W państwie prawa rozmawialibyśmy nie o mailach, ale wyrokach dla sędziów TK

Prześlij dalej:

Telewizja TVP Info ustaliła i przedstawiła dowody na to, co dla mnie i dla wielu było jasne od początku. Wewnętrzna korespondencja Trybunału Konstytucyjnego w dowodzi, że co najmniej trzech sędziów brało udział w politycznej grze, która łamała Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej. Wśród tych sędziów jest prezes Rzepliński, wiceprezes Biernat i najbliższy współpracownik obu prezesów, sędzia Piotr Tuleja. Taka informacja powinna widnieć na samej górze informacyjnej hierarchii, ale stało się dokładnie odwrotnie. Zagrzebano sprawę, która w państwie prawa zakończyłaby się co najmniej postępowaniem dyscyplinarnym wobec sędziów.

Przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku, o planowanym zamachu na Trybunał Konstytucyjny mówiło się sporo, ale nie był to głośno wyrażony sprzeciw, czy obawa. Sam należałem do osób stawiających na zupełnie inne priorytety i dziś zrobiłbym tak samo. Wówczas najważniejsze było odebranie władzy PO i PSL, a przypomnę, że pomimo prawie pewnego zwycięstwa PiS, o ostatecznym przejęciu władzy decydowała partyjka Razem. Trudno mieć pretensję i do PiS i do wyborców, że skupiali się na fundamentalnej kwestii zamiast pilnować politycznej rozgrywki TK, co zresztą do upilnowania i tak nie było. Jak dużego kalibru był to numer świadczy wspomniana korespondencja sędziów Trybunału Konstytucyjnego, jednoznacznie ujawniająca bezprawne działania na styku władzy sądowniczej i wykonawczej. Za jakieś pocieszenie i przejaw ludzkiego odruchu można uznać te fragmenty maili, w których sędziowie wyrażają strach przez konsekwencjami zaplanowanych czynów:

Panowie, tworzy się fatalna atmosfera wokół ustawy o Trybunale (…) procedura wyłaniania kandydatów na kandydatów, wyłanianie sędziów w 2015 r., niskie wymagania kwalifikacji kandydatów na sędziów, skreślenie art. 101.2”. (…) „Zostały wprowadzone bez naszego udziału czy wbrew pierwotnym propozycjom”
Wiceprezes Biernat raczył był zauważyć, że nie tak się Trybunał z PO umawiał i projekt zabezpieczenia tyłów przed wyborami, zaczyna przybierać obrót skutkujący w przyszłości poważnymi problemami. Niemal identyczne stanowisko wyraził jeden z ulubieńców Rzeplińskiego, sędzia Piotr Tuleja i dodatkowo wsparł je troską o „Andrzeja” i „Kopacz”:

Być może Andrzej powinien porozmawiać z Kopacz, żeby uświadomić jej powagę sytuacji. Jak będą szli w zaparte i cynicznie rozgrywali projekt, to potem nie powinni się dziwić wynikom wyborów. Opozycja zrobi z tego sztandarowy motyw kampanii wyborczej pt. „Jak PO psuje państwo”. I będą mieli rację

Działo się to wszystko 30 maja 2015, czyli na parę tygodni przed uchwaleniem ustawy o TK, którą potem sam TK uznał za niekonstytucyjną. Nie wiadomo, czy po zmianie władzy Andrzej nadal spotykał się z Kopacz, wiadomo na pewno, że nowa władza dla Trybunału Konstytucyjnego nagle stała się największym zagrożeniem trójpodziału władzy. Ci sami sędziowie, którzy pod dyktando PO „klepali” ustawy i to z duszą na ramieniu, zdając sobie sprawę, że łamią konstytucję, teraz krzyczą o niezawisłości władzy sądowniczej. Jesteśmy tak daleko od państwa prawa, jak to możliwe albo i niemożliwe. Nie wiem jakie PiS planuje zmiany, chociaż docierają do mnie różne zakulisowe informacje, wiem natomiast, że tu i teraz nie zmieniło się w tej materii absolutnie nic.

Strony

20902 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

20 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  dodać nalezy ze pan rzepliński ostatnio dogadywał sie z prawnikami z poza PL w celu obalenia rządu (nie pomnę w tej chwili czy to byli panowie z austrii?szwajcarii?? czy jeszcze skądś inąd)..
  jak to nazwać?
  jak nazwać tą aberracyjną ciszę?
  czego oni sie (z pisu) az tak bardzo boją??

  a czego jeszcze nie wiemy????

 2. Może boją się tego http://www.tvp.info/27188452/arsenal-w-domu-bieglego-ktory-zajmowal-sie-opinia-w-sprawie-smierci-ojca-ministra-sprawiedliwosci

  I generalnie uważam, ze zajmowanie się opozycją w parlamencie jest kompletnie bez sensu. Realna i skuteczna opozycja, to ludzie w sądach i reszcie administracji, policji, wojsku, emerytowani bezpieczniacy - ilu z nich jest takimi zapalonymi kolekcjonerami militariów? Pan Macierewicz Antoni jakoś mozolnie buduje realną siłę, na której mógłby się oprzeć PiS (ktoś jeszcze pamięta o jego kieszonkowej Obronie Terytorialnej - ostatnio słyszałem, że to program socjalny, jak 500+, a nie militarny).

 3. avatar

  bo ten kij ma 2 końce..z 1nej str tysiące szt broni automatycznej poukrywanej cholera wie gdzie..a po 2giej...instytucje unijne typu EZB lub S&P..gotowe w kazdej chwili zrobic nam "grecki" numer przez pól roku albo i dłużej (numer polegający na mozliwosci wypłaty do wys 50 e - 200 zł dziennie..i tak zabawa moze trwac nawet i wiecej niz pól roku)
  te czarne wdowy na ulicach to dopiero rozgrzewka..
  a wszystko to mozna załatwic na 2 sposoby
  -nocne głosowanie o całkowitej ochr zycia poczetego
  -wypuscic kilka przecieków a'propos smolenska;ambergold i przekrętów autostradowych lub tym podobne.i...sprawa raz na zawsze załatwiona..
  a co do WOT czy OTK..tu juz pieczę nad tym by sie nic nie działo trzymają "nasi najwięksi sojusznicy"..chca miec spokój u siebie - na swoim teatrze "działań wojennych"..czyli krótko mówiąc..to bujda z tym OTK..

  -gdzie jest kontrakt na "Zołnierza Przyszłości"?(MSBS miał byc wymieniony za wszystkie inne "starsze" typy broni dla WSZYSTKICH SIŁ MUNDUROWYCH W PL!!
  w PL jest ponad milion szt broni czarnoprochowej i jakos jeszczenie słyszałem w ciagu ost kilku lat by ktos zabił szwagra po kłotni lub kochanka swojej zony z muszkietu z okresu powstania listopadowego...przez tyle lat nic sie takiego nie stało!!!
   to jest podstawa wszystkiego..bo jesli ludzie bedąmieli  "rozpylacze"w domach na włąsną odpowiedzialnośc..to potega militarna RP wzrosnie  momentalnie..i kropka..ale dlaczego tak sie nie dzieje??
  bo amerykance nie chcą miec partyzantki na swoim terenie.I TYLE W TEMACIE!!
   aco do wewnętrznego spokoju..mam sugestię..
  ja wstąpiłem do ONR-u..!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  i mam komfort oceniania rzeczywistosci w takim sensie ze wiem ze pis nie bedzie w stanie zrobic 30% z tego co obiecywał..i od razu lepiej sie poczułem...łatwiej jest zyc stojąc lekko z boku..

  kazdemu polecam......................(ONR ma sie rozumiec!!)

 4. jak pomóc jej wygrać wybory?

  MichnikoŚroda nie mieli żadnego pomysłu co robić, więc ostatkiem rozpaczy założyli opozycji linę z napisem aborcja i poszli w kierunku najlbiższej gałęzi... dziś zaplątały im się nogi i lepiej już nie będzie. A poza tym jedyne co wymyślą kiedy są na głębokiej wodzie i nie potrafią pływać, to rzuć się jeszcze na głębszą wodę. A nuż się uda tam pływać. Mucha była bezbłędna - chętnie pomogę innym kobietom. Ale swoim dzieciom nie zrobiłabym takiej krzywdy, nigdy w życiu.

 5. "Zagrzebano sprawę, która w państwie prawa zakończyłaby się co najmniej postępowaniem dyscyplinarnym wobec sędziów" -
  Niestety,nie mamy państwa prawa.Były różne audyty,a potem miały paść oskarżenia i wyroki.
  Skończyło się na groźbach i tak chyba zostanie.Nie zrobiono nic.Nawet nie sprawdzono i nie wymieniono lewackich ekip,które pracują do dzisiaj.
  Niech będzie przykładem dzisiejszy "czarny marsz" pedałów,lesbijek,kodziarzy i innej maści lewactwa.
  Przed gmachem PIS ustawiło się w poprzek ulicy 5 (pięciu) policjantów.Tylko pięciu!
  A teraz sobie porównajcie jak dbał Tussk na 11 listopada.Policja uzbrojona po zęby gotowa do każdej akcji.Przed nią jechały lub stały w pogotowiu przeróżne pojazdy,gotowe do uderzenia.Oczywiście strzelano do ludzi,nie patrzono na kobiety czy dzieci.
  Wniosek z tego jest prosty:w policji co drugi to esbecko-ubeckie pochodzenie.

  PIS nikogo tam nie sprawdził i gdyby doszło do jakichś poważnych rozruchów,nie wiadomo,jakby się zachowała policja.
  Krótko mówiąc - jeśli PIS chce rządzić,musi zrobić porządek z wymiarem sprawiedliwości,TK,policją,etc.
  Jeśli tego nie zrobi,może nawet nie dotrwać do końca kadencji.Nasilające się demonstracje (a to dopiero początek),poparcie lewackiej UE nie wróży nic dobrego.

 6. Jaja sobie robisz,rzeby cokolwiek zrobić,to trzeba chcieć to zrobić a potem to robić.
  PiSowi się nie chce a co dopiero mówić o robieniu.
  Wieczna opozycja to jest to,jest kasa brak odpowiedzialności.
  Psim swędem dostali władzę a nie spodziewali się tego,nie są przygotowani.
  Porządek w kraju można zrobić w 24 godz.ale trzeba chcieć to zrobić.
  Pozdrowienia.

 7. Światem rządzi Interpretacja, a tą Pieniądz.
  Borykamy się z TK, Komisją Wenecką i instytucjami unijnymi, gdyż Oni interpretują prawo w sposób im wygodny lub narzucony. Podobną rolę odegrają Sądy Inwestycyjne mające roztrzygać kwestie sporne związane z umowami CETA i TTIP. Polska z tymi instytucjami nie ma żadnych szans wygrać i dość szybko Polacy zaczną marzyć nie tylko o suwerenności, ale i o podmiotowości.
  Niezawisłość i niezależność sądów jest utopią. Instytucje sądownicze o wymienionych cechach nigdy i nigdzie nie powstały, bo nie ma takich podstaw by mogły zaistnieć.

 8. avatar

  Pytaniem jest kto rządzi pieniądzem i to nie jest retoryczne/trywialne pytanie.
  Jasnym jednakże jest, Polska forsy nie ma i forsą nie rządzi.
  Stąd,  żaden sąd liczyć się z nami nie będzie.

 9. Zadajesz głupie pytanie,jakbyś nie wiedział kto rządzi pieniądzem.
  Rządzi ten kto je ma,a mają je żydzi.Chyba proste-prawda.

 10. avatar

  reprezentantem. Skończ gimnazium, LO, studia i nie daj sobie robić z mózgu piany, wtedy może porozmawiamy.

  Z tego, że siedzi się na tygrysie nie wynika, że tygrysem się rządzi.
  eot

 11. Strony