Wielopiętrowa kompromitacja ORMO – nagłośnili pogrzeb „Inki” i „Zagończyka”

Prześlij dalej:

Tytuł może się wydawać nieco mylący, a może nawet irytujący, w końcu nie jakieś pajace w gatunku Kijowskiego i Szumełdy stanowią o sile wyjątkowej uroczystości, która miała miejsce wczoraj. Wszytko prawda i niczego podobnego nie twierdzę, zwracam jedynie uwagę na jeszcze jeden aspekt tragifarsy. Oni poszli na mszę w Gdańsku w konkretnym celu, co do którego nikt nie może mieć wątpliwości. Chodziło o zrobienie zadymy i odwrócenie uwagi od pogrzebu, na który Polska czekała ponad 70 lat. Stało się dokładnie odwrotnie, chociaż błazny dostały swoje pięć minut, czego należało się spodziewać, to zdecydowana większość komentarzy odnosi się do konkretnego kontekstu. Krótko pisząc najczęściej pojawiająca się odpowiedź dla ORMO-wców dotyczyła bohaterstwa siedemnastoletniej „Inki” i „Zagończyka”, którzy byli torturowani i ostatecznie zamordowani. Fakty te w zestawieniu z zabandażowanym kciukiem Szumełdy musiały budzić szczery śmiech. Jeśli prowokatorzy muszą się tłumaczyć z całkowicie przeciwnych do zamierzonych efektów, to mamy totalną klęskę prowokacji. Tak też było, dlatego niespecjalnie zgadzam się z opinią, że Polacy zamiast mówić o bohaterach, zajęli się pajacami i ich wygłupami. W pewnym sensie rzeczywiście tak było, ale z tą zasadniczą różnicą, że kompromitacja ORMO-wców jeszcze dobitniej pokazała niezłomne charaktery bohaterów, natomiast całe zamieszanie pozwoliło dotrzeć do szerszej grupy odbiorców z przekazem, kim byli Ci wyjątkowi żołnierze. Polacy żywo interesujący się naszą historią nie potrzebują dodatkowych impulsów, ale są przecież i tacy i jest to niestety większość, która w niedzielę po południu szuka powtórek kabaretów, nie transmisji narodowych uroczystości. Do tej grupy udało się również dotrzeć, dzięki spalonej prowokacji ORMO, bo nic tak nie przykuwa ludzkiej uwagi, jak kuriozum.

Ludzie podróżując leniwie po telewizyjnych kanałach trafili na dorosłego faceta, który machał do kamery paluszkiem owiniętym w gazę. Od pierwszego rzutu oka taki obrazek przyciąga i wywołuje uśmiech, a przynajmniej każe zadać pytanie – O co tutaj chodzi? Na nieszczęście ORMO-wców, w każdym serwisie informacyjnym, podawano pełną wiedzę. Po krótkim opisie żenady z udziałem lewackich aktywistów, każdy mógł się dowiedzieć, że „zajście” miało miejsce w Gdańsku, w trakcie uroczystej mszy, na której żegnano bohaterów. Gorzej, to znaczy lepiej! Nie wyłączając TVN w relacjach padały jednoznaczne sformułowania: „ofiary komunistycznej zbrodni”, „zabici dla zemsty”. No i jeszcze przy tych wszystkich niebywałych cudach, na koniec puszczano fragmenty wybitnego przemówienia Andrzeja Dudy. W zaistniałej sytuacji wypada obiektywnie stwierdzić, że operacyjna klapa ORMO pomogła, chociaż miała zaszkodzić, przywracaniu pamięci o bohaterach. Byłby to koniec fatalnych wieści dla ORMO, ale jeszcze są dwa gwoździe do trumny. Jak zwykle za pierwszy gwóźdź robi Internet. W ułamku sekundy pojawiło się dziesiątki, potem setki zdjęć pokazujących, że kumpel Kijowskiego przyszedł na demonstrację z zawiniętym paluszkiem. Siłą rzeczy posypały się dowcipy: „Ten pan przyszedł demonstrować z tym bandażem i z tym bandażem wychodzi”. Wystarczy powiedzieć, że na stronie Wyborczej komentujący nie zostawili suchej nitki na KOD, aby poznać skalę kompromitacji.

Strony

20039 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

8 (liczba komentarzy)

 1. mówiąc jezykiem drapieżców potrafi "poczuć krew". Mówię uczciwie, wiem że jest z TVN.

  Ale nie będę nikogo namawiał żeby pojechał do Aleppo zrobić dokument o dzieciach, którymi opiekują się animatorzy od Salezjanów, bo wiem że ryzyko trafienia jest duże..

 2. Chyba najlepszy numer odwalił jednak Bolesław przychodząc na mszę w roboczym ubranku od prac na działce, i ulatniając się w połowie, zniesmaczony całym tym patriotyzmem.

 3. Gostki z ORMO przekonały się, że naród fałszu nie zniesie. Zwłaszcza w takiej chwili. A że nagłośnili pogrzeb nieuświadomionym, to fakt i to mnie cieszy. Cieszy mnie ponadto, że wybryk Bolka został ledwie odnotowany. Naród ma ważniejsze sprawy.

 4. Tytułem komentarza zostawiam niniejszy obrazek, wymowniejszy niż tysiące słów.

  Poturbowani:

  Koronkowa robota
  i nie lada sztuka:
  Umiejętnie zawinąć
  turban wokół kciuka.

 5. Wieśniactwo to nie miejsce zamieszkania, ani pochodzenia - to stan umysłowo-kulturowy

 6. Tata Czabański z mamą Lichocką - rodzice Narodowych Mediów, mają kłopot z nakarmieniem medialnych dzieci, a one są żarte.
  Prawdopodobnie powstanie program 2000+, czyli obowiązkowe ściąganie zaległości abonamentowych od osób, które posłuchały onegdaj apelu ryżego przywódcy by nie płacić daniny na RTV. Poczta Polska zawiadomienia już wysłała.
  Rodziny z piątką dzieci wyjdą, w miesiącu, na zero, a emeryci może jakoś przeżyją.
  Nie rozumiem tylko komu te media mają służyć.
  Od dawna nie widziałem młodego człowieka przed telewizorem, a i sam, od dawna korzystam wyłącznie z kompa i internetu.
  Czasy chwały Kronsztadu już dawno minęły, a nasi budują teraz Narodową Iskrówkę i każą za to płacić.

  [edit] W uzupełnieniu coś na temat: przez tą ilość, ze wszech miar koniecznych uroczystości i świąt, nie mam czasu żyć, a umierać szkoda.

 7. aż do ramienia.
  Choć wystarczyłby zwykły plasterek

 8. avatar

 9. Strony