Życzę Michałowi Rachoniowi postawienia kropki nad Owsiakiem!

Prześlij dalej:

Niezwykle trudno mnie urazić i jeszcze trudniej przestraszyć, jednak pewne zwyrodnienia naprawdę robią na mnie wrażenie, bo nie umiem sobie wyobrazić, pod czyim adresem mógłbym kiedykolwiek napisać coś równie plugawego: „Normalnie życzę Piotrowi Wielguckiemu, aby jego dzieci zachorowały i musiały korzystać ze sprzętu…" http://disq.us/... Takich wychował „fanów” człowiek, któremu nie podałbym ręki przez azbestową rękawicę. Kłamstwo w żywe oczy i w biały dzień skraca łańcuch, a panika przed prawdą zaciska pętlę, zbydlęcenie wyznawców łączy się z upadkiem guru. W Internecie dostępny jest bogato ilustrowany materiał, na którym widać, słychać i czuć, jak pewien osobnik krzyczy do swoich dresiarzy, żeby wynieśli z sali „żulika”. Każdy może sobie to obejrzeć i nawet nie będę wklejał linku, bo Google „wywala” treść na pierwszej stronie. I co się dzieje? Wyuczony kłamstwa na pamięć, sześćdziesięcioletni starzec udający młodzieniaszka udziela wywiadu gazecie, gdzie na bezczelnego kłamie, że nie ma pojęcia kim byli dresiarze, po czym dodaje: „Naprawdę! Nasi organizatorzy byli w koszulkach WOŚP, a ci ludzie byli w dżinsach i bluzach od dresu. Nie znam ich, nasz rzecznik też. Może to i nasi fani, ale ja tego nie pochwalam.” Wszelkie granice: bezczelności, chamstwa, łgarstwa i poczucia bezkarności przekroczone, ale nie dzieje się nic. Nadal mamy do czynienia z człowiekiem, któremu powierzono kwestujące i chore dzieci. Proszę zwrócić łaskawą uwagę, że ten kłamca krzyczy wprost: „to nie moja ręka”, a zatem, co on musi krzyczeć tam, gdzie dowody są zakopane w jego archiwach? Wszystko jednak ma swój koniec i początek, doszło do cudu „przeprosin” ze strony Jerzego Owsiaka, ponieważ nad tym panem wiszą, co najmniej trzy procesy karne. Najwierniejszym fanom chciałbym w tym miejscu uświadomić, że wspomniana liczba nie jest moim dziełem, Owsiak przeholował tak bardzo, że prawo ściga go zewsząd.

Z mojej strony w prokuraturze mielą się postępowania i do sądu bardzo daleko, ale gdy tylko uprawomocni się wyrok, pan „Jurek” będzie musiał przepraszać za wiele słów, aby nie skończyć w rejestrze skazanych, co w zasadzie jest nie do uniknięcia. Takiej sytuacji jeszcze nie mieliśmy, żeby Świecki Święty czuł oddech sprawiedliwości na swoich plecach. Za dawnych, dobrych czasów, wystarczyło parę artykułów w propagandowych gazetach, parę durnowatych koszulek: „Jestem Woodstockowym Chuliganem”, czy „Nie nie mam focha” i sparwy były umarzane. Teraz pętla się zaciska i zupełnie nie na miejscu jest tu stwierdzenie: „powoli”. Przeciwnie sprawy przybrały bardzo szybki obrót. Publiczne łgarstwa, że Owsiak nie wie jakich dresiarzy zatrudnił i jakiej firmie ochroniarskiej płaci, można zweryfikować kilkoma pytaniami w magicznej wyszukiwarce. Swoją drogą to cholernie znamienne, że na konferencji WOŚP nie tylko odmówiono akredytacji kilku dziennikarzom, ale zatrudniono ochronę na wypadek, gdyby się jakiś „hejter” przecisnął. W mitycznym praworządnym kraju Jerzy Owsiak posiadałby status wielokrotnie skazanego i to z kilku artykułów: 165 kk, 190a kk, 233 kk, 234 kk, 235 kk, 236 kk. W Polskiej Rzeczypospolitej Polskiej „Jurek” fruwa na wolności i pokazuje środkowy palec wymiarowi sprawiedliwości. Jak długo? Jestem optymistą i coś czuję w kościach, że nadzwyczaj krótko.

Strony

45379 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

33 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  A jeszcze krócej: ten kramik wraz z jego właścicielem trzeba zamknąć...:)
  A wyznwaców właściciela ścigać ponieważ z samego tylko faktu, że są jego wyznawców wywodzą i że są bezkarni i że mają prawo do swoich prymitywnych osądów moralnych ("nie korzystaj więc z ze sprzętu WOŚP").

 2. Piotrze! Niech Cię nie dziwi arogancja jerzego wsiaka wobec Twej osoby. Nie możesz od niego oczekiwać innego zachowania w sytuacji gdy podkopujesz pod fundamentami jego imperium tak skutecznie, że lada chwila wszystko może się zawalić. Pisałeś o wielu niemoralnych i niegodziwych poczynaniach tego ??człowieka?? Nie wziąłeś pod uwagi jednego, bardzo istotnego czynnika; a mianowicie nawt gdyby dyrygent okazał w sobie minimum przyzwoitości i ze szczytnej idei WOŚP nie wziął złotówki (choć wiemy ze tak nie było), to jego rzekomo prywatne biznesy stworzone zostały nie tylko pod okreslona działalnosc z góry upatrzoną firmą, ale i za jek pieniądze. W normalnych warunkach takie rzeczy się nie zdarzają.

 3. troche go ta przegrana w sadzie przestraszyla skoro woli przeprosic :
  http://niezalez...

  oczywiscie sam pewnie na to nie wpadl ale tak mu doradzil adwokat weszac, ze taki smrod przy takiej instytucji z nadszarpnietym wizerunkiem nie powinien sie unosic .

  " Jerzy Owsiak najwyraźniej zdaje sobie sprawę z tego, że brutalne wyrzucenie z konferencji prasowej WOŚP dziennikarza TV Republika może mieć dla niego fatalne konsekwencje. Po tym, jak telewizja postanowiła go pozwać, Owsiak mocno spuścił z tonu i publicznie przeprasza Michała Rachonia."

  takie przeprosiny nie maja sensu jesli w przyszlosci znowu Owsiak bedzie  odmawiac udzialu w organizowanych konfeencjach mediom ktore zadaja mu  dociekliwe pytania. Czyzby narracja o hejterstwie brala w leb i czas sie nieco  otworzyc..?.
  To jest raczej wybieg niz skrucha  i wola zmiany ktore nie leza w naturze Owsiaka. Pamietamy przeciez jak jeszcze nie tak dawno chcial komus zrobic Auschwitz zeby go uciszyc..

 4. avatar

  panie piotrze.
  latwo mu (dziennikarzowi) nie bedzie..nie jest dopuszczany do zadania jakiegokolwiek pytania doktorowej..nawet na materialach w tej dziwnej tvpinfo na konferencjach jest malo slyszalny...mainstream musi sie sam przed soba przyznac ze robi za  kaganiec dla buldoga..choc juz przeblyski sa..ponoc ostatnio durczok sie zbiesil na doktorowa i madam'e wielowieyska...a le to  jeszcze nic..musimy doczekac takiego obrazku jak to w swietle kamer i fleszy od lawiny dziwnych pytan..nawet takich .."z d..y..!!!" pytan ktokolwiek z tego "rządu" bedzie uciekal w rajstopkach;na boso;na czworakach z placzem z konferencji prasowych..nie jednej ale z wielu kolejnych..owsiak owszem jest skonczony..ale nikt tego w tej chwili otwarcie nie przyzna...
  sa inne ciekawostki..
  pan lasek nic nie powiedzial panu macierewiczowi o tym jak nadmienial ze ma zeznania kilkuset osob o swietlistych kulach ognia...a to jest ewenement...juz uplynelo kilka dni od konferencji antoniego..inna ciekawostka jest faksymile depeszy ambasadorskiej o tym jak to gajowy w tej chwili bez wasow w 2009 roku chcial oddac lasy panstwowe "panstwu polozonemu w palestynie"..
  sam sprawdze z checia swoja zawila teorie ...czy ktos zechce spytac doktorowaodszpadla na najblizszej konferencji prasowej co to za firma napisala plan "likiwidacji' kopalń..

 5. avatar

  Tak... I nikt nie wspomina, że w piątek  Sejm przeforsował ustawę o odnawialnych źródłach energii. A w sobotę porozumienie z górnikami i rzekome niezamykanie kopalń...

 6. OZE! Wczoraj wpsominałem.

 7. avatar

  Raczej myślałem o mediach "niezależnych"...;)

 8. Tutaj masz link, wczoraj to oglądałem.....warte uwagi 

 9. avatar

  Stara sprawa dra Kękusia (od co najmniej 2012 roku sie ciągnie), ciekaw jestem jak się to skończyło jeśli chodzi o jego sprawy sądowe bo było dość nieciekawie...

 10. avatar

  taaaaaaa.....dzięks za przypomnienie....znam temat....zastanawiające musi byc takze to ze pewna gazeta w panstwie polozonym w palestynie wyretuszowala dokumentnie prezydenta europy ze 1szej strony w artykule o marszu poparcia....znamienne??wierze ze to czesc planu....

 11. stał się Pan osobą publiczną. Wielu z nas nie miałoby tyle odwagi, czasu, mądrości by sprzeciwić się temu całemu cyrkowi.
  ludzie dawali datki, wysyłali dzieciaki w dobrej wierze, bo przecież szczytny cel itp.
  Otumaniliśmy się zbiorowo .Tak, jak zachłysnęliśmy się tak zwaną wolnością. Otrzeźwienie przychodzi boleśnie.
  Dla guru jest to czas nerwowy, czym bardziej się denerwuje-tym lepiej. Bo widać ,że trzeba będzie zapłacić (nie powiem honorem -bo chyba nie wie co to znaczy) ale takią śliczną katastrofą. 
  czekam niecierpliwie- bo cóż innego mi pozostaje?

 12. na razie jeszcze Owsiak, bo być może niedługo będzie przedstawiany w mediach, jako Jerzy O. wpadł w panikę. A jak wiadomo: panika jest gorsza od faszyzmu, bo ma na swoim koncie o wiele więcej ofiar. Z jednej strony obraża i pomawia, z drugiej przeprasza i udaje, że ta ręka, to nie jest jego ręka, tylko cudza. Krótko mówiąc: Jerzy, na razie jeszcze Owsiak się miota. 
  To wszystko zawdzięczamy Panu Piotrowi, jego uporowi i konsekwencji. I za to chwała.

 13. Wydaje mi się że idea WOŚP jest piękna i cenna, natomiast wykonanie i sama otoczka całej imprezy to poprostu kicz i dziadostwo. Sam kiedyś dawałem datki na orkiestrę i pamiętam jak przejechałem kilkadziesiąt kilometrów żeby zdobyć serduszko.Dopiero po kilku latach zorientowałem się jakim ciasnym kantem jest cała impreza. Jak wygodnie jest ministrowi siedzieć cicho w czasie gdy społeczeństwo samo się opodatkowuje na sprzęt do szpitali. Jak wygodnie jest kilku celebrytom zabłysnąć w tym martwym okresie. Jak kilku ludziom mediów jest łatwo wykręcić jakiś geszeft . A jak już dowiedzialem się o przepływach finansowych w samej WOŚP to przysięgam , żałuje każdego grosza wydanego na ten cel. Ja jednak jakoś to przeżyje, szkoda tylko setek wolontariuszy którzy zmanipulowani zbierają datki na lepsze życie kanciarzy i cymbałów w czerwonych portkach. Wolontariuszy którzy nie mając pojęcia jeszcze kim kiedyś bendą , już dziś zbierają pieniądze na  Woodstok który kiedyś może skrzywić im życie. Nie wspomne że są po prostu oszukiwani.
   

 14. a jak cos z tego ma to uczciwie, ciezko na to zapracowal. Natomiast pieniadze sa pokusa ktorej trudno sie oprzec zwlaszcza gdy jest sie pod ochrona niemal panstwa, traktowanym jak ikona. Zerowanie na ludzkiej dobroci, naiwnosci i czerpianie z tego zyskow dla wlasnych celow pod plaszczykiem dzialalnosci charytatywnej byloby niemoralnym zawlaszczeniem szlachetnej inicjatywy . Dlatego tak wazne jest by wszyscy mogli poznac jak jest naprawde z tymi wydatkami a wskaza na to wciaz nieujawnione faktury. Chcialbym wiedziec ile z tego co zbieral Owsiak, przeznaczal na potrzeby chorych, po jakim czasie  dokonywal zakupu no i jaki to byl zakup . Jak wiadomo biznes kreci sie wokol pieniadza i zysku kontrahentow a nie sluzyc ma moralnemu dysponowaniu srodkow i dostarczaniu pomocy najbardziej potrzebujacym. Jesli decyzje podejmuje ktos arbitralnie, jest ogromne pole do naduzyc i naginaniu wydatkow dospasowujac je dla wlasnych celow. I na koniec, jaki jest koszt WOSP ponoszony przez podatnika czyli ile tak naprawde warta jest ta zbiorka...
  Pytania ktore wszedzie na calym swiecie sie zadaje bo ludzie skoro daja srodki, chca znac na nie odpowiedz jak zostaly one wykorzystane.

 15. avatar

  kwestujące i chore dzieci.

  no czyli mamy do czynienia z kolejnym "człowiekiem honoru", co widać, słychać i czuć.

 16. Urban to złamas i generalnie wybitnie nie moja bajka, ale bywa dowcipny:

  https://www.you...

 17. to występ numer 2 -  zaraz po Bartoszewskim :)

 18. Można pomyśleć, że Owsiak zarobi punkty przedstawiając się jako ofiara Urbana. Ale niekoniecznie.

 19.  Jeżeli już sam Urban robi sobie jaja z Owsiaka to znaczy, że macherzy RPIII postanowili go sprytnie jakoś  odstrzelić. Tusk też swego czasu takie żartowne ostrzeżenie od Urbana dostał. 

 20. http://niezalez...

  Nie chodzi o to, żeby przeprosić redaktora Rachonia, czy nawet całą TV - Republika.
  Chodzi o to, że jacyś ludzie, znani bądź nie Owsiakowi popełnili przestępstwo, na imprezie (konferencji) zorganizowanej przez WOŚP.
  Czynu tego dokonano z poduszczenia J.Owsiaka.
  I nie ma tu znaczenia, czy ci dresiarze wiedzieli co robią.
  Jeden sugerował, że jest policjantem, co się dla niego skończyć dobrze nie może, bo albo nie jest i wtedy jest paragraf o podszywaniu się pod funkcjonariusza publicznego, albo jest, a wtedy powinien być wydalony ze służby za przestępstwo jakiego się dopuscił wobec innego funkcjonariusza publicznego jakim jest reporter wykonujący swoje zadania.

 21. avatar

  Owsiakowi przypominam, jakiej agencji "niebieski patrol" od lat płaci

 22. Tu ciekawe informacje o dragonie
  http://www.gowo...

 23. ale przestaje mi się to podobać. Zapytałam wcześniej p . Dixona o stronę na FB dla grupy szefów sztabów WOŚP, o której pisał, i nie uzyskałam odpowiedzi. Naprawdę starannie czytam Państwa komentarze i nikt nie odpowiedział. Najwyraźniej takiej strony nie ma. Osobiście naprawdę jej szukałam i nie znalazłam. 
  Przykro mi, ale mam wrażenie w tej chwili, że Państwo się tylko bawią, kto bardziej dołoży Owsiakowi
     

 24. https://www.fac...

  wrzucam to jedynie jako dowód na bezpodstawność Twoich zarzutów, mam nadzieję,że przez gospodarza nie będzie to potraktowane jako spam. Znalezienie tego zajęło mi pół minuty, FB wypluł ten wynik po mojej pierwszej próbie. Nie wiem jak szukałaś, że nie znalazłaś, dlatego póki co wygląda to z całym szacunkiem, ale na prowokację z Twojej strony, więc absolutnie nie dziwię się, że nikt nie odpowiedział. 

 25. Dziennikarz zwraca uwagę, że to nie jemu należą się przeprosiny.
  - Jak się zdaje wydawać Jerzemu Owsiakowi, nie jest to sprawa osobista. Szef WOŚP ze swojej konferencji prasowej wyrzucił widzów Telewizji Republika. To, że trafiło akurat na mnie, jest kwestią nieistotną. Przeprosiny należą się widzom TV Republika. 
  http://niezalezna.pl/63368-rachon-o-przeprosinach-owsiaka-one-naleza-sie-widzom-tv-republika

  zgadza sie, te pytania ktore zadal red. Rachon byly pytaniami nas wszystkich i wciaz czekamy na odpowiedz na nie ze strony Owsiaka!

 26. NIe wiem czy czytacie komentarze z innego świata ( tzn z forum wyznawów ) wynika z nich  Owsiakowi nie zaszkodziłoby nawet wyrzucenie z konferencji Moniki Olejnik

  " czy ktos więcej zrobił dla naszych dzieci ?"
  "ten dziennikarz  powtarzał to samo pytanie jak katarynka, on nawet nie mial akredytacji"
  " Owsiak nie przysłał dokumentów do sądu, bo nie chciał, żeby bloger je analizowała i szukał dowdów na swoje kłamstwa.
  Moim zdaniem do rodziców dzieci uratowanych dzięki inkubatorm WOŚP mozna dotrzeć tylko w jednen sposob, pokazać ile milionów zebranych przez fundacji księgowymi sztuczkami Owsiak wyjął z puszki fundacji i Złotego Melona.
  W dyskusjach z moimi znajomymi zauważyłam, że przełomem było allegro, Woodstock na poligonie wojskowym tez daje do myślenia. 
  Czego jeszcze Owsiak nie wpisuje do wniosku o zbiórke, ( złote serduczka ? ) Czy darczyńcy, którzy wpłacaja przez strone intenretowa wiedzą, co oznacza, wpłata na cele stetutowe. 
  Jaki dokument składa do MAiC i czy jest to ten sam dokument który publikuje na swojej stronie. 
  "Owsiak rozlicza się w systemie 1,5 rocznym i wydaje wiecej niż zbiera " ...

 27. Bo na tych samych forach jest pełno tekstów: "nawet jakby brał 75% to i tak robi więcej dla dzieci niż inni".

 28. to ze wyjal z puszki to raz ale i tak nie wszystkich przekona gdyz wciaz niektorzy widziec beda jakies tam korzysci ale jak okaze sie, ze calkowity koszt tej imprezy niweluje nawet te korzysci, wtedy stawia to obroncow  Owsiaka zupelnie w rozterce bo czego w koncu tu bronia?, pomyslu na zycie Owsiaka - filantropa..?.

   Mozna popierac cos bo przynosi wymierne korzysci, nawet male ale jednak, ale jesli okaze sie, ze calkowity koszt czyli pieniadze wyciagniete od podatnika na dzialanie takiej "dobroczynnosci" jest tak znaczny, ze taniej byloby wplacic srodki od razu na  konkretny cel dla potrzebujacych, bez "kosztu" jaki potraca sobie filantrop w czerwonych okularach ( jest tyle chorych, dzieci czasem w beznadziejnej sytuacji ktore prosza o wplate pieniedzy na zabieg ratujacy zycie etc.) - to wniosek jest oczywisty - nie marnuj pieniedzy na kosztowna impreze filantropa ktory swietnie z tego zyje ale pomoz wprost majac pewnosc, ze srodki te od razu trafia do potrzebujacego.

 29.  " Po raz pierwszy spotykam się z takim szkoleniem volontariuszy, przy którym wymaga się od chętnych jakichkolwiek pieniędzy.

  Czy to, w ogóle, jest w Polsce legalne? ":

  ".. Dojeżdżasz do nas na własny koszt, ale zapewniamy Ci nocleg i wyżywienie.
  Koszt szkolenia wynosi około 650 zł i pokrywa go za Was Fundacja WOŚP ze środków zarezerwowanych na realizację Programu Nauki Udzielania Pierwszej Pomocy oraz z darowizn przekazanych przez uczestników szkoleń. Jednak warunkiem uczestnictwa jest przekazanie darowizny na konto Fundacji, najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Numer konta otrzymacie w mailu od nas. Zwyczajowo darowizna jest w wysokości 100 zł, z przeznaczeniem na organizację szkoleń Pokojowego Patrolu."

  http://andrzejr2.salon24.pl/628026,u-pralata-owsiaka-wolontariat-co-laska-ale-daja-100-zl

 30. Czy znalazł ktoś rzetelny artykuł w którym opisane są przeprosiny jerzego wsiaka w stosunku do p. Rachonia? Pytam bo wiele tytułów o tym mówi, a jak przejść do treści to kończy się na stwierdzeniu "mógł by przeprosić".

 31. Strony