W Nowym Roku walczymy o Polskę, nic więcej się nie liczy!

Prześlij dalej:

W dniu tak uroczystym wypadałoby zrobić zestawienie najważniejszych wydarzeń mijającego roku, ale to się samo zrobiło. Wybory prezydenckie i parlamentarne, wygrane przez PiS, wbrew establishmentowi, mediom, finansjerze i wielu innym klikom, stało się faktem. Człowiek Roku chyba też nie budzi żadnych wątpliwości, jest tylko jeden Jarosław Kaczyński. I to właściwie tyle, wszak uznać za odkrycie roku wygrzebanego przez WSI Petru można jedynie w ramach żartu, a wygrane przez Schetynę wybory w masie upadłościowej PO, nie mają żadnego znaczenia. Takiego roku nie pamiętam od lat i wieki na taki rok czekałem. Tak się złożyło, że i dla mnie tych 12 miesięcy przyniosło wiele dobrego, dlatego nie zgrzeszę jednym słowem narzekania i poproszę na przyszły rok to samo. Podsumowanie zakończone, resztę zrobią kolorowe pisemka i telewizje pokazujące filmiki z Youtube, gdzie znajdziemy psa roku, kota roku, wesele roku, wpadkę roku i rolnika szukającego żony, co roku. Swoją drogą, gdy się tak dobrze zastanowić świętowanie upływającego czasu jako żywo przypomina słynnego karpia cieszącego się na Wigilię. Z każdym rokiem wątroba coraz słabsza, stawy trzeszczą, blizn przybywa i tylko roboty nie przerobisz, jak się mawiało w kotłowni, gdzie posłał mnie Balcerowicz zaraz po liceum. No i roboty trzeba pilnować, tej zrobionej, żeby niczego nie popsuć i tej do zrobienia, choćby nie tylko stawy trzeszczały.

Naszym obowiązkiem jest optymalne wykorzystanie upływającego czasu, a jesteśmy w miejscu, z którego jeszcze można zawrócić i takiego kapryszenia odrobinę się boję. Niech nas ręka boska broni odwracać się za siebie i zamieniać w słup soli, nie ma takiej siły, która mogłaby zatrzymać naprawianie Polski w połowie drogi. Prace ruszyły z kopyta, niestety ludzka natura jest taka, że na kawior z truflami po tygodniu potrafi pluć i Ferrari robi się wolne. Zawsze i wszędzie trzeba oczekiwać maksimum od siebie i od innych, ale ta pożądana postawa nie ma nic wspólnego ze spaniem na ziarnku grochu i poszukiwaniem ptasiego mleczka. Napiszę bez ogródek i figur stylistycznych. Kompletnie mnie nie zajmuje styl, forma, czy estetyka wprowadzania zmian, natomiast bacznie śledzę treść i tutaj cały jestem w skowronkach. Dopóki rząd, sejm i Prezydent będą robili dokładnie to, czego Polacy oczekiwali, nie pisnę jednym słowem krytyki, żeby nie dawać pół kropli paliwa najgorszemu sortowi, gnębiącemu nas od 25 lat. Zobaczę, że w Telewizji Narodowej przeprasza się Niemców za starty wojenne, usłyszę, że obcy kapitał powinien być dla nas oczkiem w głowie, wówczas podniosę larum.

Strony

32450 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

33 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  Howgh!

 2. Myśmy sobie z Tatą powspominali.
  Składam wszystkim życzenia po zakończeniu dorocznego "remanentu" i bilansu.
  :)

  I do przodu!

 3. avatar

  przypomina mi sie inwokacja H.Sienkiewicza do "Ogniem i mieczem".."..dziwny to byl rok..etc..etc.." w swojej upokorzonej dumie oczekiwalem tasm ze smolenskiej restauracji..lub temu podobnych super-ekstra mocnych" kompromatów...
  tu jednak bym polemizowal z gospodarzem...na sam koniec roku widziec rozkojarzoną jego*najmsciwszą*wroclawską*ekscelencje zapowiadajaca walke o przywodztwo i demokracje..to najlepsza wiadomosc z mozliwych!!!IDZIE CALKIEM NOWE!!mam nadzieje ze spelni sie zapowiadana a i niepotwierdzona obietnica schetyny dana JK o gotowosci wystawienia KIEROWNIKA dla sądów NAJJAŚNIEJSZEJ RP...to mnie trzyma na duchu..ze zobacze kierownika jak cichcem wychodzi nocą w bluzie z kapturem nacisnietym na łeb by zaczerpnąc swiezego PO-wietrza..i nerwowo rozgladajacego sie na boki i za siebie..zdradzajacego tym samym skrajna postac paranoi przesladowczej (od naszych słuzb i czujnosci operacyjnej smutnych panów zalezec bedzie czy zobaczymy go w CZERWONYM kombinezonku na ławie oskarzonych)..czy nie daj P.B....w tvn na pasku pojdzie niuwsik o jego "ZAGINIECIU"!!!!!TEGObym nie chcial...ale nie mam na to zadnego wplywu....czekam na 1sze z brzegu glosowanie ktore odbierze immunitet DOKTOROWEJ1METRODSZPADLA!!!!!
  p.s.
  dziadkowi borowikowi;frondowi;evie;..etc...etc...wszystkim pominietym (przepraszam) od serca WSZYTSKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU!!!

 4. Dziękuję, a szczególnie Tobie Cichy, przede wszystkim zdrowia życzę.
  Mnie się słabo udziela optymizm Gospodarza, ale swoim jojczeniem niczego nie zmienię (więc się taktownie zamknę). Wydaje mi się jednak, że nie wszystko idzie, jak należy i że, nasi wybrańcy mają sporo stresów.

  PS dla koneserów St.Michalkiewicza - proszę sobie odsłuchać "Część czwarta" poranka - jak ktoś nie zgadza się z treścią, to przynajmniej nie powinien być zawiedziony barwnym językiem i humorem oraz mitygowaniem M.Wolskiego - http://www.radiownet.pl/#/publikacje/poranek-31-grudnia-2015

  audio: http://radiownet.pl/system//post/media_posts/attachments/194639/converted/20151231-poranek-04.mp3

 5. avatar

  gospodarz musi tak "krzepiąco" pisać..bo by to bylo zle odbierane..poza tym taka jest jego misja DZIEJOWA!!!
  ja z natury mam refleksyj a nature i z racji tego ze walcze bez powodzenia z depresja.... i od dziecinstwa!!!z NIEULECZALNĄ!!!chorobą.....widze wszystko tak a nie inaczej....
  ja bedac upierdliwo-marudnym WIEM ze tu nic latwo nie pojdzie!!!!...historia mam nadzieje zatoczyla kolo...jestesmy tak zrujnowanym;ogloconym przez zdrajców krajem;pelnym wewnetrzych sporów tak samo jak po zwyciestwie w 1920..PRAWDZIWA praca dopiero sie rozpocznie...obysmy mieli wiecej czasu na naprawe kraju jak niemal ze rowno 100 lat temu...
  niech wszyscy nasi liderzy maja za CREDO cytaty ode mnie
  Ks.Mdr.Syr.(bodajże)  "Kto miluje karność miłuje mądrość..ten zas kto nienawidzi karcenia jest glupcem...
  i 2gi...
  dr.john edmond haggai "NIE MA LITOŚCI DLA ZDRAJCÓW I ODSZCZEPIEŃCÓW"...

 6. PiSiego Roku!!!

 7. Szęśliwego Nowego 2016 Roku!
  Drogi Piotrze, życzę wszelkiej pomyslności, a przede wszystkim i Tobie i nam, abyś odnalazł się w main streamie medialnym. Szkoda Cię tu w niszy. Służ nam wszystkim!

 8. Jestem za!
  Ale też kontrowersje (tt również) to nie taka nisza, ponad 25 tys. odsłon każdego artykułu to raczej nie mało. A te o Jerzym O. nawet kilkaset tys. odsłon.

 9. Jerzyk!
  Tez tak uwazam!

  Przesylam noworoczne pozdrowienia, z goracej Florydy, dla MK i wszystkich forumowiczow!

 10. w Nowym Roku, oby był jeszcze wspanialszy niż druga połowa roku 2015!

  I do przodu!

 11. Strony