"Bajki dla potłuczonych", czyli rachunki pana "Słoika"

Prześlij dalej:

Z dużym komfortem, także procesowym, obnażam kolejne kłamstwa Jerzego Owsiaka i sztabu propagandowego WOŚP. Kilka tygodni temu słyszeliśmy cały cykl bajek wyjaśniających dlaczego kwota deklarowana stoi w miejscu, jak nigdy w historii WOŚP. Pewnie niewiele ludzi pamięta, że dopiero w ostatnim tygodniu przed zamknięciem licznika na stronie WOŚP spłynęło w astronomicznym tempie kilkanaście brakujących milionów. W między czasie Jerzy Owsiak reagując na moje informacje, które posiadam od dawna, wymyślał bajkę za bajką. Na początku wszystkiemu były winne „bezpieczne koperty” składane do banku. Ta „nowość” miała wydłużyć procedury związane z liczeniem kasy z puszek. Zweryfikowałem pierwsze kłamstwo i podałem do publicznej wiadomości, że „nowość” funkcjonuje od kilku lat. Bajkę o kopercie natychmiast zastąpiła bajka o firmie wyspecjalizowanej w liczeniu. Za górami, za lasami pieniądze spływają wolno jak nigdy, ponieważ liczeniem zajmuje się profesjonalna firma. Naprawdę Owsiak to powiedział i to parę razy, nie wklejam linka, bo nie mam zdrowia, żeby grzebać na jego videoblogu, wytrwałym polecam przejrzeć nagrania ze stycznia. Tego skeczu nie powstydziłby się Władysław Sikora, twórca kultowego kabaretu „Potem” i cyklu „Bajki dla potłuczonych”, ale Owsiak zapewne zawstydził Sikorę ostatnią opowieścią z „Mchu i paproci”. Po wyśmianiu „profesjonalnej firmy” przyszła kolej na „skarbiec”. Oto pan prezes bez najmniejszej żenady sprzedał gawiedzi legendę o „sezamie zamkniętym”. Cała kasa miała spłynąć do centralnego skarbca PEKAO S.A i być tam składowana przez blisko półtora miesiąca. A jak było naprawdę? Kto nam opowie? Spokojnie, nie oszołom Matka Kurka, tylko dokumenty, które 134 raz pokażą, jak śmieszne, bezczelne i pozbawione cienia racjonalności są bajki Owsiaka.

Cykl rozliczeń między lokalnymi sztabami WOŚP i centralą w Warszawie wygląda banalnie. W dniu finału po godz. 20.00 (23 Finał odbył się 11 stycznia) sztaby zaczynają liczyć. Na tym etapie są to wstępne szacunki, ale góra po kilku dniach zdecydowana większość definitywnie rozlicza zebrane środki i wpłaca do banku. Dzieje się tak z prostej przyczyny, sztaby odpowiadają za kasę, a sztaby to ludzie, głównie uzależnieni od lokalnych władz (domy kultury, hufce harcerskie, itp.). Nikt nie chce mieć na głowie takiej odpowiedzialności, z chwilą przekazania gotówki do banku sztab oddycha z ulgą. I teraz sprawdźmy jak wygląda ten obieg gotówkowy w praktyce, co na wstępie zdemaskuje całą serię kłamstw Owsiaka, a na końcu musi paść kilka fundamentalnych pytań. Pierwszy dokument rozliczeniowy wygląda tak.

rozliczsztab.jpg

Strony

51586 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

24 (liczba komentarzy)

 1. strzelił bombki.
  i dosłownie i w przenośni.
  oj, bedzie się działo.
  Panie Jurku, i co teraz ? Bronku ratuj ?

 2. I krotko, choc z tlumikiem.

 3. avatar

  Panie Piotrze..
  Pełen szacunek..a są jakieś zestawienia ile było waluty obcej;precjoza,biżuteria,metale szlachetne...??jakoś tak chyba prezes nie wspominał szczegółowo o tym na swoich kontach?!?!

 4. avatar

  Oczywiście, że muszą to wszystko mieć zaksięgowane, ale każdą informację trzeba od "OPP" wyrywać i to kanałami - taka transparentność.

 5. avatar

  wiec pozwolę sobie poprosić pana by przy następnym postępowaniu sądowym wniósł pan wniosek do sądu o to by chyba prezes okazał papiery ile przez całe lata otrzymał od obywateli obrączek, kolczyków,lancuszkow, złotych i srebrnych monet....etc... etc... etc....i co ważniejsze... co się z nimi stało..bo mi jest łatwo zrozumieć zbiórkę publiczna.. kasjerka w banku nie zdziwi się na widok worków z pieniedzmi... ale co kasjerka w banku zrobi na widok woreczka z lancuszkami z krzyzykami i woreczkiem slubnych obraczek???OTO JEST PYTANIE...

 6. Panie Piotrze, proszę się przyznać. Ile Owsaiak zaproponował Panu za milczenie? Czy tylko zbyt mała kwota zdecydowała, że Pan dalej chce go rozjechać? Oczywiście te pytania to żart, ale jeżeli tylko 10% tego, co Pan pisze jest prawdą, to facet tonie.

 7. Głupi i zachłanny, zachłannie głupi i głupio zachłanny.
  Bo jakby jadł łyżeczką od herbaty, to starczyłoby jemu, jego dzieciom i pewnie wnukom. A tu się zachciało chochlą od wojskowej kuchni polowej, a podejrzewam, że i czymś większym.
  A jak ktoś myśli, że z gołodupca można w przeciągu 25 lat bezkarnie stać się milionerem, nie robiąc nic, nic nie produkując, ani nie wymyślając, to takie są efekty.
  W tym momencie to już tylko lipa coraz większa wychodzi i tyle.
  Zachodzi tylko pytanie, czy to było z góry nastawione na zrobienie wałka finansowego, czy tez pomysł przyszedł z czasem?

 8. o przypadkiem usłyszanym dialogu pomiędzy Owsiakiem a jego kumplem podczas bodajże 2. Finału

 9. Ja myśle, że do tego żłoba to nie tylko Owsiak i rodzina się dopadli. Za parasol Owsiak chyba sie działkuje.

 10. 1. Jedź z tym dziadem do końca. Ja Ci Człowieku jestem wdzięczny nie tylko za to, że uwalasz tego wielokrotnego przestępcę, ale za to, że dzięki Twoim tekstom w temacie wośp uratowałem dwóch członków familii.

  2. Co ten Duda odwala z tym in vitro teraz? - mainstream go zje z łatwością i lekkością - teraz to trzeba wałkować kolejne wpadki przestępców z platformy (codziennie łapią średnio po dwie sztuki - na tapecie mamy teraz Adamowicza, ministrów Biernata,  Halickiego i Grabarczyka - ten od spluwy bez pozwolenia, tego z Piaszeczna, który w sobotę witał Bronkozaura, Miśka Kamińskiego - zegarki) i przypomnieć temat waluty euro, który Komorowski promuje często, a nie zapętlać się w mniej ważnej sprawie sztucznego zapłodnienia, którą jednak Polacy generalnie popierają.

  3. Dzisiejsze umorzenie sprawy Jaka to polityka balansu jaką uprawia wojskowa "prokuratura" - dziś parę godzin po wezwaniu PE do ruskich dołączyła danie spokoju Wosztylowi i Kowaleczce, a w ostatnich dniach marca z ekspertyzy całościowej od powołanej grupy biegłych podtrzymają tezy Anodiny i Laskomillera (jednym z biegłych od tej całościowej opinii u złamanego Milkiewicza jest brat Artymowicza). Ma być tylko sugestia możliwości postawienia zarzutów ruskim "kontrolerom lotu", a reszta to co u Anodiny czyli brzoza i beczka.

  4. Czy CBOS jest organizacją przestępszą czy kabaretem? Skoro defraudują 4 miliony dotacji budżetowej z podatków to jednak tymi "sondażami" powinien zająć się prokurator.
  Ze znanych gęb CBOS w telewizji co drugi dzień oglądacie m.in. tego siwego Radzia Markowskiego (w Polsat News przedstawiany jest jako "niezależny ekspert"), Grabowską (ta z zajęczą wargą) czy Heńka Domańskiego.

 11. Strony