Wynik Andrzeja Dudy jest zwycięstwem, Komorowski zaliczył glebę, ale Kukiz jest kluczem!

Prześlij dalej:

Wiemy sporo i nawet jeśli wyniki wyborów zostaną skorygowane na zwycięstwo „Naszego Bronka”, czego nie tylko nie można wykluczyć, ale znając życie należy założyć, to do większych przekrętów raczej dojść nie mogło. Bardzo dobra wiadomość, widać, że presja robi swoje i „paranoje” z długopisami przynoszą skutek. W tytule zawarłem najważniejszą zagadkę, wynik Dudy cieszy niesamowicie, zwłaszcza, że przebija „szklany sufit”, czyli pokonuje Komorowskiego z kabaretowym 65% poparciem, ale kluczem do II tury jest oczywiście Kukiz. Porządkując ten fonemem nadal się upieram, że facet, który dostaje czas antenowy od TVN i TVN Info, a wokół niego kręcą się ludzie Schetyny, to nie jest przypadkowy dżin i chyba wiem kto trzyma lampę. Robi wrażenie dzisiejsza jazda Kukiza po TVN24, rzecz w tym, że wcześniej Lepper i później Palikot też walili w nietykalnych ile wlezie. Nawet już mnie nie śmieszą, ale po prostu męczą wszystkie bzdurne teorie, że Kukiz odebrał Bronkowi, on zatrzymał Dudę, który mógł zrobić wynik co najmniej powyżej 40%, ale „antysystemowi” mając alternatywę przenieśli swój bunt na rewolucjonistę. Co teraz? Między bajki można włożyć, że polityczny człowiek znikąd dysponujący 20% głosów będzie sobie robi z takim kapitałem co chciał. Kukiz jest teraz najcenniejszym dostarczycielem zwycięskiej dawki głosów. Przed I turą zapewniał, że będzie zniechęcał do głosowania na Komorowskiego, ale po pierwsze to się szybko może zmienić, po drugie istnieje 1000 sposobów, głównie medialnych, aby powiedzieć „nie głosujcie na Komorowskiego” i jednocześnie sprawić, że Duda jest nie do zaakceptowania. Kukizowi ktoś załatwił 200 tysięcy podpisów, ktoś z niego zrobił mesjasza zbuntowanych i jedyną szansą jest, że dopiero teraz stanie się autentyczny i samodzielny. Kukiza sztucznie podniesiono w górę, a gdy sprawy poszły rykoszetem w niewłaściwą stroną, w końcówce właściwe czynniki zaczęły czarnego konia batożyć. Facet w jednym jest autentyczny, to luzak, którego na łańcuchu ciężko utrzymać i mam nadzieję, że się z niego zerwie. Końcówka kampanii pokazała, że skończyły się subtelności i od poniedziałku zobaczymy taką falę nienawiści, że rok 2007 przejdzie do historii, jako łagodny czas rzeczowego sporu politycznego.

Strony

61510 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

63 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Wódeczka 20,3.

 2. Ten z Gdańska?

 3. avatar

  Co za czasy :)^:) Co prawda, jeżeli zastanowić się solenniej nieco...  Ale przynajmniej  postawę mieli godną, np. 

 4. Jakby nieco butnie. Jak częsć systemu dwuwładzy. Nie ułatwiacie zycia Waszemu kandydatowi w II turze :)
  Nie chodzi o to byście merdali do nas ogonkami i sie łasili ale przydałaby sie merytoryczna rozmowa - chocby o JOW, o referendach itd. Ale wam to nie jest potrzebne. ''Jarek wie , Jarek zrobi'' . 

  Mniej pychy - teraz Andrzej Gyda jest na drugim miejscu (za Kukizem) wśród ''gimbazy'' a nie Korwin :))

 5. Andrzej Duda jest na drugim miejscu wsród ''gimbazy'' 

 6. avatar

  Flaszka whisky dziennie. Był znaczącym premierem imperium.

  Nie wiem, jak (niektórzy) ludzie to robią, że mimo takiego spożycia pozostają wysoko-funkcjonujący.
  Acz niekoniecznie tak było.
  Moja teoria - budzili go do pracy, a jak nie dał się obudzić, to sekretarka sama musiała wszystko zrobić, i porządnie zrobiła.

 7. I jak pokazał Woloszański w swej rekonstrukcji , przyjmowął gosci w wyrku . Ja tez lubie sie wybyczyć  .... 
  czasem bez wódki nie da rady .... rzeźnik, chirurg (np. niezapomniany Religa) czy gwiazdy estrady. Mój kumpel kabareciarz byl wiecznie nawalony przed wystepem i wtedy byl zabawniejszy. Za scena była wieczna imprezka. 
  .......
  Chodzi  mi o co innego - analizujecie skomplikowane gry operacyjne słuzb, intrygi , spiski a zapominacie o wkurzonych ''gniewnych'' ludziach. Tych samych co 3 lata temu skandowali : ''wczoraj Moskwa dziś Bruksela wolnosc slowa nam zabiera''. Ten historyczny moment przegapili wszyscy ) Tusk I Kaczyński i Palikot. I Korwin nawet.  Byłem wtedy w jakims transie, jakbym  śnił sen na jawie  - nie wierzyłem ze to sie dzieje naprawde. Skad oni kur.. wiedzieli o tym ACTA ? Skad to wyciekło ? Assange i Putin pociagneli za sznurki ? Ale to niewazne - bo problem był realny (bez wolnosci w sieci nie ma co marzyc o przemeblowaniu systemu) Niewazne czy Putin stoi za Wikileaks - wazni byli ci ludzie - 200 tysiecy na ulicach. To oni dali 100 tys podpisów Tanajnie czy Kukizowi. Nie sluzby. Bo tak dojdziemy do paranoi ze 100 tys podpisów Grzegorza Brauna zalatwilo mu lobby zydowskie bo zyd musi miec antysemickiego wroga. Co nie wyklucza prawdziwosci tego zdania :) 

 8. avatar

  - Ale ja nie chciałabym mieć do czynienia z wariatami - rzekła Alicja. 
   
  - O, na to nie ma już rady - odparł Kot. - Wszyscy mamy tutaj bzika. Ja mam bzika, ty masz bzika. 
   
  - Skąd może pan wiedzieć, że ja mam bzika? - zapytała Alicja. 
   
  - Musisz mieć. Inaczej nie przyszłabyś tutaj.

 9. Czujecie się ważni? Chcecie, żeby lizać wam doopsko? Nic z tego! 
  System was przeżuje i wypluje. Zostaniecie wydydkani jak Solidarność w 1989.

  Nie pisz chłopcze o bucie, bo to wy nosicie głowę wysoko.

  I zastanówcie się: chcecie zmiany, czy wolicie konserwować obecny układ?

 10. Kukiz to jest tzw. "Operacja zajęcia przestrzeni" (Darski to pięknie opisał) od 25 lat służby robią to w ten sam sposób. 
  Mam nadzieję że Duda to jest nowa jakość w polityce. Jest tam kilku gości koło niego, choćby Szczerski, którzy są wstanie zmienić oblicze prawicy.
  Platforma pakuje kartony. Dla Dudy - kopacz to idealny premier na rozjechanie plaTfuuuusów do końca. Zwróć uwagę co Gość mówi o odbudowie wspólnoty...
  Dobry dzień dla Polski.
  Pozdrawiam,

 11. Szogunat będzie tak manewrował Kukizem, że Bigos może wygrać II turę...

 12. Z gówna bata nie ukręcisz, Komorowski każdego dnia pokazuje że się nie nadaje na tą funkcję i w kampanii to widać, Duda ma wyjątkową właściwość wyzwalania w ludziach energii i jest na tak. Krytykuje konkretnie i konstruktynie. WIdać że wie w co gra.
  Dlatego kocham demokrację bo suweren od czasu do czasu się budzi i pokazuje władzy DUPĘ. I tak jest teraz. Wieje wiaterek historii, ludzie chcą zmian. No i będą ją mieli. Kukiz nie ma nic do gadania. a za pół roku nie będzie miał więcej niż10% ( zamieni sld i palikmiota). Platformersi zwijają zabawki będą sie rżnąć o miejsca na listach ( bo im już tylko diety zostaną). Psl ze swoimi 6-7% będzie walczył o stanowiska w spółkach i agencjach.
  PIS idzie na samodzielną władzę wykonawczą a większość konstytucyjną może mieć wybierająć rodzynki z platformy....

 13. z tymi 10%

 14. możemy się o dobrą wódkę założyć że więcej jak 10% Kukiz nie zdobedzie, no chyba żeby PO zadołowalo poniżej 20% ale tak dobrze to nie będzie ( to są naczynia połączone teraz)
  Pozdrawiam,

 15. avatar

  antenowy od TVN i TVN Info

  Od dawno wiadomo, że to czarny koń PO ale 20 polskich durni tego nie jarzy,ciemnogród i zaścianek

 16. "Od dawno wiadomo, że to czarny koń PO ale 20 polskich durni...."

  Oxy, nie zgadzam się z Tobą i obym się nie mylił.
  Kukiz dostał zielone światło w mediach nie jako agentura, ale jedyna opcja która miała zrealizować (samoczynnie) scenariusz zabrania głosów Dudzie, tym samym dająć Rezydentowi żyrandola. Zakładasz nieomylność służb i ich wszechwładność, tymczasem tylko 2005 rok pokazał, że to są mity i samych służb "pobożne" życzenia.

  Nikt z nich nie przewidział 20% Kukiza, bo nie docenili siły niezadowolenia i frustracji ludzi. Zwłaszcza młodych, a więc z definicji durnych i naiwnych, którzy od lat nie mieli na kogo głosować.

  To pokłosie wieloletniego kreowania walki PO-PiS którego nikt się nie spodziewał: młodzi uznali, że te partie niczym, poza nazwą, się od siebie nie różnią. Przyjęli, że biją się tylko lumpy i żule, więc zamiast się zastanawiać który z nich to dobry, a który zły najlepiej olać obu, bo to daje największą szansę, że źle nie wybiorą i nie zostaną oszukani.

  A Kukiz jako pierwszy spełnił ich wymagania: nie jest partyjny i chce rozwalać system, jest młody i "niepokorny" dla establishmentu, uzywa dosadnych i prostych sformułowań, co młodzi uważają za jedyną receptę na poprawę. Zabawne, że nie widzą przy tym jego frustracji: przecież zawodowo jako muzyk ( o epizodach aktorskich nie wspominam) się nie sprawdził, nie ma życiowych sukcesów które mogą zaspokoić jego (jak się okazało bardzo dużą) ambicję.

  Szukając jednak głębiej w tym zjawisku dokonywania takich wyborów przez młodych ludzi, to ostatnie ostrzeżenie. Czerwona kartka tuż przed jawnym buntem i Majdanem który z pistoletem w ręce wprowadzi sprawiedliwość i pozwoli spokojnie pozabijać lub skazać takich ludzi jak Misiek, Bul, specjalistkę od kopania 1 m/głąb czy Tusska. Młodzi nie chcą z nimi rozmawiać, nie chcą sądów które ich uniewinnią i nie chcą propagandy: chcą natychmiatowej i bolesnej sprawiedliwości. A Kukiz to obiecuje: rowalę wszystko! Oczywiście za taką opcję zapłacimy najdrożej, jak Ukraina: krwią i dewastacją państwa, ale młodzi chcę budowac na popiołach od zera, starsi niekoniecznie.
  Wiedzą, że PiS ma ideologię i wiarę w wolną Polskę. Że można zmienić Konstutycję i niszcząc (spokojnie i demokratycznie:) np. podatkiem 90% dla każdej stacji TV) łże media odbić nasz kraj z pomagdalenkowego układu. Może wyłuskanie i skazanie śmieci zajmie kilka lat (a nie miesięcy jak Majdan), ale w konsekwencji będzie bardziej opłacalne dla nas jako narodu.

  Dodatkowo Kukiz zwrócił już maksymalną uwagę na siebie i żarty z lekkim traktowanie się skończyły. A jak zaczną się poważne pytanie o politykę społeczną, ekonomiczną i zagraniczną to Kukiz się zrobi malutki, bo nie ma o tym pojęcia, ani przygotowania, a już na pewno zaplecza.
  Samą demagogią i hasłami można na szybko sporo zwojować (vide "różowy penis" menela z Biłgoraja), ale pod silą żarówką zaraz zaczynają wyłazić potworne niedoróbki- czas gra na niekorzyść Kukiza, dlatego 8-10% w parlamentarnych jest bardzo realne.

  Bo kto dodatkowy (poza 20%) będzie głosował na "partię" Kukiza która nie ma pojęcia o niczym poza JOW-ami?
  Jak Kukiz odpowie na bezsporne fakty, czyli zabetonowanie sceny politycznej w UK na amen przez dwie partie po wprowadzeniu JOW-ów? Tam niezależny kandydat (jak Kukiz) to mega wyjątek.
  Co mądrego odpowie na skutki JOW-ów w naszym Senacie?
  Przecież wprowadzenie ich w Polsce dzisiaj spowoduje, że od jutra zostaje tylko PO i PiS, więc jak normalny wyborca Kukiza może to poprzeć? Przecież tym samym utraci jakikolwiek wpływ na politykę i utrąci własnego kandydata. Dlatego Kukiz nie pójdzie nigdzie bez PiS, dokładnie jak JKM który już chciał się układać po europarlamentarnych jako koalicjant, a dziś szoruje poniżej progu. Może tylko znaleść złoty środek między własnymi wypowiedziami i potrzebą współpracy z PiS, która nie zniechęci jego zwolenników. Zrealizowanie połowy postulatów Jarka doprowadzi Polskę do czasów świetności z XVI wieku. Już sama normalność, czyli pozamykanie łapowników, zlikwidowanie negatywnego doboru, odchudzenie administracji o 70% i uproszczenie prawa podatkowego i karnego (wywalenie z nich wszystkiego co daje władzę urzędnikom) plus zmniejszenie drastyczne obciązeń fiskalnych zrobi z nas kraj bogatszy od Niemiec. Dokładnie odwrotnie niż chcą wszyscy rządzący dzisiaj naszym krajem i ich pracodawcy (czyli nasi sąsiedzi).
  Nie trzeba do tego palenia do fundamentów, można zrobić to spokojniej jako pokazał PiS w 2005 roku, ale nie można się cofnąć. Trzeba iśc za ciosem do końca i bez zatrzymywania inaczej będzie powtórka, bo największe śmieci zawsze mają więcej nieformalnych układów, pieniędzy i braku zasad, aby pokonać uczciwych naiwniaków.

 17. avatar

  Jakich politycznych przyjaciół ma Kukiz, to mnie najbardziej interesuje...
  Jeśli zamierza coś z tymi 20% zrobić i wejść do Parlamentu to musi mieć z kim. Zapewne ma wielu znajomych z jednej i z drugiej partii a i nie tylko tam. Może nawet niektórzy widzieli by go w miejsce pewnego kmiota z Biłgoraja. Kukiz może tego nie rozumie, ale bez ludzi z 20% zrobi się 4-8% i prawie nikt nie wejdzie. Nie sztuka być w Senacie Cimoszewiczem, który i tak nic sam nie może.
  Druga rzecz: skąd jest te 20%. To nie są głosy odebrane Dudzie. Takie błędne założenie zapewne popełnił też sztab Gajowego i dzisiaj słusznie gratulacje odbiera Duda. Z tych 20% połowa pewno nie pójdzie na drugą turę ew. w pojedynczych przypadkach oddadzą głos nieważny, 1-3 z 20 z obrzydzeniem odda głos na Dudę a pozostali pójdą karnie zagłosować na Bronka w obawie przez PiSem. I Bronek pewno wygra. Przez najbliższe 2 tygodnie GW będzie pomagać ile wlezie, należy się spodziewać sporej ilości wylanego g... i kasowania komentarzy o reformie emerytalnej, OFE itd. Oni wiedzą, że jak ludzie się obudzą i wykopią Gajowego, to jesienią trzeba będzie się pakować. Niektórzy już pewno myślą o posadkach za granicą, ew spółeczkach SP. Zaraz pewno ruszy fala zmian w Radach Nadzorczych i Zarządach. Wszystko pewno po cichu, ale trzeba będzie wyłapać i głośno punktować takie upychanie na stołkach i każdą taką ewakuację. Ciekawi mnie też co zrobi PSL. Czy jak za koalizji z Millerem staną się opozycją do własnego rządu i szybko wyjdą z układu wzajemnego czy jednak wytrzymają do końca?

 18. Trzeba zbadać przepływy elektoratu, ja od pewnego czasu prywtanie jednak podkreślalem, że Kukiz przejmuje wyborców Komorowskiego, teraz można to rozstrzygnąć. Jeśli tak jest, czy odważy się otwarcie deklarować poparcie w II turze? To byłoby nierozsądne, tym bardziej, że w niedalekiej perspektywnie wybory parlamentarne.

  Kukiz stał się frontmenem konkretnej koncepcji politycznej, koncepcji, która w przeszłości już zdążyła ponieść druzgocącą porażkę. Za nim stoją w głównej mierze dolnośląscy samorządowcy, którzy chcieli wejść na ogólnopolską scenę, bez sukcesu. Podpięli się pod Kukiza i ładują w niego pieniądze. W ostatnich wyborach samorządowych już z Kukizem zdobyli kilka mandatów do sejmiku dolnośląskiego, teraz mają zdecydowanie większe ambicje.

 19. avatar

  ...a ja czekam na tzw.."wstepne-nieoficjalne wyniki wyborów"...i jutrzejsza..jedna z wielu nastepnych..hehe..hmmm konferencje PKW...poza tym dzisiejszy body-langłydż gajowego wskazywal na to ze to co powiedzial o zwyciestwie za 2 tygodznie...to wiedzial co mowi...

 20. Kukiz ze trzy razy zmieniał wersję, co zrobi (co zaleci zrobić swoim wyborcom).
  1. nie bedzie przekazywał nikomu
  2. zrobi sondaż na fej-zbuku i niech ci co glosowali sami zadecyduja
  3. żeby nie głosowali na Bronka

  Juz samo to stwarza duuuże możliwosci manewru.
  Zjazd z "poparcia" rzędu 65 do wyniku 32, to jednak rekord w skali galaktyki.

 21. No ale Kukiza finansuje wojsko skolegowane z wojskiem Bronka. Zesztą cudów nie ma,że niby wyborcy kukiza grzecznie zrobią co im kukiz zaleci..

 22. Jeśli Miter ma dowody na nieślubne dziecko Komorowskiego, a jeszcze okaże się, że ten migał się z alimentami, to analizy przepływów elektoratów nie będą do niczego potrzebne.

 23. wszystko można wyciszyć, albo dać jakiś temat zastępczy...

 24. Kukiz kluczem, a dokladnie JOW'y. To slowo klucz. Lemingi zostaly przez TV nauczone, niczym pies pawlowa, JOW-kukiz. JOW lekarstwem na wszystko, sratatata. Przyklad z UK pokazal czym sa JOW'y.

  Bronek jutro ma zamiar wyglosic wazne oswiadczenie dot "obywatelskosci", kto sie zalozy ze poprze slowo klucz - JOW?

  Kukiz moze sie wzbraniac przed bronkiem ile chce - ale ten elektorat nazbierany NIE JEST JEGO - tylko mediow.

  Dla mnie kukiz to 2gi oddech bronka, dopalacz na druga ture. Zobaczymy juz jutro.

 25. avatar

  Pytaniem jest: jak szybko Kukiz uczy się?

  Winien tylko zrozumieć, że te ścierwa - a szeroko winno się to słowo  widzieć  - bańkę mydlaną w łapie mają. Nic więcej. :)^:)

 26. nie wszystko da sie kontrolowac. W pewnym momecnie szambo wybucha :)

  Nie przesadzajmy z tymi ludźmi od Schetyny - bo w II turze to nie kumple Schetyny glosują ale ja i ponad 20 % . Ja tez mam takich kumpli i telefony ze gdybym  kandydował na prezesa KNP to bym został skompromitowany :)  Załoze sie ze pisowcy tez maja takie znajomosci ze dałoby sie z tego zrobic ksiazke szpiegowską. I nawet nie chodiz mi o dawną przynaleznośc do Unii Wolnosci. 
  Oprócz gier operacyjnych sa jeszcze wkurwieni ludzie. Gry operacyjne zresztą sa czesto prowadzone post factum by ratowąc co sie da uratowac. To troche jak polityka Rosji wobec byłych republik ZSRR. 
  .........................
  I do pana prezesa Kaczynskiego : to nie wy macie odpierac ataki III RP ale ta klika ma sie tłumaczyc i byc zepchnieta do narożnika w bezpośrednim starciu . Klika której Paweł Kukiz odmówil moralnego prawa do władzy (zdrajcy którzy mocodawców maja za granicą) Spokojną gadką to nie pozyskacie elektoratu wkurwionego. Wkurzonego tez na was . Co najwyzej pozyskacie 1 % od  Jarubasa i pół procent od M.Ogórek . Ale juz nie 1 % Grzegorza Brauna. 

 27. to nie pozyskacie elektoratu wkurwionego." 
  Poruszyłeś bardzo ważny problem pozyskiwania elektoratu. Nie wątpliwie środowiska kojażone z Dudą, oraz kilku polityków PIS, powini zaostrzyć krytykę bierzącej polityki, systemu i praktyk PO.
  Sam Duda natomiast powinien to tylko delikatnie zaakcentować. 
  Dobrze byłoby gdyby czasem okazał więcej pokory wobec wyborców. Nie - "jestem pewny, że wygram "-ale - "wygram dzięki Waszym głosom, wygram z woli wyboców".
  Błędna jest też retoryka w stylu:
  "Jeżeli zagłosujecie na Bronka, to jesteście głupi, to robicie błąd."
  Powinno to raczej być:
  "Głosujcie na mnie bo jesteście intelgentni, jesteście intelgentni więc zagłosujcie na mnie, razem będziemy mogli zmienić Polskę". 

 28. Mówiłem miesiac temu w biurze PiS ze grube działa ma wytoczyć nie nawet sam Duda ( on skupia sie na ''kampanii pozytwnej'') co otoczenie medialno -polityczne ( nie brudna kampania ale bezlitosna i krwawa , bo tego wymaga dobicie komuny ) . I tak w jakims stopniu sie dzieje ( artykuły ''W Sieci'' itd o WSI ). Ale mozna to robic lepeij i zdecydowaniej. Tym bardziej ze Kukiz tak wczoraj zaostrzyl retoryke ze nawet chyba zaskoczył swoje otoczenie a nie tylko Jarka Kuźniara :) Miedzy brutalną i dosadną retoryką Kukiza o zdrajacach , niszczeniu Polski a srednią retoryka PiS -u jest duze pole manerwu. Kukiz i Korwin w warstwie slownej dali PiS spora przestrzeń na wiekszy radykalizm i nazywanie rzeczy po imieniu .. I to tak by obrzydzic ludziom obecną szajke a nie Macierewicza czy Kaczyńskiego. Jest mozliwość by wykrzywione geby Tuska i Komorowskiego przykryły Antka i Jarka. 

 29. Zgadzam się z jednym, pierwotnie w oczach mainstreamu Kukiz miał być alternatywą dla Dudy i osłabić jego kandydaturę, stąd czas antenowy i pompowanie balona. Komorowski jednak osiągnął taki punkt ciężkości własnej indolencji, że zaczął tonąć pod jego ciężarem. Co może szokować "młodzi, wykształceni, z dużych miast" zaczęli się rozglądać, Wojewódzki dał sygnał, że Komorowski już nie jest fajny, teraz fajny jest właśnie Kukiz. 

 30. Podsumowując: Duda 34%; Borat + Kukiz + Jarubas + Bimbrownik - 55+%.
  Jutro orędzie Rezydenta "kocham Jowy, zrobię laskię Kukizowi i wszystkim, a za Dudą stoi Maciarewicz" i pozamiatane.

 31. Strony