Zatrudnimy debila od zaraz – państwo PO zdaje egzamin

Prześlij dalej:

Pewna Jolanta Gruszka z gabinetu politycznego Ewy kucharki, ma koleżankę, a ta koleżanka ma męża, bo się jej poszczęściło. Panie koleżanki tak się zaprzyjaźniły, że ta Sulik zadzwoniła do Gruszki, żeby ta załatwiła robotę mężowi tej pierwszej koleżanki. Czy frajerzy, czyli płatnicy, do tej pory się nie pogubili w systemie rekrutacji? Jeśli nie to bardzo dziwne, bo mnie samemu się we łbie miesza, ale jedźmy dalej. Okazało się, że mąż koleżanki, który chciał zostać dyrektorem obojętnie czego, choćby NIK-u, jest kompletnym debilem. Po czym wnoszę? Gdybym był złośliwy napisałbym, że po koneksjach, ale chcę być rzetelny. Debilność dyrektora NIK wynika przede wszystkim z tego, że wcześniej dostał treść pytania od szefa NIK, „obiecującego polityka młodego pokolenia”, pana prezesa Krzysztofa Kwiatkowskiego. Pytanie debil dostał po to, żeby mu łatwiej było odpowiedzieć w czasie rozmowy rekrutacyjnej, taka pomoc międzyludzka. Co się okazało? Debil udzielił odpowiedzi, zanim usłyszał pytanie. Nie, absolutnie nie żartuję, debil po prostu wpisał odpowiedź na nie zadane pytanie do listu motywacyjnego. Ponieważ zdaję sobie sprawę, że ten poziom debilizmu wielu wyda się niewiarygodny, przytoczę dialog między debilem i prezesem NIK, który zarejestrowała prokuratura.

Ja ci powiedziałem, żebyś wiedział, a nie włączał to do prezentacji – mówi do debila Kwiatkowski. Zadałbym wszystkim to pytanie, a ty byś zabłysnął. No a tak już to powiedziałeś. Następnym razem lepiej się przygotujemy.

Chciałoby się znów skrzywdzić Bareję? Nic z tego, to akurat Bareja wymyślił.

No i co?! Śmiać się, czy może rzewnie zapłakać? Do faktu, że bez pleców nie ma kołaczy niestety prawie wszyscy zdążyli się przyzwyczaić, ale poziom debilizmu robi wyrażenie chyba na największych pesymistach. Wiedziałem, że to wszystko odbywa się w warunkach kompletnej degrengolady i intelektualnie poniżej wszelkich norm, jednak takiej łzawej komedii się nie spodziewałem. Gorzej, że to jeszcze nie koniec i nawet nie początek tragedii, jedynie wstęp. Opisana akcja dotyczy zatrudnienia niższego szczebla i jeśli ktoś nie jest mężem koleżanki Sulik, to zada sobie podstawowe pytanie. Jak jest wyżej? A konkretnie, czy poziom debilizmu wzrasta, czy wprost proporcjonalnie maleje do wysokości zajmowanego stanowiska. Znów muszę wybierać między złośliwością i powagą, ale przy dobrych chęciach nie mam wystarczających danych, jedynie mocne poszlaki. Patrząc objawowo na kandydatów, dyrektorów oraz prezesów średniego i wyższego szczebla, widzę miszmasz. Nie ma żadnej reguły. Zdarza się, że ten na samej górze jest mniejszym debilem od tego na samym dnie, który zarabia, jak debil, po sześć tysięcy na miesiąc. Bywa odwrotnie, ten na dole nawet dawałby radę, gdyby nie był złodziejem, ale na górze siedzi cwany debil nie do ruszenia, bo robotę ma załatwioną na najwyższym pułapie koneksji.

Strony

41928 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

25 (liczba komentarzy)

 1. Może zdołam coś powiedzieć.
  Na razie mnie zapowietrzyło...

 2. avatar

  Pitera to też (nie należy zapominać) exszefowa Transparency International...
  Upadek do sześcianu...
  Niech to ktoś dokończy, jakieś taśmy audio lub audio video, nawet pornotaśmy z ich udziałem byle dobić to towarzystwo bo Polski szkoda...

 3. avatar

  ....dziadek browik zwany prawdziwkiem wlewa we mnie ostatnio iskierke nadzieji ze tu cyt...."na jesieni PO-pada z chmury"...oby tak bylo...bo nic nie wiadomo..moze byc roznie...przeciez nawet dlugoterminowa prognoza pogody (taka kwartalna) zostala przeslana przez IMGW do rzadowego centrum planowania strategicznego i BBN-u...i tam o MATKO!!!!paradoks..zostala opatrzona klauzula "SCIŚLE TAJNE"....co jeszcze przed nami ukrywają??czy to zart??nie wiem czy sie smiac czy plakac...
  a tak inne A'PROPOS...nie wiem kto tam zawiaduje...czy zwalic to na geniusz miska kaminskiego czy kogos innego..ale ta zagrywka z bieganiem po peronach..wykwintne CASUAL UNIFORM..co wdziecznie obsmiala eva.a...i inne...caly ten caloksztalt...KTOS Z NAS ROBI PRZYSŁOWIOWYCH DURNIÓW....czy prawda to byc moze ze "trynd" na swojska pania doktorowa1metrodszpadla ktora zabiega;biega;prosi;domaga sie o WSZYSTKO..?????
  ja to widze tak...KTOS CELOWO OBRAL TAKI MANEWR by z ludzi zeszlo calkiem powietrze i by zwykli "wzburzeni" codziennoscia obywatele (tu nie mylic z kukizem)  patrzeli na ten CAŁY CYRK??RZAD ZWANY CYRKIEM??CYRK ZWANY RZADEM??......z politowaniem i z wybodowana za wczasu perwersyjna EMPATIĄ...przeciez nikt nie bedzie sie domagal wiezienia dla kobiety ktorej zachowania coraz bardziej znamionuja przesladowczą paranoje..i pewna postac syndromu stresu pourazowego...JAK WIEC taka rozdygotana emocjonalnie kobiecinke postawic przed SĄDEM??tylko nie przed TS..bo od 1944 roku nikt przed nim nie stanął i nie stanie (to moja opinia).....a przede wszytskim...przed jakakolwiek odpowiedzialnosci za cokolwiek...I TO JEST PRAWDZIWY MAJSTERSZTYK PIJARU...mam racje??nie mam??niech sie ktos ze mna PO-kłóci... :-)))))

 4. Będzie i Kwiatkowski.

 5. avatar

  Pewne to ? :) Bo naprawdę czas Polskę odszczurzyć...

 6. Oj też czekam z niecierpliwością na słuchowisko Kulczyk - Tusk, ale z drugiej strony po co się śpieszyć kiedy można cyzelować. Ta metoda jest bardziej skuteczna bo i trudniej zamieść pod dywan, chociaż to co obecnie mamy czyli afera w NIK i taśmy Hadacza to nawalanka między Bredzisławem a Cysorzem Europy. ;) Pozdrawiam

 7. Niech to się wyjaśni, kto postawił debilkę na stanowisku premiera. A przez ten ruch - jej psiapiółki, psiamać.

 8. avatar

  Tusk, kiedy został królem Europy

 9. No dobrze, ale kto wydał rozkaz Tuskowi? Kto siedzi w szafie Tuska?

 10. avatar

  Myslałam, że to był jego własny, autorski pomysł. Bo tak do jego charakteru pasował. Nazywają go rudy.
  Podobno na dziesięciu rudych jedenastu jest wrednych.  

 11. Strony