WSI się starzeje albo nawet i kończy, czyli Rysiek

Prześlij dalej:

Z każdego idioty da się zrobić geniusza i z każdego geniusza idiotę, jest to prawda tak stara, że przyszła na świat na długo przed mediami i nawet drukiem. Wystarczy otworzyć encyklopedię na stronach Imperium Rzymskiego, by zobaczyć, że na tronach zasiadali idioci, w dosłownym tego słowa znaczeniu. I odwrotnie, z Kopernika robiono człowieka niespełna rozumu za jego życia i szmat czasu po jego śmierci. Warto zatem ostrożnie podchodzić do gotowych produktów przedstawianych do publicznej wiadomości, którym się nie odrywa metek. Proszę Państwa oto idiota, a tutaj mamy produkt z najwyższej półki, czyli geniusz. Zawsze i wszędzie trzeba się sto razy zastanowić obejrzeć egzemplarz z każdej strony, zanim się kupi kota w worku. W przypadku Ryszarda Petru podobne dylematy nie istnieją, wprawdzie próbowano z niego zrobić geniusza, ale trwało to ułamek sekundy, dopóki się Ryszard nie odezwał. Pamiętam go z dawnych czasów i nigdy specjalnie się niczym nie wyróżniał, taki klasyczny bajkopisarz umocowany w bankowym szulerstwie. Nudził, powtarzał farmazony za swoim guru Balcerowiczem, ale gubił się też na tle innych przeciętnych osobowości. Myślę, że nie jestem w tej opinii odosobniony i najpewniej niejeden kibic polskiego życia politycznego przyzna mi rację, jest to jednak racja zamierzchła. Dziś nie ma cienia szansy na to, by dawny wizerunek Ryszarda Petru wrócił na swoje miejsce, on do końca swoich dni będzie pośmiewiskiem i zawdzięcza ten zaszczyt w połowie sobie, w połowie WSI. Gdy inny gigant intelektu, Bronisław Komorowski, zaliczył kompromitującą porażkę, bo przecież przegrał z „nikim”, przy okrągłym stole zaczęło się robić bardzo nerwowo. Dodatkowo ciśnienie podnieśli starzy towarzysze PO, którzy jasno dali do zrozumienia, że miejsca dla Komorowskiego w partii i w polityce nie ma.

W zastanych okolicznościach inni starzy towarzysze z bezpieki i WSI, na gwałt zaczęli poszukiwać jakiejś kładki i tak z chaosu narodził się Ryszard Petru. Namaszczeni przez Tuska mieli utrzymać interesy bezpieki cywilnej, „Nowoczesna”, to reprezentacja bezpieki wojskowej. Nic z tego nie wyszło, w PO powstał taki chaos, że Tusk stracił wszelkie wpływy, a zastąpił go największy wróg Grzegorz Schetyna. Nowoczesna ledwie wczołgała się do sejmu i bardzo szybko została skojarzona z najpodlejszej jakości wyzyskiem kapitalistycznym, coś na poziomie pożyczek Providenta. Zaradzić temu miał KOD, na moje oko kolejny wynalazek WSI, ale lider KOD-u to prawie brat bliźniak Ryszarda Petru. Trudno dać wiarę, że bezpieka w jednej i drugiej wersji, jednocześnie zawaliła sprawę, ale faktów i rzeczywistości się nie oszuka. Nie ma cienia wątpliwości, że Ryszard Petru jest spektakularną porażką WSI, z takiego materiału po prostu nie da się nic ulepić poza pośmiewiskiem. Ciężko powiedzieć, czy przyczyna katastrofy był tylko chaos i pośpiech wywołany fatalnym obrotem sprawy. Wydaje się, że podłoże tragifarsy jest jednak znacznie szersze. Przede wszystkim nie sposób tłumaczyć zawodowców przy pomocy chaosu i zaskoczenia. Dziecko widziało, że się wszystko sypie i wali na łeb. Gdzie był plan B, gdzie były tak charakterystyczne dla mecenasów PRL ruchy wyprzedzające? Zabrakło i planu i ruchów, co oznacza, że śmieszny Rysiek nie jest przyczyną lecz skutkiem.

Strony

27234 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

17 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Psl to wiadomo.

 2. Na to wygląda.

  Mniej więcej przed rokiem Pan Ryszard mówił, że potrzebna jest zmiana pokoleniowa, a nie systemowa.

  To było w Radiu.

  Niezawodny Janusz Szpotański przychodzi w sukurs, aby odczytać to, co zostało ukryte między wierszami:

  "Szmaciaków wyhodował ustrój
  ze trzy już chyba pokolenia.            

  Pierwsze wkroczyło na arenę
  tuż po tak zwanym wyzwoleniu.
  Szeregi zasilając partii,
  czynili jednak to z rezerwą,
  bowiem nie byli jeszcze pewni,
  czy kiedyś za to nie oberwą.

  Lecz ustrój przetrwał pierwszą próbę,
  wstąpili zatem i do UB".

  Patrząc na ten "wiatr zmian" można skonstatować, że

  Siedemdziesiąt lat mija…
  Jedna rzecz się zmienia:
  Towarzyszy Szmaciaków
  rocznik urodzenia…

 3. avatar

  'Trudno dać wiarę, że bezpieka w jednej i drugiej wersji, jednocześnie zawaliła sprawę'

  Śladem Sherlocka, należy przyjąć, że miała zawalić sprawę, znaczy: urzędas rządzi. 

   

 4. bezkarnie strzelać ludziom w tył głowy (za pozwoleniem wyroku sądowego, lub bez pozwolenia). W czasach o dwa milimetry jawniejszych padli, bo tu trzeba umieć czytać i pisać, a tu zaczęły się schody. No i ewidentnie nie przygotowali sobie następców - następni, którzy myśleli że są wieczni.

 5. Dali mu wyklepać 10 zdań  na pamieć i zasuwa jak katarynka...
  te jego paniusie tak samo
  - lemingom wystarczy musi wystarczyć(!!)

  Pamiętam tvp  tak z przed tej "dobrej zmiany"
  Kamery rozgrzane, "reportery" skupione na maxa: 
  Rychu pod ścianką coś nawija...
  Za chwile pańcia obok to samo,  prawie w słowo w słowo.
  Na zakończenie ściankowania Rychu jeszcze raz znowu powtórzył to samo
  :D (smiać się?, płakać nad taką nędzą? sam nie wiem) 

  i taka to ta nowoczesna

  Przypomne też, że wielki Rychu przegrał jesienią z doktórową o ile tam-  z 15%, więc to dużo mówi o Rychu

  ale, że platfarmiarze idą już do dna to i Rychu musi (powtórze) wystarczyć

 6. przegrywa w konfrontacji z nowymi technologiami. One oczywiście nie są takie wcale nowe, ale mają jedną rzecz, której nie mają inne media: gazety, telewizja i radio. W nich można wszystko wyczyścić, przyciąć, ewentualnie puścić jeden raz w okolicah pólnocy.
  Ale Twitter i Facebook wymagają od obsługującego je człeka nieustannej uwagi, pilnowania się zarówno pod względem wiedzy, jak i pisowni. Tu się nie da nic odkręcić, przykryć i odwrócić niczym kota nogą. Rychu wie, że musi być nowoczesny, nawet się stara, ale zamiast powierzyć to komuś bardziej lotnemu, woli to robić własnoręcznie. Być może jest głęboko przekonany o własnej nieomylności, nie wiem, nie wnikam, nie moje to zmartwienie. Pisałem już wcześniej, wpuścić go do studia, posadzić naprzeciwko prawdziwy dziennikarski rewolwer i z Rycha schodzi cała para. A potem puszczać to co godzinę, przez siedem dni w tygodniu.

 7. co u nich mówić o nowych technologiach. To już lepiej na sprawach poczowych zna się nawet niepracująca patologia. Partia Obciachu przygotowała sobie alibi na wypadek porażki frekwencyjnej 7/05 i nawet nie widzi, że daje kolejne świadectwo swojego dna umysłowego. Wiedziałem, że Grzechu nie błyszczy intelektem, ale żeby prostej sprawy na poczcie nie umieć załatwić?

 8. jest tym bardziej idiotyczne, że oni tę Pocztę o mało co nie zniszczyli poprzez Inpost (polecone w sklepie rybnym). Bezczelne chamy.

 9. Mercedes zbuduje (przeniesie) fabrykę silników do Polski. VW zbudował fabrykę aut dostawczych za 5 mld we Wrześni. Niemcy najpierw śmertelnie obrażają Prezydenta Turcji i Turkow, a teraz zaczna ich wpuszczać bez wiz do UE. GB wyjdzie z UE w czerwcu. Amerykanie przenoszą swoje wojska z Niemiec do Polski - po manewrach Anakonda sprzęt ma pozostać w Polsce. Putin czuje pismo nosem i ma chęć na Pribałtykę a moze i więcej jak sie da.

  A co Macierewicz i MON robi zamiast formowac OAK?

 10. Przestało wiać ze wchodu.
  Wieje z zachodu.
  A przeciągi - zawsze tylko u nas.

  Jak powiada mój Senior.

 11. Strony