MatkaKurka - blog

Putin żłopie szampana i pluje kawiorem, bo ma swoich Szwedów w Warszawie Polecamy

paź.
25

Wam nie kury, ale kurczęta szczać prowadzać! Tak bym sobie krzyknął z Kremla, gdybym siedział na miejscu cara. Z naszych polskich sensacji i rewelacji funta kłaków nie da się wyprodukować. W ostatnich dniach dołączyliśmy do cywilizowanego zachodu, czyli ofiar „radzieckiej narracji”. Zanim Donald Tusk postanowił zawinąć ogon i polerować swój angielski, Polska stała na baczność – 1 września niebożęta miały zostać w domu pod opieką karmiących tatusiów. Piorun strzelił i mamy nowy obraz starej rzeczywistości. I z czego się dziś tłumaczą nadwiślańscy gondolierzy? Nie, nie, żadnych rozmów z Putinem nie było, tym bardziej o powrocie z ziemi lwowskiej do Polski, ani słowa. Nie histeryzujemy, zachowujemy racjonalizm, bo dał nam przykład Hollande z Francji, Andżela z Niemiec i Europa, jak nie widzieć problemów. Mierzyliśmy w europejskiego ambasadora Ukrainy, teraz były polski minister spraw zagranicznych mówi wprost, że republik nadbałtyckich NATO nie obroni. Bingo?

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Motto Ewki premier: „Polskie, czyli niczyje!”

paź.
24

W ostatnim czasie niemal co drugi dzień siedzę w jakiś liczbach, tabelach, danych, pojęciach fachowych i tabelarycznych układankach. Nie trudno się domyślić, że chciałbym sobie odpocząć, ale złośliwy los znów podrzuca „osiągnięcie” naszej Ewki premier, które wypadałoby dokładnie takimi parametrami potraktować. Zabierałem się już za nudną lekturę, by przedstawić streszczenie w ludzkiej formie, które i tak większość Czytelników przeleci, co drugi wiersz. Siebie żałuję, to i ludziom się nie dziwię, że czują się znużeni, bo to ciężka robota przebijać się przez zalew danych, które zawsze mają jeden wynik – mamy w dupę. Ulitowałem się nad wszystkimi i poszedłem na skróty. Wyboru dokonałem z premedytacją o czym świadczy szczere wyznanie grzechu, mimo wszystko tematu nie odpuszczam, tylko potraktuje go z innej strony. Nie raz i nie dwa dziennikarze przychodzą po ściągę do mnie, dlatego w rewanżu poszedłem po ściągę do Łukasza Warzechy.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Kolejki szpitalne? W NFZ 6 miesięcy na okulistyce u Owsiaka 1,5 roku na onkologii!

paź.
23

22 października 2014 roku, a więc 9 miesięcy i 11 dni po zakończeniu XXII Finału WOŚP, który się odbył 11 stycznia 2014 roku, Jerzy Owsiak zamknął 41 Konkurs Ofert sprzętu medycznego. Przed i w trakcie tego wydarzenia prezes Owsiak był łaskaw wielokrotnie oszukać podatników oraz donatorów i co charakterystyczne dla niego oszukuje nadal. Dlatego konsekwentnie przedstawię nowe fakty demaskujące stare kłamstwa. Na konferencji prasowej w Białymstoku, dnia 10 października 2014 roku Jerzy Owsiak kłamał, że WOŚP kupuje sprzęt o 60% taniej od wartości rynkowej i zrobi wszystko, żeby tak było. 12 dni później, 22 października 2014 roku Onet.pl cytując Owsiaka podał, że WOŚP za 21 milionów zakupiła sprzęt o wartości 30,4 miliona złotych.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Strony

Subscribe to RSS - MatkaKurka - blog