Prześlij dalej:

W Polsce jest 2487 gmin i 314 powiatów plus 66 miast na prawach powiatu, do tego sejmiki wojewódzkie 16 sztuk. Razem około 2900 jednostek samorządowych. Wyniki wyborów samorządowych z roku 2014 wyglądają tak: PiS 26,85 proc., PO - 26,36 proc., PSL - 23,68 proc., SLD-Lewica Razem - 8,78 proc. Powszechnie znanym faktem jest to, że w 90% samorządów rządzi koalicja PO-PSL plus SLD i lokalne ugrupowania. Obecnie w samorządach pracuje jakieś 260 tysięcy urzędników z czego co najmniej 100 tysięcy pochodzi z nadania PO-PSL-SLD. Każdy samorządowiec ma rodzinę, jeśli nie męża, żonę, dziecko, to ojca, brata, siostrę. Liczbę 100 tysięcy wypadałoby pomnożyć najmniej przez 3 i otrzymujemy 300 tysięcy osób nie tylko sprzyjających PO-PSL-SLD, ale żyjących z tego politycznego układu.

Reporter TVN24 zrobił pierwszy wywiad przed godziną 11.00. Podszedł do grupki ludzi i zadał rutynowe pytanie. – Skąd jesteście, dlaczego przyjechaliście na marsz? W odpowiedzi, której już trzeba szukać wyłącznie w archiwach TVN24, reporter usłyszał – Panie, my samorządowcy z Zamościa, my wiejski samorząd, o swoje przyjechali walczyć, o samorządowe. Grupa z Zamościa liczyła może 15 osób, niech będzie 20 i to wszystko. Zrobiłem to podstawowe zestawienie, żeby pokazać skalę i dopiero na tym tle frekwencję, o której na pewno będzie mowa we wszystkich wydaniach głównych serwisów informacyjnych. Na 300 tysięcy ludzi walczących o życie, w Warszawie zameldowało się 10-15 tysięcy i w tym przedziale mieści się kilka tysięcy gapiów, „pokrzywdzonych” ubeków, celebrytów z okrojonymi dotacjami i takich, którzy nie mieli lepszego pomysłu na weekend.

Totalna opozycja pokazała dwie rzeczy na raz. Przede wszystkim kolejny raz zobaczyliśmy dreptanie w miejscu. Na marszu organizowanym przez PO nie było ani jednego wkur..o Polaka, który wyszedłby na ulicę pokonując obrzydzenie do żenujących polityków opozycji, bo do pasji doprowadziło Polaka echo w portfelu albo zamordyzm władzy. W Warszawie bruki szlifował przerażony aktyw i przestraszony kolektyw partyjny z rodzinami. I to jest ten pierwszy obrazek. Drugi to coś w rodzaju kalki, powielenie wniosków z pierwszego. PO nie jest w stanie zmobilizować własnego środowiska wraz z koalicjantami, na poziomie wyższym niż 5% i mówimy nie o zwolennikach, czy wyborcach, ale o ludziach, którzy po odsunięciu od samorządów umrą z głodu. O czym to wszystko może świadczyć? Ponownie o jednym i tym samym.

Brakuje jakiejkolwiek nadziei, jakiejkolwiek wiary lub chociaż namiastki optymizmu, że kryteria uliczne cokolwiek zmienią, że obecna opozycja ma odpowiednią siłę polityczną. Tak wygląda jedna strona medalu. Na rewersie widzimy wydumane emocje, które nijak nie pasują do rzeczywistości. Można 24 godziny na dobę wbijać Polakom do głów, że PiS zarzyna gospodarkę i prowadzi Polskę do katastrofy, ale przecież Polak każdego dnia widzi, że nie ma większego problemu ze znalezieniem pracy i jest to zjawisko absolutnie nowe. Polak widzi, że mu w portfelu przybyło, a pasztet w Biedronce nie podrożał. Identycznie wygląda kwestia demokracji i wolności. Jeśli po zderzeniu z Seicento w tyłek dostała władza i bohaterem w idiotycznych warunkach został kierowca, który jeszcze na tym zarobił, to trudno, aby Polak bał się takiej śmiesznej władzy.

Strony

34926 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

16 (liczba komentarzy)

 1. A jak wypadła "Parada Sorosa"? Widziałem grupy studentów zmierzających w jej kierunku - oni dostali chyba prikaz - jakoś tak za Erasmusa chyba.

 2. dlatego potrzebne jest nowe stronnictwo. Wolni i Solidarni z Morawieckim starym i młodym dali by radę

 3. Młody Morawiecki jest w PiS (i IMO trzyma sztamę z Antkiem).

 4. Biorąc pod uwagę zainwestowane środki i maksymalną mobilizację medialną, to była rzeczywiście stypa. Resuscytacja trupa nie przywróci życia. Trup, to trup. Coraz bardziej jest to widoczne i otwiera mózgi nawet totalnym zakapiorom.

 5. ten marsz był po to, że Schetyna ogłosił że on będzie układał listy.

  Piotr 34, rzeczywiście od 20 lat głównym koalicjantem w rządach jest partia Lenistwo I PArtactwo. to jest wynik tego, że w fundamenty II PRL wmontowano hasła chciwość, oszukiwanie słabszych, likwidacja więzów społecznych. Natomiast do rządzenia trzeba niewiele, jak pokazał Ziobro. Trzeba zrobić kilka rzeczy i potem oliwić co pewien czas. Dlatego frustrujące jest to, że 1,5 roku po wyborach buksują kołami w piachu. Kto i kiedy ma to zrobić?

  Na szczęście są ludzie którzy piszą, co prponował nam JP II, który imo był pierwszym wielkim papieżem odnowionego kościoła.

 6. Proszę zwrócić uwagę na aspekty religijne!

  "Kto nie przyjdzie - ten z Apisem", czy jakoś tak...

  Oto przed Państwem procesja ku czci świętego byka, Apisa:

  Jednocześnie ulicami stolicy przeszła konkurencyjna impreza, procesja ku czci Zeusa, który porwał Europę...

   

  PS. Obie imprezy PO BYKU.

  Można odkurzyć: http://fraszki-ulotki.info/2017/03/europa.html

 7. Musze to napisac!;)

  Jejmosc Anka! Pani jest wspaniala!

 8. Dzięki za pocieszające informacje, bo nie mam nerwów do oglądania Dziennika. Nie mniej to nie była banda ludzi przestraszonych widmem pracy w montowni czy w biedronce w wyniku działań pisu. Wszyscy antypisowcy których znam są świetnie ustawieni i zabezpieczeni.

 9. Ale są i tacy, którzy potracili ustawienia - teraz siedzą po dziurach przejadając ostatki zagrabionego. Po wyborach samorządowych ustawionych będzie jeszcze mniej. Przyjdzie taki czas, kiedy spotkamy ich w Biedrze na kasie.

 10. avatar

  "za dwa lata mamy premiera Schetynę i ministra Kierwińskiego"

  się zdezaktualizowało, czy niekoniecznie? 

 11. Strony