Złodziejstwo i sprzedajność PO można założyć w ciemno – zdrowa pasza dla dzieci!

Prześlij dalej:

Całkiem przypadkowo obejrzałem dziś materiał w TVN24, gdzie podniecony lokalny reporter rozmawiał z jakimś fachmanem na temat nowoczesnych rozwiązań. Tym razem chodziło o głośną swego czasu akcję, która miała ze szkoły wyrzucić śmieciowe żarcie i zastąpić je ekologiczną paszą. I cóż zobaczyłem? Oto jegomość o wyglądzie akwizytora sprzedającego kołdry z wielbłądziej wełny, wyjmuje plastikową kartę zbliżeniową, przykłada ją do automatu z kolorowymi opakowaniami i wyjaśnia jakie to proste nakarmić dziecko zdrowym batonikiem. Potem całe towarzystwo podchodzi do stolika, gdzie siedzi pani z laptopem i tutaj się dowiadujemy, że w panelu oprogramowania rodzice mogą monitorować zgromadzane środki i zakupione przez dzieci produkty. Scenki tak charakterystyczne, że bez zastanowienia rzuciłem „oszczerstwem”. W sprawie „żywienia dzieci” wszystko stało się jasne, jeden szwagier zarobił na dystrybucji automatów i kart, drugi na produkcji pączków z prażonego owsa. Nie pomyliłem się, bo już za chwilę ludzie ruszyli do wyszukiwarki Google i pod koniec dnia na Twitterze był dostępny cały pakiet dokumentów. Z braku czasu nie chcę wchodzić w szczegóły, ponieważ nie zweryfikowałem żadnych informacji i źródeł, ale drugi raz w ciemno zakładam, że wszystko, co zostało pokazane jest faktem. Firma wysyła do ministerstwa zdrowia pismo lobbujące na rzecz walki z otyłością, zgagą, cukrzycą i wszystkimi plagami egipskimi spadającymi na dzieci, które jedzą Prince Polo. W błyskawicznym tempie powstają projekty ustaw, za nimi poprawki między innymi jednego z największych peeselowskich aferzystów Jana Burego.

Pod koniec sierpnia Ministerstwo Zdrowia wydaje rozporządzenie zobowiązujące szkoły do realizacji nowych zapisów ustawowych i nagle z nieba spada wspaniałomyślna firma oferująca gotowe rozwiązanie – automaty, karty i żarcie przygotowane z lebiody. Zagadka rozwiązana i opisana w detalach, ale przy całym cynizmie i złodziejstwie kolejnego przekrętu, warto skupić się na czymś innym, mianowicie mechanizmie. Jak to się stało, że zwykły internetowy publicysta strzela w powietrze i trafia w dziesiątkę, w dodatku z zamkniętymi oczami? Ano tak się dzieje, bo poziom bezczelności i wypracowanego modelu działania nie zmienia się od lat. Podstawowym warunkiem rozpętania afery zawsze jest „dobro człowieka”. No przecież tylko głupi będzie oponował przeciw likwidacji badziewia, którymi niewątpliwie i rzeczywiście są różnego rodzaju świństwa w płynie i w postaci ciała stałego. Napychanie dzieci szmelcem w stylu McDonald’s, czy innych Snickersów, u większości rodziców wywołuje co najmniej zaniepokojenie. Taki stan emocjonalny trzeba uchwycić, podlać benzyną i w trakcie pożaru ogołocić naiwnych do gołej skóry. Na pierwszym planie propaganda tym razem zdrowotna, ale celem właściwym jest wciśniecie jeszcze większego gówna, bo Bóg jedyny wie, jakie śmieci się w automatach pojawią. Co więcej ordynarne oszustwo i zyski dla złodziei pojawiają się w pełnym poczuciu satysfakcji oszukanych.

Nie dość, że w wyniku ogłupienia, rodzice będą się cieszyć, że dziecko wyrośnie na Heraklesa, to jeszcze dostają zabawkę w postaci plastikowej karty i panelu do obserwacji konsumenckich zachowań pociechy. Mechanizm jest uniwersalny i działa na dowolnym poziomie, wszędzie znajdziemy przykłady i beneficjentów tego rodzaju oszustw. Poczynając od podrywania na „tulipana” i okradania na „wnuczka”, przez mojego ulubionego Jerzego O., a na mafiach, polityce i sektach kończąc, zawsze warunkiem biznesu jest ślepota oszukiwanych. W każdym czasie, miejscu i okolicznościach znajdą się chętni do tego, by ich uszczęśliwić na siłę i sprzedać dowolnego kota w worku. Z tej przyczyny nie stanowi żadnego problemu wcelowanie na ślepo w sam środek tarczy, jeśli wiemy z kim mamy do czynienia. PO od 8 lat funkcjonuje tylko i wyłącznie w oparciu o powyższy schemat, tak okradali na autostradach, stadionach, przetargach wojskowych i wszystkim innym nie wyłączając „zdrowej żywności w szkołach”. Oni każdą decyzję dostosowują i podejmują pod zapotrzebowanie zleceniodawcy. Na wszystkim da się kraść, darmowym podręczniku, pociągu za miliardy. czy bezsensownych ekranach w szczerym polu. Każda ustawa jest do kupienia i do sprzedania, nie ma więc mowy, aby cokolwiek się zmarnowało. Kradną i sprzedają Polskę z definicji, jedyną niewiadomą pozostaje, do którego konkretnego złodzieja idą konkretne łupy.

36924 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

47 (liczba komentarzy)

 1. Coś wypadło ze zdania na początku:

  "Tym razem chodziło o głośną swego czasu akcję, która miała ze szkoły wrzucić śmieciowe żarcie i zastąpić ekologiczną paszą."

  Proponuję ostatnie słowa tak:

  i zastąpić żywność ekologiczną - paszą.

  Inna rzecz, że w szkołach i tak niewiele jest żywności ekologicznej. Jak i prawie wszędzie.

  Edit - dopisek:

  Pasza to i tak eufemizm na to, co proponują.

 2. avatar

  Należy zastąpić słowo "wrzucić" słowem "wyrzucić" i zdanie ma sens.

 3. Według mnie nadal nie byłoby dobrze, no chyba żeby zamiast paszą dać paszę.

 4. avatar

  @taka jedna Już jest dobrze. "Zastąpić je ekologiczną paszą"

 5. Nie, nic nie zostało zmienione, jest tak samo. Ale moze wlasnie o takie sformułowanie chodzi, tylko ja czegoś nie chwytam.

  Edit: Przeczytałam tekst Autora jszcze raz i porownałam zdanie z tytułem. Chyba jednak czepiam się niepotrzebnie, bo chyba o to jednak chodzilo. Nie załapałam.

 6. avatar

  @taka jedna  Matka Kurka początkowo użył wyrazu "wrzucić" i użyte przez niego sformułowanie brzmiało następująco: "Tym razem chodziło o głośną swego czasu akcję, która miała wrzucić śmieciowe żarcie i zastąpić je ekologiczną paszą." Po zamianie słowa "wrzucić" na słowo "wyrzucić", otrzymujemy logiczne sformułowanie: "Tym razem chodziło o głośną swego czasu akcję, która miała wyrzucić śmieciowe żarcie i zastąpić je ekologiczną paszą". Błąd polegał na braku litery "y".

 7. ONI NIE KRADNĄ BO ZA KRADZIEŻ W NORMALNYM KRAJU IDZIE SIĘ DO WIĘZIENIA .W MONOLOGU KRZYSZTOFA DAUKSZEWICZA BYŁO DOBRE HASŁO ...NA PYTANIE CO SIĘ STAŁO NOCĄ Z FLAGAMI ?  odp:     ...FLAGI WYŁOPOTAŁY SIĘ NA WIETRZE...TE SKUR....Y PRZEZ OSIEM LAT WYŁOPOTALI NAS NA GRUBE MILIARDY  ( PO CO IM FINANSOWANIE Z BUDŻETU ) TA BANDA FINANSUJE SIĘ ZA DUUUŻOOO WIĘKSZE PUBLICZNE PIENIĄDZE A NIE JAKIEŚ DROBNE MILIONY ..!
  PO DWUDNIOWYM WESELU JAK ZOBACZYŁEM TEN MATERIAŁ W TVN24 , KAC PRZESZEDŁ MI  OD RAZU ,A WYPIŁEM SPORO..

 8. "jedyną niewiadomą pozostaje, do którego konkretnego złodzieja idą konkretne łupy."

  Moze do ludu pracującego miast i WSI?

 9. Nie wszystko musi łykać WSI, są jezcze inni zainteresowani, i jak przypuszczam, ci zainteresowani odpalają jakąś prowizję pod stołem pomatołom.

 10. Powinny jeszcze być kary za przynoszenie z domu własnej kanapki i napoju.

 11. Będą kary, będą..... Odpowiedni dekret pisze się. Cierpliwości!

 12. avatar

  jesli pani wychowawczyni wie ze rodzice amelki lub patryka sa praktykujacymi katolikami i wywieszaja flage na balkonie np na 11 listopada to moze byc notka w dziennikczku ucznia ze kanapki powinne byc bardziej gender lub trans...a to juz sie moze kwalifikowac na rade pedagogiczna lub relegowanie ze szkoly...wszystko jest mozliwe...noooo...chyba ze kanapki beda z "biedronki".....

 13. Jak zapewniał K. Wyszkowski na jednym ze spotkań, ktoś kto nie kradł w KLD objęty był ostracyzmem:
  http://bit.ly/1...

 14. Można dziecko wychować tak, że tego gówna nie ruszy.
   - tato chodźmy do MacDonalda
   - to jest śmieciowe jedzenie, nie będziemy się truc
  Tylko na koniec w domu musi czekać taki super schaboszczak, taki kruchutki + dobre ziemniaczki + jakieś warzywo
  To wymaga trochę pracy, ale daje się zrobic

  Cikekawym wątkiem jest tutaj ten fragment o kontrolowaniu przez rodziców tego co kupują ich dzieci. Jeśli ktoś liczy na to, że tylko rodzice mają dostęp do tych danych to myli się w sposób wrecz  niewyobrażalny.
  To jest dopiero inwigilacja od przedszkola po trumnę.

 15. Głupota starych łykających każde gówno w promocji żeby być cool i trendy to jedno, ale nawet jak rodzice mają poukładane w głowie, to pozostaje presja rówieśników, których ci cool i trendy rodzice ulepiają na swoje podobieństwo, niestety. O nauczycielach zabierających pociechy do Maca w nagrodę za spokojne zachowanie w kinie nie wspomnę.

  P.S w domu to powinny czekać piłki, skakanki, trampki narty i łyżwy, a nie tylko laptop i zestaw gier. Wtedy ten schabowy jest ok.

 16. Fundacje "Maciuś" i "Kid protect", zaledwie dwie z całego łańcucha przyssanych do budżetu państwa/miasta/gminy, też miały w statucie "dobro dziecka". Czym się naprawdę zajmowały dobrze już wiemy.
  Następny, a powinien być pierwszy, jest Jerzy Owsiak, on też kiedyś tamm, lata temu, poczuł nagle nieprzezwyciężoną chęć pomocy dzieciaczkom. Jak to wygląda również wiemy. Krótko mówiąc: metoda "na dziecko" to metoda wyjątkowo kurewska.

 17. z tej samej półki co metoda "na wnusia" i tak się ich powinno traktować.

 18. Nie wiem co jest w tym automacie ekologicznym. Pajda chleba ze smalcem i kwas chlebowy? Raczej wątpię
  Kiedyś Kopacz mętnie tłumaczyła, że jest problem z listą paszy szkolnej, bo nie wolno dzielić pożywienia na niezdrowe syntetyczne i zdrowe pospolitego pochodzenia. Że niby nie można głosić iż syntetyki w kolorowej folii produkcji słynnych firm są niedobre.

 19. avatar

  Okazuje się, że nie tylko PO & ZSL okradają nas i nasze dzieci. 14 marca ubiegłego roku Sejm przegłosował antypolską ustawę przyznającą 100 euro miesięcznie 50 tysiącom żydów, którzy w latach 1939 - 1956 ucierpieli na ziemiach polskich w wyniku niemieckiej, a potem sowieckiej okupacji. O pieniądze te mogą się również ubiegać małżonkowie pokrzywdzonych i ich dzieci. Zapewne wiele osób słyszało o tej ustawie, ale podobnie jak ja, nie bardzo wierzyło, iż ten scenariusz się ziści. Potwierdził to właśnie artykuł w "The Jerusalem Post". Państwo polskie - ofiara hitlerowców i bolszewików - wyasygnuje więc kwotę 5 milionów euro czyli jakieś 21 milionów PLN miesięcznie na kieszonkowe dla obywateli Izraela. Ileż to dzieci można nakarmić za taką kwotę i to najzdrowszym na świecie jedzeniem! Aha, żeby nie było wątpliwości: cały polski Sejm (za wyjątkiem dwóch posłów) wykazał się tą daleko posuniętą hojnością. Więcej szczegółów poniżej.

  http://wirtualn...

 20. Właśnie akurat otrzymałam link do najnowszej rozmowy z Jerzym Ziębą, który m.in. o tej sprawie mówi. A on zna się na sprawach żywienia, jak mało kto. Przy okazji w tle cudne koty:

  https://www.you...

  Przy okazji polecam odcinek poprzedni, który kilka dni temu linkowałam:

  https://www.you...

 21. avatar

  Już oglądałam. Jak zwykle bardzo ciekawe i pouczające.

 22. Sól klodawską stosuję od zawsze. A w tej białej pozbawionej mikroelementów, niby jodowanej, jodu i tak nie ma, bo jod łatwo sublimuje, czyli się ulatnia. Moze jest kiedy sól jest jeszcze w hurtowni, ale kiedy poleży w sklepie, a zwłaszcza jak w domu postoi w solniczce, to już go nie ma.
  Sól z mikroelementami potrzebna jest zwlaszcza latem, kiedy się pocimy i tracimy mikroelementy z potem.
  Trudno ją dostać, jesli jest, to himalajska, na której w dodatku zarabiają importerzy, dlatego jest droższa.

 23. Daj spokój. Nikt nie daje jodu do soli, tylko jodek potasowy. Ten absolutnie nie sublimuje.
  Jedno jest ważne, sól musi być całkowicie bezwonna. Jeśli czymś jedzie, to zwykle jest to sól odpadowa z elektrolizerów.

 24. Poguglowałam i wygląda na to, że masz rację. Ja napisałam to, co wyżej, na podstawie książki o jodzie napisanej pod kątem zapotrzebowania organizmu na jod.
  Ciekawa jestem, dlaczego nie joduje się soli naturalnej.

 25. Zauwazyliscie ostatni post Jerzego Zieby o tym ze wszyskie partie glosowaly za zmuszaniem Polakow do szczepien, lacznie z ta nieszczesna szczepionka HPV, ktora spowodowala tyle tragedii wsrod dzieci na swiecie? I nieszczesliwie prezydent Andrzej Duda ja podpisal? Teraz dopiero zacznie sie tragedia.

 26. ...ale większość żywności dla dzieci, która jest reklamowana jako zdrowa, te wszystkie jogurciki, batoniki ze zbożem czy z mlekiem, cukierki z witaminami, mają stanowczo za dużo cukru. Rodzice kupują to, co rzekomo ma zapewnić pociechom zdrowie, a potem się dziwią, że dzieci tyją. Nie ma nic lepszego od domowego drugiego śniadania typu: jedna kanapka z serem i pomidorem, druga z wędliną i ogórkiem plus jabłko albo banan.

 27. avatar

  A także wszelkie tzw płatki i inne musli. Tylko, ze to tak łatwo wsypać do miseczki i zalać mlekiem i śniadanie gotowe. Jak zrobiłam wnuczkowi normalne płatki owsiane, to było niesmaczne i musiałam dodać rodzynki. I tak dobrze.

 28. A komunistka Ewka Copatch z ZSL nie dostała zaproszenia od Solidarności.To dziwne dla niej, wszak komunistka Ewa aktywnie brała udział w wyjazdach wojewódzkich a to do NRD, a to do ZSRR.

 29. Cytuję informację Jerzego Zięby:

  "Szczepionka przeciw HPV (rak szyjki macicy) jest szczepionką o najmniej sprawdzonym stopniu jej bezpieczeństwa.

  Jak wiadomo, liczba powikłań po szczepionkach typowych dla dzieci w wieku szkolnym jest bardzo duża i to właśnie stanowi punkt ciężkości oporu społecznego przeciw stosowaniu szczepionek.
  Jeden z naukowców z Milford Molecular Laboratory w Connecticut (USA) wykazał, że liczba powikłań po szczepionce przeciw HPV jest 5 do 20 razy wyższa niż po innych szczepionkach podawanych dzieciom w wieku szkolnym !!! Wiadomo też, że NIE WSZYSTKIE przypadki są zgłaszane !!!

  Skutki uboczne są tragiczne.
  [...]

  Przy czym .. nie ma ŻADNEGO DOWODU jeszcze na to, że ta szczepionka jest skuteczna !!
   
  Mało tego… rodzice nie zdają sobie sprawy z tego, że w pewnych warunkach taka szczepionka może powodować WZROST ryzyka, zachorowania na raka szyjki macicy (wzrost ryzyka o ponad 44% !!). Najciekawsze jest to, że ta informacja pochodzi od samego producenta tej szczepionki.  
   
  http://www.fda....
   
  W okresie od 01.06.2016  31.12.2018 było 12 424 zgłoszenia POWAŻNYCH skutków ubocznych po zastosowaniu tej szczepionki, łącznie z 32 przypadkami śmiertelnymi. Dziewczynki te (średnia wieku 18 lat) zmarły w okresie od dwóch(!!) do 405 dni po podaniu im szczepionki.
   
  W okresie pomiędzy maj 2009 i wrzesień 2010, zgłoszono 16 następnych przypadków śmiertelnych.
  W tym samym czasie zgłoszono 789 przypadków bardzo poważnych skutków ubocznych, łącznie z 213 przypadkami CAŁKOWITEJ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI i 25 przypadkami Guillain-Barre
  (gorzej niż SM)
   
  Pomiędzy wrześniem 2010 i wrześniem 2011 zgłoszono następne 26 przypadków śmierci po podaniu tej szczepionki.
   
  Do maja 2013 w systemie VAERS otrzymała 29 686  zgłoszeń dotyczących bardzo poważnych skutków ubocznych, które wystąpiły po podaniu od tej szczepionki łącznie ze 136 przypadkami śmierci, 922  przypadkami całkowitej niesprawności i 550  przypadkami skutków ubocznych, które w sposób bezpośredni zagrażały życiu tych dziewczynek.
   
  Źródło : MedAlerts.org. HPV vaccine adverse event report to VAERS as of May 13, 2013
   
  Japonia już zrezygnowała ze stosowania tej szczepionki ze względu na skutki uboczne. Niemcy bardzo przed nią przestrzegają, inne kraje też, a Prezydent właśnie podpisał ustawę nakładającą na rodziców dziewczynek OBOWIĄZEK szczepienia ich nastoletnich córek właśnie tą szczepionką !!!!!!!
   
  W związku z tym, staliśmy się PIERWSZYM KRAJEM NA ŚWIECIE, który taki obowiązek wprowadził !!
   
  [...]

  Natychmiast należałoby zbadać, KTÓRZY posłowie tę ustawę przygotowali.

  ZANIM Prezydent to podpisał, powinien się upewnić, czy w przypadku wystąpienia powikłań mamy możliwość i fundusze na zaopiekowanie się tymi dziećmi, które (ze 100% pewnością można powiedzieć, że takie przypadki wystąpią) będą skrzywdzone na całe życie!!  Jeśli takiego zabezpieczenia posłowie, którzy tę ustawę przygotowali, NIE WPROWADZILI, powinni być OSOBIŚCIE OBCIĄŻENI kosztami związanymi z dozgonnym płaceniem na dzieci, które z powodu tej ustawy utracą zdrowie.  
   
  Planowane jest też szczepienie chłopców!!"

  Koniec cytatu.

  Niestety, zdecydowana większość posłów PiS (zresztą tak jak i PO) zagłosowala za szczepionką. Tutaj jest link do wyników glosowania. Wystarczy kliknąć na daną partię, żeby zobaczyć imiennie, kto jak głosował:

  http://sejm.gov...

 30. avatar

  ... podpisanie ustawy wprowadzającej kolejne szczepienia, w tym kontrowersyjną szczepionkę przeciw HPV

  http://naszdzie...

 31. Strony