Ziemkiewicz znów ma rację, chociaż tym razem trochę mniej

Prześlij dalej:

Nie czytałem najnowszego artykułu Ziemkiewicza, który się ukazał w „Do rzeczy” i dlatego chciałbym się autorytatywnie wypowiedź na temat Ziemkiewicza i artykułu. Autor dzieła, którego nie czytałem ma rację, co można stwierdzić na podstawie bryków dostarczonych przez samego autora drogą elektroniczną mieszczącą się w 140 znakach. Teza główna, którą wygłosił Ziemkiewicz brzmi: „PiS przegra jeśli będzie poniewierał wyborców, którzy nie wierzą w zamach smoleński”. Cóż z taka tezą można innego zrobić, niż się pod nią podpisać, przecież powyżej mamy spisany banał, oczywiście z całym szacunkiem dla Ziemkiewicza, wskazuję na ów prosty fakt. Diabeł jednak tkwi w tym szczególe, że łatwo dostać w zęby za tego typu oczywistość, i to od swoich, dzięki temu banał przeradza się ryzyko zawodowe. Lubię ludzi, którzy potrafią napisać rzecz oczywistą, wiedząc, że nikt specjalnie na niebezpieczne prawdy objawione nie czeka. Za tę umiejętność, bez wnikania w motywacje, trzeba Ziemkiewiczowi złożyć gratulacje. Dobrze, że coś takiego pisze ktoś „od nas” i dobrze, że tym kimś jest Ziemkiewicz, który od początku i chyba do dziś jest sceptyczny wobec teorii zamachu. Takie uczciwe postawienie sprawy ma swoją olbrzymią wartość, którą zwykło się nazywać pożytkiem dla ludzkości. Gratuluję Ziemkiewiczowi publicystycznej odwagi, ale jednocześnie wyrażam nadzieję, że na wypadek nowych przekonujących dowodów potwierdzających hipotezę zamachową, nie będzie Pan redaktor upierał się przy swoim, jak to zwykle z redaktorami bywa. Sam należę do tych Polaków, którzy systematycznie podnoszą sobie wskaźnik prawdopodobieństwa, do 100% ciągle nie dobiłem, co więcej czasami się cofam poniżej 70%, niemniej dla mnie zamach to coś więcej niż pół na pół, czy na dwoje babka wróżyła. Zdecydowanie „większe pół”, taki mam stan licznika o 7.00, 10 listopada 2013 roku. Proporcje, które zachowuję pozwalają mi dostrzec sens w wypowiedzi Ziemkiewicza i jak zawsze w takich wypadkach staję po stronie logicznego myślenia, ponieważ innego nie uznaję.

Strony

33152 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

43 (liczba komentarzy)

 1. Dokładnie na twetterze napisał tak:Ktoś wreszcie musi to napisać -przez forsowanie zamachu i szantaz "kto nie wierzy ten wróg"PIS przerżnie nie tylko kolejne wybory ,ale 1/2.--i co z tego wpisu wynika-PIS ma przestać i olać Smoleńsk??A  kto w PIS-ie forsuje teorię zamachu- Ziemkiewicz jak i sekta pancernej brzozy jak Macierewicz mówi wybuchy oni słyszą zamach-Ziemkiewicz mówi tak jak Deresz-niczym sie nie różni-Nie rozumiem zależności między dochodzeniem do wyjaśnienia Smoleńska,a warunkiem głosowania na PIS-Reakcja na Smoleńsk jest taka sama jak na Katyń-wtedy tez byli tacy jaki Ziemkiewicz,Deresz-nie wolno było mówić o Katyniu-teraz nie wypada mówić o Smoleńsku-Mnie tylko dziwi jedno-słyszę Ziemkiewicza w TVRepublika-mówi jedno-na twetterze klupie zupełnie co innego,a  w gazecie jeszcze zupełnie co innego i to na ten sam temat--Ja bym zapytała Ziemkiewicza-jakby  pisał i klupał w necie jakby tutką leciał ktoś jemu bardzo bliski-czy też apelował by do PIS-u ,żeby przestali mówić o Smoleńsku bo przerżną wybory-Mnie mdli jak niby inteligentny człowiek  wchodzi w buty takich jak Deresz-

 2. No własnie, jasno i rzeczowo przedstawione racje Ziemkiewicza, a tu komentarz jak na zawołanie.
  Zrozum nikt nie ma obowiązku wierzyć w zamach, nie ma na to 100% dowodów, miesznie tej sprawy z Katyniem jest świństwem i tyle. Rób tak dalej a faktycznie przekonasz innych do swoich racji.
  To o takich jak Ty pisze Ziemkiewicz i MK, i mają rację.

 3. i nikt nikomu nie każe wierzyć w zamach. Póki co nikt nie przedstawił niezbitych dowodów, że to była banalna katastrofa. Kto tego nie rozumie, ten nie nadaje się do dyskusji.

 4. Dokładnie tak samo nikt nikomu nie kaze wierzyć w zwykłą katastrofę, musicie się pogodzić z tym że są tacy ludzie jak Ziemkiewicz, sceptyczni wobec teorii zamachu, owszem gotowi przyjąć to do wiadomości, ale w tej chwili nie są przekonani o zamachu. Żadna ze stron nie udowodniła iż ma rację.
  To są przeciwnicy PO, ba nawet zwolennicy PiS, ale poparcie dla PiS nie jest równoznaczne z uznaniem zamachu! Kto tego nie rozumie nie nadaje się do dyskusji. MK i Ziemkiewicz logicznie to tłumaczą, ale jak widać takie rozumowe tłumaczenie nie dociera do wszystkich.

 5. Ziemkiewicz "Zycie z dziurą w potylicy"--przeczytaj ze zrozumieniem  -a ja mam prawo mieć swoje zdanie i nikt nie ma prawa mi jego zabronić-co myśli o takich jak ja Ziemkiewicz,czy MK niewiele  mnie obchodzi-dalej podtrzymuje ,że Katyń i Smoleńsk mają wspólny mianownik-tak też jeszcze dwa lata temu uważał Ziemkiewicz w swoim tekście "Zycie z dziurą w potylicy"--motto poznawcze brzmi-PATRZEĆ,WIDZIEĆ ROZUMIEĆ,POJMOWAĆ---kto nie ma argumentów obraża-i to jest świństwo-

 6. Dziękując za przypomnienie tekstu RAZa "Życie z dziurą w potylicy" mogę polecić "do przemyśleń" inny - "Jeśli zamachu nie było, to i tak jest" http://www.rp.pl/artykul/946674.html , zwłaszcza jego końcówkę.

 7. Soplic--a co to znaczy "o takich jak ty"-a ty to niby jaki?-może Patryk Jaki z SP:)))

 8. Ziemkiewicz kojarzy mi się z tym:
  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/403637,grill-u-romana-giertycha-kalisz-ujawnia-szczegoly.html

  I niech tak zostanie. Ziemkiewicz niech sobie swoje dobre rady wsadzi w dupę.

 9. A co ma piernik do wiatraka?! Był na grilu, to był, jak dla kogoś to ostateczny argument by ocenić człowieka to gratuluję łatwości w ocenie ludzi.

 10. Giertych, Marcinkiewicz, Misiek Kamiński, Kalisz i do tego pan Rafał. Sami zatroskani o PiS:-P

 11. Strony