30 fałszywych oskarżeń J. Zagajewskiego złożonych w sądzie w im. J. Owsiaka i WOŚP

Prześlij dalej:

Mając przed oczami znudzone i zgorzkniałe miny, w końcu ile można, i nie dziwiąc się tej reakcji, zwracam się z gorącą prośbą. Bardzo proszę o zapoznanie się z poniższymi listami, które są żywcem wyjęte z orzeczeń sądowych i aktu oskarżenia. Wiele razy proszono mnie o sporządzenie takiego materiału, który byłby jasny i czytelny dla wszystkich, a jednocześnie wskazywał, jakie zarzuty stawiano oskarżonemu i jakim prawomocnym wyrokiem zakończył się słynny proces Jerzy Owsiak & WOŚP & mecenas Jacek Zagajewski & establishment & media & interesowni propagandziści vs Matka Kurka. Oto jest! Przygotowałem taki artykuł, który nie jest na teraz i nie ma nic wspólnego z bieżącą przepychanką, ten zestaw prawomocnych faktów jest na zawsze, żeby każdy zainteresowany miał w jednym miejscu pełną wiedzę. Pośród tysiąca śmiesznych, żenujących, rozpaczliwych i coraz głupszych interpretacji z boku stały sobie samotne FAKTY, które nie cieszyły się specjalnym zainteresowaniem. Prawdę mówiąc sam się dałem wciągnąć w tę niedorzeczną zabawę w interpretację słówek i półsłówek, tymczasem cały arsenał konkretów leżał bezużytecznie w aktach. Zachęcam, by się jeszcze raz przełamać i przebrnąć przez poniższą ściągę, bo jestem przekonany, że ten tekst zastąpi 1000 powstałych i setki, które jeszcze powstaną.

30 fałszywych oskarżeń (art. 234 kk) złożonych w Sądzie Rejonowym w Złotoryi przez pełnomocnika mecenasa Jacka Zagajewskiego w imieniu Jerzego Owsiaka i Fundacji WOŚP.

1. ,,MatkaKurka” zamieścił na portalu internetowym www.kontrowersj... artykuł swojego autorstwa pt. „Jerzy Owsiak - król żebraków i łgarzy, złoty melon sekty WOŚP” pomówił pokrzywdzoną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz Jerzego Owsiaka, o kradzież.

2. W artykule „Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów” pomówił o przewłaszczenie pieniędzy pozyskiwanych z publicznych zbiórek związanych z działalnością WOŚP.

3. W artykule „Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów” pomówił o marnotrawstwo uzyskanych środków pieniężnych.

4. W artykule „Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów” pomówił o podawanie nieprawdziwych informacji o działalności WOŚP.

5. W artykule „Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów” pomówił o podawanie nierzetelnych informacji o działalności WOŚP.

6. W artykule „Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów” pomówił o prowadzenie nielegalnej działalności.

7. W artykule „Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów” pomówił o wykorzystywanie małoletnich do pracy na rzecz fundacji.

8. W artykule „Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów” znieważył WOŚP określając działalność fundacji jako „sekta”.

9. W artykule „Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów” znieważył nazywając Jerzego Owsiaka „guru sekty”.

10. W artykule „Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów” znieważył nazywając ,,romskim macho z Rumunii”.

11. ,,MatkaKurka” zamieścił na portalu internetowym wzzw.wordpress.com artykuł swojego autorstwa pt. „Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów” (dop. red. kłamstwo dubeltowe, nigdy niczego nie zamieszczałem na tym portalu).

12. W artykule „Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów” pomówił Jerzego Owsiaka o kradzież.

Strony

35670 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

26 (liczba komentarzy)

 1. Panie Piotrze jest Pan wielki. Społeczeństwo budzi się powoli. Większości faktów nie przerabia i nie rozumie. Część nigdy się nie obudzi i nigdy nie zrozumie. Ale to już ich życie. Szkoda tylko ich Dzieci, że powielą rodziców. Kropla drąży skałe. A z dzieciństwa pamiętamy, że duży domek z kart zawali się, gdy tylko jedną kartę wyciągniemy z niego...

 2. avatar

  30% poparcia wciąż mają bandyci od prawie dekady rozkradający ten kraj, gdzie afera goni aferę! 
  Ponad 45% poparcia ma pierdoląca co rusz to większe głupoty kreatura włażąca na krzesło!
  Społeczeństwo się nie budzi, społeczeństwo coraz bardziej idiocieje!

 3. to od ludzi tego samego pokroju?

  " 30% poparcia wciąż mają bandyci od prawie dekady rozkradający ten kraj, gdzie afera goni aferę! "

 4. Sprawa aż się prosi o wniesienie kasacji i zmuszenie sądu do uznania winnym Owsiaka znieważenia Twojej osoby.
  Nie może być tak ,że "cmentarna hiena" jest be a "pierdol się " , "będziesz miał w dupę" ok.

 5. Kiedy wreszcie zamkniesz ten swój niezbytineligencją grzeszący dziób? Jesteś jak g w które się wdeptuje na chodniku... nie ma jak się odpędzić od kretynizmów przez Ciebie szerzonych.
  Jest taka zasada: jak Ci jedna osoba mówi, żeś głupi, to olej; jak mówi Ci to druga osoba - to sie zastanów; a jak mówi Ci to trzecia osoba - to jesteś głupi. Sąd uzasadnieniem powiedział to raz. Ja mówię drugi. Zastanów się i zniknij ty ziejąca jadem skorupo (po jajku)... matka kurka... dno...
  a czytelnicy Twoi jak widać nie rozumieją nawet 1/10 uzasadnienia wyroku dlatego możesz sobie dalej nimi manipulować...
  http://24legnic...

 6. Juras?

 7. Składnia, interpunkcja, ortografia - ocena niedostateczna - pomijam meritum

 8. To może Bronek?

 9. do korsarzy ani do schogunow szczescia nie mamy.

 10. Jaki Owsiak, taki Korsarz.
  Ten komentarz Andrzeja Korsarza to najlepsz wizytówka Owsiaka i jego wyznawców. Chamstwo, wulgarność i agresja. 

 11. Jakis idiota sie pojawil. Ot i wszystko!

 12. tak zabrzmial twoj wpis, czy to jest grozba skierowana do Piotra?, a jak Piotr nie przestanie pisac w ramach wolnosci slowa to co mu zrobisz??, krzywde..?
  Zdajesz sobie sprawe z tego, ze to jest karalne?

 13. avatar

  Nie ładnie.. Idź na spacer...

 14. Co to za pajac? MK, obiecywales, ze podobnego typu idiotow na tym portalu nie bedzie, ze zacytuje;
  "Ten szlachetny zbiór wolności można łatwo utracić, gdy się go rozumie, jako anarchistyczne prawo do zaśmiecania Portalu tandetą intelektualną, schematyczną pyskówką, brakiem wiedzy i myślenia"
  A tu taki baran ni z tego ni z owego. Odpowiadac osobiscie debilom nie zamierzam. Niech tam sobie istnieja jak ponoc wymarle gatunki.

 15. avatar

  Zostawiłem z kilku powodów, jeśli się nie mylę, to może być bardzo pożyteczny osobnik.

 16. ale to mnie natchnelo do kolejnego przemycenia, jakkolwiek autor wpisu glupi jak but, to nagranie warte za wzgledu na klimaty morskie zapamietania:

 17. jesli to nie zmyslony nick/

 18. Na FB istnieje człowiek o tym imieniu i nazwisku i ma tysiące przyjaciół.

 19. jesli to ta sama osoba.

 20. avatar

  Na Niesiołowskiego za mało jadu i za kiepska polszczyzna. To raz.
  A dwa - jeśli ci 3 mówi żeś głupi, a tobie, Korsarzu mówi, żeś głupi o wiele większaliczba, to się nawet nie zastanawiaj.
  A trzy -Matce Kurce mnóstwo ludzi mówi, że mądry. 

 21. co za ulga, no duren, ale co zrobic. Zastanawiam sie czy wystapic na sciezke dyplomatyczna w przypadku tego idioty. W koncu praca u podstaw to jakby nasza posluga. Ale w przypadku takiego Korsarza to nawet mnie sie zamykaja oczy w pragnieniu snu.

 22. GDYBY,, TWOJA GLUPOTA, UMIAŁA,  FRUWAC, TO UŻ,BYŚ, BYŁ, NA KSĘZYCU
  P.S.Przeczytaj, głupku, cozesz,napisał,i , pocieszaj,się,  ze mogą byc głupsi,od ciebie

 23. "ze mogą byc głupsi,od ciebie"
  Nie, glupsi byc juz nie moga

 24. A to już nieprawda. Z tą nudą i minami.
  To raczej komentarze stają się cokolwiek, coraz bardziej sztampowe. Bo i tworzywo nie jest zbyt wyszukane - ile razy można napisać, że gówno śmierdzi? Ile synonimów tego śmierdziowiska Owsików można znaleźć?
  Trudno jest komentować fakty, kontrowersje to nie Lisweek, czy GW - dzinówka.
  Choć dzisiaj okazało się,że również, w pewnym przypadku, korsarz może być synonimem gówna.

 25. po prostu bedzie zadawal celne ciosy punktujac biznes Owsiakow i dociekajac prawdy.
  Wlasnie to najodpowiedniejszy target: "biznes Owsiakow" bo obejmuje calosc operacji finansowych ktore dotycza zreszta srodkow z Fundacji.

  Nie chodzi o znieslawienie Fundacji a ustalenie prawdy o wykorzystywaniu przez biznesmenow Owsiaka srodkow pochodzacych ze zbiorki publicznej.
  Czy takie porozumienia z Play na przyklad sluza tylko dobru dziecka czy obejmuja szerszy zakres korzysci nie majacych z WOSP zadnego uzasadnionego celem Fundacji zwiazku..etc.

 26. zaoszczedzi rozczarowan.
  Owsiak zapowiedzial " bedziesz mial w dupe" i jak powiedzial tak sie stalo.
  Dziwie sie, ze Piotr jakby poszedl ta linia i zamiescil swoje zdjecie z twarza zaslonieta jak skazaniec a skojarzenie jest jak z jakas rubryka kryminalna, chyba prawo nie wymusza zeby na swoim blogu musial sobie ukrywac twarz jesli nie chce?, tym bardziej, ze nie czuje sie winny. 
  Natomiast sygnal poszedl w eter i ma charakter propagandowy: "Kurka zostal skazany" czyli wiecej lepiej nie tykajcie prezesa WOSP bo spotka was to samo. I chyba najwieksze przeklamanie, ze padl taki a nie winny wyrok bo Owsiak jest czysty jak lza,  niewinny jak Dziewica Orleanska co nie bylo w ogole badane bo nie tego dotyczyla sprawa zalozona przez Owsiaka . Chodzilo o znieslawienie i zniewage a nie czy w fakturach nie ma przekretow. Tego zreszta sad nie dochodzil..
  I juz obroncy filantropa wykorzystali to: http://teesa.salon24.pl/637823,pisemne-uzasadnienie-wyroku-sadu-okr-w-spr-jerzy-owsiak-i-wosp-vs-matka-kurka

  a nie ma nic bardziej irytujacego jak klamstwa snujace sie za osoba ktora dzialala w interesie publicznym  ktora chciala odkryc przed spoleczenstwem prawde o  "pewnej zbiorce" oraz sposobie wykorzystania zebranych srodkow..

  Poniewaz lubie historie,  przypominialy mi sie procesy norymberskie i sprawa H. Goeringa ktorego oskarzal amerykanski prokurator.
  Poniewaz szycha III Rzeszy miala spora inteligencje, wiec bardzo umiejetnie sie wypierala winy, wychodzilo na to, ze nie da sie jej  udowodnic winy a potem skazac i sie wykpi od odpowiedzialnosci.
  Sprawe wtedy przejal angielski prokurator i zastosowal zupelnie inna strategie. Zaczal pytac Goeringa o konkretne czyny za ktorymi stal zbrodniarz: czy tam widnieje jego podpis na tym dokumencie, czy wydal tamta decyzje o zamordowaniu, czy uczestniczyl  w naradzie etc., wystarczylo mu 3 dni by z zadufanego i zadowolonego z siebie zbrodniarza zrobic swiadomego wlasnych win ktore mu wykazano, zalamanego pod ciezarem przewinien czlowieka ktoremu zupelnie zmiekla rura na koniec..
  Zatem, malymi kroczkami ale bardzo bolesnie odslaniac nalezy prawde zadajac pytania. Pytac, publikowac fakty i naglaniac . 
  Oczywiscie to sa zupelnie inne historie, laczyc jej jednak moze strategia prowadzaca do sukcesu. Trzeba unikac zbyt mocnych slow, niedomowien a jesli juz uzywac to bardzo dobrze przemyslane sformulowania  ( w kontekscie wyroku to wazne)  i dazyc do pokazania prawdy o fundacji i jej wladzach.
  Natomiast jesli obowiazuje zasada rownosci wobec prawa to jesli jedna strona poczula sie zniewazona i uzyskala skazanie, dlaczego to nie dziala w druga strone..? I czy Owsiak rzeczywiscie zniewazyl MK i w ktorej wypowiedzi. Zniewaga dotyka sfery godnosci osobistej. Odpyskowanie i to wulgarne "pierdol sie" nie lezy raczej w tej sferze..chodz to jest ocenne.

 27. Strony