Z Kukiza nie będzie żadnego koalicjanta, ale przystawka może być

Prześlij dalej:

To nie było trudne do przewidzenia, zatem nie ma się czym chwalić, że prognoza wyniku ruchu Kukiza zaczyna się ziszczać na poziomie 10%. Siłą rzeczy podskoczyły notowania PO i PiS, ale w taki sposób, że PiS ma realną szansę na samodzielne rządy i tę informację szczególnie polecam, pożal się Boże, analitykom, którzy krzyczeli, że Matka Kurka to sabotażysta odbierający PiS koalicjanta. Z Kukiza nie będzie żadnego koalicjanta, ale na przystawkę może się nadać. Po 23 wolcie pana muzyka, póki co stanęło na tym, że jego ruch bez nazwy będzie… narodowo-liberalny. Kukiz zaprezentował kilkunastu swoich ludzi, głównie z Kolibra i Solidarności 80 i ten zestaw ma udawać, że wśród „antysystemowców” nigdy nie było ludzi Raczyńskiego, Schetyny, Dutkiewicza i jeszcze ciekawszej zbieraniny od Guziała po Renatę Beger. Byli i są, bo ta szpica towarzyska została wymuszona na Kukizie tak przez media, jak przez elektorat. Mam też informacje od jednego lokalnego sztabu, że wbrew temu, co Kukiz deklaruje, ma program i to osobiście podpisany, a jest nim projekt Solidarności 80. Obojętnie w jakim stanie politycznej świadomości jest dziś Kukiz jedno jest ponad wszelką wątpliwość pewne i kwestią czasu pozostaje, kiedy pan Paweł kolejny raz zmieni front. Wielu się ucieszyło, a nawet zachwyciło publicznym oddaniem szacunku Kaczyńskiemu, co zaprezentował Kukiz parę dni temu, ale mnie takie deklaracje nie wzruszają. Po pierwsze jeszcze tydzień temu słyszałem, że PiS i PO to jedna banda, po drugie za jakiś czas na pewno znów to usłyszę, no i po trzecie to oświadczenie jest całkowitą polityczną porażką.

PO zleciła pogłębione badania fokusowe na „strach Polaków”. Wiadomo w jakim celu to zrobiła, będzie budować kampanię na tym, co zawsze: „jak wróci PiS, to kury przestaną się nieść”. Ważniejsze jest jednak, że badania pokazały pewną nowość, otóż okazuje się, że Polacy bardziej się boją konstytucyjnej koalicji PiS – Kukiz niż samodzielnych rządów PiS. Nie twierdzę, że między deklaracją Kukiza i badaniem PO zachodzi koincydencja, skłonny jestem twierdzić, że nie zachodzi, natomiast to nie zmienia faktu, że takie wyznanie jest podwójnie szkodliwe politycznie. Paradoksalnie szkodzi PiS i co bardziej dziwne Kukiz zaszkodził sam sobie, całkowicie łamiąc dotychczasową „narrację”. Ciężko powiedzieć po co to zrobił, ale prawdopodobnie powód jest ten sam, co zawsze. Kukiz jest niezrównoważonym emocjonalnie politycznym zapiewajło, jemu wystarczy przeczytać jeden artykuł i już ma stanowisko obrócone o 180 stopni. Piszę o tym wszystkim dlatego, żeby jeszcze raz podkreślić z jaką polityczną efemerydą mamy do czynienia. To nie jest partner, z którym można w sposób poważny cokolwiek ustalić i trzymać się założeń. Poza wszystkim można między bajki włożyć, że na listach wyborczych Kukiza nie pojawią się postaci skłonne przechodzić z klubu do klubu i opcji do opcji za niewygórowaną stawkę.

Strony

21011 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

17 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Rano widziałem ten skecz z "Joannaodstadionu"...teraz w "panoramce" pokazali doktorowa1metrodszpadla..która w spontanicznej setce (a już wczoraj sugerowalem "państwu-redaktorstwu"..ze wszelkich możliwych redakcji by już więcej owej paranoiczki nie stawiać przed jakakolwiek kamerą)..która spontanicznie "wiecie państwo kogo pozdrawiam..pozdrawiam JARKA!!!)..bo..to już naprawdę nie jest śmieszne..to nawet nie jest tragiczne..to już jest po prostu żałosne..czy ci co sterują massmediami w kraju naprawdę tego nie rozumieja???w imię czego i po co to komu??
  A jeśli chodzi o pana K..może znowu mendze..ale jedynym jego celem jest wykreowanie paraliżu w naszym życiu społeczno-politycznym na wzór kryzysu belgijskiego...

 2. E tam. Kryzysy belgijskie, islandzkie czy greckie są przy polskim kryzysie doprawdy śmieszne. Kryzys na Zachodzie jest wówczas gdy zasiłki rodzinne nie starczają na porządne życie i ktoś niestety musi nająć się do roboty. Wtedy zaczynają się walki z policją i kryzys znika, płaca minimalna i zasiłki rosną.
  W Polsce natomiast mamy kryzys od 50 lat co najmniej.

 3. avatar

  z tego co pamiętam to kryzys belgijski polegał na całkowitym "ufrakcyjnieniu" w w/w parlamencie..polegało to na tym że ichnia sytuacja polegała na tym że partia rządząca i opozycyjna blokowaly sobie nawzajem wszelkie możliwe inicjatywy legislacyjne..tak by nawet sam król nie mógł nic zrobić,ani nie mieć na nic wpływu..a nasza polska wersja to "złapał kozak tatarzyna"..przy radosnym skowycie jedynych prawdziwych mediów..(w Belgii sytuacja z mediami jest inna)..a gdy u nas dojdzie do POLEXITU...to zanim do niego dojdzie to wielotysieczne tłumy podczas nieopanowalnego "kryterium ulicznego"będzie śpiewać na dziesiątki tysięcy gardeł.."a na drzewach zamiast liści.. będą wisieć platformisci"poczekać wypada na moment gdy z owianej legendą chmury splyna do pendrajwow dziennikarskich wszystkie smolenskie,ambergoldowe i restauracyjne geszefty..sytuacja nasza jest 1000 x gorsza niż innych krajów..to jest już jasne dla wszystkich..

 4. jak na życzenie. Jeśli dobrze zrozumiałęm, bo nie czytałem osobiście tylko to co napiszą dziennikarze, znany artysta który świetnie zna funkcjonowanie środowiska artystycznego,  poszedł do sądu i powiedział,że jest prześladowany przez pracowników podległych ministrowi kultury z powodów politycznych, bo zrobił film o śmierci prezydenta Polski. Sędzia Sądu okręgowego jak usłyszała że urzędnicy podlegjący politykom platformy przesladują artystów z przyczyn politycznych, nawet nie zastanawiałą się nad tym tylko pokiwała ze zrozumieniem głową. Nie rozumiem czemu jeszcze środowisko dziennikarskie nie złożyło do premier Kopacz żadania zdymisjonowania urzędników, którzy prześladują artystów. jest dokument w którym państwo stwierdza, w osobie sądu okręgowego, że urzędnicy prześladują artystów czy nie?

  I do kogo rzecznik sądu  kieruje pismo zabraniające krytyki, to urzędnicy napisali że rzeczywistość na podstawie której  sąd wydał wyrok to jakaś fikcja, że pani sędzia coś sobie wymyśliała, a rzecznik sądu nie rozumie o co chodzi. Konstytucja nie zabrania krytykowania władzy, nawet jeśli to władza sędziowska. Chociaż być może sędziowe z sądu okręgowego w warszawie mają inną konstytucję.

 5. avatar

  dziennikarze z GaPol-a moga sobie protestowac ile im sie żywnie podoba..poza tym..parafrazujac stara kargulową.."sąd sądem..a sprawiedliwosc musi byc PO-naszej stronie..nasz kraj jest przeorany na pół..jak mawia Mickiewicz naszych czasów J.M.Rymkiewicz.."po 10.04.2010..to co sie rozerwało to sie juz nigdy nie sklei"..a no i tez nie ma i nie bylo w nazym kraju zadnej..podkreslam zadnej solidarnosci w tej profesji..przeciez dziennikarze z gapola nie beda sie nawet spotykac chocby i kurtuazyjnie z dzienikarzami z agory...ten podzial musi istniec..to jest wygodne dla obu stron..

 6. pomiędzy Kaczorem, a Kukizem jest taka, że ten pierwszy jest strategiem, a ten drugi taktykiem. Ten pierwszy mógłby grać w szachy i warcaby, a ten drugi wyłącznie w warcaby lub chińczyka.
  Trzeba czekać do 7 września.

 7. No jak tam Matko zdrówko???? Główka nie boli po weselisku??? :):):) Pozdrawiam :)

 8. avatar

  Do południa kac morderca, ale teraz wolna i rozsądna terapia browarowa, da się żyć.

 9. Matko KURKA ...MOŻE I SOM TACY CO KACA NIE MIELI  ,ALE CÓZ ONI W ZYCIU CULI CÓZ ONI WIDZIELI....
  10 % Kukiza  może 15% w koalicji z PIS-em przydało by się nawet wtedy , gdyby ludzie Kukiza byli zbieraniną różnej MAŚCI.Dlaczego zakładamy ,że Ci ludzie rozejdą się do innych ugrupowań.
  Jak będą w koalicji .to tą zbieraninę ZCEMENTUJE  najjepszye spoiwo WŁADZA!!!Przeciez to nie będą  debile. KUKIZOWI szybciej pokażą gest   Kozakiewica ,i  przejdą do PIS-u

  PS.Czubernatowa  wiersz "KAC" polecam.....

 10. Wandy Czubernatowej refleksja na temat kaca

  Fto ni mioł kaca nie wiy co to smutek.
  Kie kufa drewniano, ocka ropom skute
  Kie koty łupiom raciami o blachy,
  A wróble bijom w bymby i dziurawiom dachy.
   
  Suchość w cłowieku od serca do dusy.
  Bolom cie pazury kudły i usy.
  Nie usiedzis, nie legnies, jesce gorzyj siedzieć,
  A co kwila ci się beko przedwcorajsym  śledziem.
   
  Może i som tacy
  Co kaca ni mieli.
  Ale co oni w zyciu prześli ?
  Co oni widzieli?

 11. Strony