W strefie Schengen europejska ciężarówka potrąciła kilkudziesięciu Europejczyków

Prześlij dalej:

W europejskiej Nicei doszło do tragicznego wypadku, tuż po uroczystości związanej z rocznicą powstania Karty Równość Wolność i Braterstwo w tłum Europejczyków wjechała ciężarówka na numerach rejestracyjnych strefy Schengen. W wyniku wypadku według policji europejskiej śmierć poniosło ponad 80 osób, kilkaset znajduje się w szpitalach, kilkadziesiąt w stanie krytycznym. Do tragedii doszło z niewyjaśnionych przyczyn, w tej chwili trwają polityczne ustalenia, jakie dowody w sprawię będą poddane analizie. Z całą pewnością europejska policja nie będzie brać pod uwagę koloru odcisków palców, nazwisk i imion tak kierowcy, nie sprawcy wypadku, jak i ofiar i rannych. Nie są również przedmiotem zainteresowania europejskich służb weryfikacje dotyczące miejsca urodzenia, języka, światopoglądu, religii zarówno ciężarówki, jak i pieszych. W zaistniałej sytuacji zostaną przedsięwzięte środki nadzwyczajne, obywateli Europy zwłaszcza w części nicejskiej, uprasza się o zachowanie szczególnej ostrożności. Europejska policja drogowa już wydała specjalne instrukcje obrazkowe, w których wyjaśnia w jaki sposób należy się zachowywać na drodze, chodnikach i promenadach. Szczególny nacisk został położony na to, aby pod wpływem emocji nie odreagowywać swojej frustracji na ciężarówkach. Z całą surowością będzie eliminowana tirofobia oraz wszelkie inne niedopuszczalne rekcje godzące w przynależną i gwarantowaną godność ciężarówek.

Zaleca się okazywanie solidarności z ciężarówkami, uspokojenie nastrojów społecznych i potępienie przejawów nietolerancji wśród radykalnych pieszych. Do europejskich mediów wystosowano odrębne apele, które odnoszą się do propagowania Karty Równości Wolności i Braterstwa jako jedynego środka zaradczego w kryzysowym, ale przejściowym stanie zagrożenia. W związku z incydentalną agresją ciężarówki, czego w żaden sposób nie wolno łączyć z pokojowym trybem funkcjonowania większości ciężarówek, zachodzi konieczność wzmożenia otwartości i pozytywnego nastawienia. W duchu tej postawy pojawiły się pierwsze oddolne akcje obywateli Europejskich. Pod hasłem „Wszyscy jesteśmy pieszymi Europejczykami” grupa nicejskich otwartych obywateli postanowiła pomalować wszystkie ciągniki siodłowe na tęczowo. W ten sposób Nicea chce pokazać, że Europa nigdy nie podda się presji, ani czarno-białemu widzeniu kolizji drogowych z udziałem pieszych.

Do akcji natychmiast przyłączyli się artyści, aktorzy i muzycy rockowi, na fanpejdżach zamieścili własnoręcznie wykonane kotyliony z krepy w kolorach Karty Równość Wolność i Braterstwo. Olbrzymią popularnością cieszą się też wiaderka z kostkami lodu, które celebryci wysypują sobie na głowę – symboliczny zimny prysznic dla wszystkich pieszych radykałów. Nieobojętni wobec tego co się stało są także producenci aplikacji smartfonowych. Prawdziwym przebojem, choć to słowo może jest nieco nie na miejscu, okazała się apka „Znajdź i przytul ciężarówkę”. Zasady gry są bardzo proste, wszyscy piesi dysponujący aplikacją mogą wyjść na drogę, parkingi, stacje benzynowe i przy pomocy specjalnego oprogramowania odnaleźć ciężarówkę do przytulenia. Służby europejskie zwróciły jednak uwagę, że chociaż aplikacja, co do zasady wypełnia wymogi Karty Równości Wolności i Braterstwa, należy liczyć się z faktem, że nieliczne ciężarówki mogą okazać się wadliwe technicznie i tym samym stwarzają potencjalne zagrożenie dla pieszych Europejczyków.

Strony

31179 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

28 (liczba komentarzy)

 1. Dzisiejszego felietinu przypomniał mi się rysunek  Gwidona Miklaszewskiego pt: NASZA PANI .Dzieci po wakacjach siedząc w klasie i czekając na swoją nową nauczycielkę narysowały na tablicy szpetną ,straszną, czarownicę i z uśmiechem na ustach podpisały "nasza PANI" Wszystko się zmieniło jak do klasy weszła pani dokładnie taka jak na z rysunu na TABLICY!!  Dzieci były PRZERAŻONE!!!
  Żeby czasem to co napisał  PIOTR  się nie UCIELEŚNIŁO!!

 2. Dobry teksy z przykrą konkluzją. Niestety lub stety, ale Świat z dyktatorami był bezpieczniejszy, a demokracja jest o wiele bardziej krwawa niż można się tego było spodziewać.

 3. Już jakiś mądrala w tvn powiedział "w zamachu terrorystycznym ginie mniej osób niż w wypadkach drogowych", a potem dodał że Francja jest sama sobie winna.

 4. Przynajmniej przez następne 4 - 5 dni. Mason i antyklerykał Hollande wspaniałomyślnie ci na to pozwala. Na pewno weźmie też udział w wielkim ekumenicznym nabożeństwie i wraz z "nieutulonymi w żalu"  europejskimi przywódcami pomaszeruje z planszą "wszyscy jesteśmy Nicejczykami"...

  A potem, Francjo, wszystko wróci do normy.
  Dalej zapalczywie będziesz mogła zwaniać z pracy pielęgniarki modlące się przy łóżkach śmiertelnie chorych i nauczycielki noszące na szyi krzyżyki, będziesz mogła przerabiać opuszczone kościoły chrześcijanskie na burdele i knajpy dla dewiatów, będziesz mogła publikować świętokradcze karykatury kopulującej Trójcy Św. i... budować kolejne, jeszcze bardziej okazałe meczety, otwierać centra islamskie, będziesz mogła masowo przyjmować "uchodźców", nawet tych bez paszportu, po przeszkoleniu w Afganistanie...

  Ale póki co, módl się, Francjo, za swoje najnowsze ofiary. Przez kilka dni znowu wolno ci to robić, nawet publicznie i bez ryzyka utraty pracy czy rozprawy sądowej.

 5. Gdzie Francja ma się modlić?

  To, co się dziś dzieje we Francji to pewnego rodzaju "dziedzictwo" rewolucji zwanej "wielką".
  Data-symbol... 14 lipca...

  Dziś już nie pamięta się całego hasła. "Wolność, Równość, Braterstwo - albo śmierć".
  W tłumaczeniu: albo to, co my wam tu serwujemy - albo na gilotynę.

  Inne hasło, którym Wolter podpisywał swoje listy Écrasez l’infâme!
  Trudne do przetłumaczenia... "zgnieść hańbę", "zniszczyć niegodziwca".
  Dotyczyło głównie zwalczania Kościoła.

  I gdzie jest ta hańba, którą należałoby zgnieść?
  Czy tą hańbą są dziennikarze, którzy opowiadają o ciężarówce bezzałogowej i "niepraktykującym" Francuzie urodzonym w Tunezji?
  Czy tą hańbą są rządy Europy, które jej mieszkańcom szykują taki los?

  Gdzie jest ta hańba?

 6. dzisiaj wypowiedział się zwięźle, pozostawiając lewackich żurnalistów w szoku i niedowierzaniu.

 7. avatar

  analizie...

  myślę (jak znany jasnowidz), że jest to sposób na przedłużenie stanu wyjątkowego w którym president Mosze Holland może wziąć za mordę żabojadów niezadowolonych z multi kulti, kimkolwiek by nie byli i o cokolwiek im nie chodzi.

 8. Przedłużany w nieskończoność konczy się paranoją.Francuzi po zwiększonych środkach bezpieczeństwa i tak mają już ją w pakiecie.Pytanie tylko kto ( i dlaczego) stoi za tym (bo nie żadne debilne "państwo Islamskie") by zepchnąć Francję po za granicę paranoi i komu zależy by zalazł się kolejny delikwent któremu można zafundować podobny "cyrk"?.
  "Polityczne pierdy " to de facto w takich wypadkach norma,lecz za nimi idą działania które raczej rzadko wychodzą obywatelom na dobre.

 9. wyraz potrąciła, jest nie na miejscu, rozmazała :(

 10. avatar

  A na wojnie są ofiary! Dopóki jako Europejczycy będziemy wybierać lewaków typu olą (nie jest godzien, by poprawnie pisać i pamiętać jego nazwisko), to będziemy brać w doopę, że zacytuję klasyka. Francji potrzebny jest wódz na miarę Karola Młota, a nie zniewieściała ciota o aparycji amatora małych chłopców. Za każdego zabitego Europejczyka najwyższą cenę powinno zapłacić 10 ciu beżowych, a 100 następnych już być w drodze do swoich kozich oblubienic gdzieś na pustyni. Francja wydaje się być już stracona, ale ja najbardziej obawiam się o Niemcy. Prędzej czy później wybiorą sobie fürerka, który ostatecznie rozwiąże kwestię muzułmańską, ale potem konsekwentnie upomni się o nasze ziemię zachodnie

 11. Strony