Prześlij dalej:

Oszołom to słowo wypromowane przez Michnika i jak wszystko, co wypromował albo napisał Michnik, jest dokładnym przeciwieństwem właściwej definicji. Oszołomem można nazwać każdego, kto uważa, że w Polsce po 1989 roku największych biznesów nie robiło SB, WSI i obcy kapitał kupujący narodowy majątek za grosze. Oszołomem można nazwać każdego, kto się śmieje z oczywistych faktów, jak choćby tego, że polityką rządzą służby specjalne, spiski i intrygi, że świat finansjery jest zmonopolizowany przez Żydów, że media, sztuka i nauka zostały zdominowane przez lewacką ideologię. Wszystkie te fakty, nie żadne tezy, czy oceny, człowiek inteligentny przyjmuje do wiadomości i z nimi nie dyskutuje. Czymś zupełnie innym jest wyciąganie wniosków, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego i tutaj objawia się inny gatunek oszołoma.

Z faktu, że Żydzi trzymają banki nie wynika, że każdy Żyd jest lichwiarzem. Z faktu, że polityka to spiski i intrygi, nie wynika, że zatrudniony na wysokim stanowisku chłopaczyna bez szkoły i wyobraźni pada ofiarą spisku, a nie własnego potencjału i śmieszności. Wreszcie z faktu, że po 1989 roku gigantyczny wpływ na to co się w Polsce działo miała była SB i była WSI nie wynika, że w tym zakresie nic się nie zmieniło. Ludzie się przyzwyczajają do wyklepanych na blachę frazesów i co gorsze ten poziom intelektualnej analizy nazywają samodzielnym myśleniem. Tymczasem nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek myśleniem powtarzanie na każdym kroku, że za wszystkim stoi WSI, czy żydowski bankier. WSI stoi za SKOK Wołomin, za promocją Komorowskiego i to widzi ślepiec. Żydowscy bankierzy stoją za „światowym kryzysem”, czyli prostacką bańką spekulacyjną i to też dla ślepca nie jest tajemnicą.

Za wszystkim siłą rzeczy nikt i nic stać nie może i dlatego WSI nie stoi ani za chlapaniem jęzorem przez Pana Berczyńskiego, ani za trampoliną dla Pana Macierewicza, podobnie jak żydowski bank nie stoi za powołaniem przez Tuska Polskiej Grupy Energetycznej EJ1, gdzie usadził swojego kumpla Grada z pensją 141 tys. zł na miesiąc. Nie mam najmniejszych problemów ze stygmatem oszołoma, za każdym razem piszę tak, jak myślę i chcę, bez względu na to, z której strony dostanę oszołomem. Mam jednak straszną alergię na przeginanie pały i schematyczne, bezmyślne powielanie zdartych teorii. Po prawej stronie jednym z ulubionych „argumentów” jest wszechwładne WSI, wszędzie, na każdym kroku, wszystkim trzęsie WSI. Gdybyśmy żyli w Polsce z 1989 roku, najdalej do 2014 roku, to mógłbym nad tym odgrzewanym kotletem się pochylić i powąchać, ale żyjemy w Polsce 2017 roku.

Siła WSI i SB w połowie leży na cmentarzu, w grobach Kiszczaka, Jaruzelskiego i Kulczyka, a w drugiej połowie wymienia cewniki i pampersy byłym oficerom: Gromek Czempiński lat 72, Marek Dukaczewski lat 65, Adam Mazguła lat 64. Wszechpotężna WSI przegrała wybory z niemal anonimowym Andrzejem Dudą i w dodatku tych wyborów ruskimi serwerami nie sfałszowała. Najnowszy wynalazek WSI to partia Nowoczesna i jej lider Ryszard Petru, partia kona pod politycznym płotem, lider stał się ikoną obciachu. Identyczny los spotkał „ruch społeczny” broniący demokracji i przywódcę tego ruchu, Mateusza Kijowskiego. Stadko byłych esbeków i trepów w desperacji wyszło na ulice i kompletnie się ośmieszyło. WSI z SB nie powstrzymało taśm „Sowy” i nie zapobiegło SAMODZIELNYM rządom PiS. No to ja się grzecznie pytam, co to wszechobecne WSI i SB potrafi w Polsce 2017 roku zrobić, poza obrobieniem SKOK w Wołominie, czy Amber Gold w Gdańsku?

Opowiadanie bajek o Babie Jadze WSI jest potrójnie szkodliwe. Po pierwsze WSI przysłania rzeczywiste i największe zagrożenie dla suwerenności Polski i tym dziś jest Axel Springer, ZDF, Komisja Europejska i Moody’s. Po drugie WSI robi za alibi dla każdej ewidentnej wpadki, głupoty, czy pomyłki, którą popełnia obecny obóz rządzący i jest to kluczowe nieporozumienie grożące utratą władzy. Brak refleksji nad własnym działaniem i usprawiedliwianie się czarami, to prosta droga do kompromitacji. Po trzecie opowiadanie bredni wbrew faktom i pomijanie rzeczywistych zagrożeń, to jest nic innego, jak właśnie realizowanie scenariusza dawnego WSI, z tym, że sami siebie ogłupiamy.

Wpływy byłej bezpieki i agentury bez dwóch zdań są w Polsce nadal obecne, ale to już nie ma nic wspólnego z dawną potęgą i demonizowanie tej Babci Jagi z pampersem dla dorosłych to czysty defetyzm, demobilizacja, odwracanie uwagi od realnych problemów, a także „czynnych szatanów”. Jeśli jest taka potrzeba, by na nowo zdefiniować tę zarazę, to trzeba to zrobić, ale solidnie i z głową, żeby wiedzieć na czym rzeczywiście stoimy. Szanujący się oszołom przede wszystkim powinien myśleć i odważnie analizować rzeczywistość, oszołom, który powiela bajeczki, żeby nie wypaść z towarzystwa jest lemingiem, choćby w pancernym moherowym berecie paradował. Nie ukrywam, że mam serdecznie dość opowiadania bajek o WSI i SB, podkreślam BAJEK, bo każdy FAKT zawsze mnie interesuje.

6
15585 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

16 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  więc jak wytłumaczyć mega przewał AmberGold???wszyscy przesłuchiwani do tej pory przez panią Wasserman .."nic nie wiedzieli"....jak taka kwota pieniędzy mogła wręcz wyparować bez śladu??

 2. Poza tym "dość opowiadania bajek o WSI i SB, podkreślam BAJEK, bo każdy FAKT zawsze mnie interesuje" jest bardzo proste, ale bliskie "dość wyciągania pustych losów, podkreślam PUSTYCH, bo każdy wygrywający zawsze mnie interesuje".

 3. Jakoś dziwnym trafem nikt się nie interesuje na ten przykład kontami bankowymi i ich historią, czy to AmberGold, czy prywatnymi Marcina P. i jego żony. Albo tych wszystkich co to "nic nie wiedzieli" albo "nie pamiętają". Tych wszystkich "świadków" którzy w ciula lecą z Panią Wasserman na czele. Ciekawe i dające do myślenia ... Tak sobie dywaguję - gdyby ta cała komisja była na poważnie, to od skrupulatnego prześwietlenia historii kont bankowy wszystkich "umoczonych" w tej aferze (plus najbliższych rodzin) zaczęła by pracę. A tak to igrzyska dla ludu ...

 4. Czy w ogóle obciążeni taką amnezją ludzie nie powinni być odsunięci od jakiejkolwiek pracy wymagającej więcej niż inkasowanie za WC? A ci zapominalscy wyglądają na znacznie zasobniejszych niż babcie klozetowe.

  A aneks, a ZZ? Gdzie to? Czy to kosztuje jakieś pieniądze? A telewizja? Dlaczego mi tam bębnią w nieskończoność o śrokach na potencję, Providencie i tp.? A TVP nie może pokazać czy to J. Pietrzaka, czy J. Rewińskiego. Nadal obowiązuje na nich 'zapis'?

 5. No fakt - o ankesie to jakoś tak wszyscy nabrali wody w usta, lub mówiąc dosadniej "mordy w kubeł" wsadzili. Zbiór zastrzeżony też jakoś tak "dla wybranych" jest. Co do TV to od prawie lat 4 nie mam ,to się nie wypowiadam co tam się dzieje. I tak myślę, że zdrowszy jestem, przynajmnie mi ciśnienie nie skacze ... Bo jak czytam o TVP w necie to się z lekka "podkurwiam" ...

 6. Na hasło nic nie wiem ,nic nie powiem ,najlepszym rozwiązaniem była scena z filmu "Nietykalni" .Sean Conery na oczach świadka (księgowego ) strzela innemu gangsterowi w głowę .Pamięć absolutna przyszła w sekundę ....
  Jeżeli nikomu do tej pory włos z głowy nie spadł to amnezja i jaja z komisji będą bez końca .Po prostu KTOŚ ważny musi zaliczyć dołek .Albo w 'więźniu" albo na cmentarzu.

 7. avatar

  Nietykalni - The Untouchables (1987), zestarzał się nieco.  Politycznie patrząc, warto zastanowić się nad stosunkami własności, znaczy przed i po.

 8. avatar

  Jak najbardziej pasuje do tematu pytanie: w co sie bawi towarzystwo "Pod czerwonym wieprzem"?

 9. Odsunięcie ludu pracującego miast i WSI od władzy obnażyło całą miałkość tego dmuchanego towarzystwa. Pasożyt bez żywiciela długo nie pociągnie - wystarczy zobaczyć jak się toczą losy kolejnych protestów ulicznych, popatrzeć na KOD czy .N

  "Zgoda i bezpieczeństwo" - a jak nie jesteśmy u władzy - to "nasze bezpieczeństwo" jest zagrożone.

   

  Nasza "krwawa mary" zwietrzała. Traci moc. Zostały głodne kawałki. I wspominki przy wódce o dawnej chwale i blasku.

  http://fraszki-ulotki.info/2016/12/krwawa-mary.html

 10. "Skok Wołomin i Amber Gold.Ciekawa teza,ten ostatni być może. A co do "Skoków"... hmmm,pamięta ktoś kto po cichu gorąco przyklaskuje powstaniu każdej kolejnej instytucji pod tym wezwaniem?
   

 11. "Po pierwsze WSI przysłania rzeczywiste i największe zagrożenie dla suwerenności Polski i tym dziś jest Axel Springer, ZDF, Komisja Europejska i Moody’s."

  A może wprost, Niemcy wypowiedziały wojną hybrydową Rzeczpospolitej Polskiej! Prowadzą ją za pomocą szerokiej rzeszy zwerbowanych agentów umieszczonych w mediach, organizacjach politycznych i społecznych, firmach działających na terenie państwa polskiego i poza nim, na terenie UE i innych państw. Niemicy przejeły całą siatkę zainstalowanych na terenie RP agentów pozostawioną przez wycofującą się z Polski, na mocy umowy z USA, FR. Wykorzystywany jest szeroko w tej wojnie potencjał gospodarczo-finansowy Niemiec zlokalizowany przedmiotowo na terenie RP. Oddziaływanie hybrydowe Niemiec na Polskę jest elementem szantażu innych  państw europejskich w ramach podporządkowania tych państ hegemonii osi FR - Niemcy.           

   

 12. Mam juz dosc tych antypolskich, zalganych sQ***synskich mediow! Tych tvnow, polsatow, onetow i innych!

  Jak wyczyscic Polske z tego polskojezycznego, antypolskiego scierwa? Czy jest na nich jakis sposob?

  Moze ktos zna sposob i wypowie sie na ten temat, prosze!

 13. spytaj  bezposrednio Selina, Kruk, Czabańskiego, Lichocką co robili przez 8 lat będąc w opozycji (szykując się do przejęcia władzy) i  teraz 1,5 roku przy żłobie biorąc b. wysokie apanaże za nic nierobienie w tej sprawie i chyba im się nie śpieszy bo RMN ma kadencje 6-letnią

  dopóki media nie będą polskie - to Polską rządzą antypolskie trzepomózgi

  inne kraje jakoś dały radę - my nie...

 14. JaPolonus.

  Pewnie,że jest i to bardzo prosty.Po prostu trzeba chcieć to zrobić,ale PIS tego nie chce zrobić(pozamykać złodziei),dlatego o ponownym wygraniu niech zapomną.

 15.  

  Pozwolę sobie tu przytoczyć historię, która wydarzyła się niecałą dekadę temu w Warszawie. Daje ona pojęcie o tym jak wszechwładna jest tajemnicza władza, być może ta sama, która wymusza zbiorową amnezję świadków wzywanych przed komisję Amber Gold. Główni bohaterowie już nie żyją więc przyjdzie mi to łatwiej. Kończył się proces prywatyzacji w jednej z niedużych firm w Warszawie. Firmę przejmował akcjonariat pracowniczy. Brakowało pieniędzy na wykup, więc zarząd uzyskał kredyt pod zastaw atrakcyjnej nieruchomości, której właścicielem była owa firma. Wysokość kredytu stanowiła niewielki ułamek wartości nieruchomości położonej w centrum Warszawy. Bank nie widział żadnego problemu. I nagle, kiedy pozostało jedynie podpisanie dokumentów wszystko się zmieniło o przysłowiowe 180 stopni. Bank bez podania przyczyn wycofał się z umowy i podobne stanowisko zajęły inne instytucje kredytowe. Prywatnie prezes prywatyzowanej firmy dowiedział się, że jego nieruchomość "wpadła komuś w oko" i tym samym może sobie zaoszczędzić trudu chodzenia po bankach, bo i tak nic nie uzyska. Prezes wykorzystał osobiste kontakty i zwrócił się o pomoc do swojego znajomego, człowieka z pierwszej piątki sławnej listy tygodnika "Wprost". Usłyszał od niego - "pożyczę Ci te pieniądze, ale na paskarski procent żebym miał przed nimi alibii. Niech myślą, że chciałem dobrze zarobić". Sprawa zazkończyła się więc "happy endem", ale nigdy pomimo wielu wypitych wspólnie w trakcie brydżowych nocy butelek prezes nie zdradził mi kim byli owi tajemniczy "oni"

 16. Otwartym tekstem - Ewa Stankiewicz, odc. 63 - Witold Gadowski cz I

  https://www.you...