Prześlij dalej:

Cierpię za każdym razem, gdy mam złożyć życzenia albo wymyślać dedykacje. Nie dała Bozia talentu, ale to też kwestia charakteru. Jakoś nie potrafię z siebie wykrzesać szczerości, otwartości i pomysłowości na żądanie, a przy życzeniach trzeba to wszystko zrobić w jednym czasie i miejscu. Wprawdzie można się do zadania przygotować, w końcu wszystkie najważniejsze okazje i święta mają stałe daty, jednak mimo wszystko to nie dla mnie robota.

Wiadomo już, że pomimo ciążącego na mnie obowiązku i zaszczytu, nie złożę życzeń, po których ktoś się wzruszy, ktoś inny uraduje. Złożę życzenia przeciętne, takie bez wyrazu, bez polotu i bardzo dalekie od marzeń większości Polaków. W Nowym Roku życzę wszystkim i sobie optymalnej rzeczywistości! Cóż to dziwactwo oznacza? Dokładnie tyle, ile jest zapisane. Żyjemy w naprawdę niezłej rzeczywistości, tak to oceniam, bo doskonale pamiętam, jak ta rzeczywistość wyglądała 3, 5 i 10 lat temu. Zawsze trzeba walczyć, aby było lepiej, ale pamiętajmy, że z ołowiu nie zbudujemy samolotu i ze szkła fortecy.

Chciałoby się mieć wszystko, co najlepsze w życiu, w zdrowiu, w szczęściu, w polityce. Niestety rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej niż nasze oczekiwania, dlatego warto obok marzeń mieć twarde i realistyczne spojrzenie na świat. Przeżyłem prawie 47 lat i to już jest wiek senatorski. Po tylu latach nauczyłem się jednego, łap się za takie ciężary, które jesteś w stanie dźwignąć. Gór nie przenoszę od co najmniej 20 lat, w księżniczce się nie zakocham, złotej karety nie kupię, pałacu nie wybuduję. Za to mam swoje plany, swoje postanowienia i pomysły na wyciągnięcie ręki.

Mam też wrażenie, że bardzo podobnie to wygląda w Polsce od Bałtyku po Tatry. Trzy lata temu wszyscy żyliśmy marzeniami, po zderzeniu z realiami widać, że wielu poczuło ból i to w kilku miejscach naraz. Musiało zaboleć, ale to tylko mocniejsze klapsy, nie ma rannych, nie ma ofiar. Z tym co mamy nie wejdziemy na szczyt marzeń, z takim potencjałem społecznym i politycznym będziemy żyć w połowie drogi na szczyt z tendencją do bardzo powolnego przesuwania się w górę.

Taka jest optymalna rzeczywistość i mylą się wszyscy optymiści, którzy mówią, że alternatywą jest zerwanie ze średniactwem, wszak szczyty zdobywa się odwagą. Nic z tego, nie przy tej skali niebezpieczeństw i wrogów. Alternatywą dla rozsądnego utrzymania pozycji jest stoczenie się na dno, co przecież nie raz przerabialiśmy i to właśnie w chwilach, gdy nie potrafiliśmy docenić swoich osiągnięć. W Nowym Roku wszystkiego optymalnego i powoli do przodu!

Źródło foto: 
8601 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

11 (liczba komentarzy)

 1. Wszystkiego Optymalnego dla Ciebie, Twoich bliskich i nas wszystkich.

  P.S.: dowiedziałem się dzisiaj z mediów o pewnej, optymalnie brzmiącej wiadomości, dotyczacej Ciebie, a w zasadzie Twojej Córki. Zobaczymy co z tego wyniknie w stosunku do kierującego groźby, potomka czerwonych dynastii, prostaka i chama, mieniącego się niemal na wszechmogącego... 

   

 2. W Nowym Roku wszystko co rozsypane niech się ułoży,
  co zakręcone niech się wyprostuje.
  To co trudne niech znajdzie rozwiązanie,
  a to co przykre niech istnieć przestanie.
  Niechaj Nowy Rok przyniesie mnóstwo radosnych, szczęśliwych dni.
  W pracy sukcesów i mało stresów.
  W domu miłości i zrozumienia.
  Niechaj w tym roku spełniają się plany i marzenia!

   

  Szczęśliwego Nowego Roku 2019!

  :*

 3. Panie Piotrze

  Wszystkiego Dobrego dla Pana i Pańskiej Rodzinki w tym Nowym 2019 roku.

  Dużo Zdrowia i aby Pana Wena nie opuszczała.

  Do Siego Roku 2019 !!!

 4. Wszystkim Kontrowersyjnym i Gospodarzowi życzę wszystkiego najlepszego w nadchodzącym nowym roku. Oby wszystko, co w nim się wydarzy, było jak najbardziej korzystne dla Polski.

 5. Dla Polski i Polaków

  wszystkiego najlepszego w 2019 roku.

 6. Św. Faustyna: "Dzieła Boże zawsze napotykają na trudności i nacechowane są cierpieniem". Życzę zdrowia i szczęścia w Nowym Roku.

 7. avatar

  Na ludowo.

  Na szczęście, na zdrowie, na ten Nowy Rok,
  żeby wom się urodziła psenicka i grosek,
  psenicka, jak rekawicka, owiesek jak pański piesek,
  grosek jak wierciosek, żytko jak korytko,
  ziemniaki jak buraki, buraki jak pnioki,
  karpiele jak gardziele
  w każdym kątku po dzieciątku a za piecem siedem”.

  A jak ktoś wzgardzi, to :

  Niech wom urośnie stokłosa od d… do nosa niech wom nasro sarna w wasze  ziarna”.
   

 8. No dobrze, to ja będę oryginalny, z polotem i w ogóle - oby ten nowy rok był nie gorszy od 2018.

 9. avatar

 10. Wszystkim Wam, ale to wszystkim życzę tego samego co sobie, z tym, że 2Xwięcej. Młody 2 0 1 9, pokaż co potrafisz.

 11. avatar