Prześlij dalej:

Pucz się skończył i pozwolę sobie tę złośliwość podkreślić – PUCZ się skończył. W mediach wypowiedzieli się najwyżsi przedstawicie PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele, nie zabrakło też szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, szefa MS Zbigniewa Ziobro i wiceszefa Patryka Jakiego. Przez co najmniej trzy tygodnie wszyscy Panowie zapewniali, że „nie ma świętych krów” i łamiący prawo, bez względu na zajmowane stanowisko, pójdą do prokuratora. Minęło półtora miesiąca od wszczęcia puczu i stan prawny wygląda następująco. Nie wiadomo, czy prokuratura, czy policja opublikowała zdjęcia kilkudziesięciu politycznych zadymiarzy, wiadomo, że kilku usłyszało zarzuty. Jakie? Wyłącznie znieważenia i zniesławiania, czyli ogólnie mówiąc bzdety albo jak kto woli „Kaczor matole”.

Postawienie zarzutów odbyło się z zaangażowaniem całego aparatu państwowego na najwyższym szczeblu, nie ma ministra „mundurowego”, który by się nie tłumaczył dlaczego prokuratura zajmuje się ściganiem pospolitych przestępstw. Tak się składa, że byłem oskarżany i sam oskarżam za zniesławienie i znieważenie, ale dziwnym trafem nie pochylił się nad moimi sprawami Mariusz Błaszczak, że o Jarosławie Kaczyńskim nie wspomnę. Sprawom „puczowym” nadano nadzwyczajny charakter, bo to nie Adam Michnik oblał gnojem „kiboli”, ale jakiś Józek ze Zgierza utrudniał wyjazd i krzyknął do posła „idź w PiS-du”. W porządku, mimo wszystko do tego momentu prawo jest równe dla wszystkich, ale nagle pojawia się stara jak świat granica dla ścigania i egzekwowania. Granicą tą jest łąka „świętych krów”.

Państwo polskie prze półtora miesiąca zdążyło postawić zarzuty zwykłym szaraczkom i jeszcze zrobić przy tym show, ale nie udało się państwu polskiemu pozbawić immunitetu choćby jednego posła i odesłać do prokuratury za oczywiste łamanie prawa, co się odbyło z pełną bezczelnością na oczach całej Polski. Nie koniec kamieni kupy. Państwo, w osobie marszałka sejmu do dziś nie było w stanie nałożyć na posłów łamiących prawo zwykłych kar regulaminowych, chociaż tutaj procedura, w przeciwieństwie do prokuratorskiej, trwa ułamek sekundy. Skandal? Ależ skąd! Skandalem jest dopiero to, że marszałek sejmu przyznał zgodnie po 1000 złotych na łeb, aby posłowie mogli doinwestować swoje puste biura poselskie. Tutaj procedura zadziałała niczym Ferrari Testarossa. Taki mamy bilans i pokaz państwa zarządzanego przez PiS, co więcej ten wynik ogłoszono, zanim wybrzmiały ostanie pogróżki, że „winni posłowie pójdą siedzieć”.

Wiem, wiem, wszystko, co napisałem powyżej to jest populizm, efekt rozpalonej głowy i brak jakiegokolwiek rozeznania w polityce. Poza tym, Jarosław Kaczyński genialnie wycofywał się na z góry upatrzone pozycje i stamtąd lada chwila przypuści taki kontratak, że najgorszy sort się nie pozbiera. Wiadomą rzeczą jest i to, że najpierw trzeba zreformować sądy i do tego czasu nie ma sensu stawiać zarzutów posłom oraz grubym rybom, za to przy tych samych sądach można ścigać politycznych złodziei batoników, którzy zdradziecko pierdzą trąbkami i zakłócają relację na żywo „Wiadomościom” TVP. Szanowni Państwo ten kit można sprzedawać na wagę, ale ludziom specjalnej troski, nie myślącym Polakom. Prawda o stanie prawnym i funkcjonowaniu państwa jest brutalnie prosta. PO chroniła grube ryby, PiS zastąpiło egzekucję prawa gderaniem i pustymi pogróżkami, które przeplata ściganiem „Antykomorów”.

Strony

23905 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

33 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  NIKOMU WŁOS Z GŁOWY NIE SPADNIE!!
  to tylko takie pieprzenie z ich strony..na wpolityce.pl jest wywiad z brudzińskim który ględzi o abolicji dla awanturników i zmianie regulaminu sejmu..dałem sobie z nimi spokój..raz na zawsze...

  bardzo ciekawe są też zagrywki z wyjazdem na Ukrainę..lepiej niech nie wychodzą z biur poselskich w ogóle..bo im ukry mogą zrobić wiekszy numer niż gajowemu z ustawą gloryfikującą UPA....

  tyle w temacie...

 2. Rano w radiuKOD Zet był poseł Eksces i żądał żeby nie mówić o tym co ostatnio robił na korytarzu sejmowym, tylko o rzeczach istotnych i poważnych. Uwierzycie że czasem nawet Konrad Piasecki ma poczucie humoru? Terlikowski też wczoraj przy innej okazji mówił że nie może wierzy.

 3. jest to od dawien dawna jedyny sensowny wpis, PiS ma kompleksy, które widać z kilometra, tyle wrzeszczeli o aferach i nic, będzie jak zawsze, ja mam takie marzenie: media nie informują o żadnych aferach do czasu aż jakiś polityk/sędzia zostanie skazany i posadzony, 

 4. Cała naga prawda jest jeszcze brutalniejsza niż pisze Piotr. Jest kilka wyroków dla Jerzego O. za ukrywanie dokumentacji finansowej - i co? Nico! Jest jakiś wjazd do WOŚP panów w kominiarkach z kilku stosownych służb? Ni mo! A te służby są już podobno nasze i demokratyczne - żadna tam okopana kasta świętych krów. Tragedia w wielu aktach!

 5. Trzeba dodać, że mówimy o Jerzym O., kandydacie do Pokojowej Nagrody Nobla.... który z pokojem ma tyle wspólnego, że w jakimś śpi.

 6. Problem w tym, że osoba która "zaproponowała" taką kandydaturę wyleciała na margines...

 7. To, że nie mają jaj widać od dłuższego czasu. Zamiast sami atakować dają sporwadzić się do narożnika.

 8. Jestem pewny, że Pana "sprawdzam" również pozostanie bez odzewu. Będą udawać, że nie czytali. Buzie tych wszystkich krzykaczy z PISu, że ukażą,nie pozwolą, nie dopuszczą itd. stają się coraz mniej sympatyczne. Są sparaliżowani strchem, niezdolni do konkretnych działań i stawiania łobuzów i złodziei przed sądem. I to się bardzo szybko zemści. Ciągłe klepanie o 500+ to śpiewka dla idiotów

 9. Napiszę to, o czym się przekonałem kilka miesięcy po wygranej PiS-u. PiS -PO jedno zło. W niszczeniu Polski są lepsi od poprzedników. 

 10. Podaj przykłady tego "lepszego niszczenia Polski". można mieć inne zdanie na jakiś temat, ale żeby pisać takie brednie bez podania przykładów wystarczy być palikotem.

 11. Strony