Wybory prezydenckie rozstrzygnięte

Prześlij dalej:

- W trakcie wyborów prezydenckich głosy będą liczone ręcznie - powiedział w radiowej Trójce przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.
Hermeliński zapytany o to czy PKW będzie mogła podać wyniki wyborów prezydenckich już na drugi dzień odpowiedział, że będzie to raczej niemożliwe.


http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wybory-prezydenckie-PKW-bedzie-re...

http://wmeritum.pl/szef-pkw-przyznaje-program-do-liczenia-glosow-nie-bedzie-gotowy-na-wybory-prezydenckie/W praktyce ta decyzja PKW oznacza, że wyniki wyborów ustalane będą w drodze negocjacji między partiami na szczeblach powiatowym i wojewódzkim, bez żadnej, nawet iluzorycznej kontroli obywatelskiej. Tutaj zaś przewagę mają beneficjenci ostatnich wyborów samorządowych, dla których brak zmian po wyborach prezydenckich jest gwarantem ich stanowisk. Tę samą wolę okazały też sądy rozpatrujące ewentualne pozwy.

W mojej ocenie,  w tych okolicznościach Andrzej Duda musiałby uzyskać wynik ponad 60% głosów ważnych by mieć nadzieję na zwycięstwo, to zaś w związku z wrogą postawą trzech jedynych wielkich telewizji ogólnopolskich jest trudne do wyobrażenia.

Wydaje się też, że PiS pogodził się z realiami prawdopodobnie uzyskując w zamian mocną nadzieję na zwycięstwo w wyborach parlamentarnych i utworzenie rządu. Świadczyłby o tym brak słychów o międzynarodowej kontroli wyborów prezydenckich w Polsce. Zaś taka kontrola obniżyłaby poziom cudów nad urną być może nawet o połowę. 


Strony

2487 liczba odsłon

Autor artykułu: foros

2 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  "- Mamy wielkie zadanie przed sobą, żeby Polski nie oddać, że tak powiem, we władanie smerfa Marudy - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas wizyty w Aleksandrowie Kujawskim"

 2. Odlatujesz jak ów "motylek"
  Nie zdajesz sobie sprawy ze jedyną alternatywą na zmianę układu jest poparcie jednego opozycyjnego kandydata który ma największe szanse na wygraną.
  JKM  przez swoje  "odloty" takiej szansy nie miał, nie ma, i mieć nie będzie.
  Sam działasz przeciwko sobie.
  Popierasz w ten sposób tylko Bronka. 

 3. Strony