Ustawa wilczka, ustawka, plagiat ...?

Prześlij dalej:
"W dn. 17 kwietnia 2015r. kandydat na Prezydenta RP, Jacek Wilk, zaprezentował publicznie projekt ustawy o działalności gospodarczej, którego - wbrew deklaracji - nie jest ani nie pomysłodawcą, ani autorem. Fragment, który kandydat przeczytał, jest napisany przeze mnie. Ponadto opis projektu pasuje do tego, co ja stworzyłem na bazie tzw. ustawy Wilczka. Kandydat poznał mój tekst w grudniu 2014r. Narusza to nie tylko dobre obyczaje, ale także moje prawa autorskie." 
- Pisze Paweł Budrewicz na swoim profilu na Facebooku.

 

To jest kopia z pamięci podręcznej Google adresu http://www.pawelbudrewicz.pl/. Zdjęcie przedstawia stan strony z 16 Kwi 2015 16:53:43 GMT    

Przed zapoznaniem się z dalszą częścią artykułu przeczytaj to: http://devmariusz.blogspot.com/2015/04/wybory-rozamy-i-diabelskie-alternatywy.html

 

Fakty są takie:

  • Konferencja mec. Jacka Wilka odbyła się 17 kwietnia.
  • Na stronie Pawła Budrewicza na pewno nie było wzmianki o żadnej ustawie Wilczka (lub jej podobnej) do dnia 16 kwietnia godz.16.53
  • Informacja o konferencji została skierowana do mediów 16 kwietnia około godziny 11.40, co stanowi min. 5 godziny odstęp czasu względem aktualizacji stanu strony Pana Budrewicza.
  • Wyszukiwarka Google wskazuje, że pierwsze wzmianki na temat przywrócenia ustawy Wilczka mec. Jacek Wilk ukazały się 13 lutego danego roku. Natomiast Pan Paweł Budrewicz ogłosił to dopiero 25 marca również danego roku w ramach prelekcji (pt."Potrzebujemy nowej ustawy Wilczka" - łudząco przypominającej obiekt kampanii mec. Jacka Wilka) na Round Table Mixer zainicjowanej przez Michała M. Lisickiego, wydawcy "Wprost" i "Do Rzeczy".
  •  Trolle wspierający partię KORWiN mówią o 0,1% wyniku wyborów. Coś podobnego podaje Budrewicz: "Kandydat JW pozostanie tylko kandydatem - poparcie na poziomie 0,1% nadaje pojęciu kandydatura znaczenie cokolwiek groteskowe."
  •  W wywiadzie dla Kuriera Radzymskiego stwierdził: "[...] rzeczywiście w Centrum zajmuję się przede wszystkim upowszechnianiem wiedzy na temat wolności gospodarczej głównie poprzez przekaz medialny." 
  • Kongres Nowej Prawicy był rozpracowywany przez otoczenie Wiplera na długo przed formalnym rozłamem.

Strony

2744 liczba odsłon

Autor artykułu: devMariusz