Wreszcie komisja! Jeden Chris Cieszewski jest wart milion Lasków

Prześlij dalej:

W pierwszych słowach mego felietonu, najmocniej przepraszam za ostatnie dwa dni, ale też wyjaśniam, że powodem absencji była tylko i wyłącznie motoryzacja i zajęcia domowe, które mnie całkowicie pochłonęły. Przepraszam raz jeszcze i od razu przechodzę do arcyważnej rzeczy. Wielka Brytania się w tańcu nie… bawiła. Tamtejszy sąd orzekł, że Litwinienkę wykończyli bandyci z KGB i to w dodatku na zlecenie i przy koordynacji samego Putina. Brytyjczycy to dumny naród, bez żadnych kompleksów i tam nikt nie podnosił histerii, że teraz to Moskwa bombę atomową na Londyn spuści. Sąd powiedział swoje, politycy robią swoje, naród ma poczucie, że żyje w państwie nie kondominium. Przypominać nie będę co się działo w rusko-niemieckiej kolonii za czasów Tuska, bo chce mi się wyć. Na szczęście zaczynają w Polsce powstawać przyczółki państwowości i przede wszystkim normalności. Powstają warunki, w których w końcu można się na poważnie zająć Smoleńskiem. Niech się idioci i płatne sprzedawczyki śmieją z puszek, parówek i sztucznej mgły. Nawiasem mówiąc wszystkie te niby śmieszne rzeczy, to elementarna fizyka, taka z podstawówki i dokładnie tak się zachowuje rozrywany kadłub samolotu jak parówka, czy puszka po piwie rozsadzana siłą od środka. Co do sztucznej mgły, to radzieckie wojsko ma ten wynalazek do celów bojowych od lat i zdaje się, że zaraz po wojnie zbudowali pierwsze agregaty. Nie ma jednak sensu tłumaczyć niepiśmiennym i nowoczesnym, ani podstawowych praw fizyki, ani tym bardziej składu nowej komisji, którą powołał Macierewicz. Cieszę się ogromnie z tej długo oczekiwanej wiadomości. Ludzie często mnie pytali dlaczego milczę na temat Smoleńska, przecież tego nie można zostawić. W żadnym razie niemożna, ale jednocześnie kilka razy napisałem, że dopóki PiS nie dojdzie do władzy i nie dostanie odpowiednich narzędzi formuła starego zespołu Macierewicza po prostu się wyczerpała.

Bogu dziękować zmieniła się władza i z wolna zmieniają się zasady funkcjonowania państwa, wreszcie doczekałem się cudu. Nie wiem, czy powołani przez Macierewicza naukowcy będą w stanie wyjaśnić, co się stało, obawiam się, że całej prawdy nigdy nie poznamy, ale wiem jedno. Smoleńskiem zajmą się osobistości, którym z prawdziwą przyjemnością i zaszczytem zawiążę sznurowadła. Najważniejsze jest, że za Smoleńsk wezmą się fachowcy, naukowcy i ludzie, którzy nie przestraszą się idiotycznych histerii z wojną atomową na czele i mają za nic kpiny pętaków. Nie oczekuję cudów, wystarczy mi fachowość i przyzwoitość, to jest gwarancja, że jeśli nie uda się wyjaśnić i udowodnić, co się stało w Smoleńsku, to jedyną przyczyną będzie brak możliwości, a nie woli. Wokół tej tragedii działy się niewyobrażalne niegodziwości. W rozpaczy i bólu, jak również desperacji w dążeniu do prawdy wszyscy się myliliśmy i błądziliśmy. Sam doskonale pamiętam, jak na początku dałem się nabrać na „polski bałagan”, zwłaszcza po opublikowaniu rozmów załogi Jaka z TU 154M. Teraz wiem, że te suki…y, sprawujące w Polsce najwyższe urzędy wrzucały do obiegu spreparowane materiały. Brytyjczycy dochodzą swoich racji, ponieważ mają charakter i szacunek dla siebie, czas najwyższy nauczyć się tego w Polsce.

Strony

40314 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

48 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  i zdegustowana 
  A najlepiej jakby  zostaly wylaczone  wszlekie  opcje  komentowania artykulow  o postepowaniu komisji - WSZEDZIE  .
  To sie nie miesci w glowie ze mozna  byc tak pozbawionym  uczuc i odczuc.....
  Prosze zrobice  cos z tym ....  :((((

 2. Nie, to akurat jest złośliwe, ale śmieszne. Na blogach elity czytałem popisy poetyckie z wierszykami o śmierdzącej trumience i dalej w tym stylu. To było dopiero coś co się nie mieści w pale.

 3. avatar

  Naród spuszczony z lańcucha (część) --  nie potrafi  uszanować  i nie uświadamia sobie ogromu tej tragedii ..poczytałam  komentarze  pod większością  artykułów i 90 % to wyszydzanie  katastrofy ... przekaz idzie ze to wariaci - ta komisja...  czyli tak jak było...

   wariat - kowo (w kontekscie tej tragedii) kojarzy się przeciętnemu  z ''tenkraju'' jednoznacznie  z Antonim  a co za tym idzie  - niewarygodnościa  lub podważaniem  jego  ustalen ....
  wiem ze im (komisji) na tym nie zależy... ale   mozna coś z tym zrobić aby do maximum wyciszyć takie zachowania...
  Nie kojarzę aby gdziekolwiek w Irlandii wyśmiewano sie z ofiar... (troche offtopowo ) a był w zeszłym roku bardzo glosny proces archtekta ( w całości jawny)
  pozdrawiam

 4. avatar

  właśnie...własnie..to cieszewski miał odwage rzucic w przestrzen ze plamy topniejącego sniegu "SĄ LUDZKĄ RĘKĄ UCZYNIONE i "ROZKŁAD" (WTF???!!@#$%^&*+*&%$#) wiekszych fragmentów samolotu ...po nalozeniu obu zdjątek jakos tak dziwnie sie POkrywają...zadałbym jeszcze jedno głupie pytanie..czy prokuratura poczyniła jakiekolwiek starania by znalezc nagrania z kamer monitoringu ulicznego..lub firm i osób prywatnych sasiadów osób ktore zginely??(to taka opcja teorii spiskowej)...ktore tego dnia;wczesniej lub pózniej..wyszly z domu..w różnych miejscach w kraju???

 5. avatar

  Wielu "blogerów smoleńskich" o to pyta. Praktycznie brak jest wszelekich nagrań do tej pory, a na Okęciu popsuły się wtedy przypadkowo wszystkie rejestratory. Stąd wniosek, że nie było co nagrywać lub było, ale aż nadto. Smoleńsk zaczął się w Warszawie, więc szukanie śladów wybuchów jest "myleniem przeciwnika" lub jest przynajmniej drugorzędne.

 6. Nareszcie jest felieton. Martwilam się troszkę.  Cieszę,się że Matka Kurka w formie.

 7. i mam kuźwa moralnego kaca. To, że żyjemy w gnoju III RP wiedziałem, wiedziałem też, że z tym gnojem będzie ciężko wyjechać, tam gdzie jego miejsce. Ten wyrok, wydany arbitralnie, osmieszający wydającą go osobę, bo przecież nie sędzię, nie daje mi spokoju. Czuję się kurwa mać bezsilny. Jedyna droga, po wyczerpaniu wszystkich innych, to chyba apel do samego Prezydenta. Nie może być tak, żeby te kurwy smiały się nam w twarz.
  Przepraszm, że piszę nie w temacie, mimo wszystko czuję, że to jest ten sam temat. Moje osobiste poczucie sprawiedliwości ucierpiało mocno, co dopiero Autora.

 8. Na Pana Prezydenta bym nie liczył, bo on woli dać Jurkowi narty - uważa pewnie, że głaszcząc żmiję, ją oswoi. Mimo, że Gospodarz ma (miał?) inne zdanie w tym temacie (który go przecież bardziej dotyczy), to mnie "to uwiarygodnianie" Jurka przez PAD bardzo się nie podoba. Jeżeli na kogokolwiek miałbym liczyć w tej sprawie, to na Pana Zbyszka lub jego otoczenie.
  A co do nadziei MK, ze dostanie nagrania z sądu, żeby mogł udowodnić niezgodności z protokołem - oby się nie przeliczył (cosik a'la sprawa z nagrań CVR w wiadomej sprawie). Na jego miejscu zrobiłbym wszystko, by mieć przynajmniej swój zapis audio, nawet taki "z rękawa" ((C) C.Gmyz), lub posłużył sie patentem M.Rachonia.
  Co do bezsilości, to mam tak samo. Przez moment słuchałem w niepoprawneradio.pl o poczynaniach Orbana - wg prowadzącego wykład, jemu też nie udało się z postkomuszym "wymiarem sprawiedliwości" w tym sensie, że nie pociągnięto prawie nikogo do odpowiedzialności, za to, co działo się na Węgrzech, przed objęciem rządów przez Orbana.
  A co do sędziów, to przyklad idzie z samej góry, od pana Rzeplińskiego - gdyby z nim udąło sie zrobić porządek ...

  EDIT:
  21:35 TVP Historia


  Raport WSI
  Cykl reportaży wyjaśniający okoliczności powstania raportu i wprowadzający widza w konkretne tematy, które składały się przez kilkanaście lat na istotę niezgodnej z prawem działalności Wojskowych Służb Informacyjnych.

  Tytułem przypomnienia.

 9. to samo

 10. jako żywo przypomina ten:
  https://www.you...

 11. Strony