitywnych
   organizmów, jak motyle.
   { Kiedyś się tym tematem fascynowałem. }

   Choć jest to marginalny zespół zachowań, ma on
   dające się zauważyć znaczenie.
   Twierdzi się, że właśnie altruizm homoseksualistów
   wobec swoich bratanków i siostrzeńców jest przyczyną
   niewygasania homoseksualizmu, gdyż altruizm ten
   przyczynia się do skutecznej propagacji genów
   wujecznych, co prowadzi do uniknięcie eliminacji
   tych genów w toku ewolucji biologicznej.

   { Gdyby to było niezrozumiałe … Owe geny wujeczne
   istnieją w braciach i siostrach wujka homoseksualisty.
   U rodzeństwa wiele genów jest identycznych.
   Ponieważ rodzeństwo homoseksualisty zwykle jest
   heteroseksualne, geny te przechodzą dalej.
   Te geny mają tym większe szanse przetrwania
   im większe szanse przetrwania mają siostrzeńcy,
   (siostrzenice) i / lub bratankowie (bratanice)
   homoseksualisty.
   Altruizm wujka, który łoży na zdrowie i wykształcenie
   dzieci swego rodzeństwa zwiększa szanse tych
   dzieci na dożycie do wieku rozrodczego i pomyślne
   płodzenie dalszego potomstwa.
   Aby teoria przyczyny ewolucyjnego przetrwania
   homoseksualizmu była spójna, twierdzi się, że
   altruistyczne zachowanie homoseksualistów
   jest instynktowne i genetycznie uwarunkowane.
   Autorzy teorii altruistycznych działań wujków
   homoseksualistów mówili tylko o męskim
   homoseksualiźmie, ale można się spodziewać,
   że podobny schemat zachowań można by
   wykryć u lesbijek.
   Teoria altruizmu wujków homoseksualistów
   powstała w oparciu o badania wybranej grupy
   męskich homoseksualistów, a zatem posiada
   ona na swe poparcie bazę faktów doświadczalnych. }

 18. Zmienilbym trochę to zdanie:
  “Nie istnieje w przyrodzie coś takiego jak altruizm, albo pożerasz, albo zostaniesz pożarty i to wie każdy żuczek, niestety nie biały człowiek.” Istnieje coś takiego jak altruizm w przyrodzie, ale dosyć rzadko. Dla przykładu: pewna odmiana “wampirkowatych” nietoperzy, u których samice dzielą się między sobą i między swoimi małymi zapasami wyssanej krwi, w sposób niezwykle solidarny. Oczywiście w celu przetrwania gatunku. Uczyłem się o tym na studiach ileś tam lat temu i muszę pogmerać głębiej, aby znaleźć linki do źródeł naukowych. Nic nie zmyślam, naprawdę. Nie podważa to drastycznie Twoich teorii, podważa jedynie trochę słuszność zacytowanego wyżej zdania.

  P.S. “Un exemple de comportement altruiste chez les animaux. La chauve souris Desmodus rotundus, ou vampire d’Azara.”

  http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://plato.stanford.edu/entries/altruism-biological/

  P.S.S. http://wiadomosci.ekologia.pl/ciekawostki/Altruistyczne-szympansy,11748.html

  • Altruizm obserwuje się nawet u motyli.
   Altruizm występuje nawet u tak prymitywnych
   organizmów, jak motyle.
   { Kiedyś się tym tematem fascynowałem. }

   Choć jest to marginalny zespół zachowań, ma on
   dające się zauważyć znaczenie.
   Twierdzi się, że właśnie altruizm homoseksualistów
   wobec swoich bratanków i siostrzeńców jest przyczyną
   niewygasania homoseksualizmu, gdyż altruizm ten
   przyczynia się do skutecznej propagacji genów
   wujecznych, co prowadzi do uniknięcie eliminacji
   tych genów w toku ewolucji biologicznej.

   { Gdyby to było niezrozumiałe … Owe geny wujeczne
   istnieją w braciach i siostrach wujka homoseksualisty.
   U rodzeństwa wiele genów jest identycznych.
   Ponieważ rodzeństwo homoseksualisty zwykle jest
   heteroseksualne, geny te przechodzą dalej.
   Te geny mają tym większe szanse przetrwania
   im większe szanse przetrwania mają siostrzeńcy,
   (siostrzenice) i / lub bratankowie (bratanice)
   homoseksualisty.
   Altruizm wujka, który łoży na zdrowie i wykształcenie
   dzieci swego rodzeństwa zwiększa szanse tych
   dzieci na dożycie do wieku rozrodczego i pomyślne
   płodzenie dalszego potomstwa.
   Aby teoria przyczyny ewolucyjnego przetrwania
   homoseksualizmu była spójna, twierdzi się, że
   altruistyczne zachowanie homoseksualistów
   jest instynktowne i genetycznie uwarunkowane.
   Autorzy teorii altruistycznych działań wujków
   homoseksualistów mówili tylko o męskim
   homoseksualiźmie, ale można się spodziewać,
   że podobny schemat zachowań można by
   wykryć u lesbijek.
   Teoria altruizmu wujków homoseksualistów
   powstała w oparciu o badania wybranej grupy
   męskich homoseksualistów, a zatem posiada
   ona na swe poparcie bazę faktów doświadczalnych. }

 19. Zmienilbym trochę to zdanie:
  “Nie istnieje w przyrodzie coś takiego jak altruizm, albo pożerasz, albo zostaniesz pożarty i to wie każdy żuczek, niestety nie biały człowiek.” Istnieje coś takiego jak altruizm w przyrodzie, ale dosyć rzadko. Dla przykładu: pewna odmiana “wampirkowatych” nietoperzy, u których samice dzielą się między sobą i między swoimi małymi zapasami wyssanej krwi, w sposób niezwykle solidarny. Oczywiście w celu przetrwania gatunku. Uczyłem się o tym na studiach ileś tam lat temu i muszę pogmerać głębiej, aby znaleźć linki do źródeł naukowych. Nic nie zmyślam, naprawdę. Nie podważa to drastycznie Twoich teorii, podważa jedynie trochę słuszność zacytowanego wyżej zdania.

  P.S. “Un exemple de comportement altruiste chez les animaux. La chauve souris Desmodus rotundus, ou vampire d’Azara.”

  http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://plato.stanford.edu/entries/altruism-biological/

  P.S.S. http://wiadomosci.ekologia.pl/ciekawostki/Altruistyczne-szympansy,11748.html

  • Altruizm obserwuje się nawet u motyli.
   Altruizm występuje nawet u tak prymitywnych
   organizmów, jak motyle.
   { Kiedyś się tym tematem fascynowałem. }

   Choć jest to marginalny zespół zachowań, ma on
   dające się zauważyć znaczenie.
   Twierdzi się, że właśnie altruizm homoseksualistów
   wobec swoich bratanków i siostrzeńców jest przyczyną
   niewygasania homoseksualizmu, gdyż altruizm ten
   przyczynia się do skutecznej propagacji genów
   wujecznych, co prowadzi do uniknięcie eliminacji
   tych genów w toku ewolucji biologicznej.

   { Gdyby to było niezrozumiałe … Owe geny wujeczne
   istnieją w braciach i siostrach wujka homoseksualisty.
   U rodzeństwa wiele genów jest identycznych.
   Ponieważ rodzeństwo homoseksualisty zwykle jest
   heteroseksualne, geny te przechodzą dalej.
   Te geny mają tym większe szanse przetrwania
   im większe szanse przetrwania mają siostrzeńcy,
   (siostrzenice) i / lub bratankowie (bratanice)
   homoseksualisty.
   Altruizm wujka, który łoży na zdrowie i wykształcenie
   dzieci swego rodzeństwa zwiększa szanse tych
   dzieci na dożycie do wieku rozrodczego i pomyślne
   płodzenie dalszego potomstwa.
   Aby teoria przyczyny ewolucyjnego przetrwania
   homoseksualizmu była spójna, twierdzi się, że
   altruistyczne zachowanie homoseksualistów
   jest instynktowne i genetycznie uwarunkowane.
   Autorzy teorii altruistycznych działań wujków
   homoseksualistów mówili tylko o męskim
   homoseksualiźmie, ale można się spodziewać,
   że podobny schemat zachowań można by
   wykryć u lesbijek.
   Teoria altruizmu wujków homoseksualistów
   powstała w oparciu o badania wybranej grupy
   męskich homoseksualistów, a zatem posiada
   ona na swe poparcie bazę faktów doświadczalnych. }

 20. Zmienilbym trochę to zdanie:
  “Nie istnieje w przyrodzie coś takiego jak altruizm, albo pożerasz, albo zostaniesz pożarty i to wie każdy żuczek, niestety nie biały człowiek.” Istnieje coś takiego jak altruizm w przyrodzie, ale dosyć rzadko. Dla przykładu: pewna odmiana “wampirkowatych” nietoperzy, u których samice dzielą się między sobą i między swoimi małymi zapasami wyssanej krwi, w sposób niezwykle solidarny. Oczywiście w celu przetrwania gatunku. Uczyłem się o tym na studiach ileś tam lat temu i muszę pogmerać głębiej, aby znaleźć linki do źródeł naukowych. Nic nie zmyślam, naprawdę. Nie podważa to drastycznie Twoich teorii, podważa jedynie trochę słuszność zacytowanego wyżej zdania.

  P.S. “Un exemple de comportement altruiste chez les animaux. La chauve souris Desmodus rotundus, ou vampire d’Azara.”

  http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://plato.stanford.edu/entries/altruism-biological/

  P.S.S. http://wiadomosci.ekologia.pl/ciekawostki/Altruistyczne-szympansy,11748.html

  • Altruizm obserwuje się nawet u motyli.
   Altruizm występuje nawet u tak prymitywnych
   organizmów, jak motyle.
   { Kiedyś się tym tematem fascynowałem. }

   Choć jest to marginalny zespół zachowań, ma on
   dające się zauważyć znaczenie.
   Twierdzi się, że właśnie altruizm homoseksualistów
   wobec swoich bratanków i siostrzeńców jest przyczyną
   niewygasania homoseksualizmu, gdyż altruizm ten
   przyczynia się do skutecznej propagacji genów
   wujecznych, co prowadzi do uniknięcie eliminacji
   tych genów w toku ewolucji biologicznej.

   { Gdyby to było niezrozumiałe … Owe geny wujeczne
   istnieją w braciach i siostrach wujka homoseksualisty.
   U rodzeństwa wiele genów jest identycznych.
   Ponieważ rodzeństwo homoseksualisty zwykle jest
   heteroseksualne, geny te przechodzą dalej.
   Te geny mają tym większe szanse przetrwania
   im większe szanse przetrwania mają siostrzeńcy,
   (siostrzenice) i / lub bratankowie (bratanice)
   homoseksualisty.
   Altruizm wujka, który łoży na zdrowie i wykształcenie
   dzieci swego rodzeństwa zwiększa szanse tych
   dzieci na dożycie do wieku rozrodczego i pomyślne
   płodzenie dalszego potomstwa.
   Aby teoria przyczyny ewolucyjnego przetrwania
   homoseksualizmu była spójna, twierdzi się, że
   altruistyczne zachowanie homoseksualistów
   jest instynktowne i genetycznie uwarunkowane.
   Autorzy teorii altruistycznych działań wujków
   homoseksualistów mówili tylko o męskim
   homoseksualiźmie, ale można się spodziewać,
   że podobny schemat zachowań można by
   wykryć u lesbijek.
   Teoria altruizmu wujków homoseksualistów
   powstała w oparciu o badania wybranej grupy
   męskich homoseksualistów, a zatem posiada
   ona na swe poparcie bazę faktów doświadczalnych. }

 21. u nas lepiej nie będzie
  Istotnie, Europa taka jaką znamy wkrótce się skończy. Tym gorzej dla nas, Polaków bo już nie zdążymy zbudować zachodniego dobrobytu u siebie, a upadające pod ciężarem socjalizmu sąsiednie gospodarki uniemożliwią nam szybki rozwój.
  Nawet uroków byczenia się na socjalu czy na wiecznych studiach nie zakosztujemy.

  Zapłacimy za lata tłuste zachodniego świata mimo że sami z nich nie skorzystamy.

  Niema się też co łudzić, że zostaniemy wyspą chrześcijaństwa, takie sprawy jak lokowanie imigrantów islamskich, socjal i styl życia nie zależą już od nas. Od decydowania o tym są odpowiednie instytucje w Brukseli.

     • Żeby było śmieszne, to nawet
      Żeby było śmieszne, to nawet nie jest zabawne.
      Przepraszam, ale poczucie humoru mnie opuszcza przy takich tematach, między innymi. Dziwna jestem pewnie, ale za stara żeby się zmienić.

      Pamiętasz może kiedy na dobre to się zaczęło? Nie mogę teraz znaleźć. Słowa kluczowe to zastraszona przez państwa OPEC Europa, drastycznym wzrostem cen i ograniczeniami wydobycia ropy (Rok 1978?), dające się ugłaskać umową dwustronną Ropa za brzuchy. Od tamtej pory nastąpił zalew arabskich, roszczeniowo nastawionych emigrantów.

      Pisała o tym Oriana Fallaci, ale nie tylko.

     • Przykro mi
      Bliskowschodni kocioł nie jest mi szczególnie bliski, więc nie specjalizuję się. Jak Kurak ma rację to się pewnie zmieni. Historia tego regionu zastąpi wkrótce Pater Noster.

     • Nie mogę znaleźć w sieci, dla
      Nie mogę znaleźć w sieci, dla zaspokojenia własnej ciekawości poszukam. Gdzieś mi się pałęta po głowie rok 1978, grosza za to nie dam, dlatego postawiłam przy tej dacie znak zapytania. Chodzi mi o datę podpisania umowy, nie o lata naftowego kryzysu, było ich już sporo i pewnie zanim nowo odkryte złoża zaczną być w pełni eksploatowane, jeszcze się powtórzą. Nie mam już książki, tam byłoby najprościej sprawdzić.

     • Jakiej umowy?
      Zajmowałam się kiedyś tematem, ale o żadnej umowie typu ropa za prawa dla arabskich emigrantów (o to chodzi, bo może nie zrozumiałam) nie słyszałam. Kryzys miał podłoże polityczne i zakończył się na początku lat 80., kiedy z powodu nadprodukcji ceny ropy bardzo się obniżyły, a po drodze sam OPEC się podzielił i nie był już takim monolitem wobec Zachodu. Nie wykluczam, że informacje o umowie, o której piszesz, pojawiły się dużo później. Tak czy inaczej, w dostępnej wówczas literaturze zagranicznej nie było o niej mowy, albo ja nie dotarłam do tych źródeł.

     • Żarty żartami, ale…
      Mam autentyczną afgańską burkę i muszę przyznać, że w tym stroju człowiek, niezależnie od płci, przestaje się czuć jak człowiek. Niesamowite doświadczenie; polecam paniom i panom.

 22. u nas lepiej nie będzie
  Istotnie, Europa taka jaką znamy wkrótce się skończy. Tym gorzej dla nas, Polaków bo już nie zdążymy zbudować zachodniego dobrobytu u siebie, a upadające pod ciężarem socjalizmu sąsiednie gospodarki uniemożliwią nam szybki rozwój.
  Nawet uroków byczenia się na socjalu czy na wiecznych studiach nie zakosztujemy.

  Zapłacimy za lata tłuste zachodniego świata mimo że sami z nich nie skorzystamy.

  Niema się też co łudzić, że zostaniemy wyspą chrześcijaństwa, takie sprawy jak lokowanie imigrantów islamskich, socjal i styl życia nie zależą już od nas. Od decydowania o tym są odpowiednie instytucje w Brukseli.

     • Żeby było śmieszne, to nawet
      Żeby było śmieszne, to nawet nie jest zabawne.
      Przepraszam, ale poczucie humoru mnie opuszcza przy takich tematach, między innymi. Dziwna jestem pewnie, ale za stara żeby się zmienić.

      Pamiętasz może kiedy na dobre to się zaczęło? Nie mogę teraz znaleźć. Słowa kluczowe to zastraszona przez państwa OPEC Europa, drastycznym wzrostem cen i ograniczeniami wydobycia ropy (Rok 1978?), dające się ugłaskać umową dwustronną Ropa za brzuchy. Od tamtej pory nastąpił zalew arabskich, roszczeniowo nastawionych emigrantów.

      Pisała o tym Oriana Fallaci, ale nie tylko.

     • Przykro mi
      Bliskowschodni kocioł nie jest mi szczególnie bliski, więc nie specjalizuję się. Jak Kurak ma rację to się pewnie zmieni. Historia tego regionu zastąpi wkrótce Pater Noster.

     • Nie mogę znaleźć w sieci, dla
      Nie mogę znaleźć w sieci, dla zaspokojenia własnej ciekawości poszukam. Gdzieś mi się pałęta po głowie rok 1978, grosza za to nie dam, dlatego postawiłam przy tej dacie znak zapytania. Chodzi mi o datę podpisania umowy, nie o lata naftowego kryzysu, było ich już sporo i pewnie zanim nowo odkryte złoża zaczną być w pełni eksploatowane, jeszcze się powtórzą. Nie mam już książki, tam byłoby najprościej sprawdzić.

     • Jakiej umowy?
      Zajmowałam się kiedyś tematem, ale o żadnej umowie typu ropa za prawa dla arabskich emigrantów (o to chodzi, bo może nie zrozumiałam) nie słyszałam. Kryzys miał podłoże polityczne i zakończył się na początku lat 80., kiedy z powodu nadprodukcji ceny ropy bardzo się obniżyły, a po drodze sam OPEC się podzielił i nie był już takim monolitem wobec Zachodu. Nie wykluczam, że informacje o umowie, o której piszesz, pojawiły się dużo później. Tak czy inaczej, w dostępnej wówczas literaturze zagranicznej nie było o niej mowy, albo ja nie dotarłam do tych źródeł.

     • Żarty żartami, ale…
      Mam autentyczną afgańską burkę i muszę przyznać, że w tym stroju człowiek, niezależnie od płci, przestaje się czuć jak człowiek. Niesamowite doświadczenie; polecam paniom i panom.

 23. u nas lepiej nie będzie
  Istotnie, Europa taka jaką znamy wkrótce się skończy. Tym gorzej dla nas, Polaków bo już nie zdążymy zbudować zachodniego dobrobytu u siebie, a upadające pod ciężarem socjalizmu sąsiednie gospodarki uniemożliwią nam szybki rozwój.
  Nawet uroków byczenia się na socjalu czy na wiecznych studiach nie zakosztujemy.

  Zapłacimy za lata tłuste zachodniego świata mimo że sami z nich nie skorzystamy.

  Niema się też co łudzić, że zostaniemy wyspą chrześcijaństwa, takie sprawy jak lokowanie imigrantów islamskich, socjal i styl życia nie zależą już od nas. Od decydowania o tym są odpowiednie instytucje w Brukseli.

     • Żeby było śmieszne, to nawet
      Żeby było śmieszne, to nawet nie jest zabawne.
      Przepraszam, ale poczucie humoru mnie opuszcza przy takich tematach, między innymi. Dziwna jestem pewnie, ale za stara żeby się zmienić.

      Pamiętasz może kiedy na dobre to się zaczęło? Nie mogę teraz znaleźć. Słowa kluczowe to zastraszona przez państwa OPEC Europa, drastycznym wzrostem cen i ograniczeniami wydobycia ropy (Rok 1978?), dające się ugłaskać umową dwustronną Ropa za brzuchy. Od tamtej pory nastąpił zalew arabskich, roszczeniowo nastawionych emigrantów.

      Pisała o tym Oriana Fallaci, ale nie tylko.

     • Przykro mi
      Bliskowschodni kocioł nie jest mi szczególnie bliski, więc nie specjalizuję się. Jak Kurak ma rację to się pewnie zmieni. Historia tego regionu zastąpi wkrótce Pater Noster.

     • Nie mogę znaleźć w sieci, dla
      Nie mogę znaleźć w sieci, dla zaspokojenia własnej ciekawości poszukam. Gdzieś mi się pałęta po głowie rok 1978, grosza za to nie dam, dlatego postawiłam przy tej dacie znak zapytania. Chodzi mi o datę podpisania umowy, nie o lata naftowego kryzysu, było ich już sporo i pewnie zanim nowo odkryte złoża zaczną być w pełni eksploatowane, jeszcze się powtórzą. Nie mam już książki, tam byłoby najprościej sprawdzić.

     • Jakiej umowy?
      Zajmowałam się kiedyś tematem, ale o żadnej umowie typu ropa za prawa dla arabskich emigrantów (o to chodzi, bo może nie zrozumiałam) nie słyszałam. Kryzys miał podłoże polityczne i zakończył się na początku lat 80., kiedy z powodu nadprodukcji ceny ropy bardzo się obniżyły, a po drodze sam OPEC się podzielił i nie był już takim monolitem wobec Zachodu. Nie wykluczam, że informacje o umowie, o której piszesz, pojawiły się dużo później. Tak czy inaczej, w dostępnej wówczas literaturze zagranicznej nie było o niej mowy, albo ja nie dotarłam do tych źródeł.

     • Żarty żartami, ale…
      Mam autentyczną afgańską burkę i muszę przyznać, że w tym stroju człowiek, niezależnie od płci, przestaje się czuć jak człowiek. Niesamowite doświadczenie; polecam paniom i panom.

 24. u nas lepiej nie będzie
  Istotnie, Europa taka jaką znamy wkrótce się skończy. Tym gorzej dla nas, Polaków bo już nie zdążymy zbudować zachodniego dobrobytu u siebie, a upadające pod ciężarem socjalizmu sąsiednie gospodarki uniemożliwią nam szybki rozwój.
  Nawet uroków byczenia się na socjalu czy na wiecznych studiach nie zakosztujemy.

  Zapłacimy za lata tłuste zachodniego świata mimo że sami z nich nie skorzystamy.

  Niema się też co łudzić, że zostaniemy wyspą chrześcijaństwa, takie sprawy jak lokowanie imigrantów islamskich, socjal i styl życia nie zależą już od nas. Od decydowania o tym są odpowiednie instytucje w Brukseli.

     • Żeby było śmieszne, to nawet
      Żeby było śmieszne, to nawet nie jest zabawne.
      Przepraszam, ale poczucie humoru mnie opuszcza przy takich tematach, między innymi. Dziwna jestem pewnie, ale za stara żeby się zmienić.

      Pamiętasz może kiedy na dobre to się zaczęło? Nie mogę teraz znaleźć. Słowa kluczowe to zastraszona przez państwa OPEC Europa, drastycznym wzrostem cen i ograniczeniami wydobycia ropy (Rok 1978?), dające się ugłaskać umową dwustronną Ropa za brzuchy. Od tamtej pory nastąpił zalew arabskich, roszczeniowo nastawionych emigrantów.

      Pisała o tym Oriana Fallaci, ale nie tylko.

     • Przykro mi
      Bliskowschodni kocioł nie jest mi szczególnie bliski, więc nie specjalizuję się. Jak Kurak ma rację to się pewnie zmieni. Historia tego regionu zastąpi wkrótce Pater Noster.

     • Nie mogę znaleźć w sieci, dla
      Nie mogę znaleźć w sieci, dla zaspokojenia własnej ciekawości poszukam. Gdzieś mi się pałęta po głowie rok 1978, grosza za to nie dam, dlatego postawiłam przy tej dacie znak zapytania. Chodzi mi o datę podpisania umowy, nie o lata naftowego kryzysu, było ich już sporo i pewnie zanim nowo odkryte złoża zaczną być w pełni eksploatowane, jeszcze się powtórzą. Nie mam już książki, tam byłoby najprościej sprawdzić.

     • Jakiej umowy?
      Zajmowałam się kiedyś tematem, ale o żadnej umowie typu ropa za prawa dla arabskich emigrantów (o to chodzi, bo może nie zrozumiałam) nie słyszałam. Kryzys miał podłoże polityczne i zakończył się na początku lat 80., kiedy z powodu nadprodukcji ceny ropy bardzo się obniżyły, a po drodze sam OPEC się podzielił i nie był już takim monolitem wobec Zachodu. Nie wykluczam, że informacje o umowie, o której piszesz, pojawiły się dużo później. Tak czy inaczej, w dostępnej wówczas literaturze zagranicznej nie było o niej mowy, albo ja nie dotarłam do tych źródeł.

     • Żarty żartami, ale…
      Mam autentyczną afgańską burkę i muszę przyznać, że w tym stroju człowiek, niezależnie od płci, przestaje się czuć jak człowiek. Niesamowite doświadczenie; polecam paniom i panom.

 25. Wszyscy się uczepili
  Wszyscy się uczepili jak nie przymierzając pijany płota tego biednego islamu, kiedy MK wyraźnie wykłada, kto ostatecznie zwycięży.
  Jedną mam jeszcze wątpliwość, czy da się ratować wspólnym wysiłkiem. Chyba nie.
  Przeżyją te jednostki, które znajdą indywidualną drogę. Reszty nie żal. Amerykańskie białasy pożyją trochę dłużej, ale też padną,
  Przypominam, że poseł Artur Górski to przewidział.

  • wybór lepszego zła
   Jednak islam słusznie uważany jest za większe zagrożenie dla zachodniego sposobu życia niż religia starozakonna i jej wyznawcy. Żydzi nie nie chcą nikogo nawracać ani obcinać głów niewiernym.
   Jedni chcą zagospodarować nasze poglądy, drudzy nasze kieszenie.
   Można się zastanawiać co w sumie groźniejsze.

   • Dla mnie to pierwsze, ale
    Dla mnie to pierwsze, ale jestem kobietą, to pewnie dlatego. Jakoś nie pałam radością na myśl, że mogłabym, czy w przyszłości moje córki, mieć mniejszą wartość od kozy, o innych rozkosznych dodatkach czekających na nas w tej “tylko innej kulturze”, którą wystarczy poznać i się ją pokocha, bo to wszak religia pokoju i miłości, nie warto nawet wspominać.

 26. Wszyscy się uczepili
  Wszyscy się uczepili jak nie przymierzając pijany płota tego biednego islamu, kiedy MK wyraźnie wykłada, kto ostatecznie zwycięży.
  Jedną mam jeszcze wątpliwość, czy da się ratować wspólnym wysiłkiem. Chyba nie.
  Przeżyją te jednostki, które znajdą indywidualną drogę. Reszty nie żal. Amerykańskie białasy pożyją trochę dłużej, ale też padną,
  Przypominam, że poseł Artur Górski to przewidział.

  • wybór lepszego zła
   Jednak islam słusznie uważany jest za większe zagrożenie dla zachodniego sposobu życia niż religia starozakonna i jej wyznawcy. Żydzi nie nie chcą nikogo nawracać ani obcinać głów niewiernym.
   Jedni chcą zagospodarować nasze poglądy, drudzy nasze kieszenie.
   Można się zastanawiać co w sumie groźniejsze.

   • Dla mnie to pierwsze, ale
    Dla mnie to pierwsze, ale jestem kobietą, to pewnie dlatego. Jakoś nie pałam radością na myśl, że mogłabym, czy w przyszłości moje córki, mieć mniejszą wartość od kozy, o innych rozkosznych dodatkach czekających na nas w tej “tylko innej kulturze”, którą wystarczy poznać i się ją pokocha, bo to wszak religia pokoju i miłości, nie warto nawet wspominać.

 27. Wszyscy się uczepili
  Wszyscy się uczepili jak nie przymierzając pijany płota tego biednego islamu, kiedy MK wyraźnie wykłada, kto ostatecznie zwycięży.
  Jedną mam jeszcze wątpliwość, czy da się ratować wspólnym wysiłkiem. Chyba nie.
  Przeżyją te jednostki, które znajdą indywidualną drogę. Reszty nie żal. Amerykańskie białasy pożyją trochę dłużej, ale też padną,
  Przypominam, że poseł Artur Górski to przewidział.

  • wybór lepszego zła
   Jednak islam słusznie uważany jest za większe zagrożenie dla zachodniego sposobu życia niż religia starozakonna i jej wyznawcy. Żydzi nie nie chcą nikogo nawracać ani obcinać głów niewiernym.
   Jedni chcą zagospodarować nasze poglądy, drudzy nasze kieszenie.
   Można się zastanawiać co w sumie groźniejsze.

   • Dla mnie to pierwsze, ale
    Dla mnie to pierwsze, ale jestem kobietą, to pewnie dlatego. Jakoś nie pałam radością na myśl, że mogłabym, czy w przyszłości moje córki, mieć mniejszą wartość od kozy, o innych rozkosznych dodatkach czekających na nas w tej “tylko innej kulturze”, którą wystarczy poznać i się ją pokocha, bo to wszak religia pokoju i miłości, nie warto nawet wspominać.

 28. Wszyscy się uczepili
  Wszyscy się uczepili jak nie przymierzając pijany płota tego biednego islamu, kiedy MK wyraźnie wykłada, kto ostatecznie zwycięży.
  Jedną mam jeszcze wątpliwość, czy da się ratować wspólnym wysiłkiem. Chyba nie.
  Przeżyją te jednostki, które znajdą indywidualną drogę. Reszty nie żal. Amerykańskie białasy pożyją trochę dłużej, ale też padną,
  Przypominam, że poseł Artur Górski to przewidział.

  • wybór lepszego zła
   Jednak islam słusznie uważany jest za większe zagrożenie dla zachodniego sposobu życia niż religia starozakonna i jej wyznawcy. Żydzi nie nie chcą nikogo nawracać ani obcinać głów niewiernym.
   Jedni chcą zagospodarować nasze poglądy, drudzy nasze kieszenie.
   Można się zastanawiać co w sumie groźniejsze.

   • Dla mnie to pierwsze, ale
    Dla mnie to pierwsze, ale jestem kobietą, to pewnie dlatego. Jakoś nie pałam radością na myśl, że mogłabym, czy w przyszłości moje córki, mieć mniejszą wartość od kozy, o innych rozkosznych dodatkach czekających na nas w tej “tylko innej kulturze”, którą wystarczy poznać i się ją pokocha, bo to wszak religia pokoju i miłości, nie warto nawet wspominać.

    • W tym wieku Soosell, to coś jest naprawdę cenne …
     Apropos “Nie darowałbym sobie gdyby mi jakieś
     muzułmany coś potrzebnego oberżnęli…” .
     No fakt Soosell, w Twoim wieku zaczyna się już
     coś takiego, jak nie trzymanie moczu.
     Posiadanie tego “czegoś” umożliwia wsadzenie
     małego tamponu, który nie pozwoli kropelkom
     moczu niekorzystnie nawonnić spodnie.
     A zatem masz cenną rzecz, czyli masz co tracić.
     Pomyśl o biednych starych muzułmanach, którzy
     z braku tego cennego wynalazku przyrody muszą
     śmierdzieć, jak te przysłowiowe stare dziady.

    • W tym wieku Soosell, to coś jest naprawdę cenne …
     Apropos “Nie darowałbym sobie gdyby mi jakieś
     muzułmany coś potrzebnego oberżnęli…” .
     No fakt Soosell, w Twoim wieku zaczyna się już
     coś takiego, jak nie trzymanie moczu.
     Posiadanie tego “czegoś” umożliwia wsadzenie
     małego tamponu, który nie pozwoli kropelkom
     moczu niekorzystnie nawonnić spodnie.
     A zatem masz cenną rzecz, czyli masz co tracić.
     Pomyśl o biednych starych muzułmanach, którzy
     z braku tego cennego wynalazku przyrody muszą
     śmierdzieć, jak te przysłowiowe stare dziady.

    • W tym wieku Soosell, to coś jest naprawdę cenne …
     Apropos “Nie darowałbym sobie gdyby mi jakieś
     muzułmany coś potrzebnego oberżnęli…” .
     No fakt Soosell, w Twoim wieku zaczyna się już
     coś takiego, jak nie trzymanie moczu.
     Posiadanie tego “czegoś” umożliwia wsadzenie
     małego tamponu, który nie pozwoli kropelkom
     moczu niekorzystnie nawonnić spodnie.
     A zatem masz cenną rzecz, czyli masz co tracić.
     Pomyśl o biednych starych muzułmanach, którzy
     z braku tego cennego wynalazku przyrody muszą
     śmierdzieć, jak te przysłowiowe stare dziady.

    • W tym wieku Soosell, to coś jest naprawdę cenne …
     Apropos “Nie darowałbym sobie gdyby mi jakieś
     muzułmany coś potrzebnego oberżnęli…” .
     No fakt Soosell, w Twoim wieku zaczyna się już
     coś takiego, jak nie trzymanie moczu.
     Posiadanie tego “czegoś” umożliwia wsadzenie
     małego tamponu, który nie pozwoli kropelkom
     moczu niekorzystnie nawonnić spodnie.
     A zatem masz cenną rzecz, czyli masz co tracić.
     Pomyśl o biednych starych muzułmanach, którzy
     z braku tego cennego wynalazku przyrody muszą
     śmierdzieć, jak te przysłowiowe stare dziady.

 29. Biała rasa nie wyginie. Ulegnie przetrzebieniu wraz z innymi.
  Przewidywanie wyginięcia (europejskiej) rasy białej
  są podobne do dawnych przewidywań, że Europa
  będzie kiedyś usłana końskimi odchodami.
  Przewidywanie ogromnej ilości końskich odchodów się
  nie spełniło ponieważ zdarzyło się coś zupełnie
  niespodziewanego, a mianowicie powstały
  samochody.
  Tu też gdybamy o zalaniu Europy imigrantami,
  a nie myślimy o nadciągającej zagładzie miliardów
  ludzi na Ziemi, choć jest ona już przewidywana
  i niemal pewna.
  A zagłada ta wywróci zarówno problem imigracji,
  jak i inne do góry nogami.

  Łudzimy się, że odkrycie nowych złóż ropy naftowej
  tu i tam zapobiegnie ogólnemu wyczerpaniu się złóż.
  Tymczasem nowo odkrywane złoża są coraz trudniej
  dostępne, co niechybnie przyczyni się do podrożenia
  ropy naftowej.
  Wydobywanie ropy z łupków też nie jest tanie.
  Alternatywne źródła energii dają marginalny wkład
  w całkowitą produkcję energii zdominowaną
  produkcją z ropy naftowej, węgla i gazu.
  Jakie będą skutki pogłębiających się braków ropy
  naftowej, które niewątpliwie wystąpią, jeśli nie za
  trzydzieści, to za dwieście lat (czyli za osiem pokoleń
  imigrantów – maksymalnie) …
  Oto moja wizja { “miałem sen” } …
  Wykarmienie kilku miliardów ludzi przy braku
  ropy naftowej będzie niemożliwe, ponieważ
  do uzyskania dużej wydajności rolnictwa
  potrzebne jest użycie pojazdów mechanicznych
  i spore zużycie energii na przetworzenie
  żywności. Transport żywności pochłania następne
  duże ilości ropy naftowej.
  Przy braku ropy naftowej kilka miliardów ludzi
  będzie musiało umrzeć z głodu.
  Nie stanie się to od razu.
  Najpierw nastąpi pogorszenie się stanu gospodarek
  wszystkich państw na świecie.
  Potem nastąpi radykalizacja nastrojów społecznych
  i tendencja do wybierania przywódców radykalnych.
  W kręgach rządowych pojawi się psychoza typu
  “ratuj się, kto może” i mniejsze skłonności
  do poświęcania się na rzecz szerszego dobra,
  czyli zrzeszeń państw, co doprowadzi do
  rozpadu organizmów typu Unia Europejska.
  Nadejdą czarne lata dla mniejszości narodowych.
  Czasy wyrozumiałego traktowania imigrantów
  odejdą w niepamięć.
  Żądania dawnych przywilejów przez mniejszości
  narodowe będą wzbudzały wściekłość gospodarzy.
  Tam, gdzie imigranci przyzwyczajeni do życia
  z zasiłków będą stanowili większość (np. Francja)
  dojdzie do rozruchów, które okażą się szkodliwe
  także dla imigrantów. Nie asymilując się nie będą
  w stanie skorzystać z broni jądrowej, czy nawet
  samolotów bojowych, bo nie będą mieli odpowiedniej
  ku temu wiedzy. Wkrótce, kiedy rozpoczną się
  wojny – opanowane przez nich kraje ulegną innym,
  gdzie wiedza technologiczna będzie jeszcze się
  znajdowała w rękach dawnych europejskich
  gospodarzy.
  Głód będący niewątpliwie złym doradcą uruchomi
  zwierzęce instynkty.
  Posłuch znajdą politycy faszyzujący.
  Jak drzewiej bywało wskażą one wygodnego
  wroga będącego domniemaną przyczyną
  dziejącego się zła.
  Do śmierci z powodu głodu dojdzie śmierć
  w wyniku nowych holokaustów.
  Ginąć będą przede wszystkim mniejszości.
  Z powodu braku “rajów” i z powodu trudności
  transportowych (brak ropy) ustaną migracje
  ludności.
  Europa ustabilizuje się demograficznie na
  liczebnym poziomie z czasów Chrystusa.
  Konie i wozy wrócą do łask.
  Rasa biała nie wyginie, tak jak nie wyginą inne rasy,
  lecz one wszystkie będą katastrofalnie przetrzebione.
  Problem dominacji jednej rasy zostanie odsunięty
  w czasie ad infinitum.
  Rdzenni Europejczycy co prawda poczują się znów
  u siebie w domu, ale, co to będzie za dom ?
  Bieda, smród, brud będą w tym domu
  codziennością na wieki wieków, amen.

 30. Biała rasa nie wyginie. Ulegnie przetrzebieniu wraz z innymi.
  Przewidywanie wyginięcia (europejskiej) rasy białej
  są podobne do dawnych przewidywań, że Europa
  będzie kiedyś usłana końskimi odchodami.
  Przewidywanie ogromnej ilości końskich odchodów się
  nie spełniło ponieważ zdarzyło się coś zupełnie
  niespodziewanego, a mianowicie powstały
  samochody.
  Tu też gdybamy o zalaniu Europy imigrantami,
  a nie myślimy o nadciągającej zagładzie miliardów
  ludzi na Ziemi, choć jest ona już przewidywana
  i niemal pewna.
  A zagłada ta wywróci zarówno problem imigracji,
  jak i inne do góry nogami.

  Łudzimy się, że odkrycie nowych złóż ropy naftowej
  tu i tam zapobiegnie ogólnemu wyczerpaniu się złóż.
  Tymczasem nowo odkrywane złoża są coraz trudniej
  dostępne, co niechybnie przyczyni się do podrożenia
  ropy naftowej.
  Wydobywanie ropy z łupków też nie jest tanie.
  Alternatywne źródła energii dają marginalny wkład
  w całkowitą produkcję energii zdominowaną
  produkcją z ropy naftowej, węgla i gazu.
  Jakie będą skutki pogłębiających się braków ropy
  naftowej, które niewątpliwie wystąpią, jeśli nie za
  trzydzieści, to za dwieście lat (czyli za osiem pokoleń
  imigrantów – maksymalnie) …
  Oto moja wizja { “miałem sen” } …
  Wykarmienie kilku miliardów ludzi przy braku
  ropy naftowej będzie niemożliwe, ponieważ
  do uzyskania dużej wydajności rolnictwa
  potrzebne jest użycie pojazdów mechanicznych
  i spore zużycie energii na przetworzenie
  żywności. Transport żywności pochłania następne
  duże ilości ropy naftowej.
  Przy braku ropy naftowej kilka miliardów ludzi
  będzie musiało umrzeć z głodu.
  Nie stanie się to od razu.
  Najpierw nastąpi pogorszenie się stanu gospodarek
  wszystkich państw na świecie.
  Potem nastąpi radykalizacja nastrojów społecznych
  i tendencja do wybierania przywódców radykalnych.
  W kręgach rządowych pojawi się psychoza typu
  “ratuj się, kto może” i mniejsze skłonności
  do poświęcania się na rzecz szerszego dobra,
  czyli zrzeszeń państw, co doprowadzi do
  rozpadu organizmów typu Unia Europejska.
  Nadejdą czarne lata dla mniejszości narodowych.
  Czasy wyrozumiałego traktowania imigrantów
  odejdą w niepamięć.
  Żądania dawnych przywilejów przez mniejszości
  narodowe będą wzbudzały wściekłość gospodarzy.
  Tam, gdzie imigranci przyzwyczajeni do życia
  z zasiłków będą stanowili większość (np. Francja)
  dojdzie do rozruchów, które okażą się szkodliwe
  także dla imigrantów. Nie asymilując się nie będą
  w stanie skorzystać z broni jądrowej, czy nawet
  samolotów bojowych, bo nie będą mieli odpowiedniej
  ku temu wiedzy. Wkrótce, kiedy rozpoczną się
  wojny – opanowane przez nich kraje ulegną innym,
  gdzie wiedza technologiczna będzie jeszcze się
  znajdowała w rękach dawnych europejskich
  gospodarzy.
  Głód będący niewątpliwie złym doradcą uruchomi
  zwierzęce instynkty.
  Posłuch znajdą politycy faszyzujący.
  Jak drzewiej bywało wskażą one wygodnego
  wroga będącego domniemaną przyczyną
  dziejącego się zła.
  Do śmierci z powodu głodu dojdzie śmierć
  w wyniku nowych holokaustów.
  Ginąć będą przede wszystkim mniejszości.
  Z powodu braku “rajów” i z powodu trudności
  transportowych (brak ropy) ustaną migracje
  ludności.
  Europa ustabilizuje się demograficznie na
  liczebnym poziomie z czasów Chrystusa.
  Konie i wozy wrócą do łask.
  Rasa biała nie wyginie, tak jak nie wyginą inne rasy,
  lecz one wszystkie będą katastrofalnie przetrzebione.
  Problem dominacji jednej rasy zostanie odsunięty
  w czasie ad infinitum.
  Rdzenni Europejczycy co prawda poczują się znów
  u siebie w domu, ale, co to będzie za dom ?
  Bieda, smród, brud będą w tym domu
  codziennością na wieki wieków, amen.

 31. Biała rasa nie wyginie. Ulegnie przetrzebieniu wraz z innymi.
  Przewidywanie wyginięcia (europejskiej) rasy białej
  są podobne do dawnych przewidywań, że Europa
  będzie kiedyś usłana końskimi odchodami.
  Przewidywanie ogromnej ilości końskich odchodów się
  nie spełniło ponieważ zdarzyło się coś zupełnie
  niespodziewanego, a mianowicie powstały
  samochody.
  Tu też gdybamy o zalaniu Europy imigrantami,
  a nie myślimy o nadciągającej zagładzie miliardów
  ludzi na Ziemi, choć jest ona już przewidywana
  i niemal pewna.
  A zagłada ta wywróci zarówno problem imigracji,
  jak i inne do góry nogami.

  Łudzimy się, że odkrycie nowych złóż ropy naftowej
  tu i tam zapobiegnie ogólnemu wyczerpaniu się złóż.
  Tymczasem nowo odkrywane złoża są coraz trudniej
  dostępne, co niechybnie przyczyni się do podrożenia
  ropy naftowej.
  Wydobywanie ropy z łupków też nie jest tanie.
  Alternatywne źródła energii dają marginalny wkład
  w całkowitą produkcję energii zdominowaną
  produkcją z ropy naftowej, węgla i gazu.
  Jakie będą skutki pogłębiających się braków ropy
  naftowej, które niewątpliwie wystąpią, jeśli nie za
  trzydzieści, to za dwieście lat (czyli za osiem pokoleń
  imigrantów – maksymalnie) …
  Oto moja wizja { “miałem sen” } …
  Wykarmienie kilku miliardów ludzi przy braku
  ropy naftowej będzie niemożliwe, ponieważ
  do uzyskania dużej wydajności rolnictwa
  potrzebne jest użycie pojazdów mechanicznych
  i spore zużycie energii na przetworzenie
  żywności. Transport żywności pochłania następne
  duże ilości ropy naftowej.
  Przy braku ropy naftowej kilka miliardów ludzi
  będzie musiało umrzeć z głodu.
  Nie stanie się to od razu.
  Najpierw nastąpi pogorszenie się stanu gospodarek
  wszystkich państw na świecie.
  Potem nastąpi radykalizacja nastrojów społecznych
  i tendencja do wybierania przywódców radykalnych.
  W kręgach rządowych pojawi się psychoza typu
  “ratuj się, kto może” i mniejsze skłonności
  do poświęcania się na rzecz szerszego dobra,
  czyli zrzeszeń państw, co doprowadzi do
  rozpadu organizmów typu Unia Europejska.
  Nadejdą czarne lata dla mniejszości narodowych.
  Czasy wyrozumiałego traktowania imigrantów
  odejdą w niepamięć.
  Żądania dawnych przywilejów przez mniejszości
  narodowe będą wzbudzały wściekłość gospodarzy.
  Tam, gdzie imigranci przyzwyczajeni do życia
  z zasiłków będą stanowili większość (np. Francja)
  dojdzie do rozruchów, które okażą się szkodliwe
  także dla imigrantów. Nie asymilując się nie będą
  w stanie skorzystać z broni jądrowej, czy nawet
  samolotów bojowych, bo nie będą mieli odpowiedniej
  ku temu wiedzy. Wkrótce, kiedy rozpoczną się
  wojny – opanowane przez nich kraje ulegną innym,
  gdzie wiedza technologiczna będzie jeszcze się
  znajdowała w rękach dawnych europejskich
  gospodarzy.
  Głód będący niewątpliwie złym doradcą uruchomi
  zwierzęce instynkty.
  Posłuch znajdą politycy faszyzujący.
  Jak drzewiej bywało wskażą one wygodnego
  wroga będącego domniemaną przyczyną
  dziejącego się zła.
  Do śmierci z powodu głodu dojdzie śmierć
  w wyniku nowych holokaustów.
  Ginąć będą przede wszystkim mniejszości.
  Z powodu braku “rajów” i z powodu trudności
  transportowych (brak ropy) ustaną migracje
  ludności.
  Europa ustabilizuje się demograficznie na
  liczebnym poziomie z czasów Chrystusa.
  Konie i wozy wrócą do łask.
  Rasa biała nie wyginie, tak jak nie wyginą inne rasy,
  lecz one wszystkie będą katastrofalnie przetrzebione.
  Problem dominacji jednej rasy zostanie odsunięty
  w czasie ad infinitum.
  Rdzenni Europejczycy co prawda poczują się znów
  u siebie w domu, ale, co to będzie za dom ?
  Bieda, smród, brud będą w tym domu
  codziennością na wieki wieków, amen.

 32. Biała rasa nie wyginie. Ulegnie przetrzebieniu wraz z innymi.
  Przewidywanie wyginięcia (europejskiej) rasy białej
  są podobne do dawnych przewidywań, że Europa
  będzie kiedyś usłana końskimi odchodami.
  Przewidywanie ogromnej ilości końskich odchodów się
  nie spełniło ponieważ zdarzyło się coś zupełnie
  niespodziewanego, a mianowicie powstały
  samochody.
  Tu też gdybamy o zalaniu Europy imigrantami,
  a nie myślimy o nadciągającej zagładzie miliardów
  ludzi na Ziemi, choć jest ona już przewidywana
  i niemal pewna.
  A zagłada ta wywróci zarówno problem imigracji,
  jak i inne do góry nogami.

  Łudzimy się, że odkrycie nowych złóż ropy naftowej
  tu i tam zapobiegnie ogólnemu wyczerpaniu się złóż.
  Tymczasem nowo odkrywane złoża są coraz trudniej
  dostępne, co niechybnie przyczyni się do podrożenia
  ropy naftowej.
  Wydobywanie ropy z łupków też nie jest tanie.
  Alternatywne źródła energii dają marginalny wkład
  w całkowitą produkcję energii zdominowaną
  produkcją z ropy naftowej, węgla i gazu.
  Jakie będą skutki pogłębiających się braków ropy
  naftowej, które niewątpliwie wystąpią, jeśli nie za
  trzydzieści, to za dwieście lat (czyli za osiem pokoleń
  imigrantów – maksymalnie) …
  Oto moja wizja { “miałem sen” } …
  Wykarmienie kilku miliardów ludzi przy braku
  ropy naftowej będzie niemożliwe, ponieważ
  do uzyskania dużej wydajności rolnictwa
  potrzebne jest użycie pojazdów mechanicznych
  i spore zużycie energii na przetworzenie
  żywności. Transport żywności pochłania następne
  duże ilości ropy naftowej.
  Przy braku ropy naftowej kilka miliardów ludzi
  będzie musiało umrzeć z głodu.
  Nie stanie się to od razu.
  Najpierw nastąpi pogorszenie się stanu gospodarek
  wszystkich państw na świecie.
  Potem nastąpi radykalizacja nastrojów społecznych
  i tendencja do wybierania przywódców radykalnych.
  W kręgach rządowych pojawi się psychoza typu
  “ratuj się, kto może” i mniejsze skłonności
  do poświęcania się na rzecz szerszego dobra,
  czyli zrzeszeń państw, co doprowadzi do
  rozpadu organizmów typu Unia Europejska.
  Nadejdą czarne lata dla mniejszości narodowych.
  Czasy wyrozumiałego traktowania imigrantów
  odejdą w niepamięć.
  Żądania dawnych przywilejów przez mniejszości
  narodowe będą wzbudzały wściekłość gospodarzy.
  Tam, gdzie imigranci przyzwyczajeni do życia
  z zasiłków będą stanowili większość (np. Francja)
  dojdzie do rozruchów, które okażą się szkodliwe
  także dla imigrantów. Nie asymilując się nie będą
  w stanie skorzystać z broni jądrowej, czy nawet
  samolotów bojowych, bo nie będą mieli odpowiedniej
  ku temu wiedzy. Wkrótce, kiedy rozpoczną się
  wojny – opanowane przez nich kraje ulegną innym,
  gdzie wiedza technologiczna będzie jeszcze się
  znajdowała w rękach dawnych europejskich
  gospodarzy.
  Głód będący niewątpliwie złym doradcą uruchomi
  zwierzęce instynkty.
  Posłuch znajdą politycy faszyzujący.
  Jak drzewiej bywało wskażą one wygodnego
  wroga będącego domniemaną przyczyną
  dziejącego się zła.
  Do śmierci z powodu głodu dojdzie śmierć
  w wyniku nowych holokaustów.
  Ginąć będą przede wszystkim mniejszości.
  Z powodu braku “rajów” i z powodu trudności
  transportowych (brak ropy) ustaną migracje
  ludności.
  Europa ustabilizuje się demograficznie na
  liczebnym poziomie z czasów Chrystusa.
  Konie i wozy wrócą do łask.
  Rasa biała nie wyginie, tak jak nie wyginą inne rasy,
  lecz one wszystkie będą katastrofalnie przetrzebione.
  Problem dominacji jednej rasy zostanie odsunięty
  w czasie ad infinitum.
  Rdzenni Europejczycy co prawda poczują się znów
  u siebie w domu, ale, co to będzie za dom ?
  Bieda, smród, brud będą w tym domu
  codziennością na wieki wieków, amen.

 33. Luteranizm ocalił Watykan, wtedy jeszcze Państwo Kościelne
  Papież Leon X był otwartym ateistą, tradycyjnie korzystającym z papiestwa ku uciesze życia. Papiestwo i kościół znajdowały się wtedy na dnie we wszystkich wymiarach. Luter zmobilizowal ich do wglądu, reform i poprawy – Kościół sie odrodził.
  Cytat z papieża Leona X:
  “Ile korzyści przyniosła Nam i naszym ludziom bajeczka o Chrystusie, wiadomo”