Wyznacznik normalności? Komuch milczy, gdy człowiek mówi

Prześlij dalej:

Trochę mi wstyd, bo w dzień tak uroczysty nachodzi mnie myśl powszednia, którą zawarłem w tytule. Słucham sobie cierpliwie, a właściwie słuchałem cierpliwie tych wszystkich Millerów, Kwaśniewskich, Siwców, Kaliszów i wszędzie się wciskających Nałęczów, ale już mi się uszami przelewa. Czy to tylko ja mam takie wrażenie, że w RPIII tłumaczyć się muszą nie sekretarze i lektorzy PZPR, ale ludzie, którzy mają „czelność” wskazać dawnych dygnitarzy komunizmu nadal żyjących z uprawiania propagandy? Odkąd pamiętam, słyszę, że straszną podłością jest przypominanie sekretarzom i lektorom, co robili kilkadziesiąt lat temu. Jak bardzo to nie miało nic wspólnego z polityką łączenia, za to łączyło się z podsłuchami, inwigilacją oraz rzucaniem na glebę o 6.00, słyszę niewiele. Czy w tej błogosławionej Europie, sekretarka Honeckera jest chociaż posłem na sejm, że o marszałku nie wspomnę? Czy minister sportu w gabinecie Ceaușescu zostal prezydentem Rumuni? A może ostatni sekretarz komunistycznej partii, gdziekolwiek na świecie pełnił funkcję naczelnego redaktora jednego z najbardziej popularnych tygodników? Poza ZSRR podobnych awansów albo jak kto woli kontynuacji karier nie widać. W RPIII byle sekretarzyna, która jeszcze wczoraj z trybuny krzyczała „towarzyszki i towarzysze, naszym obowiązkiem jest ściganie spekulantów”, dziś z telewizyjnego studia sławi small business. Byle politruk, który głosił w „Żołnierzu Wolności” jak bardzo kapitaliści wyzyskują lud pracujący, teraz wielbi wolny rynek i wychwala robotę za 900 netto.

Przaśny chłopek roztropek, który kładł się na babę po bożemu i w remizie przestrzegał przed zgnilizną zachodu, w koncesjonowanej telewizji broni praw „gejów”. Kierownik PGR wysyłający na masówce Żydów „na Synaj”, zajmuje poważne stanowisko w sprawie „spisków żydowskich” i stołek w fundacji „Nigdy więcej”. Wszystko uchodzi i w ciągłej defensywie są ludzie mówiący o faktach, natomiast atakują propagandziści dawnego ustroju. Nie wiem, może się mylę, ale proszę o podanie chociaż jednego racjonalnego powodu, dla którego to ja miałbym się tłumaczyć z nazywania Nałęcza komunistycznym aparatczykiem, a nie Nałęcz ze swojej przeszłości. Skąd się bierze to nieustanne stawianie pod ścianą ludzi mówiących o faktach i triumfalizm „moralny” skompromitowanych życiorysów? Wydaje się, że powód jest jeden. Normalność daje się zepchnąć do narożnika i siłą rzeczy paranoja atakuje. Taki Nałęcz, który już dawno nie ma twarzy, a nawet jego twarz fizycznie przypomina dupę, zajmuje się głoszeniem homilii i czuje się jak w komitecie, tylko meble sobie wymienił. I przed takim Nałęczem broni się przyzwoitość?

Strony

12269 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

12 (liczba komentarzy)

 1. Komunistyczne świnie stają w zwartym ordynku w obronie swojego chlewika , w którym jest im tak dobrze. Znajomy smrodek ,błotko w którym można się wytarzać czyli swojska braterska atmosfera chlewa.
  Nałęcz nawet jak na to zaświnione komunistyczne towarzystwo jest świnią wyjątkową bo wyjatkowo  bezczelną
  Facet który na zaproszenie i  koszt Komunistycznej Partii Żwiązku Radzieckiego spędzał sobie wczasy na Krymie chrząka o demokracji , prawach człowieka i przyzwoitości.
  Rację ma Kaczyński ,że w normalnym kraju takie ścierwa jak Nałęcz , Miller  i im podobni zamiast okupować ekrany telewizyjne  osiadywały by wieloletnie wyroki za zdradę własnej ojczyzny.

 2. No tak, Nałęcz... przewodniczący osławionej Komisji Rywina - myślałem wtedy, że ludzie tacy jak on zaczną zmieniać Polskę. Człowiek to dopiero był naiwny, aż wstyd dzisiaj o tym myśleć! ;-)

  Tytułem usprawiedliwienia byłem wtedy jeszcze szczawikiem, no i nie znałem życiorysu Nałęcza Szmaciaka - kto wiedział ten wiedział, ale w "mediach" jakoś o tym nikt nie trąbił. Ciekawe dlaczego? ;-)

 3. Kancelaria Komorowskiego jest wyjątkową przechowalnią komunistycznych dziwolągów. Nie zapominajmy o Romanie Kuźniarze - ten komuch ma podobno decydujący głos w sprawie bezpieczeństwa kraju w kancelarii BronKoma.
  Taka ciekawostka - wiecie kto jest rzecznikiem TVP? Jacek Rakowiecki, tak to nie jest pomyłka.
  PS. Kaczyński musi uważać tylko na to, aby w przyszłości nie pojawiali się np. minister Jasiński ani Kryże na zapleczu.

 4. Tylko zaradne komuchy doszły do majątku i sławy. Niezaradne przepadły. Darwin wygrał z Marksem.
  Nałęcz próbuje wypełnić dziurę po Geremku, co nie jest w pełni  wykonalne z przyczyn technicznych niemożliwych do usunięcia.

 5. "biedni nie mogą ponosić kosztów kryzysu" jednocześnie obniżyła podatek dla najbogatszych. To że leminigi nie wiedzą że pod rządami PiS nie było kryzysu i można im wcisnąc takie kity małe piwo, obawiam się że niedługo SP ogłosi że to PiS wywołał światowy kryzys gospodarczy, żeby tylko wejść w koalicję... z kimkolwiek oni chcą rządzić. Bo sami na pewno nie są wstanie.

 6. Kiedyś tak było, Kaczyński próbował poderwać grubych biznesmenów i obiciął im podatki żeby nie kompromitowali się w świiecie pięcioletnimi yachtami.

 7. W 2007 roku po raz pierwszy od 5 lat odmrożono progi podatkowe oraz podwyższono kwotę wolną od podatku. Na rok 2009 zaplanowana jest zmiana progów podatkowych na dwustopniową (18 i 32%). Z opodatkowania zwolniono m.in.: alimenty na dzieci, spadki i darowizny od najbliższych, darowizny od osób nie będących rodziną pożyczkobiorcy do 5 tys. złotych od jednego pożyczkobiorcy oraz od 25 tys. złotych od wielu pożyczkobiorców, koszty reklam.Parlament zdecydował że od podatku za rok 2007 można będzie odliczyć 1145 zł za każde dziecko. Od stycznia 2007 roku mali przedsiębiorcy uzyskali możliwość jednorazowej amortyzacji środków trwałych do 50 tys. euro (tzw. odpis amortyzacyjny). Do kosztów uzyskania przychodu przedsiębiorcy mogą również zaliczać wydatki na finansowanie świadczeń zdrowotnych dla pracowników.
  Od lipca 2007 roku o blisko połowę zredukowano składkę rentową, natomiast od stycznia 2008 roku składka rentowa zostanie zredukowana do 2% płacy brutto, co spowoduje, że pensje wzrosną o około 9%.
  http://pokazywarka.pl/ivrp/

 8. Kaczyński i inni nie rozumieli, że tłustych biznesmenów można golić bez zahamowań, oni nigdy nie uciekną, krazą nad Polską jak muchy czujące padlinę.

 9. więcej płacić to podniosą ceny towarów. Wszyscy polscy przedsiębiorcy z żabek itd zastygli w przerażeniu, że konkurencja podniesie ceny.

 10. mogłaby sprzedać towar, więc próbuje się wypromować na PiSie. Szkoda, bo mieli potencjał.

 11. avatar

  Niech mnie ktoś uszczypnie...

 12. Strony