Zgnilizna

Prześlij dalej:

W tanich, ale i tych droższych amerykańskich filmach sensacyjnych, często pojawia się bohater, który naprawia świat i ratuje Amerykę. Usiadłem sobie na ulubionym miejscu i przed pisaniem kolejnego felietonu tak się zacząłem zastanawiać, czy wszyscy amerykańscy bohaterowie filmowi, razem wzięci, byliby w stanie posprzątać w RP III? Scenariusz można napisać dowolny, ale realnie patrząc to połączenie kuli Syzyfa z dwunastoma pracami Heraklesa. Żyjemy w państwie, które gnije i na tej zgniliźnie żerują rozmaite hydry zmieniające głowy w zależności od okazji. Bohaterem narodowym przez dziesiątki lat był człowiek, który szpiclował dla ZSRR, wprowadził stan wojenny, wydawał rozkazy strzelania i zabijania Polaków. Przez ćwierć wieku nikt nie zmuszał obywateli RP III do oddawania szacunku temu bandycie, a mimo wszystko połowa Polaków była i w znacznej części jest przekonana, że pochowała zbawcę narodu. Za pierwszego filantropa w Polsce uchodzi człowiek o mentalności cinkciarza albo cwaniaka sprzedającego spawane Volkswageny. Wystarczy na tego typa spojrzeć, potem dla pewności przeczytać parę dokumentów, żeby widzieć, co jest celem jego działalności, a jednak nic nie działa. Pokazywanie dowodów na opróżnianie skarbonek dzieciom i permanentne oszukiwanie, kończy się świętym oburzeniem i przekonaniem, że to krzywda wyrządzona wyjątkowemu człowiekowi. Za pierwszą dziennikarkę RP III uchodzi baba z magla, dosłownie nie w przenośni. Baba ledwie się wysławia po polsku, wykrzykuje rozmaite niedorzeczności, odpowiada w imieniu rozmówców i znalazła się w zawodzie tylko dlatego, że tata ubek załatwił jej taką właśnie robotę. W czołówce najpopularniejszych aktorów same peerelowskie przepite żule, reklamujące tandetne produkty nie do żarcia albo do puszczania klientów z torbami.

Z narodową diwę robi siedemdziesięcioletnia szansonistka, która była gwiazdą żelaznej kurtyny, szalała na enerdowskich wieczorkach zapoznawczych, czechosłowackich festiwalach i moskiewskich przeglądach piosenki. Dziś regularnie obsługuje wszystkie noce sylwestrowe. Idolem młodzieży jest pięćdziesięcioletni dokumentny idiota, intelektualna i moralna wydmuszka, polityczna prostytutka i medialny błazen uchodzący za stańczyka. Dzicz sprawująca władzę nad narodem, powiedziała narodowi, że ma naród głęboko w dupie, że naród okrada i okradać będzie. Słyszeli to chyba wszyscy Polacy, ale nadal większym problemem narodowym jest posłanka wcinająca sałatkę w sejmie i przyszywane cycki lewackiego dziwoląga. Opozycja w RP III robi za worek treningowy dla sprzedajnych mediów, każda grupa oporu natychmiast zostaje zgnojona i przyrównana do największych zbrodniarzy. Wymiar sprawiedliwości nawet nie udaje, że reprezentuje kogoś innego niż ku..ę i złodzieja. Przykładów na protekcje jest całe mnóstwo i nie ma takiej niegodziwości, której sędzia i prokurator w RP III by nie popełnili. Było wszystko, pełne oddanie sędziego i pytanie do premiera RPIII, jak ma poprowadzić sprawę. Załatwianie apelacji przez SMS-a i kasacji w sądzie najwyższym za łapówki u sędziów, którzy nadal wydają wyroki. Powoływanie się na nie istniejące zapisy prawne, uznawanie żywych za zmarłych i zmarłych za żywych. Odszkodowania dla morderców, wsadzanie do więzienia niewinnych. Nazwiska tych „arbitrów” i „stróżów prawa” są powszechnie znane, choćby z racji pełnienia najwyższych funkcji, ale naród za łajdactwem powtarza jak głupi, że „wyroków sądu się nie komentuje”.

Strony

29634 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

33 (liczba komentarzy)

 1. A mimo to Polska na 26 miejscu w rankingu krajów najbardziej "renomowanych" na świecie:
  http://bit.ly/1TF1Yk7 

 2. avatar

  Jeżeli Panu - z pańską I i innymi takimi trochę czasu musiało zająć, by przeprofilować swoje widzenie - to czemu się denerwować na tych, którzy IQ mają nieco inne? Proces, to trwa - i niestety bywa cykliczne. Nieustanne powtórki z "rozrywki". Dokąd zmierza? Konia z rzędem... Ale póki co - trzeźwe spojrzenie ponad wszystko. A w tym potrafi Pan być Mistrzem! I tego potrzebujemy ;)))

 3. Dopiero od niedawna jest porządniejszy dostęp do informacji. Teraz można obejrzeć online dokumenty dotyczące "uratowania" Polski przez Jaruzelskiego, przedtem całymi latami łupano ludzi z telewizora.
  Można się skontaktować z myślącymi "niepoprawnie".

  Póki co, jest jeszcze ogromna rzesza ludzi, którym się zwyczajnie w głowie nie mieści co tu się wyprawia. Stąd wyparcie.

 4. z drugiej pierwsze sondaże dające Zjednoczonej Prawicy samodzielne - bez koalicjantów - rządy po najbliższych jesiennych wyborach.

 5. tu jest prawdziwy obraz https://bialczy...

 6. Ale my też jesteśmy prawdziwi.

 7. DO TEJ ZGNILIZNY , KTÓRA NAS OTACZA DODAŁ BYM TROCHĘ JABŁEK KTÓRYCH NIE KUPIŁ PUTIN.WSZYSTKO TO WYMIESZAŁ BYM W DUUUŻEJ KADZI   I "PRZEPĘDZIŁ "  W TEN PROSTY SPOSÓB WRAZ  Z KOLEGAMI "OBALIMY IIIRP " BEZ ZAGRYCHY!!
  A TAK NA SERIO TO  NASUWA SIĘ PYTANIE CO JESZCZE MUSI SIĘ W POLSCE WYDARZYĆ ŻEBY POLACY OTWORZYLI  OCZY !!

 8. Jest jak jest (swoją drogą o moim oderwaniu od telebieżączki niech świadczy, że nie kojarzę nazwisk niektórych osób z wyliczanki), ale może nie jest aż tak źle, jak nam się to tutaj wydaje.

  Popularna wśród polskiej prawicy narracja o rozwoju USA jest taka, że najlepiej się rozwijały jak panował tam "dziki kapitalizm" okresu Rekonstrukcji, kiedy to wolność nosa ograniczała bliskość pięści i tak dalej. Nie podejrzewam tu nikogo o łykanie tak prymitywnych narracji oczywiście, ale mało kto wie, że ówczesne USA były syfem takim, że dzisiejsza Polska przy tym to wzór państwa prawa i przykład sprawiedliwości.

  Różne były tego przyczyny, ale przede wszystkim podatność elit północy na korupcję - nasze Nowaki i Pęczaki musiałyby się długo, naprawdę długo uczyć; z drugiej strony zaś po zwycięstwie Rekonstrukcja była zbyt krótka i szczątkowa, żeby coś tam się zmieniło na dobre. Nie oczyszczono południowych elit i elitek (de-demokratyzacja?). W efekcie bardzo szybko dochodziło do coraz to kolejnych handelków między elitami biznesowo-politycznymi północy i próbującymi przywrócić u siebie przedwojenny porządek południowcami. 

  Niewolnictwa jawnie oczywiście przywrócić już się nie dało, ale bardzo szybko powstał system od niego "lepszy" - convict lease, który polegał na tym, że łapali ludzi za "chodzenie w czarnej skórze" albo podobne przestępstwo, skazywali na długie lata pudła, po czym więzienie wynajmowało więźniów do pracy przymusowej. Korzystającym z tej formy zatrudnienia było lepiej nawet niż przed wojną - wcześniej zakup niewolnika to była jakaś tam inwestycja, więc nie było dobrze gdy po miesiącu taki się zaorał na śmierć; teraz - jeden się zaorał, brało się nowego. Już się sędziowie zatroszczyli, żeby zasobów nie brakowało.

  Pod innymi względami nawet tam gdzie z początku wydawało się, że zmiana się udała (np. z początku po wojnie ~15% stanowisk z wyboru obsadzali czarni), szybko wszystko wróciło do "normy" na długie lata, aż do desegregacji w latach 60. XX wieku; wiele skutków tamtego odwrócenia trwa do dziś. Skądinąd obecna partia republikańska, tym razem "południowa" wydaje się łączyć w sobie ówczesne paskudne cechy obu partii.

  Bez względu na to, co kto sądzi o małżeństwach homoseksualistów, republikanie to dziś taka PO do sześcianu z jednej strony - nawet nie ukrywają za bardzo, że nic poza kasą sponsorów i dla sponsorów ich interesuje; z drugiej najgorsze paskudztwo dawnych demokratów - ledwo a czasem wcale nieskrywany rasizm, coraz bardziej otwarte próby wprowadzenia dyskryminacji czarnych (tego zresztą nigdy nie brakowało, ale w ostatnich latach jest coraz gorzej) czy może raczej nie-białych-chrześcijan. Coraz bardziej puste, nigdy do końca nie działające i nieprzemyślane programy "równościowe" albo prezydentura Obamy mogą tu zwieść, przeciętny kolorowy ma coraz bardziej przesrane.

  To nie znaczy, że u nas jest dobrze, oczywiście, ale nie wołałbym amerykańskich superbohaterów na pomoc. Chyba każdy kraj i każdy ustrój gdy się bliżej przyjrzeć, ma swoje paskudne cechy i nasze wcale niekoniecznie są takie najgorsze. A jeśli gdzieś szukać wzorców ich rozwiązania to ja nie wiem, może gdzieś bliżej?

 9. Solidarność z roku 80. Dziś wiemy, że to Bolki stały na czele i pilnowały, aby stado szło we "właściwą" stronę. Ale w swej masie byliśmy siłą. To była siła polityczna, ale nie ona była najważniejsza. Najważniejsza była siła morale. To morale było cholernie ważne, bo chyba nie muszę tłumaczyć, do czego może doprowadzić siła bez morale (amoralna). Gdyby udało się dziś to co wtedy, a dziś już bez Bolków - będziemy górą, nasz kraj będzie się rozwijał we właściwym kierunku. Dziś nie musimy tej sile nadawać formy ruchu zawodowego - w tamtych czasach komuna ruch inny niż w postaci związków zawodowych utopiłaby we krwi. Dziś może i powinno to mieć formę ruchów politycznych.

 10. Bo ja juz ta droga probowalem isc. I mi sie nie udalo. Wiesz jak to zrobic? 
  Z reszta - od dluzszego czasu probuje zrobic cos prostego - uruchomic inicjatywe spisywania 'min' jakie czekaja na Prezydenta i nowy rzad. Juz zmarnowalismy kupe czasu i nie ma wiele efektow.
  Jak ludzi zmobilizowac do dzialania?

 11. Strony