MatkaKurka - blog

Na ekranach ranny łoś i Puchatek bez majtek, zapomniani buntownicy na dołku Polecamy

li.
25

Bez większej satysfakcji robię małe resume, z ostatniego tygodnia i jednej trzeciej bieżącego tygodnia. Zgodnie z pesymistycznymi przewidywaniami – „Polacy zupełnie nic się nie stało”. Pierwsza adrenalina związana z fałszowaniem wyborów została skutecznie rozproszona i poza grupką „szaleńców” na poziomie 30%, reszta Polaków myśli dziś o swoich codziennych sprawach. Zwracam uwagę, że II tura wyborów właściwie nikogo już nie podnieca i to w sensie wyniku, jak i „bałaganu”, który bynajmniej się do niedzieli nie uporządkuje. Kubuś Puchatek bez majtek wystartował w Tuszenie i wylądował w Kanadzie. Nieco mniejszy zasięg miał ranny łoś z Sokółki, ale te dwie łamiące wiadomości od rana zajmują największą telewizję informacyjną. W tle dramatycznych wydarzeń Bronek Komorowski buduje skład nowej PKW, a w wolnej chwili sprowadza towarzysza Millera na ziemię.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Zapraszam na spotkania autorskie! 28 jestem w Łodzi, 29 i 30 w Warszawie Polecamy

li.
24

Zapraszam na spotkanie autorskie, które odbędzie się w piątek, 28 listopada, o godzinie 18.00, w Łodzi, w Sali Kinowej Stowarzyszenia Robotników Chrześcijańskich, przy ulicy Tuwima 32. Temat spotkania znany i lubiany: „Ani słowa o Żydach i słowo o Owsiaku”. Z kolei w sobotę, 29 listopada od 12.30 do 14.00 i 30 listopada od 14.00 do 15.30 będę na Targach Książki Historycznej w Warszawie podpisywał „Berka”. Jak zwykle mam dwie gorące prośby, przede wszystkim proszę o przybycie wszystkich, którzy będą mogli przybyć, równie mocno proszę o gotowe dedykacje, bo naprawdę jestem kompletnie pozbawiony talentu do tej roboty. Ostatnie spotkania wypadły naprawdę ciekawie, głównie dzięki pytaniom z sali, to zawsze czyni spotkanie atrakcyjnym. Początkowo szło mi jak po grudzie, ale teraz wygląda to lepiej, stres przed publicznym występem złagodniał no i zawsze staram się, żeby rozmowa miała swobodny charakter, bez tych wszystkim intelektualnych fajerwerków, które usypiają.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Kolejne wybory będą liczone obecnym „systemem”, a całą PKW powoła POPSL i Bronek

li.
24

Teraz, gdy się ma przed oczami tytułowe zdanie może się wydawać, że się autor nie popisał i zaserwował kilka banałów jako odkrycie. Mam jednak dziwne przeświadczenie, że niespecjalnie powszechne to banały, przynajmniej jak dotąd niegdzie nie przeczytałem i nie usłyszałem, co nas czeka. Zatem Szanowni Rodacy musicie mieć tę świadomość, że do wyborów prezydenckich zostało pół roku, a to oznacza, że zgodnie z prawem procedury przetargowej, wyłonienia firmy i przede wszystkim wdrożenia nowego systemu liczącego głosów zorganizować się nie da. Sam przetarg to minimum pół roku, bo przecież w Polsce praktycznie nie istnieją przetargi, których się nie zaskarża. Jakąś specjalną i uroczystą ustawę, do tego łamiącą prawo, łącznie z konstytucją, pewnie da się przegłosować i przetarg pominąć, tylko to też nic nie da. Powiedzmy, że się uwiną w miesiąc, czyli zostanie 5 miesięcy na produkcję i testy – abstrakt z takim samym skutkiem, jak poprzednio.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Strony

Subscribe to RSS - MatkaKurka - blog