MatkaKurka - blog

Nie ma potrzeby oddzielać serca od rozumu – mit Powstania jest piękny i potrzebny Polecamy

sie.
01

Z roku na rok moje oceny Powstania Warszawskiego ulegają korektom i co rzadko się zdarza, bardziej skręcam w stronę emocji niż chłodnej analizy. Boję się jednak, żeby nie wypaść na emocjonalnym zakręcie, dlatego na krótko oddam głos rozumowi, zanim serce się wypłacze. Dyskusję wokół znanych i na śmierć zagadanych hipotez oraz historii alternatywnych są niezwykle męczące. Nie mówię, że niepotrzebne, po prostu skamłałbym, gdybym stwierdził, że jeszcze chcę rozważać co by było, gdyby było. W moim przekonaniu decyzje polityczne i militarne, o ile tak to w ogóle można nazwać, były błędne. Jeśli uznać, że wówczas dokonanie właściwej oceny było wysoce ograniczone, co jest prawdą, to z dzisiejszej perspektywy takiego rozkazu wydać nie wolno. Jestem w stanie zrozumieć Polaków, którzy bronią dowódców Powstania z użyciem argumentów adekwatnych do tamtego podłego czasu i gier geopolitycznych poza polskim zasięgiem.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Największy obciach jaki obciążał PiS, to teraz awangarda PO. Kiedy sztama z Rydzykiem? Polecamy

lp.
31

Starzy górale pamiętają, że roku 2005 symbolem złodziejstwa i korupcji było SLD, a zacofania LPR, Samoobrona i Tadeusz Rydzyk. W 2005 roku działy się jeszcze większe cuda, otóż Polska wcale nie była podzielona, a wyborcy w większości uważali, że nie ma żadnej różnicy na kogo za głosują, bo PO i PiS to w zasadzie jedna i ta sama koalicja. Wszystko zaczęło się psuć wówczas, gdy partia Donalda Tuska przegrała wybory parlamentarne i sam Tusk dostał łupnia w wyborach prezydenckich. Na pierwszej pokazówce, zorganizowanej przez niedoszłych koalicjantów, Jan Rokita znany z rozmaitych błazeństw, oświadczył, że w związku z przegraną PO i Donalda Tuska PiS ma oddać więcej władzy koalicjantowi.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Na "Przystanku Woodtsock" doszło do złamania prawa przez Jerzego O. i funckjonariuszy publicznych! Polecamy

lp.
30

Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska, Wojewoda Lubuski Katarzyna Osos, burmistrz Andrzej Kunt i Jerzy O., złamali prawo. Fakt ten nie tylko nie podlega żadnej dyskusji, ale do skandalicznego braku odpowiedzialności doszło w warunkach recydywy. W roku 2014 na imprezie masowej „Przystanek Woodstock” organizowanej przez Jerzego O., prezesa zarządu Fundacji WOŚP, doszło do naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, w wyniku czego zginęły co najmniej 3 osoby (dane udokumentowane), a setki uległy zatruciu alkoholowemu lub środkami odurzającymi. Zwracam szczególną uwagę, że śmiertelne tragedie miały miejsce w ostatnich dniach festiwalu, poza uroczystym otwarciem i światłami kamer. Dziś około godziny 15.00 Jerzy O. ze sceny głównej festiwalu „Przystanek Woodstock” przywitał, jak sam to określił „kilkusettysięczne miasto”. Jednocześnie Jerzy O.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Strony

Subscribe to RSS - MatkaKurka - blog