WOŚP przyznaje, że Piotr Wielgucki pisał prawdę, i PRZEGRYWA walkowerem proces cywilny!

Prześlij dalej:

W dniu 7 kwietnia 2015 r., do Sądu Okręgowego w Legnicy wpłynęło pismo procesowe przesłane przez pełnomocnika Fundacji WOŚP, mecenasa Jacka Zagajewskiego, w którym powódka wycofuje pozew wniesiony przeciw Piotrowi Wielguckiemu. Z mocy prawa w dniu 14 kwietnia 2015 r., sąd umorzył postępowanie. Każdy prawnik, zwłaszcza adwokat wie, że jest to największa porażka, jaką przed sądem cywilnym może zaliczyć strona procesowa. Wycofanie pozwu da się porównać do rzucenia ręcznika na ring albo do oddania meczu walkowerem. Skutkiem takiej decyzji jest przyznanie przez powódkę (WOŚP), że zarzuty były bezpodstawne i w ocenie samej powódki nie miały najmniejszych szans obronić się w sądzie. Co pisałem o finansach WOŚP i przyklejonych firmach Owsiaka i jego rodziny z przyjemnością przypomnę w formie kompendium. Wszystko obroniło się przed sądem karnym i cywilnym, w pierwszym przypadku prawomocnym wyrokiem, w drugim wycofaniem pozwu. To niezmiernie cieszy, bo jest sednem mojej walki o ujawnienie prawdziwego oblicza "filantropa" Owsiaka, ale w związku z walkowerem WOŚP i mecenasa Jacaka Zagajewskiego powstaje szereg szczegółowych pytań pod jednym wspólnym mianownikiem. Dlaczego WOŚP zdecydowała się na krok, który kolejny raz jest nie tylko porażką sądową, ale porażką wizerunkową? Odpowiedzi jest kilka i zacznę od tych najbardziej oczywistych, aby skończyć na charakterystycznej dla poczynań Zagajewskiego taniej sztuce prawnej, a de facto na obejściu prawa. Po pierwsze Owsiak został przekonany, bo wątpię aby sam na to wpadł, że nieuchronna przegrana WOŚP w procesie cywilnym będzie katastrofą i odgrzeje aferę wokół prywatnych biznesów, co kosztowało pana prezesa więcej niż mógł przypuszczać. Wycofanie pozwu też wygląda biednie, ale niesie za sobą pewne istotne korzyści, o czym w dalszej części. Po drugie byłby to wyrok wyraźnie oddzielający to, co do tej pory tak prymitywnie było mieszane. Czym innym i całkowicie skandalicznym jest skazanie Piotra Wielguckiego za nazwanie Owsiaka „królem żebraków”, a czym innym jest to, co Piotr Wielgucki napisał o kasie WOŚP, na której żeruje rodzina Owsiaków. W sądzie cywilnym powódką była tylko WOŚP i pozew dotyczył wszystkiego, co o WOŚP napisałem i tutaj już nie ma miejsca na głupoty w stylu: „wygrał, ale przegrał”.

umorzenie.png

Strony

100000 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

20 (liczba komentarzy)

 1. Jak w temacie

 2. Przegana lepsza, niż pokazanie przed Sądem, ksiąg rozrachunkowych????
  Chyba, że jest jeszcze trzecie dno.
  Może czwarte... a ja nic nie widze :( ;(

 3. avatar  GRATULACJE PO 1000-KROĆ...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ALE ja mam swoje "dyziowe marzenie"..czekam na ten moment..jak to caly majatek ruchomy fundacji pana owsiaka pojdzie pod mlotek komornika..
  wszystkie samochody dla dzieci z porazeniem mozgowym lub dla osob ktore samodzielnie sie nie moga poruszac..maja problemy z wyjsciem zdomu na rechabilitacje;do lekarza;do sklepu;kosciola;znajomych;etc..etc...etc..
  wszystkie nieruchomosci zostana poddane licytacji komorniczej;ale nie przez takiego cwoka jak ten co zaiwanil rolnikowi traktor;ani temu co zabral dziewczynie sloiczki z przetworami owocowymi dla jej corki..wszytskie nieruchomosci zlicytowane lub nieodplatnie przekazane dla miejscowego proboszcza na kaplice;swietlice dla dzieci...lub na dom samotnej matki.....łącznie z Szadowo-mlynem ktore dobrze BY BYLO GDYBY zostalo przekazane jako teren-doswiadczalno-egzaminacyjny dla miejscowegoWORD-u jako teren dla kursantow-operatorów buldozerow;ciezkich ladowarek iinnnych  maszyn budowlano-montazowych..
  A JA OSOBISCIE...odetchne dopiero w tedy gdy napisze pan na swoim blogu  w przyszlosci o tym ze juz NIKT;NIGDY!!! nie zorganizuje "łódstokowego blotka"..bo skoro owo "blotko" jest zwienczeniem corocznych sukcesow ...tej no....calej orkiestry..to koniec;brak mozliwosci organizacji przyszlorocznego blotka bedzie miara tego ze juz nic nie bedzie...parafrazujac niegdysiejszy swietny tekst pana Kononowicza...
  a panu zostawiam reszte..rozliczenie wszytskich samorzadowcow..artystow;oficjeli roznorakich..ludzi mediów----przede wszystkim...
  jeszcze raz po 1000-kroc dziekuje i pozdrawiam

 4. avatar

  cud, miód i orzeszki, właśnie w takim tonie miał być mój komentarz - oprócz słów pochwał dla p. Piotra, którego wywiad oglądałem dziś w TV Republika - Cichy, dziękuje bardzo za celne trafienie w moje myśli. Ja tego clowna (Owsika) pamiętam z lat 80 - tych z Jarocina, powiedzieć o nim clown to za mało, więc mam o nim wyrobione zdanie, a WOŚP od samego początku jawił się w moich oczach jako totalny przekręt.

 5. avatar

  dobrze znalezc drugiego (...eeee...wariata ) oszoloma;takiego jak ja..pozdrawiam..wystarczy jak kolega zacznie wklejac gdziekolwiek felietony piotra...

 6. że poważnym problemem w zakwestionowaniu postanowienia sądu o umorzeniu postępowania będzie – statystyka – gdyż to z niej rozliczane są sądy. Podobnie więc – jako załatwienie sprawy –  traktowanie jest jej umorzenie jeszcze przed pierwszą rozprawą na skutek cofnięcia pozwu, jak też zakończenie wyrokiem po np. kilkuletnim procesie.
  W każdym razie walczyć należy do końca.

 7. Panie Piotrze, cieszę się, ale najpierw - trzeba dać przecinek po słowie "prawdę", bo bez tego przecinka zdanie sugeruje, że to Piotr Wielgucki przegrywa. Przecinek wydzieli zdanie wtrącone. W takim wypadku przecinek przed "i" jest nie tylko dozwolony, ale konieczny, bo zmienia sens zdania.

  A teraz zabieram się do czytania całego wpisu :-)

 8. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że Owsiak bedzie się chciał dostać do sejmu - jest rok wyborczy. To mu da immunitet w razie gdyby co do czego.
  A nie jest trudno znaleźć okręg, gdzie Owsiak po prostu wskoczy do sejmu bez zadnych problemów.
  Raczej takiego ruchu bym się spodziewał.
  I to pomimo tego, że pewne oznaki wskazują na cofnięcie bezwarunkowej i pełnej ochrony Owsiaka przez media i przez system.
  Po prostu, gdyby Owsiak zaczął mówić na ławie oskarzonych, a wiele wskazuje na to, że jest po prostu głupi, to by mógł powiedzieć o parę zdań za dużo. I wtedy  nie tylko WOŚP, ale znacznie większe biznesy i lodziarnie by upadły.

 9. avatar

  inteligencje owsika można przyrównać do inteligencji "bula", jeden włazi na krzesła, drugi skacze po biurkach, a to że prezesunio jest durniem to fakt niezaprzeczalny i pod naciskiem zdolnego prokuratora mógłby nie tylko o kilka słów, ale całe elaboraty opowiedzieć za dużo

 10.   "Dla mnie celem nie jest prawna przepychanka i wymyślanie smarkatych komunikatów prasowych, dla mnie celem jest ostateczne pokazanie w jaki sposób WOŚP i prywatne biznesy Owsiaka żerują na ludzkiej wrażliwości i naiwności, by kręcić brudne lody. "

       -----------------------
   
    Bardzo mi się podoba Pana "podejście" do tej sprawy.
  Myślę że Pan w zawodzie adwokata-prawnika,  świetnie by sobie radził  :-))

   pzdr

 11. b) będą kolejne nokauty, przygotujcie rączniki z „serduszkami” 

  Psuje efekt Gary'ego Coopera z filmu  "W samo południe" :)

  JUPI!!! HURA!
  Daj Ci Boże zdrowie!

 12. Tradycyjnie już, for the record: gratuluję i proszę o więcej! Dodam jeszcze, że po takich wiadomościach wstępuje w wielu duch walki i przekonanie, że mimo wszystko można! Super, cieszę się.

  Pzdr.

 13. avatar

  wrażliwości i naiwności, by kręcić brudne lody.

  MK ściągnij mu te czerwone portki przez pękaty łeb

 14. avatar

  Zapomniałem o dwóch informacjach:

  1. W połowie tygodnia info, że na stoisku nr 34 na Targach Książki Katolickiej w W-wie będzie można dostać "Berka" w dobrej, targowej cenie.
  2. Na stronie pojawiła się reklama książki Bogdana Zalewskiego, nie czytałem, ale polecam autora, bo to jeden z nielicznych przyzwoitych dziennikarzy.
  3. Gorąco również polecam książkę Sumlińskiego.

 15. Bardzo wymowne jest to uporczywe niepodawanie przez establiszmętów ręki, a nawet brzytwy grzeznącemu w błocie Owsiakowi.
  Nie zawsze męta mętę myje. 

 16. ze minister zdrowie z nim nie rozmawia

  http://vod.tvp....

 17. i nie płaczę ...
  Co więcej, nawet się cieszę bo obawiam się, co podczas rozmowy wydaliłyby moje różane usteczka ...

 18.  Wielu uczciwych ludzi cie za to szanuje, za konsekwencje i poszukiwanie prawdy . Postawiles sobie wyrazny cel.

  Powodzenia!

 19. Życzę Tobie, Twoim dzieciom, lub rodzicom, żeby któregoś dnia musieli skorzystać z pomocy sprzętu zorganizowanego przez WOŚP, bo inaczej zejdą poziom niżej, czyli już ich nie będzie. Na zawsze.

 20. Czyli jest Wyrok na Pana Piotra który pisał nieprawdę, że Jerzy Owsiak brał pieniądze z puszek. Jak Pan Piotr się teraz czuje chodząc po ulicach swojej pipidówy. Wyrok skazujący na Piotra Wielguckiego został umieszczony na stronach se.pl i wosp.gov.pl. Piotr Wielgucki świadomie szkalował Jerzego Owsiaka podając że pojechał do NY za pieniądze z Orkiestry. Pan Piotr nie zarabia legalnie pieniędzy jak większość Polaków, lecz tak jak jest podane w wyroku jest na utrzymaniu żony nauczycielki. Pewnie Pan Wielgucki ze Złotoryi przedstawia swoje miasto jako miasto nierobów czekających na 500zł już za pierwsze dziecko.
  Piotr WIELGUCKI Matka Kurki ma opublikować przeprosiny przez 2 tygodnie na stronach Gazety Wyborczej i Gazety Polskiej (bo Ziobro wybrał że wyroki mają się ukazywać w Gazecie Polskiej i Radiu Maryja).

 21. Strony