MatkaKurka - blog

Kolejne wybory będą liczone obecnym „systemem”, a całą PKW powoła POPSL i Bronek Polecamy

li.
24

Teraz, gdy się ma przed oczami tytułowe zdanie może się wydawać, że się autor nie popisał i zaserwował kilka banałów jako odkrycie. Mam jednak dziwne przeświadczenie, że niespecjalnie powszechne to banały, przynajmniej jak dotąd niegdzie nie przeczytałem i nie usłyszałem, co nas czeka. Zatem Szanowni Rodacy musicie mieć tę świadomość, że do wyborów prezydenckich zostało pół roku, a to oznacza, że zgodnie z prawem procedury przetargowej, wyłonienia firmy i przede wszystkim wdrożenia nowego systemu liczącego głosów zorganizować się nie da. Sam przetarg to minimum pół roku, bo przecież w Polsce praktycznie nie istnieją przetargi, których się nie zaskarża. Jakąś specjalną i uroczystą ustawę, do tego łamiącą prawo, łącznie z konstytucją, pewnie da się przegłosować i przetarg pominąć, tylko to też nic nie da. Powiedzmy, że się uwiną w miesiąc, czyli zostanie 5 miesięcy na produkcję i testy – abstrakt z takim samym skutkiem, jak poprzednio.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Zapraszam na spotkania autorskie! 28 jestem w Łodzi, 29 i 30 w Warszawie Polecamy

li.
24

Zapraszam na spotkanie autorskie, które odbędzie się w piątek, 28 listopada, o godzinie 18.00, w Łodzi, w Sali Kinowej Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich, przy ulicy Tuwima 32. Temat spotkania znany i lubiany: „Ani słowa o Żydach i słowo o Owsiaku”. Z kolei w sobotę, 29 listopada od 12.30 do 14.00 i 30 listopada od 14.00 do 15.30 będę na Targach Książki Historycznej w Warszawie podpisywał „Berka”. Jak zwykle mam dwie gorące prośby, przede wszystkim proszę o przybycie wszystkich, którzy będą mogli przybyć, równie mocno proszę o gotowe dedykacje, bo naprawdę jestem kompletnie pozbawiony talentu do tej roboty. Ostatnie spotkania wypadły naprawdę ciekawie, głównie dzięki pytaniom z sali, to zawsze czyni spotkanie atrakcyjnym. Początkowo szło mi jak po grudzie, ale teraz wygląda to lepiej, stres przed publicznym występem złagodniał no i zawsze staram się, żeby rozmowa miała swobodny charakter, bez tych wszystkim intelektualnych fajerwerków, które usypiają.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Apelacja w sprawie „hieny cmentarnej”. Czy Jerzy Owsiak będzie Jerzym O.?

li.
23

W dniu 4 listopada Sąd Rejonowy w Złotoryi II Wydział Karny wysłał do pełnomocnika WOŚP i Jerzego Owsiaka pisemne uzasadnienie wyroku. 21 listopada do godziny 14.30 do sądu nie wpłynęła apelacja ze strony prywatnych oskarżycieli (termin 14 dni). Wpłynie, nie wpłynie? Nie wiem, ale ciągle liczę, że wpłynie, bo Sąd II instancji w przypadku apelacji oskarżycieli najgorsze, co może zrobić oskarżonemu to uchylić wyrok i przekazać sprawę Sądowi I instancji do ponownego rozpatrzenia. Dałby Bóg, wtedy byłoby prościej, z tej przyczyny, że ponowienie wniosków dowodowych jest znacznie łatwiejsze, niż bieganie po instytucjach i domaganie się nawet nie ukarania, ale informacji w trybie ustawy. Dotąd o tym nie pisałem, bo nie chciałem zdradzać swoich planów, ale dziś mamy 23 listopada i jest pozamiatane. Jeśli mecenas Zagajewski nie sporządził apelacji, to musi ją właśnie podpisywać, aby zmieściła się w terminie.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Strony

Subscribe to RSS - MatkaKurka - blog