Z kampanii Bronka gajowego nawet wajchy i wajchowi się śmieją

Prześlij dalej:

Wyjątkowo, ale tylko pośrednio wypełnię prośby nielicznych Czytelników oczekujących krótkich, kilku zdaniowych, komentarzy. Komu się nie chce czytać całości, może się za poznać z esencją i rozpocząć weekend: „Teraz najważniejsza jest kampania Andrzeja Dudy. Smoleńsk może poczekać. Czekaliśmy 5 lat poczekamy te kilka miesięcy – powiedziała Ewa Kochanowska”. Poszły dwie wajchy naraz i to jest zła wiadomość, której się przecież wszyscy spodziewali. Następne wiadomości są już bardzo dobre, bo jedną wajchą jest SKOK, drugą Smoleńsk, czyli stare zgrane metody, wypalone do imentu. Nie ma pomysłu na kampanię Komorowskiego albo nie ma zgody na kampanię Komorowskiego. Za chwilę dożyjemy 10 kwietnia i wejdziemy w ostatni miesiąc przed wyborami, a ten czas decyduje o ostatecznym wyniku. Daty wyglądają groźnie, 10 kwietnia minie 5 rocznica zbrodni radzieckiej nad Smoleńskiem i używam tego sformułowania bez względu na rytualne zawołanie „zamach nie zamach”. 10 maja też jest symboliczną datą i dniem wyborów jednocześnie. Kalendarz nie sprzyja, jednak wszystko, co w zastanych okolicznościach należy zrobić podpowiedziała Ewa Kochanowska i stąd mój skromny apel. Gorącym głowom i pozostałym wyrywnym polecam te kilka mądrych słów kobiety i wdowy, która ma pełne prawo do skrajnych emocji, ale na pohybel prymitywnym prowokatorom godnie milczy. Dokładnie w ten sposób trzeba reagować, bo cała akcja jest takim powrozem szyta, że inaczej niż „trollowaniem” nazwać jej nie sposób. Widać, że towarzystwo się nie wysila, ewentualnie nie chce się wysilać, ale to jeszcze nie znaczy, że sam Komorowski nie jest zdolny uruchomić swoich mocy medialnych. Znając Komorowskiego łatwo przewidzieć, że na zewnątrz będzie działał komicznie, a od środka śmiertelnie poważnie. Za późno aby cokolwiek nowego wymyślić, w sensie motywu przewodniego kampanii, chociaż mniejsze i większe świństwa na pewno będą podrzucane. Na szczęście największe armaty Bronka to Smoleńsk i SKOK, co z punktu widzenia Andrzeja Dudy należy uznać za wiatrówki.

Smoleńska ludzie mają serdecznie dosyć i temu się naprawdę nie można dziwić, bo nie ma sensu śledzić konferencji NPW na przemian z konferencjami Antoniego Macierewicza. Wszystkie tezy, idiotyzmy, brednie, hasła, prowokacje oraz wszystkie odpowiedzi jedni znają na pamięć, inni nie maja sił wysłuchać. Bronek znów nie ma szczęścia, ponieważ Polacy widzieli dwie katastrofy, ostatnią we Francji mają na świeżo i widzą poważne śledztwo, a nie gimnazjalną akademię pajaców z NPW wpieranych przez innych „ekspertów. To tragiczne, ale jestem pewien, że więcej ludzi emocjonuje się w tej chwili „samobójcą” z Niemiec, niż śmiercią 96 Polaków. Piloty odruchowo pójdą w ruch na samo słowo Smoleńsk i już jutro 90% elektoratu o konferencji NPW nie będzie pamiętać. SKOK-i dla odmiany są kompletnie niezrozumiałe dla przeciętnego widza. Niby jest jakaś afera, ale nikt kasy nie stracił, jedni mówią, że to mafia z Wołomina (to tak działa w umyśle przeciętniaka) inni, że jakiś senator z PiS. Komorowski z ekipą nawet tego nie umiał ustawić, żeby sprzedać SKOK Dudzie. Poszło trochę po Lechu Kaczyńskim, trochę po Jarosławie, resztę wziął na siebie nierozpoznawalny Bierecki.

Strony

27675 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

29 (liczba komentarzy)

 1. Bronek ma szansę dogonić Dudę, musiałby jednak zaprzestać prowadzenia kampanii, najlepiej w ogóle nie pokazywać się.  Wtedy jego notowania rosną.

 2. aneks WSI to przy tym chyba małe piwko, taka tajność że aż strach. Ale czemu, jakby przegrał to się wygumkuje nazwiska? Ludzie nie wstydzcie się że Popieracie kandydata Komorowskiego.

 3. avatar

  panie piotrze..
  co racja to racja...ale dzis trzeba bylo ogladac konfe zielonych i pozniejsza konfe najwspanialszego maciarki...tak jak sczyscil cale towarzycho z tvn24 to za serce roslo...zaczyna sie robis i smieszno i straszno...wczoraj ten dziwny wywód walesy o tym ze mnostwo ludzi sie zabije albo wyladuja w psychiatryku...dzis zieloni na konfie tak naprawde polozyli krzyzyk na gajowym...zgodnie z obietnica maciarki musimy czekac na konfe rocznicowa..nie wiem co on przygotowal ale czuje ze to bedziepotworne uderzenie...---->..z drugiej strony niemcy..i ich raporty BND..lecz co wazniejsze..kreml na razie milczy...i moze to byc cos takiego co zrowna cale peowstwo z ziemia..

 4. avatar

  Zgadzam się, wajcha SKOK - nie zadziała a może nawet zadziała odwrotnie niż życzyłby sobie tego Don-Prezydą. Ludzie już nie "takie głupie" i inaczej reagująna hasło "ukradli sto milionów!!!".  Polecam na ten temat art. Ziemkiewicza, długi ale warto przeczytać:  http://fakty.interia.pl/felietony/ziemkiewicz/news-skok-czyli-montaz-i-antymontaz,nId,1705826

 5. Tutejsza "podwórkowa postubecja" mało się nie  "posra" z głoszeniem coraz to nowszych wieści o pilocie w samolocie z Niemiec a jak zapytałem czy oglądali zielonych prokuratorów - to nic nowego nie wymyślą i szkoda na to czasu - czyli zero zainteresowania.

 6. avatar

  http://niepopra...

  Kampania: wydaje się, że Bronek wykonuje ostatnie chaotyczne ruchy.

  Dziś w "Radio Maryja" mówiono o powolnym acz systematycznym zwijaniu się banków

  zachodnich o ich zwykłej ucieczce.

  Proszę Państwa idą zmiany.

 7. Smoleńsk może poczekać. Może i musi. Mogliśmy czekać 5 lat, poczekamy jeszcze trochę. Musi się zmienić władza.
  Co do kampanii gajowego z ruskiej budy, to nie tylko jego sztab ma zagwozde, ale i wiodące media również. Ta katastrofa w Alpach spadła im dosłownie z nieba, czwarty dzień grzeją tylko o tym i nie muszą relacjonować kolejnych wpadek nieudacznika.
  Jestem prawie pewien, że oni całą nadzieje pokładają teraz w Putinie, niech już kuźwa w końcu zaatakuje tę Ukrainę, bo inaczej to nam zajebią śmiechem Bronka na amen:-) 

 8. szczególnie jeśli cios nadejdzie z zewnątrz od kogos kto nie jest związany kompletnie z polską scena polityczną. Pierwszą zajawką jest kaisążka niemieckiego dziennikarza śledczego Juergena Rotha "Co się stało?":

  - Rozpocząłem książkę od pytania „Co się stało?”. Gdyby teraz wojskowy samolot z generalnym dowódcą NATO i innymi oficerami został zestrzelony, doszłoby do wojny, nie tylko zimnej wojny, jaką mamy teraz, lecz do gorącej. Być może właśnie dlatego nikt nie chce wyjaśnić prawdziwych przyczyn zestrzelenia malezyjskiego samolotu i katastrofy smoleńskiej. (...) Myślę, że niektóre rządy wiedzą, co się stało, ale z przyczyn politycznych nie chcą na ten temat mówić. Nie chcą dolewać oliwy do ognia wobec trudnej sytuacji między Rosją i państwami Zachodu – podsumowuje Jürgen Roth.

  Więcej na niezalezna.pl

 9. "Piąta kolumna Komorowskiego podłożona PiS, czyli nikomu nieznany Jakubas, zaliczył deski zanim wyszedł na ring."
  "...Jarubas..."

 10. Jarubas czy Jarubiak, eto wsio rawno, adin choooj....

 11. ale mniejsci kandydaci mogą przeważyć o II turze. Kukiz, Nowicka, Palikot, Putin, Jarubas.

  Prezes TVP bezbłędnie rogryzł odmianę demokracji w wydaniu PO, przeczytał sondaże że II tury nie będzie i ogłosił, że debata kandydatów może ewentualnie się odbędzie po I turze, no chyba że będzie II tura, wtedy w ogóle. Prawdziwy pionier demokracji. czyli liczył chyba na orędzie Prezydenta Komorowskiego jako debatę kandydatów.

 12. '' w najczarniejszych barwach''

 13. Pamiętasz że Jankesi mają nagrane rozmowy z TEGO samolotu, bo nagrywają wszystkie loty "premium"? No i dali PDTowi zdjęcia które ten ze swoimi trampkarzami schowali pod ziemią.
  O tym my wiemy, czy jest coś o czym nie wiemy, co mają...?

 14. Mnie to trochę niepokoi. Smutni panowie są tak pewni swego, że obojętne im co mówią o gajowym i co on sam wyprawia. To nic dobrego nie wróży. Trzeba mieć się na baczności.

 15. się podoba wizerunkowa kampania Dudy? Bardzo, chociaż wstawiłeś zdjęcie, które nie spełnia parytetu płci, więc jakby pytanie chyba skierowane do czytelników nie czytelniczek.

 16. Dwa dni wcześniej mam urodziny. I to by było na tyle. Na razie.

 17. Lisweek podał dzisiaj sondaż: za aferę w SKOKach w przekonaniu ok. 1000 sondziów, najbardziej odpowiada PiS - ok. 25% z tego tysiaka "ludowej" prokuratury.
  Ilu Polaków czyta Lisweeka? Prawdopodobnie znacznie mniej niż czytelników mają kontrowersje.

 18. avatar

  Z całą pewnością mniej.

 19. :)

 20. a ostatnio zeszła na otwieranie sklepów i zwiedzanie muzeów. Naprawde nikt nie pomyśał żeby doradcę Lecha Kaczyńskiego zaprosić do sztabu Dudy?

  CBOS wykonał sondaż publiczny czy, katolicy mają prawo wyrażać swoje poglądy. do tej pory myślałem że prawo wynika z wolności oraz praw, teraz okazuje się że z sondaży.
  No dobrze, ale czemu właśnie katolików? Gdyby zrobili sondaż "czy Michnik może publicznie wyrażać swoje poglądy" albo "czy przedstawiciele wyznania żydowskiego mogą się publicznie pokazywać", to z cbosu zostałby kamień na kamieniu?

 21. avatar

  o wąskich horyzontach myślowych, komentujący na tym blogu, jesteśmy jednak mniej podatni na propagandę. Lecz śmiem wątpić, czy światła, zdrowa, fajnopolska, młoda i wykształcona tkanka narodu jest zdolna do samodzielnego myślenia. Jeśli powiedzą im w TVNie, że Duda odpowiada za SKOKi i jeszcze parę innych rzeczy, to te jełopy przecież to łykną i ponownie wybiorą sobie i nam przedstawiciela, który jest jakże kompatybilny z ich stanem umysłów :/

 22. bo tym matolom mozna wcisnac wszystko. Nawet to, ze Duda to Kuba Rozpruwacz. Majac kilku takich durni wokol siebie poddalem sie. Po kilku latach edukacji uznalem, ze sa to przypadki nieuleczalne. Do naturalnej eliminacji.

 23. nie pisze ? Trochę śledzę go na żydobuku i co by nie mówić wcale tak kiepsko mu nie idzie jak to podają w sondażach reżimowe stacje głównego gówna ścieku.Chłop prawie przemiczany. http://tygodnik... Duda morde drze że euro NIE,ale był doradcą byłego Prezydenta przy podpisywaniu ratyfikacji traktatu a tam jak wół napisane,że będziemy musieli przyjąć euro wchodząc do zony,czy chcemy czy nie,gówno mamy do powiedzenia.Wtedy jakoś ryja nie darł jak to będzie źle i biednie.Jedno wielkie łgarstwo i ogłupianie gawiedzi jaki to Duda fajny,mądry,młody,wyedukowany,cacany a "bredzisław w bulu na krześle o Szogunie" taki gapowaty ale swojski chłop z ciupagą i śmierdzącymi nogami przyjaciel ludu.Miliony mają pozaklepywane na kampanie a Korwin swoimi pieniędzmi bóli oraz z darowizn.Ale tłum ciemniaków woli cacanego Dudę niż "bredzisława w bulu na krześle o Szogunie".No tak z dwojga złego wolą tego co chociaż potrafi się wypowiedzieć tak żeby ciemnota go zrozumiała.Mój głos na Korwina.I wiem o tym że to Goldbrg albo jakiś inny Goldman.

 24. Mojego głosu nie dostanie, chodzi głównie o jego postawę ws. Smoleńska (i A.Macierewicza też)
  polecam wywiad JKM, gdzie w 9m15s pada pytanie o Smoleńsk:

 25. avatar

  Korwin poza tym że to błazen to jeszcze człowiek, który z pełną świadomością dziarsko maszeruje w głównym nurcie...
  Radzę sie zastanowić i niemarnować głosu bo może lepiej na Bronka - wyjdzie na to samo... Choć rozumiem kwestie estetyczne - Korwin to jednak kilka półek wyżej intetelktualnie od BK

 26. avatar

  Tonący brzytwy się łapie. Komorowski nawet jak wygra, wyjdzie z tego mocno pokaleczony i cztery lata wogóle nie będzie wyhybiał mordy z Belwedera. Tak naprawdę to tchórz i wiele jego działań, nawet tych bezwględnych, wynika z tego tchórzostwa

 27. Jestem pisowcem z braku wyboru a nie przekonania.W pierwszej turze wyborów zagłosuję na P.Kukiza z serca a na rozum w drugiej na p.Dudę .Imienia bez ściągi nie pamiętam.Nie mam serca do Pisu a PO pogardzam.Jedynym prawdziwym człowiekiem jest dla mnie P.Kukiz.Wiem,wiem.Nie ma zaplecza,kasy,ma swoje za uszami.Jak wielu z nas.Ale jest prawdziwy a nie wyćwiczony w układaniu rączek,nóżek,modulacji głosu ,koloru koszuli i robieniu gładkiego do wyrzygania wizerunku. Co do znajomości historii....trzeba go posłuchać.

 28. avatar

  Lepper też był taki dopki go na salony na Wiejskiej nie wpuszczono...
  Ludzie dorośli powinni przestać sie dawać nabierać na antysystemowość kandydatów planktonu bo ta antysystemowość (w najlepszym razie) ich nic nie kosztuje...

 29. Taka jest rola mediów w kampanii wyborczej:

  http://www.polo...

 30. Strony