Prześlij dalej:

Powtarzanie znanej tezy, że Internet to potęga wypierające stare media, to już banał. Kiedyś było to trochę zaklinanie rzeczywistości, ale od kilku lat w tym stwierdzeniu zawiera się wyłącznie precyzyjne oddanie stanu rzeczy. Skoro zacząłem od banału, to konsekwentnie przywołam kolejny, mój ulubiony, a właściwie znienawidzony. PR w PiS leży i kwiczy! Nie pomagają żadne narzekania, prośby i groźby ze strony elektoratu PiS. Jarosław Kaczyński i jego najbliższe otoczenie nadal trzyma się jak pijany płotu absurdalnej teorii, że fakty same się obronią. Co jakiś czas, gdy spadną wewnętrzne sondaże coś tam się w PiS dzieje, komuś skacze piłeczka po głowie, niczym pomysłowemu Dobromirowi, ale dzieci z tego zazwyczaj nie ma.

Prawie we wszystkim się z Prezesem dogadujemy, co do PR-u zdania nie mogę zmienić i co więcej jestem w pełni przekonany, że Kaczyński swoją awersją do nowoczesności, w tej kwestii zdecydowanie przesadza. Pali licho przesadza, gorzej, że pozostawia bezbronne PiS i siebie samego. Dzień w dzień paranoiczna opozycja wespół z mediami jeszcze bardziej chorymi, urządzają spektakle, które przedstawiają nieprawdopodobne brednie. Poza pojedynczymi wypowiedziami polityków PiS, często sprzecznymi, na pewno nie skoordynowanymi, nie ma żadnej sensownej odpowiedzi. Najzwyczajniej w świecie nie da się uprawiać polityki i wszystkich innych form działalności publicznej, bez ochrony marki i reklamy. Moim ulubionym argumentem, chociaż nieco zmęczonym, jest słynne pytanie retoryczne do przeciwników reklamy. A po co się reklamuje Coca Cola i Mercedes, przecież wszyscy te marki znają? No właśnie dlatego znają, że się reklamują i we współczesnej dobie o Coca Coli z Mercedesem ludzie zapomnieliby po roku, gdyby zniknęły wszystkim znane szyldy.

Szkoda sobie strzępić język i klawiaturę na argumentowanie oczywistości, PiS i Kaczyński popełniają wielki błąd i nawet jeśli koniec końców zaliczą drugą kadencję, to nie dzięki zaniechaniu PR, ale pomimo tej fatalnej „strategii”. Krótko mówiąc PiS jedzie bez hamulców na piątym biegu i w razie zagrożenia hamuje wyłącznie silnikiem, bo „prawda sama się obroni”. Na szczęście zupełnie inne podejście do spraw ma elektorat PiS, szczególnie ten młody, wykształcony, z wielkich miast, który „umie Internet” i wie, że bez „lajków” w sieci nie istniejesz. Trudno ocenić w jakim stopniu PiS zawdzięcza zwycięstwo w wyborach parlamentarnych i prezydenckich wysiłkom internautów, w każdym razie ten udział jeśli nie był kluczowy, to na pewno istotny. Po wyborach poprzednia władza obudziła się z rękami w opozycyjnym nocniku i siłą rzeczy zaczęła gwałtownie odrabiać straty w Internecie. Z drugiej strony zwolennicy PiS nieco osiedli na laurach i skupili się na świętowaniu.

Strony

25395 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

11 (liczba komentarzy)

 1.  

  kilka dni temu ktoś chciał na forum wiedzieć, jak wygląda PiS pod powierzchnią ktorą widzimy. PiS wygląda tak, że powtarzają sobie, że będą rzadzić zawsze. jednocześnie nie maja konkurencji politycznej, bo tą piaskownicę trudno nazwać konkurencja, w zasadzie tylko Prezes Kaczyński zaciaģa im czasem trochę hamulca. dlatego pomijajac osoby, ktorym zależy żeby cieżko pracować np Ziobro ale nie tylko, reszta żyje na Olimpie i zajmuje sie glowniem rozdawaniem stanowisk. 

 2. Moim zdaniem to właśnie zdecydowanie internet przechylił szalę obu zwycięstw z ostatnich wyborów. A z aktualności trzeba dodać jeszcze jedną produkcję internetową - zdjęcie z warszawskiego metra.

 3. Polska za PO była jednym z najważniejszych państw europy. po awansie tuska zrobiliśmy gigantyczny skok w znaczeniu międzynarodowym. podczas wizyty prawdziwego polityka jakim jest Prezydent USA, Tusk był traktowany jak gefreiter Merkel. na dodatek zachował się w żenującym stylu wobec prezydenta USa. prezydent USA nie czytał zestawienia na temat znaczenia Tuska?

  moja propozycja na temat systemu szkoleń w armii.

  z 4 najlepszych dywizjon z Bitwy o Anglię, 3 były polskie. jak?

  po pierwsze wysokie morale. 

  po pierwsze zorientowanie na cele.

  po pierwsze świetne wyszkolenie.

  w zakresie wojsk lądowych: wybrać platformę uzbrojenia, czyli czolgi (na przykład abrahms lub leopard) artyleria (krab, kryl) bwp ( tu prawdopodobnie w tym roku bedzie plus szybski transfer techologii). ważne jest transfer technologii do Polski, żebyśmy finalnie MY mogli produkować, naprawiać i modernizować sprzęt.

  zrobić jedną brygadę np 10 brygadę. w miarę szybko zakupić sprĘt dla tej brygady np abrahms SEP lub leo 2 a7, kraby kryle, BWP takie same lub podobnie.

  przerobić 10 brygadę na brygadę szkoleniową np na okres 2 lat, przez powiemy 10 misiecy 10 brygada na poligonie zje zęby na sprĘCie, potem szkolić modułowo bataliony lub całe brygady.

 4. Piotrze to zdanie ,że ..NAJWIĘKSZĄ SIŁĄ PIS JEST TO, ŻE W WIELU SPRAWACH MAJĄ WYBORCÓW MĄDRZEJSZYCH to bardzo trafiona i prawdziwa diagnoza.Dodał bym że cierpliwych ,wyrozumiałych ,pokornych .ALE!!!!! ,ale są granice wszystkiego ,nikt nie jest z kamienia i PIS nie może liczyć na łut szczęścia ,bo to też się kiedyś skończy.
  OLGA jest po prostu dumna z pani Szydło ,i chciała podzielić się swoją DUMĄ .A ,że trafiła akurat z tym co ludzie (większość normalnych ludzi) chcą usłyszeć to chwała jej za to!!

 5. Zagrożeniem dla świata jest dzisiaj dżihad. Samym piarem tego nie unikniemy. Konieczne są decyzje polityczne. BSz jest pierwszym politykiem, który na to zagrożenie zwrócił publicznie uwagę. Pojawią się kolejni światowi politycy, którzy przeciwstawią się tzw. poprawności politycznej. Dżihad jest groźny w każdej swojej formie, zarówno w wersji łagodnej, jaką prezentuje Arabia Saudyjska oraz w wersji twardej prezentowanej przez ISIS. Obie zmierzają do unicestwienia naszej tożsamości. Mocarstwowe dążenia Rosji są zagrożeniem zewnętrznym, stosunkowo łatwym do ogarnięcia.  Dżihad, to gangrena niszcząca naszą cywilizację od środka. Poprawność polityczna zawarta w programach wielu organizacji  pozarządowych oraz partii politycznych jest formą Dżihadu. Chyba się nie pomylę jeśli stwierdzę, że ci od poprawności politycznej, to wyłącznie dżihadyści.

 6. jest już w sieci również portugalska i francuskojęzyczna wersja fragmentu wystąpienia premier Szydło

  https://twitter.com/Ossala_fr/status/868806269435564032

  czekamy na wersję niemiecką...

 7. avatar

  " jedna akcja Olgi warta jest więcej niż wszystkie działania „PR-owców” PiS razem wzięte"

  Proste pytanie: jak to finansowo wygląda?

 8. Znaczy, że co - za tanio to wychodzi i nie da się na tym obłowić jak Kurski Jacek i jego nowa wybranka na TVP [1]. I do tego trzeba znać przyzwoicie "lengłydż".

  [1] Gdzieś czytałem tekst jakiegoś antypisowca, który oburzył się wywaleniem Pawlickiego ze Studio Polska po tej akcji z fake newsem o R.Petru. Teza artykułu była taka, że Studio Polska mało kosztowało, a miało dużą popularność. Kurski chce mieć bizancjum, by się przy okazji obłowić i obdzielić tym bogactwem ludzi, którzy będą za to go wspierać.

  Jeszcze nie oglądałem, ale komentarze są zachęcające - "narobiliście wstydu publicznej tv. Bomba!!!! :-)" - Śluby panieńskie - spektakl NA ŻYWO w IPP TV

 9. Jako wyborca PiS (ostatnio J.Kaczyńskiego) i wyborca Andrzeja Dudy (głosowanie, a wcześniej podpis przy zgłaszaniu kandydata) wezmę się za PR tego ostatniego. Najpierw wspomnę, ze Pan Prezydent ma już 3 rzecznika prasowego (pierwszą była pani Katarzyna Adamek-Sroczyńska, która nie sprawdziła się nawet w internetowym radiu WNET). Do tego drugi szef kancelarii - niewątpliwie to świadczy o jego zdolnościach w dobieraniu sobie współpracowników.  Z rzeczy grubszych to uwiarygodnianie działalności OWSIaka (odrzucam tu argumenty Gospodarza) oraz kard. K.Nycza (swoją drogą to majstersztyk, że bezpieka uwaliła bp. Wielgusa - polecam jego wypowiedzi w wikicytatach-  i wepchnęła swojego nominata na diecezję rękoma Kaczyńskich i Sakiewicza - to taka moja hipoteza). Ostatnio Pan Prezydent stanął karnie w tym samym rzędzie z najgorszymi kreaturami wychwalając fałszywe zasługi nśp. Zbigniewa Brzezińskiego [1]. Do tego dochodzi jego ostentacyjna pobożność - TW Bolek też jechał na tym patencie.

  Jeżeli celem tych wszystkich działań PAD jest jego druga kadencja, to przynajmniej w moim przypadku są to metody przeciwskuteczne.

  [1] Na dzisiejszym "sabacie" pastora Chojeckiego było trochę o Brzezińskim w związku z działalnością JPII - IMO następna "legenda" do obalenia po TW Bolku https://youtu.be/7RkpfI-o3gQ?t=373 (hint: prędkość odtwarzania x1,5)

   

 10. Makrela z Makaronem jest niestrawnym daniem dla Europejczyków... można się nim łatwo zadławić, tylko tusek merda na nie ogonkiem. Zdecydowana postawa Trumpa na G-7 oraz wyśmienita wypowiedź Beaty Szydło, zachwiały misterną intrygą liberlewaków, knutą przez ostatnie lata. Makrela z Makaronem i Sosem są wściekli i już szukają pomocy u Putina.

 11. Choc w wiekszosci zgadzam sie z Twoimi tezami,to jednak jakby nie zauwazyles 4 pytan,

  ktore zalatwily Szetyne,a i rownoczesnie pograzyly rozne grabce,kierwinskie,urbanskie,tuny,nitrasy,

  a takze cale pelo w szambie spolecznej pogardy..Majstersztyk w wydaniu PiS,do tej pory brak bylo takich nokautow!

 12. Strony