"Bajki dla potłuczonych", czyli rachunki pana "Słoika"

Prześlij dalej:

Z dużym komfortem, także procesowym, obnażam kolejne kłamstwa Jerzego Owsiaka i sztabu propagandowego WOŚP. Kilka tygodni temu słyszeliśmy cały cykl bajek wyjaśniających dlaczego kwota deklarowana stoi w miejscu, jak nigdy w historii WOŚP. Pewnie niewiele ludzi pamięta, że dopiero w ostatnim tygodniu przed zamknięciem licznika na stronie WOŚP spłynęło w astronomicznym tempie kilkanaście brakujących milionów. W między czasie Jerzy Owsiak reagując na moje informacje, które posiadam od dawna, wymyślał bajkę za bajką. Na początku wszystkiemu były winne „bezpieczne koperty” składane do banku. Ta „nowość” miała wydłużyć procedury związane z liczeniem kasy z puszek. Zweryfikowałem pierwsze kłamstwo i podałem do publicznej wiadomości, że „nowość” funkcjonuje od kilku lat. Bajkę o kopercie natychmiast zastąpiła bajka o firmie wyspecjalizowanej w liczeniu. Za górami, za lasami pieniądze spływają wolno jak nigdy, ponieważ liczeniem zajmuje się profesjonalna firma. Naprawdę Owsiak to powiedział i to parę razy, nie wklejam linka, bo nie mam zdrowia, żeby grzebać na jego videoblogu, wytrwałym polecam przejrzeć nagrania ze stycznia. Tego skeczu nie powstydziłby się Władysław Sikora, twórca kultowego kabaretu „Potem” i cyklu „Bajki dla potłuczonych”, ale Owsiak zapewne zawstydził Sikorę ostatnią opowieścią z „Mchu i paproci”. Po wyśmianiu „profesjonalnej firmy” przyszła kolej na „skarbiec”. Oto pan prezes bez najmniejszej żenady sprzedał gawiedzi legendę o „sezamie zamkniętym”. Cała kasa miała spłynąć do centralnego skarbca PEKAO S.A i być tam składowana przez blisko półtora miesiąca. A jak było naprawdę? Kto nam opowie? Spokojnie, nie oszołom Matka Kurka, tylko dokumenty, które 134 raz pokażą, jak śmieszne, bezczelne i pozbawione cienia racjonalności są bajki Owsiaka.

Cykl rozliczeń między lokalnymi sztabami WOŚP i centralą w Warszawie wygląda banalnie. W dniu finału po godz. 20.00 (23 Finał odbył się 11 stycznia) sztaby zaczynają liczyć. Na tym etapie są to wstępne szacunki, ale góra po kilku dniach zdecydowana większość definitywnie rozlicza zebrane środki i wpłaca do banku. Dzieje się tak z prostej przyczyny, sztaby odpowiadają za kasę, a sztaby to ludzie, głównie uzależnieni od lokalnych władz (domy kultury, hufce harcerskie, itp.). Nikt nie chce mieć na głowie takiej odpowiedzialności, z chwilą przekazania gotówki do banku sztab oddycha z ulgą. I teraz sprawdźmy jak wygląda ten obieg gotówkowy w praktyce, co na wstępie zdemaskuje całą serię kłamstw Owsiaka, a na końcu musi paść kilka fundamentalnych pytań. Pierwszy dokument rozliczeniowy wygląda tak.

rozliczsztab.jpg

Strony

52071 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

24 (liczba komentarzy)

 1. strzelił bombki.
  i dosłownie i w przenośni.
  oj, bedzie się działo.
  Panie Jurku, i co teraz ? Bronku ratuj ?

 2. I krotko, choc z tlumikiem.

 3. avatar

  Panie Piotrze..
  Pełen szacunek..a są jakieś zestawienia ile było waluty obcej;precjoza,biżuteria,metale szlachetne...??jakoś tak chyba prezes nie wspominał szczegółowo o tym na swoich kontach?!?!

 4. avatar

  Oczywiście, że muszą to wszystko mieć zaksięgowane, ale każdą informację trzeba od "OPP" wyrywać i to kanałami - taka transparentność.

 5. avatar

  wiec pozwolę sobie poprosić pana by przy następnym postępowaniu sądowym wniósł pan wniosek do sądu o to by chyba prezes okazał papiery ile przez całe lata otrzymał od obywateli obrączek, kolczyków,lancuszkow, złotych i srebrnych monet....etc... etc... etc....i co ważniejsze... co się z nimi stało..bo mi jest łatwo zrozumieć zbiórkę publiczna.. kasjerka w banku nie zdziwi się na widok worków z pieniedzmi... ale co kasjerka w banku zrobi na widok woreczka z lancuszkami z krzyzykami i woreczkiem slubnych obraczek???OTO JEST PYTANIE...

 6. Panie Piotrze, proszę się przyznać. Ile Owsaiak zaproponował Panu za milczenie? Czy tylko zbyt mała kwota zdecydowała, że Pan dalej chce go rozjechać? Oczywiście te pytania to żart, ale jeżeli tylko 10% tego, co Pan pisze jest prawdą, to facet tonie.

 7. Głupi i zachłanny, zachłannie głupi i głupio zachłanny.
  Bo jakby jadł łyżeczką od herbaty, to starczyłoby jemu, jego dzieciom i pewnie wnukom. A tu się zachciało chochlą od wojskowej kuchni polowej, a podejrzewam, że i czymś większym.
  A jak ktoś myśli, że z gołodupca można w przeciągu 25 lat bezkarnie stać się milionerem, nie robiąc nic, nic nie produkując, ani nie wymyślając, to takie są efekty.
  W tym momencie to już tylko lipa coraz większa wychodzi i tyle.
  Zachodzi tylko pytanie, czy to było z góry nastawione na zrobienie wałka finansowego, czy tez pomysł przyszedł z czasem?

 8. o przypadkiem usłyszanym dialogu pomiędzy Owsiakiem a jego kumplem podczas bodajże 2. Finału

 9. Ja myśle, że do tego żłoba to nie tylko Owsiak i rodzina się dopadli. Za parasol Owsiak chyba sie działkuje.

 10. 1. Jedź z tym dziadem do końca. Ja Ci Człowieku jestem wdzięczny nie tylko za to, że uwalasz tego wielokrotnego przestępcę, ale za to, że dzięki Twoim tekstom w temacie wośp uratowałem dwóch członków familii.

  2. Co ten Duda odwala z tym in vitro teraz? - mainstream go zje z łatwością i lekkością - teraz to trzeba wałkować kolejne wpadki przestępców z platformy (codziennie łapią średnio po dwie sztuki - na tapecie mamy teraz Adamowicza, ministrów Biernata,  Halickiego i Grabarczyka - ten od spluwy bez pozwolenia, tego z Piaszeczna, który w sobotę witał Bronkozaura, Miśka Kamińskiego - zegarki) i przypomnieć temat waluty euro, który Komorowski promuje często, a nie zapętlać się w mniej ważnej sprawie sztucznego zapłodnienia, którą jednak Polacy generalnie popierają.

  3. Dzisiejsze umorzenie sprawy Jaka to polityka balansu jaką uprawia wojskowa "prokuratura" - dziś parę godzin po wezwaniu PE do ruskich dołączyła danie spokoju Wosztylowi i Kowaleczce, a w ostatnich dniach marca z ekspertyzy całościowej od powołanej grupy biegłych podtrzymają tezy Anodiny i Laskomillera (jednym z biegłych od tej całościowej opinii u złamanego Milkiewicza jest brat Artymowicza). Ma być tylko sugestia możliwości postawienia zarzutów ruskim "kontrolerom lotu", a reszta to co u Anodiny czyli brzoza i beczka.

  4. Czy CBOS jest organizacją przestępszą czy kabaretem? Skoro defraudują 4 miliony dotacji budżetowej z podatków to jednak tymi "sondażami" powinien zająć się prokurator.
  Ze znanych gęb CBOS w telewizji co drugi dzień oglądacie m.in. tego siwego Radzia Markowskiego (w Polsat News przedstawiany jest jako "niezależny ekspert"), Grabowską (ta z zajęczą wargą) czy Heńka Domańskiego.

 11. avatar

  Na Dudę wyciągnięto wygodny kwit i musiał odpowiedzieć. Nie wierzę, że poszedł po bandzie bez badań sondażowym, tym bardziej, że Bronek o in vitro gadał jak to on, że nikt nie wiedział o co chodzi. Podejrzewam, że badania są pół na pół, a po ostatnich doniesieniach co się dzieje z zamianami i chorobami embrionów może nawet "większa połowa" jest przeciw. Jeśli się mylę, to faktycznie Duda głupio daje się wciągać.

 12. Badania opisywane w Human Reproduction journal zebrane w 25 ośrodkach na świecie wskazują, że defekty występują w 30-40 % ciąż z IVF i że nawet te pozornie zdrowe ciąże przenoszą tyle ukrytych defektów, że genetycznie oznacza to bombę która może rozwalić populację w ciągu 2-3 pokoleń. Implozja. Bum.

  Miłego "leczenia" niepłodności.

  W kwestii JO kłaniam się nisko .....

 13. Czyli 44 dni są mu potrzebne by z tajemniczych źródeł ściągnąć kilkadziesiąt brakujących "do rekordu" milionów?

 14. Może i jestem potłuczony, ale skoro było 1467 sztabów, a 226 z nich zebrało razem ponad 6 mln to, wychodzi na to że pozostałe 1241 sztabów zebrało pi razy oko prawie 35 baniek
  Czyli możliwe że do puszek wpadło 40 mln? Czy popełniam gdzieś błąd w działaniach na poziomie klas 1-3 albo nie potrafię czytać ze zrozumieniem, bo nie kończyłem gimnazjum.

  Pozdrawiam i proszę o wyjaśnienie, bo z tego co dziś widzę, nijak się to ma do obliczeń z poprzednich wpisów, i faktu że z puszek nie było więcej niż 30 mln...

 15. avatar

  Słuszna uwaga i spodziewałem się, że szybko ktoś to policzy, ale w przeciwieństwie do WOŚP nie uprawiam kreatywnej rachunkowości. Wyjaśnienie jest banalne. Podałem tylko i wyłącznie potwierdzone dane, a tak się składa, że wśród nich jest cały najbogatszy oddział regionalny WOŚP i to wcale nie Warszawa. Łatwo się domyślić, że chodzi o Śląsk, którego wynik to... uwaga... wartość zebrana w pięciu innych województwach. To zawyża średnią w tym zestawie i to wielokrotnie. Z posiadanych danych pewnych i szacunkowych (błąd plus minus 10%), średnia dla sztabu to 16 500 zł.

 16. A czy ktoś wie co dzieje się z motocyklem OCC, który był do wylicytowania w roku ubiegłym tylko na okres jednego roku z prawem do oglądania tylko? Czyżby tez go przekręcono?

 17. avatar

  Zadzwoń do Krzysia "pomachaj łapką do kamery" albo wyślij sms. Poważnie. Dzwońcie wysyłajcie sms-y i mail, to psi obowiązek tej "OPP" odpowiadać, co robią z nieswoją kasą uzyskaną nie za swoje pieniądze.

 18. Po prostu super wykonana, mozolna praca. Uklony dla Pana i panskiej "strazy przybocznej" (informatorow). "Jeszcze Polska nie zginela..." skoro mamy jeszcze takie "sumienne kwiaty" w spoleczenstwie.

  Powielajac klasyka (Kaszpirovskiego): Raz, dwa, trzy...wiosna idzie, a tu Gacie Dzej-Ow (nie mylic z J-Lo) w zawrotnym tepie staja sie brazowe - co to! Jesien idzie?... Nie, to Matka Kurka cisnie "resorciaka", a ten nam po stolach skaka. Co za draka, co za draka!

  PS. Pozdrawiam Autora i "Sumienne Kwiaty"

 19. avatar

  Zdecydowanie zasługują na pana Owsiaka prezesa Organizacji Pożytku Publicznego
  na taką premier i takiego prezydenta.
  Ale dlaczego ja muszę za to "świecić oczami"?

 20. avatar

 21. Podobnie oceniam ten "list". Nie wiem kto mu podsunął ten kompletnie od czapy pomysł, ale wygląda mi na to że BK przeszedł lub został przestawiony na tryb "ręczny".

  Zostawiłem szerszy komentarz u Stacha.

  To ładnie, że wsparł go Pan SG! Z lektury komentarzy pod wieloma tutejszymi artykułami wynika, że sporo potu w "słusznej sprawie" wylał, a że Stach pisze w słusznej sprawie demaskacji BK, kimkolwiek by owa postać nie była, to tylko dodatkowy argument.

 22. na własne uszy nie słyszał dżejoł plotącego duby smalone o "liczącej firmie" i o "skarbcu" to bym pewnie Kurce nie uwierzył.
  Czy ta cała ichnia OPP składa się tylko z potakiwaczy i poklaskiwaczy? Nie ma tam jednego ogarniętego? Kogoś, komu ziemniaki w piwnicy gniją od tych pierdół wygadywanych przez prezesa? Tak żeby potrząsnąć trochę tym durniem? Chyba widzą, że słoik sam osobiście nabija Kurce armaty?

 23. "O dwóch takich, co kręcą FAMILIJNE lody "  ?

  http://zapodaj....

  Ciekawe jaka tutaj płynie kasiorka i czy w łańcuszku była także Mróweczka
  ze zleceniami dla firmy swojej córki i ew. zięcia ? :)

 24. avatar

  już blisko!  Aten jeden dzień to na zwinięcie interesu :P

 25. Strony