MatkaKurka - blog

Michnik podziękuj „Wiadomościom” za przedstawienie faktów i życzliwą interpretację! Polecamy

paź.
20

Na własne oczy widziałem, na własne uszy słyszałem cały materiał „Wiadomości” poświęcony Adamowi Michnikowi z okazji 70-tych urodzin i mam dobrą wiadomość dla wszystkich. Macie rację, zwolennicy Michnika, że materiał rzeczywiście był skandaliczny i szokujący, bo po raz pierwszy od 26 lat opowiedziano w telewizji publicznej kawałek prawdy o Michniku. Macie rację przeciwnicy Michnika, że nic w tym materialne nadzwyczajnego znaleźć się nie dało, wszystko od lat jest znane i wielokrotnie potwierdzone jako fakty. Sobie też nie odmówię racji jeśli zbuduję z tych dwóch opinii własne zdanie. Materiał „Wiadomości” o Michniku był zbiorem banałów, a te z przyczyn oczywistych nie mogą zostać uznane za manipulacje, ponieważ banał to powszechnie znane zjawisko. Nie znaczy to jednak, że do historycznego kawałka prawdy o Michniku, który pokazano w telewizji, nie ma żadnych zastrzeżeń, jak najbardziej są i to liczne.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Będzie reforma sadownictwa, bo Kaczyński nie żartuje i naprawdę chce posadzić Tuska!

paź.
19

Dotąd z politowaniem przysłuchiwałem się internetowym zapowiedziom, które wieszczyły, że już lada chwila Kaczyński wsadzi do więzienia Tuska. Ludzie często dodają sobie odwagi rytualnymi okrzykami, w które nie do końca lub wcale nie wierzą. Wielu chciało odreagować prawie 10 lat kłamstw, bezprawia i poczucia bezsilności, stąd też powszechne domaganie się elementarnej sprawiedliwości. Niestety w polityce i w życiu sprawiedliwość w jakiejkolwiek postaci rzadko gości i nie bardzo chciało mi się wierzyć, że PiS porwie się na takie „szaleństwo”, jak wsadzenie do paki samego „prezydenta Europy”. Powodów, dla których ta operacja jest ryzykowna, można wskazać bez liku, a główny to oczywiście niebywały rwetes, jaki się podniesie nie tylko w Polsce. Z tym sobie Polska wreszcie zaczęła radzić, co widać po ignorowaniu Komisji Europejskiej i wywodów brukselskich lewaków, ale jest druga przeszkoda.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Komisja Weryfikacyjna niech pilnuje Rzeplińskiego i wyborów na nowego prezesa!

paź.
18

Dawno nie widziałem Jarosława Kaczyńskiego w towarzystwie Zbigniewa Ziobro, o Patryku Jakim nie wspominając. Dziś cała trójka wyszła na konferencję, którą wcześniej zapowiedziała i podgrzała rzeczniczka PiS Beata Mazurek, by ogłosić powołanie Komisji Weryfikacyjnej. Uznaję to za największą akcję PR od czasów kampanii parlamentarnej, przy czym nie do końca ironizuję. PiS obraził się na komunikację społeczną i głównie z tego powodu wspólne wystąpienia polityków, którzy niedawno się pogodzili, trzeba uznać za ewenement. Czemuś te zabiegi musiały służyć i tak do końca nie wiem czemu. Wykluczam pilną konieczność powołania komisji, a w każdym razie konieczność urządzania spektaklu i budowania napięcia. Jest w tych przeprosinach PiS z PR jakiś plan, w przeciwnym razie nowa instytucja zostałaby powołana w ciszy albo z taką nieporadnością, jak to miało miejsce w przypadku pierwszej konferencji podkomisji smoleńskiej.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Strony

Subscribe to RSS - MatkaKurka - blog