Prześlij dalej:

Jarosław Kaczyński przeciął spekulacje i wyznaczył granice dla Polski nieprzekraczalne, nie będzie żadnych „polskich obozów”, choćby Izrael i USA słały monity. Niby niewiele, ale wystarczy przyjąć właściwą perspektywę i zobaczymy polityka, który jest absolutnym gigantem. W telewizji, prasie, radiu i w Internecie możemy sobie snuć dowolne plany, produkować setki pomysłów i ścigać się na strategie, jednak ta zabawa nie ma żadnego lub ma minimalne przełożenie na rzeczywistość. Analogicznie się dzieje przy kibicowaniu, wszyscy wiemy najlepiej komu podać, w który róg strzelić, a co gorliwsi nawet machają nogami na wersalce symulując dokładne centry na pole karne.

Życie brutalnie weryfikuje teoretyczne porządki i na końcu trzeba po prostu podjąć decyzję. Jeśli decyzja dotyczy sposobu wykonania rzutu wolnego, to jeszcze pół biedy, ale gdy trzeba zdecydować o losach 38 milionów ludzi, żarty się kończą i nogi trzęsą. Dowolną ilość razy możemy powtarzać, co należałoby zrobić, problem w tym, że nasze ambitne plany rozbijają się o żelbetonową ścianę geopolitycznych interesów. Bardzo bym chciał, żeby Izrael, USA, Niemcy, czy Rosja mogły sobie gadać i robić, co chcą, a my robimy swoje i nie bawimy się w żadne sojusze. Takich postulatów naczytałem się wiele. Ba! Sam podobne kierunki, w naiwności swojej, wyznaczałem. Z drugiej strony pamiętam swój tekst, po którym mnie wyśmiano, że musimy się pod kogoś dużego podpiąć, bo inaczej wszyscy nas zjedzą. Ostatnie dni pokazały, że jeden z naszych sojuszników, to tak naprawdę nasz wróg, który szczerze nienawidzi Polaków i nami pogardza.

Czy to jakaś niespodzianka? Żadna, dla mnie to jest od lat oczywiste, że Żydzi mają Polaków za gorszych od Niemców i w ogóle nie ma dla Żydów gojów bardziej odrażających niż Polacy. Na papierze teoretyk napisze, że szukanie przyjaźni z Izraelem było głupotą albo i zdradą stanu, ale praktyk wie, że w kontrze do Izraela nikt się nie dogada z USA, bez których Polska jest bezbronna ofiarą otoczoną przez Niemcy i Rosję. W ostatnich dniach widzimy jak nigdy, że nie liczą się żadne sojusze, liczą się wyłącznie interesy i to brutalne. Dla wszystkich wielkich graczy Polska to tylko i wyłącznie obszar eksploatacji, ewentualnie przydatna, przelotna znajomość, której można użyć w geopolitycznych rozgrywkach. Taką jest bezwzględną ocena sytuacji i najmocniej przepraszam Jarosława Kaczyńskiego, że dopiero po długim wstępie, przechodzę do sedna sprawy. O tym wszystkim Jarosław Kaczyński wiedział, gdy inni siedzieli na drzewach i w politycznych pampersach. Przez lata teoretyzował, jak cała reszta, ale od dwóch lat prowadzi realną politykę i robi to wybitnie.

Strony

Źródło foto: 
29883 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

32 (liczba komentarzy)

 1. Niestety MSZ potwierdza "naciski" na bilion złotych. Wiadomo czemu Izrael chce zmieniać międzynarodowe prawo dotyczące dziedziczenia, niemniej trudno powiedzieć czemu cywilizowany świat się na to zgadza.

 2. Bo to nie "cywilizowany" świat ma płacić tylko Polska.

 3. Mi się wydaje że bez zgody Izraela taki projekt by nie został zatwierdzony.Poprostu Izrael po kilku dziesięciu latach przygotowań finalizuje swoją politykę wydojenia Polski: (ustawa 447 ), wzbudzenie w nas winy ,naciski itp.Izrael wywinął numer PIS najpierw się wstępnie zgodził i nagle protestuje .Wszystko było wcześniej przygotowane i zgrane .Teraz PIS jest przyparty do muru .Jak by mógł bez uszczerpku  w opini wyborców wycofał by się rakiem . Też nie jestem pewien czy prezydent nie uwali ustawy.Żaden geniusz poprostu PIS już nie jest potrzebny Izraelowi-murzyn zrobił swoje.Kaczyński jest przyparty do muru.

 4. Adrian ...Kaczyński odcina gałęzie ,które są zarażone jemiołą .Może będziemy okaleczeni ale przetrwamy .Żydzi przegięli , chcą mieć jabłko i zjeść jabłko .Zobaczymy czy to możliwe.

 5. avatar

  Toteż od dłuższego czasu tłumaczę:

  - JOW
  - SWOBODNY dostęp do broni
  - Zakaz cenzury w konstytucji zapisany

  Nie ma innego rozwiązania.

 6. Prawda, ale zwykłe rozmowy przy piwie w klasycznej rodzinie to szczyty propolskości w porównaniu do nieśmiałej propagandy rządowej.

 7. Wydaje się że rząd izraelski będzie dążyć do wygaszenia konfliktu, który wymyka mu się spod kontroli. To co mogą zrobić, to eskalacja tego konfliktu lub jego wyciszenie. Polska ma więcej opcji. Jesteśmy członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ a niejedna sprawa dotycząca Izraela będzie tam głosowana. Ze względu na nasze położenie, kto ma wpływy w Polsce, to praktycznie panuje nad Europą, co powoduje że USA nie poprą rządu izraelskiego (który nie wiadomo, czy przetrwa przyszłoroczne wybory) przeciw naszemu krajowi, aby panowanie nad Europą nie oddać wrogim Niemcom lub Rosji. Nawet gdyby USA zrezygnowały z kontroli Europy to możemy nawiązać bardzo bliską współpracę z Chinami, które tego bardzo chcą ze względu na wspomniane kluczowe położenie geopolityczne Polski.

  Co do Kaczyńskiego, to dobrze się stało że on jest najważniejszym decydentem w tak ciekawych czasach. Wyobraźcie sobie, co by zrobił Tusk na jego miejscu...

 8. avatar

  " rząd izraelski będzie dążyć do wygaszenia konflikt" mam pewne wątpliwości, ich politycy zdają się osiągać transcendencję(?)  ...

 9. avatar

  Na razie jakiś Niemiec się przyznał: 

  "Nie ma najmniejszej wątpliwości, jeśli chodzi o to, kto był odpowiedzialny za obozy koncentracyjne. To zorganizowane masowe morderstwo zostało popełnione przez nasz naród i nikogo innego. Jeśli byli pojedynczy kolaboranci, to oni nic tu nie zmieniają" - Sigmar Gabriel, szef niemieckiej dyplomacji

  Nie, żebym przeceniała, ale jest śmiesznie

  https://wiadomo...

   

 10. Zgoda, jest śmiesznie. Niemcy "polskimi obozami zagłady" opluli nas na cały świat, a przyznają się do tego, że to były niemieckie obozy zagłady tylko w Polsce. Nie wierzę Niemcom, nawet, gdy przynoszą dary.
  1. Czy w ich ustawodawstwie są gdzieś jakieś paragrafy karne za określenie "polskie obozy zagłady"? (na wzór zaprzeczeniu holokaustu).
  2. Bo pewnie na przestrzeni jednego roku wstecz dałoby się uzbierać po ichnich mediach kilka setek (a może i tysięcy) określeń "polskie obozy śmierci".
  3. Proszę Niemców, aby nawet nie próbowali mnie gilgotać, bo dostaję odruchów wymiotnych.

 11. avatar

  Może być jeszcze śmieszniej. :)

  Czy będzie, to zależy od IQ.

 12. O losach Polski zdecyduje geopolityka, a precyzując to interes USA. Na porozumienie z Żydami nie ma co liczyć, oni od dziecka są uczeni nienawiści do Polaków. Pomóc może nam wyłącznie ekspansja informacyjna prowadzona w każdym zakątku świata. Informacja ma siłę rażenia wielu bomb atomowych. Z informacją zwróćmy się do społeczeństw... polityków możemy mieć w dupie. Morawiecki spotykając się z dziennikarzami zrobił pierwszy krok, a teraz konieczne są kolejne, przechodzące w intensywny marsz. Bądźmy wszędzie i rozmawiajmy z każdym.

 13. Co do spotkania z dziennikarzami to jestem sceptyczny. Nasz adwersarz zapewne spotyka się z właścicielami tych mediów. Powinniśmy postawić na guerilla marketing. Internet to potęga.

  Serdeczne pozdrowienia !

 14. Brakuje mi wprost słów, by wystarczająco obelżywie określić to co robi Izrael i Żydzi.

  Bez starszyzny żydowskiej w gettach wszystkich polskich miast, bez policji żydowskiej, którzy zapewniali kontyngenty swoich braci, sióstr, matek i ojców do komór gazowych w obozach śmierci, nie byłby możliwy holokaust na taką skalę, jaki miał miejsce. 

  Niemcy doskonale zdawali sobie sprawę z tego i dlatego pozwolili Żydom na to, a także dlatego, aby ich dodatkowo kompromitować i oczerniać.

  Ci żydowscy szmalcownicy, wywodzący się z inteligencji żydowskiej, w gettach zgotowali swoim piekło na ziemi. Niektóre żydowskie formacje porządkowe miały broń palną i możliwość wychodzenia poza mury gett, aby łapać Żydów, ukrywających się i doprowadzać ich okupantowi. Ci Żydzi kolaboranci w ilości wielu, wielu tysięcy na terenach okupowanej Polski, jawnie i ochoczo kolaborowali z niemieckim okupantem. Szabrowali i okradali swoich, dając im złudną nadzieję na uniknięcie obozu zagłady.

  Zresztą, w momencie likwidacji gett i oni zostali zamordowani przez Niemców, albo wywiezieni na zagładę.

  Po wojnie, we wszystkich resortach stalinowskiego państwa w Polsce, 90% najważniejszych stanowisk mieli Żydzi, a w resortach siłowych tylko oni.

  Ile Polaków Żydzi po wojnie wymordowali ? Dziesiątki tysięcy.

  Wiem, że to prawie wszyscy wiedzą, ale wiem też, że tu, w Polsce, za niedługo Żydzi będą znienawidzeni tak samo, jak w krajach arabskich.

  "Naród wybrany"... Do nienawiści. 

 15. avatar

  Odnoszę takie wrażenie, że całość rekonstrukcji rządu przeprowadzona została pod ten numer z IPNem.

 16. Panie Piotrze

  W nawiązaniu do wczorajszego wpisu polecam"Wielki strach" Juliana Stryjkowskiego.

  A propos. Czy ma Pan temat następnej książki

 17. Czyli co? Mamy odżałować te parę miliardów haraczu w zamian za wątpliwe poczucie bezpieczeństwa? Bo nie rozumiem.  Sojusz z USA jest być może najlepszą opcją tylko, że ...... Ano woybraźmy sobie, że ruscy nas atakują. Właśnie się okazało, że przyprawienie Polsce "gęby" w USA i przed całym światem to jest pięć minut roboty. Oczywiście nie dla każdego ale akurat nasz "strategiczny partner" to jak widać potrafi. I teraz Amerykanie mają podjąć decyzję - pomożemy tym Polaczkom, tym antysemitom i mordercom czy jednak nie? I tak się zastanawiają, zastanawiają a ruskie czołgi już pod Złotoryją. A jak zapłacimy Żydom to będą już dobrzy i pozwolą nas bronić? Od kiedy to zapłacenie szantażyście robi z niego przyjaciela? I to jest ten geniusz? No sorry. Może i nie mamy lepszego wyjścia ale miejmy przynajmniej poczucie rzeczywistości. 

 18. Skuteczne odszkodowania wojenne od Niemiec.

  To jest klucz.

  Widać, że szwaby już próbują politycznie coś ugrać, bo niby biorą cały holokaust na swoją klatę.

  Skoro tak, to niech Niemcy Żydkom wypłacą te 60 parę mld za działki, bo kamienice sami Niemcy zburzyli, ale resztę, 3  bln PLN, a jest to kwota śmiesznie zaniżona, Polsce.

  Pasi ?

 19. nie ma co wierzyć Niemcom

  przecież dopiero co wydymali 38 mln Polaków metodą  "na wnuczka z Wehrmachtu"  wybierając wbrew naszej woli ryżego na drugą kadencję

 20. avatar

  Wierzyć można w Kredo Nicejsko-Konstantynopolitańskie, dla przykładu.

 21. avatar

  Dla relaksu trochę o literaturze. . .

  a) "Vaterland" - Robert Harris. Niemcy wygrywają IIww, polscy chłopi sprzedają na targu brukiew, Kennedy zapowiada swoją wizytę w IIIRzeszy  a inspektor policji odkrywa, że istnieli jacyś Żydzi i usiłuje zrozumieć ...
  b) ”Człowiek z Wysokiego Zamku” -  Philip K. Dick. Niemcy i Japonia zwyciężyli. Baardzo przyzwoite dzieło autora "Ubika",  serial TV nawet nakręcili.

  Ciekawe pytanie się pojawia. 

  Niemcy przegrywają - przebieg bitew w zasadzie podobny - ale co by było gdyby nie było Holokaustu tzn. Żydzi intensywnie w gettach pracując dożyli końca wojny.

  Czas Start.

 22. Weeeeź.

  Oskarżyli by Polaków, że musieli pracować, a to nie przystoi "narodowi wybranemu", ale wyłącznie gojom.

  65 miliardów baksów od polaczków. Wszystko inne jest antysemityzmem.

 23. avatar

  Nie chce Ci się myśleć, rozumiem instynkt samozachowawczy się włączył: "Izraelski rząd uruchomił program tropiący „antysemitów” w sieci na całym świecie"

 24. Wyglada na to że nastąpiło odwrócenie sojuszy i rosyjska diaspora w Izraelu skierowała się do Putina. Tyle tylko że Rosjanie uważają żydów za sprawców nieszczęść i krwawej łaźnie jakie spadły na ich naród po 1917 roku. Dlatego też porzucą ich w chwili próby z poczuciem zemsty za doznane krzywdy jakie zgotował im bolszewizm, którego rozsadnkiem byli bezbożni żydzi rosyjscy. Oj będzie się działo. Polska teraz musi mądrze przetrwać ten trudny okres

 25. avatar

  A ja mam taką wielką prośbę, której nie mogę w żadnym innym miejscu wyrazić, no to wyrażam ją tutaj, bo "to tutaj" jest czytane. Wpisy na Twitter Pani Krystyny Pawłowicz roją się od błędów interpunkcyjnych. W mojej skromnej opinii wpisy tak zacnych Polaków, i działających w tak zacnych sprawach, powinny być nieskazitelnie polskie co do języka. Kropki, przecinki i spacje powinny być tam, gdzie być powinny, tego przecież wymagamy od maturzystów, a co dopiero od profesorów.

  Pan Patryk Jaki ma żelazne nerwy i jedzie walcem. To jest człowiek bardzo inspirujący, niech mu Bóg sprzyja i partia go nie zawiedzie! Nie rozumiem, dlaczego przy wyjaśnianiu noweli ustawy o IPN powiedział w pewnym momencie, że ustawa może i ma błędy, ale... Panie Jaki, polityk nie mówi, że to coś ma błędy, choćby wiedział, że ma! Panie Patryku kochany, ja nie umiałabym zrobić tego, co Pan robi, ale wiem na pewno, że nigdy, przenigdy w polityce nie mówi się o wątpliwościach na własny temat! Na własny temat, na temat tego, co się robi, nigdy nie ma żadnych wątpliwości!!

 26. Panie Piotrze, lubię bardzo Pana czytać, naprawdę nie raz umacnia mi Pan wiarę, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Ale całym uznaniu dla Kaczyńskiego polityka zagraniczna to akurat katastrofa  i to widać właśnie teraz. Fala już opada, bardzo szybko, jakby na komendę. Nawet Haaretz zmienił ton. Poddaliśmy się, to chyba jasne. Rozłożyliśmy nogi i zostało to łaskawie po kilku dniach "docenione". Najpewniej jest już jednak jakiś deal z majątkami.

  Ustawę może nawet podpisze ale co z tego. Tylko się tłumaczymy, prawie przepraszamy. Nie wykonaliśmy ŻADNEGO ruchu właściwego dla poważnego suwerennego państwa. Nie tylko nie wezwaliśmy pani ambasador choćby do "złożenia wyjaśnień" ale pozwoliliśmy, żeby to ona zażądała od nas wyjaśnień. I w podskokach to zrobiliśmy. Ani razu nie było z naszej strony jasnego komunikatu, że strona izraelska właśnie "niszczy nasze wieloletnie wzorowe stosunki, współpracę itp."  Oni tu przecież mają potężne interesy. Czy chociaż przez chwilę poczuli, że mogą się choć trochę pogorszyć? Gdyby tak było od razu Netaniahu by dostał jakąś kontrę u siebie za takie zachowanie.  Poza tym myślę, że mamy w Izraelu również ludzi nam życzliwych, którym zależy na dobrych stosunkach z Polską. Może by i stanęli po naszej stronie ale jak mają stanąć, jak my klęczymy?

 27. "Więcej w poważnej polityce dla Polski zrobić się nie da..."

  Ależ oczywiście że się da i już to robiliśmy, chociaż ostatnie dwa wieki przymusowo. Nazywa się to daniną krwi i wojną: to tak się zmienia swoją pozycję w poważnej polityce. I tak właśnie robią żydzi, USA czy nas dzisiejszy, niespodziewany partner Rosja. Miękką polityką można niewiele, bo bez bijatyki szacunku u wojowników nie zdobędziemy nigdy. A mnie się marzy druga wyprawa na Berlin, tym razem samodzielna, po obrazy i kosztowności naszych dziadków. No i po kilka milionów niemieckich...pardon faszystowskich niewolników  do budowy Wielkiej Tysiącletniej Rzeszy Polskiej :)

  Bez agresywej ofensywnej polityki militarnej daleko nie zajedziemy, a skoro żydzi mogli zrobić z siebie kraj militarny to my będziemy potęgą.

 28. avatar

  Przepraszam Gospodarza za wypowiedź nie na temat, ale naprawdę nie ma gdzie się wyżalić. Chodzi o renowację świetlicy, gdzie podpisywano w Szczecinie porozumienie sierpniowe.

  Koszt oszacowano na 70 milionów złotych, z czego około połowę zadeklarował prezydent RP.

  No i teraz:

  1. Tych porozumień należy się wstydzić, gdyż podpisywali je TW z komunistami, którzy na tej podstawie uwłaszczyli się na majątku narodowym. Teraz wiemy, że to była zdrada. Po co jeszcze tego trupa pudrować?

  2. Świetlica jest na terenie stoczniowym i może przeszkadzać w modernizacji zakładu, więc może być konieczność wyburzenia.

  3. Za 70 milionów złotych można wybudować osiedle 100 domków jednorodzinnych.

  4. Jak restaurować budynek z lat 60 ubiegłego wieku? Wykonać lamperie olejne, wstawić prymitywne stoliki i "artystycznie" wyszmelcować je starym przepalonym olejem, żeby było z epoki? I to ma kosztować 70 milionów??? Może w tej cenie salę wypełnią figurami woskowymi licznie zgromadzonych stoczniowców i woskowego Jurczyka z długopisem?

  Sorry, ale NIC się nie zmienia. Pogarsza się. Wszędzie, wokoło rozplenia się absurd, a naród jest otumaniony, bo tego nie widzi.

  A odnośnie tej ostatniej zawieruchy - coś mi się zdaje, że układ będzie taki, że otworzy się kanał przepływu pieniędzy w ratach:  RFN ---> Polska (reparacje), Polska ---> Izrael (odszkodowania). Niemcy się z nami zaczną rozliczać, a pieniądze będą nam przepływać koło nosa. Chyba tak kombinują.

 29. avatar

  Poszło dwa razy. Sorry.

 30. Strony