MatkaKurka - blog

Z kampanii Bronka gajowego nawet wajchy i wajchowi się śmieją Polecamy

mrz.
27

Wyjątkowo, ale tylko pośrednio wypełnię prośby nielicznych Czytelników oczekujących krótkich, kilku zdaniowych, komentarzy. Komu się nie chce czytać całości, może się za poznać z esencją i rozpocząć weekend: „Teraz najważniejsza jest kampania Andrzeja Dudy. Smoleńsk może poczekać. Czekaliśmy 5 lat poczekamy te kilka miesięcy – powiedziała Ewa Kochanowska”. Poszły dwie wajchy naraz i to jest zła wiadomość, której się przecież wszyscy spodziewali. Następne wiadomości są już bardzo dobre, bo jedną wajchą jest SKOK, drugą Smoleńsk, czyli stare zgrane metody, wypalone do imentu. Nie ma pomysłu na kampanię Komorowskiego albo nie ma zgody na kampanię Komorowskiego. Za chwilę dożyjemy 10 kwietnia i wejdziemy w ostatni miesiąc przed wyborami, a ten czas decyduje o ostatecznym wyniku. Daty wyglądają groźnie, 10 kwietnia minie 5 rocznica zbrodni radzieckiej nad Smoleńskiem i używam tego sformułowania bez względu na rytualne zawołanie „zamach nie zamach”.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

MAiC kazało Owsiakowi poprawić „rekord” z 53 109 702,83 zł na 39 233 688,66 zł!

mrz.
26

Tekst nie będzie nafaszerowany ozdobnikami, pojawi się tylko esencjonalna treść zilustrowana wymowną dokumentacją. W dniu 11 marca do MAiC dotarło sprawozdanie WOŚP zawierające „rekordową” kwotę zbiórki 53 109 702,83 zł. 13 marca MaiC wysyła pismo do WOŚP i domaga się poprawienia danych. 18 marca, czyli dzień po terminie WOŚP dostarcza nowe rozliczenie zmieniające kwotę zbiórki z 53 109 702,83 zł na 39 233 688,66 zł. Mam nadzieje, że teraz widać kilka podstawowych rzeczy, o których piszę od wielu miesięcy. Po pierwsze dlaczego tak trudno udowodnić Owsiakowi najbardziej ewidentne kłamstwa? Po drugie dlaczego Owsiak dotąd nie został podsumowany przez żaden urząd powołany do kontroli? Po trzecie skąd moja wiara, że mimo wszystko da się Owsiakowi udowodnić kolejne kłamstwa. Opublikowany pod tekstem pakiet dokumentów pokazuje, że Jerzy Owsiak i Fundacja WOŚP czują się całkowicie bezkarni w tym, co robią.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Zaczynam wierzyć, że Komorowski może przegrać, bo WSI przegrywa

mrz.
25

Pewność siebie i beztroska Komorowskiego niestety bierze się z wiedzy, z tym, że jest to wiedza szczególna. Wszystko można zarzucić prostemu w obyciu Bronkowi, ale zarzucanie mu naiwności jest czymś naprawdę niemądrym. Komorowski jest w polityce od 25 lat i to oznacza, że wie jak się robi polityczną kiełbasę. Śmiertelnie poważnie napiszę, że chciałbym mieć wiedzę ulubieńca WSI, bo właśnie wiedza sprawia, że Komorowski czuje się zbyt pewnie. Gdy się wie jak wszystko od zaplecza działa, gdy się widziało ilu ludzi fachowcy przerobili na idiotów, a ilu idiotów na mężów stanu, to sobie można pozwolić na każdą wpadkę. Przyjmując, że w Polsce politycy są marionetkami trzeba być konsekwentnym w dalszej ocenie. Nic nie zależy od sterowanej lalki i dlatego lalka nie musi się wysilać. Ta generalna zasada działa, ale do pewnego momentu.

Kategoria publikacji: 
Posted By MatkaKurka czytaj więcej

Strony

Subscribe to RSS - MatkaKurka - blog