Prześlij dalej:

Grzegorz Schetyna kolejny raz uspokoił wszystkich swoich wrogów, przeciwników i politycznych konkurentów. Widowiska z tańcem cieni, które się dziś obyło, przy największych chęciach nie da się traktować poważnie. „Gabinet cieni” w wydaniu PO niby powstał, ale próżno go szukać na topach medialnych. Oglądałem tę stypę jednym okiem i najbardziej uderzyło mnie to, że nic mnie nie uderzyło. Dopiero później dowiedziałem się, że w ogóle padły jakieś nazwiska ministrów, których dla higieny ciała i ducha nie wymienię. Dość powiedzieć, że gabinet składa się z samych degustatorów carpaccio z żubra i miłośników ciepłej wody w kranie.

Moje złośliwości i kpiny są zrozumiałe, przecież życzę całej PO jak najgorzej i każdego dnia, na miarę swoich możliwości, robię wszystko, aby ta formacja zapadła się pod ziemię posypaną grubą warstwą wapna. Dziwne jest jednak to, że nie znalazł się jeden chętny, który wziąłby na siebie promocję tej nic nieznaczącej imprezy. Nie takie nędzne widowiska były pompowane do poziomu politycznych przełomów. Pamiętacie te niesamowite pomysły na polityczne szopki? Nie? A Tuska, który helikopterem wizytował rozkopane autostrady, też nie? Jeśli rzeczywiście nie pamiętacie, to zazdroszczę wewnętrznego porządku i spokoju, mnie niestety wiele wspomnień do dziś spędza sen z powiek. Tak, czy inaczej, nie potrafię zrozumieć całkowitej obojętności po konwencji PO, w końcu są ludzie, którym powinno zależeć na wsparciu Schetyny. Z każdego średniaka można ulepić bożyszcze, dokładnie tak powstał Tusk, a przy Kijowskim Grzesiek wypada po stokroć poważniej i na pewno nie błaźni się tak, jak promowany Petru.

Pytam zatem – co jest? Gdzie relacje na żywo, gdzie eksperci w studio, gdzie zawyżone statystyki frekwencji i sondaże na bieżąco? Z byle draki zbudowanej przez 8 feministek, w TVN robiono serial na pół tygodnia. Polityczny projekt Schetyny, zapowiadany od paru dni, skończył jako jedna z kilkudziesięciu informacji i tyle wszystkiego. Skoro się dało z helikopterowych wygłupów Tuska zrobić perfekcyjne przygotowania do Euro 2012, a z KOD oddolny ruch społeczny, to tym bardziej da się wymodelować Schetynę na charyzmatycznego przywódcę, który zmiecie ciemnogród PiS. Mam rzecz jasna na myśli narzędzia i obróbkę, bo materiał wyjściowy we wszystkich przypadkach był taki sam, ale jakość nigdy nie była problem, zawsze nadrabiano ilością. Przez lata, przy pomocy tysiąckrotnego powtarzania, że król jest ubrany, klejono z niczego kolejnych „mężów stanu” i oni robili, co im zlecono. Tymczasem na widok Schetyny i prób pobudzenia PO do działania, nikt rękawów nie podwija i za robotę się nie bierze. Dlaczego, dlaczego, dlaczego?

Powód główny nazywa się „utrata władzy”, zupełnie inaczej się udaje głupiego, gdy dobrze za to płacą i jest o co walczyć. PO wypadła na kopach z lokalu „Sowa i Przyjaciele”, w którym przeżerała pieniądze Polaków i stawiała na kredyt swoim poplecznikom. Teraz siedzi w gospodzie kategorii B, je byle co i popija byle czym, w dodatku za wszystko musi sama zapłacić. Komu by się chciało w takich warunkach ruszyć tyłek i wylewać pot? Zawsze dostawali wszystko za darmo, wystarczyło, że po wszystkich odpustach chwalili swoich sponsorów krajowych i zagranicznych. Z takimi nawykami motywacji do pracy trzeba pod mikroskopem szukać. Przenieście chłopa do pałacowej kuchni, to z głodu nie umrze, ale zostawcie księżniczkę w chłopskiej zagrodzie, a po tygodniu padnie trupem, bo ani kury nie zabije, ani ziemniaka nie wykopie.

Strony

17745 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

13 (liczba komentarzy)

 1. Na razie dalej będą pisać podania do UE z prośbą o delegalizację rządu. Choćby za dyskryminację kobiet wcześniejszym wiekiem emerytalnym.

 2. Zaczęli od wybrania Ministrów, wiceministrów i dyrektorów. Głosowanie na PiS było "omyłkowe," dlatego w najbliższych wyborach wygra PO. Dlatego w PO są tam, gdzie są. 

  Lewak 2 razy w ciągu tygodniu wykonał mowę nienawiści, a właściwie pogardy wobec kobiet. Lewacy aktywiści to opublikowali w swoim tygodniku, byli pewni że lewackie aktywistki nie będą protestować, żadnych marszów przed redakcją.

 3. Bez cienia wątpliwości
  w cieniu się skryjecie
  patrząc jak smuga cienia
  się snuje
  po gabinecie…

  Cała "Cieniologia"

  I wymowna sztuka cieni.
  Szczególnie ujmująca jest kupa śmieci, której cień wygląda jak Dawid Michała Anioła
  :)

 4.  - i to cieci (popr. cieciów) nie z wyboru, ale stąd, że do niczego innego (a może i do tego też) się nie nadają. Są tak mizerni, iż niektórzy chcieli by ich jakoś pożałować, ale nie mogą, bo muszą żałować samych siebie, bo i im nielekko - vide różne, do niedawna opiniotwórcze ośrodki.

 5. ...ewentualnie gabinet cieniasów.

  Mnie urzekło w swej prostocie i symbolice...

 6. A wielu z PO nawet dłużej ,pili " krew " Polaków .To krwiopijcy, a nie zombi ,bo  cienia nie mają raczej wampiry .Z drugiej stromy to polityczne trupy dryfujące na statku .Z głodu WŁADZY pożerają się nawzajem ,i to jest w tym wszystkim NAJLEPSZE.

 7. Nie chcę sie czepiać, ale to nie zombi nie rzucają cienia tylko wampiry. 

 8. avatar

  Nie chcę się czepiać, ale wampiry rzucają cień - tyle, że nie pokazują się, gdy jest słońce.

  Poza tym, wampiry zostały jakiś czas temu zrehabilitowane :-)

 9. avatar

  "Żeby tam od razu wampir. Wszoła po prostu, wszoła, krwiopijca jedna"

 10. U mnie występuje w takim razie bardzo dziwna anomalia! Otóż cienie pojawiają się nie tylko w dzień, ale również w nocy! Wystarczy dowolne źródła świtła

 11. avatar

  A myślisz, że jak inaczej bym dowiodła, że wampir ma cień, hę?

 12. avatar

 13. Strony