"W tym Hiltonie są trzy pokoje w sumie... Ty będziesz miał numer 698".

Prześlij dalej:

Pan Donald, który się kończy w mękach na miarę kaźni Azji Tuhajbejowicza, wydaje ostatnie propagandowe jęki i właściwie więcej w tym śmiechu niż współczucia, ale wszelkie reakcje emocjonalne jak zwykle rozpłyną się w propagandzie. Postanowiłem zamiast śmiechu i gwizdów, które po tym żałosnym nabijaniu Donalda na pal same się cisną na usta, wypunktować agonalną propagandę. Najnowsze hasło, którego i pani z KO opiekująca się stalową myszą z Kruszwicy by nie wymyśliła, brzmi: „Nasza porażka jest naszym sukcesem”. Rozkładając propagandę na język ludzki uzyskujemy dwa składniki. Owszem straciliśmy kupę miliardów i to dopiero początek, ale coś za coś, przecież musimy rozpalonym żelazem wypalić korupcję. Średnio zaangażowany obserwator wyczynów partii obywatelskiej doskonale wie ile sukcesów na odcinku wypalania żelazem odniosła partyjna egzekutywa i wystarczy sobie przypomnieć, zapomniany już, Amber Gold, aby wiedzieć co się działo z przetargami na drogi. Partia obywatelska ma swoje stałe cechy charakterologiczne i jedną z nich jest lenistwo, oni nawet w przekrętach nie mają ochoty się wysilać, korzystają z wypracowanych schematów i odpowiadają – to ja jestem kierownikiem tego lokalu i możesz mnie obywatelu na trampki narobić. Wiem, że to będzie sporo kosztować, ale przyjmijmy roboczo propagandę sukcesu i przyjrzyjmy się jak państwo żelazem wypalało lewe drogi. Rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie, Zbigniew Jaskólski poinformował, że przestępstwo polegające na zmowie cenowej miało miejsce w roku 2009. Podejrzanymi w sprawie byli szefowie między innymi takich firm jak: Strabag Polska, Budimex-Dromex, Mostostal Warszawa, Mota-Engil, Eurovia Polska, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Wszystkie wymienione firmy po 2009 roku wielokrotnie wygrywały przetargi publiczne na budowę dróg i innych inwestycji. Zatem mieliśmy powtórkę z Amber Gold, państwo niby coś tam działało, ale spokojnie powstawały sobie tanie linie budowniczy OLT Ekspres i Autostrada.

Strony

14266 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

16 (liczba komentarzy)

 1. przedstawi swoje poglady na wspolprace i zostanie namaszczony na nowego Premiera III PRL?

 2. IMO Tuska i każdą inną władzę do ustąpienia może zmusić tylko sytuacja ekonomiczna. Jednocześnie szereko pojęty obóz władzy nie może sobie pozwolić na ustąpienie ze względu na zamach i/lub mataczenie w sprawie katastrofy smoleńskiej. Całkiem możliwe, że Schetyna mógłby zostać namaszczony przez Kreml na nowego premiera III PRL - to namaszczenie mogłoby się odbyć za pomocą potężnego zastrzyku finansowego ze strony Rosji.

  EDIT:
  O tych drogowych przewałach w Polsce piszą już gazety na Jamajce^^^^ w Wielkej Brytanii
  http://wpolityc...

  I to może być odpowiedź na pytanie chlora, dlaczego KE się zainteresowała tymi przewałami i to akurat teraz.

 3. z kluczykami do nowiutkiego wraku Tupolewa?

  z duzych projektow zbrojeniowych kojarze finska patrie, reszta pewnie byla tak utajona ze wie o nich tylko kilku generalow. Slyszales zeby rosjanie wykupywali jakies bialoruskie albo ukrainskie spolem? jesli nie to znaczy ze Rosja nic nie znaczy na bialorusi i ukrainie.

 4. avatar

  Żenada - parę dni temu Bronek bez wąsów żebrał u jakiegoś Ruska o ten ,,złom", który nie jest ,,dowodem w sprawie" - wg. twitterowego ministra, który z kolei, żebraninę uprawia na kierunku zachodnim. Degrengoladę pogłebia fakt, że Tusk gasił próby zaapelowania do Moskwy w taki oto sposób: skarga do cara. Więc Schetyna jest posłańcem do cara.Czyim?

 5. avatar

  "stanowisko komisji przygotowywane było z udziałem POlski"
  Czy to oznacza , że to na życzenie pana premiera KE wstrzymała środki na budowę dróg?

  http://http://www.tvpparlament.pl/retransmisje-vod/inne/konferencja-prasowa-premiera-donalda-tuska/9951418

  Już mi rozumu nie starcza na niuanse POlityki Tuska.

 6. A teraz już wiemy na pewno, bo rzeczywiście z inwestycjami, które miały nas postawić na nogi  jest syf, kiła i mogiła. Żal dupę sciska.
  Macie tu link,  http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/418195,ustawiony-przetarg-na-budowe-s8-podslui-rozmowe-szefa.html
  Kontrakt na projekt i dostosowanie do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej S8 odcinka długości 61,2 km (Piotrków Trybunalski - Rawa Mazowiecka) kosztował 1,7 mld., czyli 1 km tylko modernizacji prawie 30 mln zł.
  No nie może człowieka szlag trafić?
  Najdroższe w  Europie drogi, najdroższe stadiony, najgorsze materiały, cyckanie i plajty małych, uczciwych wyrobników, przewały, korupcja, wyprzedaż majątku, banków, energetyki, położenie na łopatki większych i mniejszych gałęzi przemysłu. Nóż się w kieszeni otwiera. Nie wyjdziemy z  z tego syfu. Nasze państwo nie istnieje, umiera od dziesiątek lat. A wszystko za sprawą mocno umocowanych dynastii, które pomagają w kolonizacji od '45. 

  A ten durny, zmanipulowany naród nadal będzie się modlił do kolejnych Olków czy  Donków, wierząc kolejnym...  szkoda słów.

 7. Może Polska to taka pralnia pieniędzy dla Unii Europejskiej. Większość firm w Polsce nie należy do Polaków. Pieniądz tu wchodzi „taki budżetowy” a wychodzi taki, dajmy na to, niemiecki „taki czysty”. Coś musiało pójść nie tak. Nie wiem. Od tak długiego czasu wiedzieli, że są dymani i nic z tym nie zrobili, sodomici jedni.

 8. Cokolwiek by to nie było, czuję przez skórę, że to wszystko na pewno nie leży w naszym interesie.
  Chopcy po coś sobie tę Unię założyli.  No ale chyba nie mamy złudzeń,  nie po to aby rozdawać pieniądze jakimś brudasom ze Wschodu.
  Unia jest po to, żeby były wielkie i pewne rynki zbytu, żeby konkurencja była wykoszona, a jak jakieś bidy jednak sę ostaną, to ich konkurencyjność dla niemieckiej potęgi ma być bliska zeru. Unia jest po to,   żeby fajnopolacy brali fajne kredyty, zarówno indywidualnie jak i zbiorowo, żeby fajne drogi były, coby w te i nazad po nich TIRy rozwoziły niemieckie dobra po lokalnych KAUFLANDACH.  Taki był plan, od powołania Traktatów Rzymskich, teraz jest to tylko konsekwentnie realizowane, odwrotu już nie ma, w tym kierunku się idzie i się dojdzie, nie mam wątpliwosci.
   

 9. Nie zgodzę się z Panem. Możliwość odwrotu zawsze istnieje. Pytanie, jakim kosztem? Od dłuższego czasu zastanawiam się, czy mnie (małego trybika) na to stać.

 10. avatar

  (drożej wypada tylko tunel przez Alpy) a za chwilę się okaże, że najgorsze (wiosna ujawni skalę ,,oszczędności" ). Pas lotniska Modlin - to jest początek, a koniec tam gdzie zwykle - w polu.
  Opisałem tutaj historię drogi krajowej nr 30 (DK30) którą Jaroszewicz polecił przebudować w 1978 roku, w związku z olimpiadą w Moswie (1980), na którą to, tysiące Niemców miało wyruszyć polskim tranzytem. Ta droga nie została ukończona po dziś dzień. Mimo, iz towarzysz Tusk przejął pałeczkę tow. Jaroszewicza i rozpoczął się II etap przebudowy w związku z Euro 2012.Skończyło się na wycięciu wszystkich przydrożnych drzew. 

 11. Jestem ciekaw, w którym kierunku pójdzie narracja  mainstreamu. Co tam biblioteka wymyśli, jaki pójdzie SMS. Leming ma dostać jakąś dowolną papkę do wyrecytowania, przyda mu się, kiedy jakiś oszołomiony moher przy piwie coś głupiego zagada, szajbus jeden,  co to nie rozumie, że gej, partner, Ania Grodzka  to światło, to jasność, to Europa, a ten pisowiec ciemny tego nie rozumie, zacofaniec i ciemnogród, razem z ordynarną Pawłowicz. 

 12. dobrze  piszesz  MK...- ,  już  Ci  to  mowiłam,  ale  chcialabym  wrzucić  tu ,  coś/linka..., -  co/który   przed  chwilą  usłyszałam  i....../emocji  i  wzburzenia  nie  opiszę/

  zapodaję  tu,  bo  Ciebie,  też  zapodaję  dalej..;-)
  a  Tu  zagląda  też  wielu,  ktorzy  myślą  zdroworozsądkowo..;-)

  nie  na  darmo  wrzuca  się  na  sejm  i  p/osłom  tematy  ośle/  czy  kury...by  "bydło"  żarło/mięęęlliło,  bo  jest  dno   dla    dna ...-  by  inne  DNO  ukryć... ...

  a  oto  TO  :
  http://www.yout...

 13. avatar

  Jest to coś wstrząsajacego. Nazywając po imieniu zdrada kraju.
  Nie wiem czy należy się tego aż tak bać, przeżyliśmy setki lat w niewoli i za każdym razem z tego wychodziliśmy na prostą. Fakt , że Tusk uśpił młodzież ale rozum już im się budzi, nie takie generały rady nie dawały.
  Broni jądrowej Tusk nie użyje , nie sprawia wrażenia , że jądra POsiada.
  A jak nam sprowadzi braci starszych to dostaną drugą Masadę...

 14. Najprawdopodobniej błyskawiczne dochodzenie wykaże, że wszystko zgadza się co do złotówki i żadnej afery nie ma. Poleci paru drobnych ludzi ze służb za antypolską nadgorliwość i tyle tego.
  Jeśli jednak Unia będzie nadal naciskać, aby to raczej zachodnie firmy budowlane doiły tutejszych podatników; a nie jakieś nasze krajowe złodziejaszki,  to trza będzie niestety szybko wskazać winnych,  wywalić z roboty po wypłaceniu im solidnej odprawy i szybko awansować.
  Unia nic nie zarabia na tutejszych przewałach, chyba tu leży problem.

 15. ze afery korupcyjne w Polsce sa najwiekszym skandalem w Europie. Co za rekomendacja na stanowisko Szefa Komisji. ale skoro aparat scigania zajmuje sie pietnowaniem Kaczynskiego, ktory chcial wypalic zelazem afery. to dobry moment zeby postawic Kaczynskiego przed trybunalem, przycmi "sukcesy" Tuska.

  A co jesli na szczycie Merkel szepnie Donaldowi do ucha "wszyscy chcemy zebys zostal naszym szefem" a potem na obradach zaproponuja drastyczna redukcje kasy dla Polski.

  amerykanska piosenkarka na inauguracje Prezydenta puscila nagranie z plyty, bo nie miala czasu nawet na jedna probe z orkiestra, co swiadczy o jej PERFEKCJONIZMIE. wysluchalem na zywo, baza w Guantanamo na pewno zamowi.

 16. avatar

  albo ich wszystkich wypierdol.... albo sprzedaj.....porsche mi się podobało...ja chcę mieszkanie w Barcelonie....interes życia robisz za miliard siedemset ...za modernizację S8, bo Chińczycy chcieli siedemset milionów za budowę od podstaw:
  http://www.forb...

 17. Strony