Aborcja to społeczne paliwo, ideologiczny samograj i polityczna mina

Prześlij dalej:

Połowę życia spędziłem w PRL-u i nie potrafię sobie przypomnieć, aby przez jedną chwilę, w szkole, w pracy, na podwórku pojawiało się słowo „aborcja”. Temat w PRL-u był znany pod zupełnie inna nazwą – skrobanka. Jako dziecko słyszałem o skrobance, każda sąsiadka wiedziała, u którego lekarza można się „wyskrobać”, co druga wiedziała kto i ile razy się skrobał. Co ciekawe ani w kościele, ani na lekcjach religii nikt nie mówił o życiu poczętym, o jego ochronie i przywoływał tych wszystkich argumentów w postaci cepa, jakimi się teraz ludzie okładają.

Życie szło swoim torem i wśród problemów, które spędzały Polakom sens z powiek, aborcja nie znalazłaby się na 125 miejscu. Prawdziwa burza rozpętała się w 1989 roku. Wówczas jednocześnie obudziły się przefarbowane komitety PZPR i hierarchia kościelna. Nic się nie liczyło poza aborcją, żadne afery alkoholowe, żadne ordery dla ubeków, żadne rozkradanie Polski prywatyzacją. Z ekranów, głośników i gazet na oczy, uszy i mózg rzucała się aborcja. Z tej krótkiej analizy wniosek może być tylko jeden. Skądinąd fundamentalny dla człowieczeństwa kanon moralny stał się niczym więcej tylko ideologicznym samograjem i społecznym trotylem. Podkłada się aborcję jak minę i nawet nie trzeba zapalnika, tłumy natychmiast się rzucają z własnymi pomysłami na odpalenie ładunku. Konsekwentnie unikam dyskusji o aborcji, dla mnie jest to zajęcie całkowicie jałowe intelektualnie, natomiast mój rygor moralny jest moim rygorem i nikomu nic do tego. Powiedzieć mogę jedynie tyle, że objaw choroby psychicznej uważam „skrobanie” dzieci, CZŁOWIEKA, dla sportu, dla mody, dla nowoczesności, bo „moja macica”. Z drugiej strony istnieją skrajne życiowe przypadki i niekoniecznie mam na myśli ten wydumany „gwałt ciążowy”, które nie powinny być objęte prawem zmuszającym ludzi do nieludzkiego cierpienia.

Nie ma to jednak żadnego znaczenia, co myślę i co myślą inni, wszystkie argumenty, tezy, teorie, jak również fakty zostały przemielone 1000 razy i będą jeszcze mielone drugi 1000. Chciałbym zwrócić uwagę na zupełnie inne i najpoważniejsze zagrożenie, które może na Polskę sprowadzić wszystkie plagi egipskie plus aborcję gratis. Jako domorosły socjolog z tytułem magistra, precyzyjnie przewidziałem, że KOD się wypompuje szybciej niż się nadął. Zagadka nie była trudna, na tak abstrakcyjnej bazie, jak dywagacje prawników o TK, czy ochrona interesów bankowców, rewolucję można zrobić jedynie w kilkudziesięciu aluminiowo-szklanych biurowcach. Do rewolucji potrzeba paliwa, a to z czym wyskoczył KOD nie przypominało spalonego oleju po plackach ziemniaczanych. Zupełnym przeciwieństwem socjologicznym jest nieśmiertelna od 25 lat aborcja, to się pali od iskry i paliwa nigdy nie zabraknie. Byłoby naprawdę głupio oddać władzę czemuś gorszemu niż PO, bawiąc się zapałkami na beczkach z aborcyjnym paliwem.

Strony

21505 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

24 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  przed nami #czarnyponiedziałek i wizyta "srodowisk feministyczno-lewackich"..przyjadą do nas najbardziej tępe i zakłamane europejskie idiotki.zadziwijące jest to ze chcą sie spotkac tylko ze "swoimi"..ani z prolajferami..ani z kimkolwiek innym rozmowy nie ma..
  .jesli dojdzie do podobnego blamażu jak dzisiaj pani ministry i tej..noo...donosicielki i abrocjonistki co to nie potrafiła nawet napisac poprawnego wniosku do prokuratury...to bedzie tylko lepiej..

  (moja prywatna opinia..PIS powinien zarządzić NOCNE głosowanie w sejmie i przepchnąc ustawe zaostrzającą ust.o.ochr.ż.pocz..w ciagu najblizszych 24 godz-przed poniedzialkowym marszem!!)
  bo jak nie temat "aborcji na życzenie" to za 2-3 tyg specjalisci z PO i N znajdą "nowy i nośny" społecznie temat do "dyskusji" o obalenie rządu tego "parszywego Kaczyńskiego i PISu..to sie nigdy nie skończy..MOWY NIE MA!!

 2. bezbronnych dzieci, pójdę na dwa lata od więzienia. Może tam feministki pojadą protestować za wolnościa słowa?

  środowisko michnika kazalo rzeplinskiego rzucic trybunal pod pociag pisu, zeby zniszczyc rzad pisu. Jaroslaw Kaczynski zaproponowal kompromis i opozycja mialaby jeszcze kilka lat wiekszosc w TK, ale szarza opozycji skonczyla sie zablokowaniemi przejeciem tk.
  w tej chwili chca pokonac pis aborcja, ktora polakow NIE INTERESUJE. Jaroslaw Kaczynski, wbrew sobie, zostanie zmuszony do szybkiego zaostrzenia ustawy.

  od 25 lat Kościół w miastach, szczególnie dużych nie wiem jak to określić.... zasypiał? Pamiętam Kościól w latach 80-tych 90 i teraz. od momentu objęcia władzy przez PO faktycznie jest coraz większa świadomość wiernych przychodzących do kościoła w dużym mieście, są to statystycznie coraz bardziej świadomi wierni. Jednocześnie jest kilka detali ktore sa inne niz wtedy a ktore daja na koniec calkiem duza roznice, słabość. Może czas żeby Kościól sie obudził?

  Na szczescie sa ludzie ktorzy 15 pazdziernika, na Jasnej Gorze zamierzaja rozpoczac "odnowe" Jasnej Gory. Schronic się pod opieke Królowej Polski.

 3. avatar

  a @--->knockout
  toć własnie feministki stamtąd do nas przyjadą..nie wiem czy z francji..ale z krajów jej sąsiednich to i owszem..feministki są takie jakie są..za noszenie krzyzyka w biały dzien na letniej bluzce mozna dostac mandat w  wys kilkuste euro..i w mordę od muzłulmanina..na kazdym rogu ulicy i przejsciu dla pieszych...tam tym bardziej kosciol nie stanie w niczyjej obronie..bo zszed l juz dawno do katakumb..

  co do naszego KK w PL..
  jest w owiele straszniejszym kryzysie niz w innych krajach..bo duza część biskupów to albo moderniści..albo fartuszkowi bracia z tendencjami lewicowymi...
  (vide sprawa ks.J.Międlara..dlaczego??? BO nikt...ABSOLUTNIE ZADEN Z NICH nie stanął w obronie tego ksiedza jak szeringowo-wielgusowa rzuciła go na pozarcie wyborczej i lisa...
  co do mentalności ludzi...
  od wielu lat ludzie juz mają internet wszedzie w okół siebie..i kazdy moze sobie zobaczyc jak wyglada "zabieg usuwania PRODUKTÓW ZAPŁODNIENIA..jak to sie ładnie nazywa w zargonie zawodowym rzezników...eeeee..ten tego ginekologów "zabiegowych"..AAAAAAAAAA....
  poza tym ludzie troche niejako dojrzeli..moze wlasnie dzieki temu polskiemu katolstwu..nie godza sie na zabijanie dzieci i na zycie obok "szklanych domów" jak mawia godpodarz o nowoczesnym budownictwie..
  moze tez zadziałała na psychikę ludzi wystwa antyaborcyjna z rozerwanymi na strzepy ciałkami dzieci obok zdjęc hitlera??nie wiem...
  moze ludzie widza to co sie dzieje na zachodzie europy i w innych zakątkach swiata?
  co do świadomych wiernych...to 100% racji..
  ja sie odsunałem w cien...(przysiągłem sobie tez ze do konca zycia nie pojde na inną msze niz trydencka..mam dośc plumkania na gitarkach i podrygiwania młodziezy licealnej odwróconej tyłem do tabernakulum)..a..
  a'propos.jak to jest mozliwe..by prymas polski został czlonkiem honorowym kapituły obchodów 500 lecia reformacji??

 4. We Francji kampania świadomościowa w znaku wieszaka przebiega pod hasłem
  „Ceci n’est pas un cintre” (To nie jest wieszak).

  O tym, że jest to pewna wizja surrealistyczna, napisałam tutaj.
  Wyrazy zaniepokojenia dobiegają zewsząd - może nie tylko opozycja ma w tym ineres? Może i  Europa z oświeconą Francją na czele?

  Wiadomo, że to gorący temat. Kij w mrowisko.
  Jest o czym gadać, paliwa nie trzeba - temat sam się grzeje - a o własnym burdelu przecież w PE nie będą debatować.

  W odpowiedzi na zaproszenie, aby dołączyć do strajkowego czarnego pierdolca, odpowiadam:
  A figę!!!

  Wstanę jak nigdy - bladym świtem - i będę zasuwać do północy!

  Edit: i jeszcze jedno! We Francji, tamtejsza Ministra do spraw rodziny, niejaka Rossignol [w tłumaczeniu: Słowik], ogłosiła, że Francja zamknie portale internetowe, za "przestępstwa" przeciwko aborcji i stosowanie przemocy moralnej lub psychicznej celem powstrzymania kobiety przed aborcją. Za "zastraszanie" - polegająca np. na pikietach - we Francji grozi więzienie (2 lata) i 30 tys. euro grzywny.
  Ministra Słowik postanowiła rozszerzyć karę na działalność internetową.

  Powiadają, że dzieci i ryby głosu nie mają, niemniej jednak zabrał głos szef chadeckiej partii, niejaki Poisson [w tłumaczeniu: Ryba].

  Ryba zarzuciła Słowikowi totalitaryzm i zapytała, kiedy zaczną tak skutecznie zwalczać inne portale, na przykład werbujące terrorystów.

  Jak na to patrzę, to naprawdę czysty surrealizm.
  Tak jakby właśnie ustalono odgórnie, że na pytanie "która godzina" należy odpowiadać "czwartek".

 5. Tez tak uwazam!

 6. Nawet gdyby weszła w życia ustawa antyaborcyjna w najbardziej nawet skrajnej i niewyobrażalnej wersji, to alternatywą jest to, że po ulicach będą latać bojówki arabusów, brudasów i bambusów i tłuc oraz gwałcić dziewczyny za nieodpowiedni wygląd.
  A policja będzie miała zakaz reagowania na takie incydenty.
  Tak to będzie wyglądać, jeśli PiS na tym temacie popłynie.
  Po prostu, tamta strona natychmiast sprowadzi tu nie 7 czy 70, ale 700 tysięcy brudasów i innej swołoczy. Najzwyczajniej z zemsty na społeczeństwie, za ten okres rządów PiS.

  Obecna ustawa jest w mojej ocenie dobrym rozwiązaniem.
  Proponowane przez Ordo Juris zmiany są chciejstwem w dużej mierze.
  Oraz są co najmniej moralnie dwuznaczne.

  Nikt nikogo nigdy na siłę w anioła nie przerobił. A herosów, tak jak w każdym społeczeństwie jest góra 1%

 7. ...że w gruncie rzeczy chodzi o przykrycie CETA tudzież TTIP?

  Niewykluczone.

 8. http://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/322-kominiarki-w-knf

  A aborcja swietnie przykryla reprywatyzacje i HGW.

 9. We Francji temat walki o "prawa kobiet" w Polsce jest grzany tak histerycznie, że aż trudno uwierzyć.
  Powstają teksty od których wieje grozą.

  "Kobiety strajkują w obronie aborcji"
  "Obskurantyzm planuje zakaz aborcji"
  "Prawa kobiet w Polsce zagrożone"
  "Zakaz aborcji w Polsce: twardogłowa misoginia działaczy pro-life"

  Na pewno całe to zamieszanie jest pożyteczne - z tamtejszego punktu widzenia.

 10. Strony