Prześlij dalej:

Pucz się skończył i pozwolę sobie tę złośliwość podkreślić – PUCZ się skończył. W mediach wypowiedzieli się najwyżsi przedstawicie PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele, nie zabrakło też szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, szefa MS Zbigniewa Ziobro i wiceszefa Patryka Jakiego. Przez co najmniej trzy tygodnie wszyscy Panowie zapewniali, że „nie ma świętych krów” i łamiący prawo, bez względu na zajmowane stanowisko, pójdą do prokuratora. Minęło półtora miesiąca od wszczęcia puczu i stan prawny wygląda następująco. Nie wiadomo, czy prokuratura, czy policja opublikowała zdjęcia kilkudziesięciu politycznych zadymiarzy, wiadomo, że kilku usłyszało zarzuty. Jakie? Wyłącznie znieważenia i zniesławiania, czyli ogólnie mówiąc bzdety albo jak kto woli „Kaczor matole”.

Postawienie zarzutów odbyło się z zaangażowaniem całego aparatu państwowego na najwyższym szczeblu, nie ma ministra „mundurowego”, który by się nie tłumaczył dlaczego prokuratura zajmuje się ściganiem pospolitych przestępstw. Tak się składa, że byłem oskarżany i sam oskarżam za zniesławienie i znieważenie, ale dziwnym trafem nie pochylił się nad moimi sprawami Mariusz Błaszczak, że o Jarosławie Kaczyńskim nie wspomnę. Sprawom „puczowym” nadano nadzwyczajny charakter, bo to nie Adam Michnik oblał gnojem „kiboli”, ale jakiś Józek ze Zgierza utrudniał wyjazd i krzyknął do posła „idź w PiS-du”. W porządku, mimo wszystko do tego momentu prawo jest równe dla wszystkich, ale nagle pojawia się stara jak świat granica dla ścigania i egzekwowania. Granicą tą jest łąka „świętych krów”.

Państwo polskie prze półtora miesiąca zdążyło postawić zarzuty zwykłym szaraczkom i jeszcze zrobić przy tym show, ale nie udało się państwu polskiemu pozbawić immunitetu choćby jednego posła i odesłać do prokuratury za oczywiste łamanie prawa, co się odbyło z pełną bezczelnością na oczach całej Polski. Nie koniec kamieni kupy. Państwo, w osobie marszałka sejmu do dziś nie było w stanie nałożyć na posłów łamiących prawo zwykłych kar regulaminowych, chociaż tutaj procedura, w przeciwieństwie do prokuratorskiej, trwa ułamek sekundy. Skandal? Ależ skąd! Skandalem jest dopiero to, że marszałek sejmu przyznał zgodnie po 1000 złotych na łeb, aby posłowie mogli doinwestować swoje puste biura poselskie. Tutaj procedura zadziałała niczym Ferrari Testarossa. Taki mamy bilans i pokaz państwa zarządzanego przez PiS, co więcej ten wynik ogłoszono, zanim wybrzmiały ostanie pogróżki, że „winni posłowie pójdą siedzieć”.

Wiem, wiem, wszystko, co napisałem powyżej to jest populizm, efekt rozpalonej głowy i brak jakiegokolwiek rozeznania w polityce. Poza tym, Jarosław Kaczyński genialnie wycofywał się na z góry upatrzone pozycje i stamtąd lada chwila przypuści taki kontratak, że najgorszy sort się nie pozbiera. Wiadomą rzeczą jest i to, że najpierw trzeba zreformować sądy i do tego czasu nie ma sensu stawiać zarzutów posłom oraz grubym rybom, za to przy tych samych sądach można ścigać politycznych złodziei batoników, którzy zdradziecko pierdzą trąbkami i zakłócają relację na żywo „Wiadomościom” TVP. Szanowni Państwo ten kit można sprzedawać na wagę, ale ludziom specjalnej troski, nie myślącym Polakom. Prawda o stanie prawnym i funkcjonowaniu państwa jest brutalnie prosta. PO chroniła grube ryby, PiS zastąpiło egzekucję prawa gderaniem i pustymi pogróżkami, które przeplata ściganiem „Antykomorów”.

Strony

24199 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

33 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  NIKOMU WŁOS Z GŁOWY NIE SPADNIE!!
  to tylko takie pieprzenie z ich strony..na wpolityce.pl jest wywiad z brudzińskim który ględzi o abolicji dla awanturników i zmianie regulaminu sejmu..dałem sobie z nimi spokój..raz na zawsze...

  bardzo ciekawe są też zagrywki z wyjazdem na Ukrainę..lepiej niech nie wychodzą z biur poselskich w ogóle..bo im ukry mogą zrobić wiekszy numer niż gajowemu z ustawą gloryfikującą UPA....

  tyle w temacie...

 2. Rano w radiuKOD Zet był poseł Eksces i żądał żeby nie mówić o tym co ostatnio robił na korytarzu sejmowym, tylko o rzeczach istotnych i poważnych. Uwierzycie że czasem nawet Konrad Piasecki ma poczucie humoru? Terlikowski też wczoraj przy innej okazji mówił że nie może wierzy.

 3. jest to od dawien dawna jedyny sensowny wpis, PiS ma kompleksy, które widać z kilometra, tyle wrzeszczeli o aferach i nic, będzie jak zawsze, ja mam takie marzenie: media nie informują o żadnych aferach do czasu aż jakiś polityk/sędzia zostanie skazany i posadzony, 

 4. Cała naga prawda jest jeszcze brutalniejsza niż pisze Piotr. Jest kilka wyroków dla Jerzego O. za ukrywanie dokumentacji finansowej - i co? Nico! Jest jakiś wjazd do WOŚP panów w kominiarkach z kilku stosownych służb? Ni mo! A te służby są już podobno nasze i demokratyczne - żadna tam okopana kasta świętych krów. Tragedia w wielu aktach!

 5. Trzeba dodać, że mówimy o Jerzym O., kandydacie do Pokojowej Nagrody Nobla.... który z pokojem ma tyle wspólnego, że w jakimś śpi.

 6. Problem w tym, że osoba która "zaproponowała" taką kandydaturę wyleciała na margines...

 7. To, że nie mają jaj widać od dłuższego czasu. Zamiast sami atakować dają sporwadzić się do narożnika.

 8. Jestem pewny, że Pana "sprawdzam" również pozostanie bez odzewu. Będą udawać, że nie czytali. Buzie tych wszystkich krzykaczy z PISu, że ukażą,nie pozwolą, nie dopuszczą itd. stają się coraz mniej sympatyczne. Są sparaliżowani strchem, niezdolni do konkretnych działań i stawiania łobuzów i złodziei przed sądem. I to się bardzo szybko zemści. Ciągłe klepanie o 500+ to śpiewka dla idiotów

 9. Napiszę to, o czym się przekonałem kilka miesięcy po wygranej PiS-u. PiS -PO jedno zło. W niszczeniu Polski są lepsi od poprzedników. 

 10. Podaj przykłady tego "lepszego niszczenia Polski". można mieć inne zdanie na jakiś temat, ale żeby pisać takie brednie bez podania przykładów wystarczy być palikotem.

 11. 70 mld deficytu, wystarczy? "Geniusz" Morawiecki to drugi Balcerowicz, ale jak się patrzy przez różowe okulary to się widzi tylko to, co się chce widzieć. 

 12. Następnym razem zagłosuj na pastora Chojeckiego  z Lublyna. Bedziesz miał swojego reprezentanta w sejme.

  Wiesz, my tu w Polsce trochę inaczej rzeczy widzimy, tak że ten.

 13. Polskie Radio informowało, że w mediację na początku stycznia włączył się Kościół. Być może doszło do cichego kompromisu polegającego na tym, że protest się kończy, a konsekwencji nie będzie?

 14. Mnie się wydaje, że datą graniczną będzie wizyta Angeli Merkel w Polsce. Proszę zwrócić uwagę na rzecz następującą: Polsce koło pióra robią media Putina i zachodniolewackie oraz brukselka. Żaden znaczący polityk - ani ze wschodu, ani z zachodu nie "zajął" DO TEJ PORY stanowiska. Jeżeli Kaczor potrafi zmusić Angelę do zajęcia stanowiska, sytuacja się wyjaśni. Kaczorze MUSISZ :)

 15. "Soros i najbardziej przemilczana kolorowa rewolucja [2]" http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,10083/k,2 - rzecz o sytuacji w Macedonii, precedensach, które miały tam miejsce: "zginięty" w katastrofie lotniczej przezydent, blokowanie uchwalenia budżetu, etc, etc, wklejone przez Angelikę Guję Kurce w odpowiedzi na jego zastrzeżenia dot. postępowania PiS-u - konwersacja na TT https://twitter...

  Szczerze mówiąc, ja już się w tym wszystkim gubię, tzn w ocenie działań PiS.

 16. może Prezes wie więcej?

  Gen. Polko (wPolityce dzisiaj): OTK będą szkolone przez komandosów amerykańskich i naszych z GROM. 

  OTK na nic się zda przeciwko Armi Czerwonej, jak wkroczy. Ale z drugiej strony dobrze wyszkolone nie będzie mięsem armatnim. Przeciwko komu, czemu mają byc takie OTK?

 17. A na co wygląda takie szkolenie w połączeniu z literkami OTK? - przecież to oczywiste! - przeciwko "niezadowolonym".
  Jasne że przeciwko jakiejkolwiek (nie tylko rosyjskiej) regularnej armii OTK będzie mogło poświstać.Folklor Panie,folklor bo ładnie popatrzeć jak dzielne chłopaki śmigają jak przed 39 jak zające po polu z KBKsami.Za to do tłumienia "zajść i zamieszek" w majestacie prawa jak znalazł.
   

 18. Jeśli najeźdzca jest silniejszy (a każdy potencjalny jest silniejszy od Polski), to im dzielniejsza obrona, tym większe straty ludności i większa rozwałka kraju podbitego. OTK byłyby przydatne jako odstraszacz dla imigrantów. Takie grupki ludzi z bronią, o ponurych gębach dobrze by zrobiły w tej istotnej sprawie, ale wątpię czy po to są organizowane. Raczej są organizowane po nic. Może wentyl bezpieczeństwa dla nerwowych kibiców piłkarskich, albo tylko spisanie listy ludzi nadmiernie pro polskich, do natychmiastowego aresztowania w razie czego.

 19. Jeśli rząd toleruje bezprawne działania wymierzone przeciwko legalnie wybranej władzy, to taki rząd długo nie pociągnie. Rządzenie nie polega na zabawie, wystarczy porównać pierwsze godziny urzędowania Trumpa z rokiem rządów PiS-u.

  Obiecano nam reformę medialną... Uchwalono "coś tam, coś tam", "setę w trzy sekundy" oraz "muszę mieć, bo jestem" i każą nam za to dodatkowo płacić (płacimy już za sygnał kablowy lub platformy). Apeluję by TVP oddać w pacht Ojcu Rydzykowi i Matce Kurce.

 20. Sprawdzenie dobra rzecz,tyle że  akurat to niczego nie pokaże.W pół drogi  powrotu do królestwa Gnoma za wcześnie machać szabelką.Osioł co prawda w górze,ale jest jeszcze pare spraw do załatwienia by na bic mu było wierzganie.A wtedy każde "sprawdzam " będzie pozytywne . 
   

 21. Moim zdaniem ,PIS zaczyna od pozbawienia MAFII III RP pieniędzy .Pieniędzy, za które mogli by się bronić w sądach do końca świata .Tak się składa ,że znam branżę paliwową i to co zrobił PIS to nikt przez 26 lat nie zrobił.Tak uchwycili mafię paliwową za jaja ,że LEWEGO PALIWA praktycznie na rynku nie ma!! Za pieniądze z tego procederu mogli sobie kupić Sąd Najwyższy razem z TK.Mało kto zdaje sobie sprawę z jakimi pieniędzmi PO i PSL musi się pożegnać ,dlatego taki lament i próba za próbą ROZWALENIA PIS-u.
  Jedno jest pewne ,że MAFIA BEZ PIENIĘDZY to nie CHŁOPCY Z FERAJNY tylko dzieci we mgle.
  Też oczywiście się wkurw...m ,że jeszcze tłuste misie nie siedzą ,ale czekałem ćwierć wieku poczekam rok czy dwa .O!! i jeszcze jedno, wczoraj znowelizowano KODEKS KARNY ...mówi Wam to coś ? Opozycja oczywiście "broniła mafii" ,że za wysokie kary !! ciekawe dlaczego?

 22. Ta polityka "milosci" , ktora uprawia PIS , szybko skonczy sie katastrofa ! Polsce potrzeba w tej chwili kogos , kto potrafi bez mrugniecia okiem rozgniesc to robactwo ! Skoro byl pucz , to trzeba bylo sprawe zalatwic tak , jak sie robi ze zdrajcami . Bo biernosc rozzuchwala , a lagodnosc dodaje sil !

 23. avatar

  O chęci puszkowania świętych krów przez miłościwie panującą partię świadczy komunikat po niedawnym wypadku ministerialnych samochodów (za niezależną.pl) “Według wstępnych ustaleń, jeden z samochodów w kolumnie, z uwagi na trudne warunki drogowe, stracił przyczepność z nawierzchnią, uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu, następnie oba pojazdy, wytracając prędkość, uderzyły w samochody stojące przed skrzyżowaniem – poinformował zastępca prokuratora okręgowego ds. wojskowych Prokuratury Okręgowej w Poznaniu mjr Wojciech Skrzypek.”

  Rozumiecie, zwykły suweren w tej sytuacji po prostu nie dostosowałby prędkości do warunków drogowych i spowodowałby kolizję drogową, a święta krowa straciła przyczepność i wytraciła prędkość.

  Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości?

 24. A mnie dziwi jedno.

  Mamy dwóch Facetów identycznie się zachowujących. Te same działania, odpowiedzi na pytania i zaprzeczenia. Możliwość odtworzenia ich wypowiedzi. Jeden jest sekowany i odsądzany od czci o drugim tych argumentów nikt nie używa. Rozumiem główny nurt ale pozostali. Czy to świadczy o głąbactwie i czy tylko o tym. Panie Piotrze myślę, że należałoby iść z uporem tym tropem. Dla maluczkich bardziej zrozumiałe. Pozdr

 25. Panie Redaktorze, chyba każdy ma jakiegoś Owsiaka powyżej uszu i raczej nie zawsze udaje mu się z nim zawalczyć. Ja już swoich owsiaków mam tylu za sobą, że pogubiłem się w rachubach. Prędzej mózg mi się spopieli zanim pojmę dlaczego sprawy oczywiste potoczyły się w dokładnie odwrotnym kierunku. Liczenie na Prezesa jest z góry skazane na porażkę bo nawet gdyby miał on najlepsze intencje w tym systemie niczego konkretnego nie zdziała (prócz pustosłowia). I chyba on sam zdaje sobie sobie z tego sprawę że łatwiej się odgrażać niż wprowadzić owe pogróżki w czyn.

 26. Wreszcie dotarło do redaktora, że Kaczor to nie jest geniusz. Błąd za błedem, promowanie miernot i strach przed działaniem, Dlaczego PiSnie bierze sie za przekręta Owsiaka? Ze strachu przed opinia publiczną (a w istocie przed mediami, które i tak mają PiS w głebokiej dziurze...). A dlaczego skarbówka nie sprawdza świętego Jerzego? Bo tu akurat trzeba błogosławieństwa albo kopniaka ze strony PiS, żeby coś zrobić, a tego nie ma i co raz bardziej wątpię - czy będzie . I dlatego nic sie nie dzieje, a nadzieja na ujawnienie przekrętów mojego krewnego po loginie umiera.

 27. Panie Żytniak, popitolić sobie tu na blogu u naszego sympatycznego gospodarza, sama przyjemność, ale nie chciałbym Pana widzieć po roku wściekłej globalnej nagonki, jaką miał Kaczor. Strzępy by z Pana nie zostały. Zresztą nie tylko z Pana, nikt by tego nie zdzierżył. A Kaczor zdzierżył, nikt mu się nie wyłamał, zacisnęli zęby i słuchali swego wodza, tylko tak to można było rozegrać. Teraz, na ile pozwala sytuacja Kaczor jest skuteczny do bólu. To polityk, który zdarza się raz na sto lat. Możesz Pan sobie tu opowiadać dyrdymały, ale w polityce najważniejsza jest skuteczność. Dziś PIS idzie na samozaoranie PO, bo tylko u nich można szukać brakującego elektoratu. Z Ukraińcożercami od Kukiza oraz rusofilami narodowców Pisowi nie po drodze. Głupie parotysięczne kary niechybnie zrobią męczęnnika z Nitrasa czy Pomaski i pozostałego najgorszego sortu,  a to tylko ich nobilituje i wzmocni w oczach zagubionego leminga. Natomiast  wielkoduszność kaczorska spowoduje ich szybsze durnowacenie.  

  PS mam radę dla narodowców, słuchajcie Mariariana Kowalskiego, on przestrzega Was przez ruską indoktrynacją. Ale widzę, że spustoszenia w główkach już są chyba nieodwracalne.

   

 28. Nic tak nie demoralizuje jak brak zapowiedzianej kary. Pojda w recydywe.

 29. Zdziwiłbym się gdyby było inaczej. Najważniejsza jest GRA (polityka) i wszystko co za nią idzie.

   

 30. avatar

  Komentarzy jest tyle, że już "nic dodać"... ale dodam, płeć zobowiązuje:) Nie zasnę jak nie zabiorę głosu.

  To, co PIS robi, i jak robi, wynika z ich doświadczeń 2005-2007. Wtedy było za szybko, za głośno, bez strategii, bez zabezpieczonych tyłów. Teraz to wszystko jest.

  Teraz rozrabiaki w Sejmie dostali słodki deal, za to mają siedzieć cicho, i siedzą cicho. Rozrabiaki na ulicy dostają kłopoty i grzywny, z których ich liderzy ich nie wyciągną, i za to będą siedzieć cicho. Pacyfikacja.

  Jeszcze nie czas na "sprawdzam". Moim zdaniem, MK jest bardzo potrzebny jako pacyfikator Owsiaka, ale jeszcze nie czas na rozprawę. Ten czas przyjdzie. Teraz są ważniejsze sprawy i aby one mogły być rozgrywane politycznie, niestety nie mogą być rozgrywane moralnie. 

  PIS jest partią polityczną i ja nie oczekuję od PISu poczynań moralnych, oczekuję poczynań politycznie skutecznych. Czekam na reformę służby zdrowia - założenia czytałam i są znakomite. Czekam na reformę podatków. Cieszę się z tego, że CBA rzuciło na glebę słupy mafii paliwowej. Nie szkoda mi słupów mafii tak samo, jak nie szkoda mi dilerów narkotykowych pod gimnazjami. Polityka wali po najsłabszych ogniwach patologii - tak, ale to jest polityka a nie dziewica niepokalana. Liczy się to, że cel jest słuszny.

   

 31. Strony