MatkaKurka - blog

Dziad i baba, czyli Kamiński i Kopacz powrozem szyci, a puentą Beata Szydło Polecamy

lp.
04

Nafaszerowałem tytuł porzekadłami i frazeologią, ale tak jakoś samo wyszło. Przyglądam się z uwagą kampanii PO, chociaż wiele zdrowia mnie to kosztuje, i przy uważnej obserwacji widać pewien paradoks. Bardzo często porównuje się propagandę Kopacz do propagandy Tuska i jednocześnie podkreśla, że Tuska grał o kilka klas wyżej. Na pewno? Sam dałem się wciągnąć w tę pułapkę, ale chyba mnie olśniło i zobaczyłem, że propaganda jest jedna, co zresztą wynika z jej natury. W ramach jednej propagandy istnieje jednak kilka zmiennych, które decydują o jej wymiarze. Wybrałem trzy, w moim przekonaniu najbardziej istotne. Pierwszą zmienną jest cel i tutaj nie może być mowy o żadnych różnicach, Tusk i Kopacz wszystkie swoje działania podporządkowali utrzymaniu patologii, z czego żyją kliki RP III. Druga cecha propagandy to technika. Nie widzę żadnej różnic w metodologii ogłupiania mas, oboje jadą na tym samym nudnym patencie – strasznie.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Barszcz Sosnowskiego jak „Druga Grecja” - słowo o polityce Polecamy

lp.
03

Gdy czytam kolejne apele o zachowanie szczególnej ostrożności, w czasie spacerów po dzikich łąkach i polanach leśnych, bo z ziemi wyrasta mordercza roślina, to nie chce mi się nawet pukać w czoło. Barszcz Sosnowskiego – tak się nazywa pierwszy przebój wakacji, ale jeśli mnie pamięć nie myli to nie jest premiera. W zeszłym roku też mi się obiło o uszy, że można zginąć w mękach z oparzeniami trzeciego stopnia po konfrontacji barszczem. Ciekawy objaw skretynienia i tak się zastanawiam ilu ludzi zapytanych o niebezpieczeństwo związane ze światem przyrody, wskazałoby na medialną roślinę. Równie dobrze można Polaków ostrzegać przed rekinami, niedźwiedziem polarnym i grzechotnikiem, z takim poziomem abstrakcji mamy do czynienia. Faktem jest, że człowiek jako tako rozgarnięty powinien mieć wiedzę, co ze strony rozmaitych gatunków roślin i zwierząt może grozić, ale to większość z nas przechodzi w pierwszych klasach szkoły podstawowej.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

W TVN będzie country, western i modlitwa przed II śniadaniem mistrzów

lp.
02

Na początku sprawdziłem dwie rzeczy, chociaż jednej byłem prawie pewien. Stan Tennessee leży na Południu USA i graniczy z innymi stanami Konfederacji takimi jak: Georgia, Karolina Północna, czy Alabama. Stolicą Tennessee jest słynne Nashville, które zna każdy miłośnik muzyki country i nie tylko. W Tennessee prawie 90% mieszkańców stanowią chrześcijanie, w tym spory odsetek katolików. I to pierwsza rzecz, jaką sprawdziłem, przy okazji uzupełniając wiedzę. Druga interesująca kwestia była dla mnie całkowitą zagadką, ponieważ kompletnie nic nie wiedziałem na temat Scripps Networks Interactive, ale się dowiedziałem, że to amerykańska korporacja realizująca głównie z programy lifestyle, czyli kulinaria, podróże itp. Najbardziej znany kanał należący do Scripps Networks Interactive to Travel Channel i Food Network. Zasięg kanałów należących do firmy obejmuje ponad 220 mln abonentów w 180 krajach z Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji i Ameryki Południowej.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Strony

Subscribe to RSS - MatkaKurka - blog