MatkaKurka - blog

Pan Bóg więcej dla Polaków zrobić nie może Polecamy

kw.
26

Od dziecka słyszałem, że dobra Bozia daje ludziom znaki, podpowiada gdzie pójść, za czym nie tęsknić, czego nie pożądać. Babcia z Dziadkiem zawsze mi powtarzali, żebym Boga nie obrażał, gdy psioczyłem na chleb z masłem, a dziś o takim chlebie i takim maśle mogę tylko pomarzyć. Patrząc na współczesną Polskę jestem przekonany, że więcej Bóg dla Polaków zrobić nie może, wszystkie znaki już wysłał, chleb powszedni zamienił w kilogram konserwantów utrwalony w mikrofalówce, margaryna wytłoczona z perzu i lebiody zastąpiła masło. Większości smakuje i proszą o dokładkę, a poza tym nic na działkach się nie dzieje. Ministrowi sprawiedliwości udowodniono, że posiada lewe pozwolenie na broń i nadal jest ministrem. Inny minister sprawiedliwości co do, którego też mam szereg zastrzeżeń, ale intelektualnych, nie kryminalnych, dla celów politycznych będzie stawiany przed Trybunałem Stanu.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Pałka z trumny, knebel z nieboszczyka, to nie tradycja, to degrengolada Polecamy

kw.
25

Sprawa jest bardzo poważna i nie ma nic wspólnego ze wzbudzaniem taniej sensacji, łatwym poklaskiem, ani też transcendencją moralną dla ubogich. Życie i śmierć człowieka to dwie krańcowe wartości i z całą pewnością winno się do nich podchodzić z należytym szacunkiem, bo inne zachowania z wartościami nie licują. Cieszymy się z narodzin dziecka, płaczemy nad trumnami bliskich nam ludzi, bliskich nie tylko w znaczeniu pokrewieństwa. W tym zakresie nie mam ochoty niczego zmieniać, ponieważ nie jestem zainteresowany krzewieniem barbarzyństwa, natomiast muszę zweryfikować swoje dotychczasowe postawy, które wiążą się z wymuszonym szacunkiem dla marnego życia zakończonego wybitną śmiercią. Długi czas poddawałem się obyczajowi, niektórzy twierdzą, że katolickiemu nakazowi religijnemu, ale to nieprawda, nie istnieje obowiązek milczenia nad trumną zmarłego i nie ma obowiązku wygłaszać laudacji.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Dialog jest dla frajerów, liczy się tylko „narracja” Polecamy

kw.
24

Każdego dnia jest podnoszona poprzeczka idiotyzmu, który się sprzedaje jako prawdę objawioną i obowiązującą. Aby zdać sobie sprawę z siły jaką dysponują ośrodki ogłupiania mas, wystarczy cofnąć się o pół pokolenia. Wówczas obowiązywał zupełnie inny przekaz, facet przebierający się za babę był nazwany zboczeńcem i nie miał odwagi nosa z chałupy wystawić. Obozy koncentracyjne były niemieckie, a Związku Radzieckiego nikt ni traktował jako poważnego partnera, którym prowadzi proces demokratyzacji kraju. W tym krótkim zestawieniu wcale nie chodzi o jakieś sentymenty, czy pokoleniowe tęsknoty, bo wiadomo, że za „naszych czasów było lepiej”. Przywołałem parę przykładów, żeby podkreślić gigantyczną moc propagandy, która zawsze działa z morderczą konsekwencją. Co wydawało się niewyobrażalnym lada moment stanie się faktem. Z „narracją” Żydów i Niemców nie wygramy z prostej przyczyny, oni płacą i wymagają odpowiedniej „narracji”, my bełkoczemy coś o dialogu i obiektywizmie.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Strony

Subscribe to RSS - MatkaKurka - blog