Ustawa goni ustawę, na to czekali Polacy, budujemy wolną i uczciwą Polskę!

Prześlij dalej:

Wiele mamy tradycji w Ojczyźnie, ale jedna jakoś nie chce się przyjąć i zadomowić. Zdecydowanie brakuje nam wiary w siebie i wyznaczenia celu, który sięgałby dalej niż perspektywa kilku lat. Zwłaszcza na prawicy przyjęło się, że nic się nie uda, że zaraz nas zmiażdżą, że nam nie pozwolą. A dlaczego miałaby się nie udać naprawa Polski? Jakie są racjonalne przesłanki wyjaśniające tę odwieczną smutę. Otóż nie ma żadnych, jedynie złe przyzwyczajenie każe nam marudzić, bo przecież taką mamy historię, że zawsze się coś psuje. Na Węgrzech Orban zalicza drugą kadencję, stawiając się znacznie mocniej Europie niż Kaczyński i z dużym prawdopodobieństwem zaliczy trzecią. Zgoda, Polska to nie Węgry, geopolityka i wielkość kraju powoduje, że rozmaici miejscowi złodzieje i przede wszystkim obcy, nie chcą się tak łatwo pozbyć miliardowych zysków. Niemniej to oznacza tylko tyle, że potrzebujemy więcej determinacji, odwagi no i wiary we własne możliwości. Przez ostatni miesiąc narzekać mogli jedynie sabotażyści albo masochiści. Zmiany w Polsce idą we właściwym kierunku i tempie, które musi imponować. Spodziewałem się, że PiS przeprowadzi najtrudniejsze ustawy w pierwszym roku rządów, zresztą to żadna tajemnica, tak działa każdy rząd, o ile rzeczywiście chce coś konkretnego robić. No i ustawy lecą ciurkiem, a tego to już się nie spodziewałem i nawet nie oczekiwałem. Jeśli tempo zostanie zachowane za miesiąc będziemy mieli pozamiatany największy syf. Nowelizacja ustawy o Trybunale Konstytucyjnym zabezpiecza tyły, a prawdę mówiąc umożliwia jakiekolwiek działanie. Ostatnie wygłupy Rzeplińskiego, który zapowiada łamanie prawa, są gwoździem do trumny, tego trupa nic nie ożywi z wyjątkiem nowej konstytucji. Dalej idą ustawy całkowicie zmieniające Polskę i to niemal pod każdym względem.

Podatki dla banków, ustawa o służbach cywilnych, ustawa medialna i ustawa przygotowana przez Ziobro i to wszystko w jednym czasie. Podwójne zyski z nawału pracy czerpie PiS, bo z jednej strony błyskawicznie przygotowuje sobie narzędzia do rządzenia, z drugiej ogłupia „opozycję”, która do takiej wytężonej pracy nie przywykła. Gdy na tapecie był TK cała histeria medialna skupiła się na tej jednej sprawie. Teraz nie wiadomo za co się złapać i każda z ustaw dobija koterie RPIII. Teoretycznie oczyszczenie TVP powinno wzbudzać największe kontrowersje, ale nie bardzo jest się komu tym zająć. TVN i Polsat nie mają żadnego interesu w obronie TVP, bo dla nich taka wersja telewizji publicznej to gigantyczna konkurencja. Gazety swoje pojęczą, z tej racji, że wielu funkcjonariuszy prasowych ulokowało się w TVP i robi za dyżurnych ekspertów, ale to wszystko, czego się można spodziewać. Wyczyszczenie służby cywilnej, czyli tysięcy posad dla szwagrów, przyduszenie banków i przede wszystkim wywietrzenie wymiaru sprawiedliwości, grozi beneficjentom RP III znacznie poważniejszymi konsekwencjami niż prawdy płynące z ekranu. Cała patologia, z której żyły ustawione kliki w jednym momencie wali się im na łeb, no w związku z tym zapytam kolejny raz. Co ma się do cholery nie udać? Odcięcie od koryta, zaprowadzenie ładu, porządku, prawa i sprawiedliwości, to wielokrotne dożywocie dla RP III.

Strony

53266 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

73 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  A zrobili sobie w końcu to czeskie porno w teatrze czy nie?  Ktoś wie?

 2. Sami przyznali, że na próbach było.
  Protesty spowodowały, że na premierze widzom oszczędzono oglądania owych nowatorskich form sztuki.

 3. avatar

  dla mnie dopelnieniem zmian bedzie ustawa o ordynacji wyborczej..
  -szklane urny ze skanerem i licznikiem...-system kamer w kazdym lokalu podlaczony do sieci
  -"komisyjne liczenie glosów"... w formule LIVE...
  nie wiem jak reszta..ale ja juz mam dosc tego wycia;jazgotu zarzynanych ałtorytetóf..JEST W OGÓLE JAKIS SPOSOB BY ZAMKNAC IM  MORDY??poza seryjnym..choc moze...DLACZEGO NIE??
  mam nadzieje ze smutni panowie od antoniego i mariusza nie zasypiaja gruszek w popiele..ze z-replikowany agent tomek zaszyl sie w roznych miejscach i zbiera kompromaty ....

 4. Mysle , ze klucz do zamkniecia zdradzieckich , antypolskich mord znajduje sie juz w odpowiednich rekach i jest kwestia czasu gdy zostanie uzyty ! Nie bez znaczenia bedzie termin ujawnienienia  zbioru zastrzezonego IPN ! Zobaczymy wtedy ewakuacje"smietanki" III RP ! Przypuszczam , ze braknie miejsca w szalupach ratunkowych !

 5. Trzeba isc zgodnie z wyznawanymi wartosciami etycznymi. To nie przestrzeganie prawa ale wartosci etycznych ktore wyznaczyl Polakom Jezus daja gwarancje ze nie pobladzimy
  Niemcow wiedza, wyksztalcenie i szacunek do prawa zaprowadzil do narodowego socjalizmu. Dzisij prawnicy maja w pamieci prawnicze formulki ale oparte na nihilizmie. Dlatego w dzialaniu potrzebna nam jest wiara, ktora lacz rozum z dusza.

 6. A w przypadku kiedy jesynie słuszna linia czyli linia PiS nie uzyska wymaganej większości odda się głosy za ludzi którzy nie uczestniczyli w głosowaniu. Wszak ich głosy nie mogą się zmarnować.

 7. będzie działał tk i w kto w  nim będzie siedział. Pełny komfort.

  Jedno jest pewne. Opozycja narzeka na sposób traktowania w Sejmie, ale przed wyborami i po wyborach prowadziła wojnę totalną, więc jakie ma oczekiwania...

 8. "Stowarzyszenie Dziennikarzy Europejskich (AEJ) w liście otwartym wezwało "do wstrzymania prac nad proponowanym przejęciem przez polski rząd bezpośredniej kontroli nad publiczną telewizją i radiem".

  Następni... przecież to już jest nudne!
  Jak mi OFE zajumali to nikt z szanownych jewropejczyków nie protestował?! To teraz się odp*olcie!
  Nawet z czystej polskiej przekory: odp*olcie się! Właśnie że sobie chcę odmrozić uszy!

  A wszystkim nie mającym nic wspólnego z pzpr: Do siego roku!!!!!

 9. avatar

  A mnie zastanawia ta powszechna i nagła znajmość języka polskiego na zachodzie! Fenomen jakiś! :-) na twitterze gaszę tych co powtarzają słowa swoich polskich kolegów... 

 10. ...  czyli powszechna i ochotnicza obrona terytorialna Panie Ministrze A. Macierewicz

 11. avatar

  ale BARDZIEJ potrzebna jest ustawa o prawie do NOSZENIA broni wszedzie ze sobą!!! automatycznej takiej jak MSBS 5,56 FB ŁUCZNIK RADOM 
  taki automat i ze...20.000 szt!!!!! amu w KAŻDYM domu.....

 12. jest niesłusznie lekceważony. Ostatnio znajomy, z ubeckimi tradycjami, chwalił mi się pozwoleniem na 4 szt. broni. Wiem, że ma już w domu kilka sztuk, w tym broń krótką, pistolet. Zezwolenie datowane było z końcem listopada. Po co jednemu ... taki arsenał? 

 13. avatar

  JAK TO PO CO??do ostatecznej rozprawy....ten "myk" z nie-po-zwoleniem dla grabarczyka na klamke..to byla zagrywka wewntetrzna by usadzic pana z wypielegnowana grzywka..by za duzo nie dupcyl o "prawach spóldzielni"....podobnie jak @frond mam juz coraz bardziej dosc tej polityki milosci i demokracji...ONI nie cofna sie przed ŻADNYM sqrwsynstwem by ochronic swoje wplywy i wlasna dupe....poza zejsciem PO do "oPOzycji" planuja przewrot silowy..przy ktorym uwalenie rzadu prem Olszewskiego bedzie malym pierdnieciem w stosunku do tego czego sie dorobili i wychodowali przez lata...od WSIowych koneksji..poprzez smolensk;ambergoldowo-autostradowo-spolkowe przekrety..KTO o zdrowym umysle jest mnie w stanie przekonac ze ktokolwiek z tych baranow pojdzie dobrowolnie do pierdla..chocby li tylko na 2-3 lata???
  to nie bedzie walka o jak najmniejsze wyroki w zawieszeniu..to jest walka o wszystko!!!a byle UBEKO-WSIOKI maja pelne piwnice i strychy poukrywane broni....
  a co do broni autamtycznej w kazdym domu...TO PRZYRODZONE PRAWO kazdego polaka zdrowego na umysle i nie karanego...(a przy tym tansze od formowania regularnych jednostek Gwardii Narodowej!!!)zwlaszcza w kontekscie synow proroka i czarno-czerwonych flag powiewajacych juz dzisiaj w kazdym mozliwym miejscu tzw "przestrzeni publicznej" na ukrainie!!!kto o zdrowym umysle jest w stanie ze mna polemizowac ze Ukraina ma szanse sie "odrodzic"..jak od czasu "majdanu" wszystko jest "po-jednych pieniadzach"..a nawet nie dalej jak 2-3 dni temu pokazywano zajawke medialna ze czlonkowie ukrainskich batalionow "ochtoniczych" sa w stanie sie utrzymac i walczyc WYŁĄCZNIE ze zbiorek wspól-obywateli..baaanawet na samą wzmianke o "rzadzie w kijowie" ci goscie dostaja bialej gorączki!!!!.przeciez TAM JUZ NICZEGO NIE MAna tej ukrainie..nie ma rządu..nie ma gospodarki..przemyslu..nie ma NIC!!!...

 14. avatar

  na niezależnych łamach internetu a nawet mediów głównego nurtu. Oczywiście wtedy kiedy będą w odpowiednich rękach. To co dzieje się od czasu wygrania wyborów przez PIS to najprawdziwsza wojna z tą różnicą, że prowadzona bez użycia czołgów i dywizji wojskowych. Tak to należy rozumieć. Powinniśmy być bardzo uważni i przygotowani na każdy scenariusz-już "główny elektryk" zasugerował co może nas czekać w najbliższym czasie."1066". Bardzo mocne parcie na wygraną w internecie widać po coraz bardziej licznych i napastliwych wpisach zwolenników "kodów". Wojna trwa, padają kolejne bastiony, krzywe standardy poprawności politycznej wsparte przez zatrute prawo trzeszczą w posadach lecz wygrana jest jeszcze bardzo daleko. Dążyć ku niej to wytrwać a zwycięstwo, choć odległe i okupione poważnymi stratami, pozwoli Polsce być jedynie mocniejszą i normalną.
  Czego sobie i Państwu życzę w Nowym Roku.

 15. avatar

  „Polska wśród 20 najbardziej „okradanych” państw świata”

  http://naszeblogi.pl/59539-polska-wsrod-20-najbardziej-okradanych-panstw-swiata

  informacje mozna rowniez znalezc na Global Financial Integrity 2015

 16. W ubiegłym tygodniu próbowałem znaleźć w przesławnym przemówieniu Leppera z mówinicy sejmowej słowa, w których przepowiada nadejście Petru, Frasyniuka i Balcerowicza. Doznałem lekkiego szoku. Wszystkie filmiki w sieci są okrojone o te słowa. Gdybym ich nie słyszał na własne uszy, nie uwierzyłbym, że padły. 

 17. A konkretnie z tym fragmentem, który jest wytłuszczony.
  To ostatnie 25 lat i nauczanie z okresu komuny (w mniejszym stopniu) wpłynęło na ludzi, że "się nie uda, mamy pod górkę, pod wiatr i po lodzie i jeszcze w nas kamieniami rzucaja".
  II RP wyrosła i osiągnęła sukces z dużo gorszego poziomu.
  Teraz się miało nie udawać wręcz systemowo. To znaczy miała być oligarchia i lumperka, przy czym do poziomu lumperki miały być spychane coraz szersze kręgi społeczne. Tak, żeby tych wybijających się łatwiej było skaptować (przekupić, zastraszyć) w jakikolwiek sposób pozyskać. Tak to miało działać i wobec dużej grupy ludzi to się powiodło.
  Zaistniały dwa obiegi pieniądza - ten wąski, gdzie pobory (przychody) rzędu 100'000 miesięcznie nie są żadnym ewenementem i ten szeroki, gdzie 3'000 jest sumą niewyobrażalną.
  Polska jest bardzo bogatym i zasobnym krajem, a przewidywane inwestycje rzędu 1.4E12 to wcale nie jest max tego co można wyjąć.

 18. avatar

  To bardzo krzywdzące określenie. Jako padlinożercy hieny są czyścicielami środowiska; zapobiegają wielu chorobom i wybuchom epidemii. Pełnią rolę naszych zakładów oczyszczania miast. Robota brudna i śmierdząca, ale ktoś musi ją wykonywać. Tomasz Lis bardziej przypomina warana z Komodo niż pożyteczną hienę. Ponoć jad warana  błyskawicznie zabija. Lis nie jest aż tak skuteczny, ale usilnie pracuje nad uzyskaniem zwiększonej toksyczności.  Oby zatruł się własnymi wyziewami!
  A ta hienka jest całkiem milutka:-)

 19. avatar

  nie jad..ta jaszczurka nie ma gruczołów jadowych..ale jego ślina...;-))

 20. avatar

  Jad czy ślina? Naukowcy spierali się i chyba nadal spierają, ale pisząc mój post musiałam się na coś zdecydować:-)

  http://www.ekol...

 21. w slinie warana znajduje sie duzo roznych szczepow bakterii gnilnych, ktore sa bardzo toksyczne i poprzez ugryzienie dostaja sie do krwioobiegu zwierzecia i w przeciagu paru godz doprowadzaja do jego smierci i na to czeka cierpliwie waran!
  tomasz l. takiej cierpliwosci nie ma bo gonia go kredyty we frankach od bangstera o rumunskim nazwisku

 22. POlszewika goń, goń, goń....
  Trzeba jechać z nimi, jak z mokrą szmatą, najciekawsze dopiero przed nami.

 23. Już mówię dlaczego się może nie udać:
  Pytanie, kto z państwa nie przeszedłby do Nowoczesnej za 5 mln $, na konto na hasło w Luksemburgu czy Kajmanach.??
  5x30= 150 mln $ - tyle Soros wydaje na waciki.
  Ukrainę zdecydowanie przepłacili - 5 mld $.

 24. avatar

  2 godziny lunchu w Arkadach Kubickiego podane mają zostać m.in. rosół z bażanta, perliczki z kołdunami oraz „pieczony udziec jagnięcy z owocami czarnej porzeczki i Crème de cassis”. Do picia „wino w rodzaju Luigi Leonardo, czerwone i białe np. np. Sangiovse, I.G.T, Włochy 2013”.

  http://wpolityce.pl/polityka/276509-tylko-u-nas-rzekomo-zgnebiony-trybunal-szykuje-wielka-fete-jubileuszowa-za-750-tys-zl-luksusowy-hotel-a-w-menu-rosol-z-bazanta-i-perliczki-z-koldunami

 25. Ciężko pracują, to muszą trochę podjeść ;-)

 26. avatar

  A prezes zgnębionego TK jest szczęśliwy, bo odebrał z rąk kardynała Nycza medal Pro Ecclesia et Pontifice za zaangażowanie w pracę na rzecz Kościoła. Hołdowanie starej, dobrej zasadzie: "I Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek" nie traci na aktualności:-(

 27. Ciekawa jestem, jakie kwity są na Nycza: korek, worek, rozporek, czy powazny wypadek samochodowy ze skutkiem śmiertelnym?

 28. avatar

  Obstawiam jeszcze inny wariant. Nycz to agentura w łonie Kościoła, a jego zadaniem jest deprecjonowanie (to eufemizm) roli instytucji, której niby to służy.

 29. Domyślam się, że agentura, mnie chodziło tylko o to, jak go zwerbowano.
  W "Konfidentach" (wspomniałam o tej książce wyżej) jest np. opisane, jak zwerbowano Małgorzatę Niezabitowską (TW "Nowak"), rzeczniczkę rządu Mazowieckiego. Zaszantażowano ujawnieniem jakichś drażliwych spraw osobistych.

 30. Strony