Prześlij dalej:

Polska to jest dziwna kraj, jak mawiał były poseł PO. Właśnie sobie oglądam w telewizji lekarzy rezydentów. Gdybym przyleciał z kosmosu pół roku temu, aby zapoznać się z obyczajami Ziemian, to byłbym teraz święcie przekonany, że w Polsce jest czterech lekarzy rezydentów, a ich robota polega na gadaniu do mikrofonu. Nie jest to jedyna dziwna obserwacja z kosmicznej perspektywy. Dziś sąd wydał postanowienie, w który domaga się ukarania policjantów za działanie prewencyjne mające zapobiec starciom ulicznym dwóch zwaśnionych grup, przy czym policjanci powstrzymywali grupę nielegalnie demonstrującą.

Dzień się jeszcze nie skończył i być może srodze ryzykuję, ale wydaje mi się, że jednak nic nie przebije informacji dnia, którą była rasistowska napaść i pobicie czternastoletniej dziewczynki, pochodzenia tureckiego. Posługując się językiem policyjnym, już po kliku godzinach, w toku prowadzonych działań ustalono, że pobicie to otarcie naskórka, a nadal trwa ustalenie karnacji nieletniej ofiary. Podłoże rasistowskie miało polegać na okrzyku „Polska dla Polaków”, co biorąc pod uwagę kontekst, a mianowicie, że tylko ostatni kretyn i zwyrodnialec atakuje dziecko z takimi słowami na ustach, można uznać za właściwą diagnozę. W sprawie wypowiedział się Premier RP, minister MSW, wysocy funkcjonariusze Policji, posłowie, senatorowie i wszystkie media zatrudniające rozmaite autorytety.

Zdarzenie, jakich na całym świecie zdarza się niestety tysiące. Z całą pewności gdy piszę te słowa jakiś inny debil właśnie szarpie albo bije czternastoletnią dziewczynkę, wyzywając ją od najgorszych. O ile dziewczynka będzie miała szczęście, to sąsiedzi powiadomią policję, ale nawet wówczas nie ma co liczyć na wsparcie Premiera RP i całego politycznego establishmentu, choćby dziewczynka miała wybite trzy zęby i połamaną nogę. Opisana sytuacja dotyczy również dziewczynki pochodzenia tureckiego, którą katuje ojciec pochodzenia tureckiego i taki sam los spotkałby dziewczynkę cygańską, ukraińską, tajlandzką, bo i takie w Polsce mieszkają. Normy prawne i społeczne w dziwnym polskim kraju mają charakter medialny. Od tym, co jest zbrodnią, a czym nie warto sobie dupy zawracać decydują czołówki medialne i co więcej ten idiotyzm infekuje polskie instytucje.

Jak to powinno wyglądać w normalnym kraju i w normalnej procedurze? Całe zajście, w kategorii przestępstw, o ile w ogóle uda się taki zarzut postawić, jest na samym dole zdarzeń kryminalnych, z którymi musi się zmagać policja. Pobicie, kradzież, włamanie stoi wyżej. Zatem sprawę należy rozwiązać na poziomie dzielnicowego, odebrać zgłoszenie od ofiary, jeśli są podstawy przekazać prokuraturze i dalej do sądu. Wszystko! Angażowanie w to Premiera RP i ministra MSW jest chore, jeśli nie patologiczne i mam tu na myśli patologiczną traumę wywołaną pedagogiką wstydu. Nieustanna potrzeba tłumaczenia się, że Polska jest fajna i Polacy nie są rasistami. Rzecz jest oczywiście bulwersująca ze społecznego punktu widzenia, ale to się załatwia na poziomie osiedla, bo tutaj 99% mieszkańców potępi debila, marginesu, który jest zawsze nie liczę.

Strony

Źródło foto: 
15876 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

7 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  a'propos

  owszem..owszem..a to wszystko także dziś w kontekście umorzenia sledztwa w/s "propagowania nazizmu przez ONR"...

  cóż więcej powiedzieć??parafrazując..PIS..PO samo zło...liczy się tylko pijar na świecie..nic więcej...niczym te obecne eventy nie różnią się od bieganiny posłów PO po mediach w latach 2007-2015..

  nawet ludzie odpowiedzialni za nałożenie kary na TVN zrezygnowali z tego..by się Bruksela nie zdenerwowała na "wolność prasy i mediów"..

  Chińczycy mają takie specyficzne powiedzonko..uważane raczej za obelgę w stosunku do kogoś..brzmi tak.."obyś żył w czasach wielkich przemian"..

   

 2. Bardzo mi się podoba deklaracja pana Premiera RP i ministra SW. Mam nadzieję że odtąd wszystkie ofiary pobić, kradzieży i włamań w Polsce będą traktowane z taką samą atencją.

 3. reakcja Premera i Ministra jest prawidłowa. Żule i margines musza wiedzieć, że za takie postawy spotka ich kara. Co innego to co się zdarzyło w Ełku, albo jakby jakiś multi-kulti podskoczył ...

 4. Ochrona prawna ofiar i sprawców nie może zależeć od koloru skóry sprawcy czy ofiary. Za każde naruszanie nietylalności musi być taka sama kara. Czy biały przyleje białemu, czy czarnemu. Jakie są pobudki przylania, czyli jakie okrzyki sprawca wznosi nie może być brane pod uwagę. Inaczej powstanie sytuacja uprzywilejowania ze względu na kolor skóry, wyznanie, czy kraj pochodzenia.

 5. Co tu dużo mówić - lewacka narracja rządzi, a Dobra Zmiana tańczy jak jej zagrają.

  Co do samego zdarzenia natomiast to wcale bym się nie zdziwił gdyby ten szczegółowy opis był wyssany z brudnego palucha Aadasia bądź kogoś z jego stajni.

  Z kolei jeśli naszej władzy tak zależy na wizerunku Polski to lekarstwo jest bardzo proste - nowelizacja prawa prasowego z obligatoryjnym obowiązkiem prostowania kłamstw na całej pierwszej stronie, bądź jako pierwszej wiadomości dnia, w stylu "w Wyborczej/TVN/...(niepotrzebne skreślić) znowu rozpowszechnialiśmy kłamstwa, tym razem w sprawie...itd." Szybko by się skończyło.

   

 6. W 1990 roku (tak,tak) zostałem pobity przez podchmielonych Norwegów w Bergen.

  Za co? Za to, że odbieram im pracę!

  Czy to też rasizm? Czy Wikingowie mordujący sycylijczyków byli rasistami?

  W 1986 roku w Baltimore (USA) zostałem w restauracji, z której wszyscy biali wyszli, nie kończąc posiłku, bo weszła grupa z z 15 czarnych i zaczęła od położenia nóg na stołach. Nie wyszedłem, bo nie byłem rasistą.

  Potem pracowałem z ludźmi z Kenii, Sudanu i Ghany, jako ich przełożony.

  No i zostałem rasistą.

 7. avatar

  Jeśli zechcecie napastować nastolatki, bierzcie się za krajanki. Od "innostranców" wara! Jeśli nie posłuchacie, to wadza pokaże wam, skąd wyrastają wam nogi!

  Na wszelki wypadek - bandyto i złodzieju - zażadaj dowodu/paszportu, aby nie wdepnąć na minę.

  Kieszonkowiec okradł 10 osób. 8 katolików, 1 muzułmanina i 1 żyda (tak się złożyło, taki traf). Więc kieszonkowiec ów jest:

  1. Rasistą i faszystą.

  2. Antysemitą.

  No, cóż ... a mówiłem, żeby sprawdzać papiren.

  Byłoby to wszystko śmieszne, gdyby nie było takie tragiczne.

  Zmierzamy w złą stronę,

  w złą_stronę+

   

 8. Strony