Ustawa goni ustawę, na to czekali Polacy, budujemy wolną i uczciwą Polskę!

Prześlij dalej:

Wiele mamy tradycji w Ojczyźnie, ale jedna jakoś nie chce się przyjąć i zadomowić. Zdecydowanie brakuje nam wiary w siebie i wyznaczenia celu, który sięgałby dalej niż perspektywa kilku lat. Zwłaszcza na prawicy przyjęło się, że nic się nie uda, że zaraz nas zmiażdżą, że nam nie pozwolą. A dlaczego miałaby się nie udać naprawa Polski? Jakie są racjonalne przesłanki wyjaśniające tę odwieczną smutę. Otóż nie ma żadnych, jedynie złe przyzwyczajenie każe nam marudzić, bo przecież taką mamy historię, że zawsze się coś psuje. Na Węgrzech Orban zalicza drugą kadencję, stawiając się znacznie mocniej Europie niż Kaczyński i z dużym prawdopodobieństwem zaliczy trzecią. Zgoda, Polska to nie Węgry, geopolityka i wielkość kraju powoduje, że rozmaici miejscowi złodzieje i przede wszystkim obcy, nie chcą się tak łatwo pozbyć miliardowych zysków. Niemniej to oznacza tylko tyle, że potrzebujemy więcej determinacji, odwagi no i wiary we własne możliwości. Przez ostatni miesiąc narzekać mogli jedynie sabotażyści albo masochiści. Zmiany w Polsce idą we właściwym kierunku i tempie, które musi imponować. Spodziewałem się, że PiS przeprowadzi najtrudniejsze ustawy w pierwszym roku rządów, zresztą to żadna tajemnica, tak działa każdy rząd, o ile rzeczywiście chce coś konkretnego robić. No i ustawy lecą ciurkiem, a tego to już się nie spodziewałem i nawet nie oczekiwałem. Jeśli tempo zostanie zachowane za miesiąc będziemy mieli pozamiatany największy syf. Nowelizacja ustawy o Trybunale Konstytucyjnym zabezpiecza tyły, a prawdę mówiąc umożliwia jakiekolwiek działanie. Ostatnie wygłupy Rzeplińskiego, który zapowiada łamanie prawa, są gwoździem do trumny, tego trupa nic nie ożywi z wyjątkiem nowej konstytucji. Dalej idą ustawy całkowicie zmieniające Polskę i to niemal pod każdym względem.

Podatki dla banków, ustawa o służbach cywilnych, ustawa medialna i ustawa przygotowana przez Ziobro i to wszystko w jednym czasie. Podwójne zyski z nawału pracy czerpie PiS, bo z jednej strony błyskawicznie przygotowuje sobie narzędzia do rządzenia, z drugiej ogłupia „opozycję”, która do takiej wytężonej pracy nie przywykła. Gdy na tapecie był TK cała histeria medialna skupiła się na tej jednej sprawie. Teraz nie wiadomo za co się złapać i każda z ustaw dobija koterie RPIII. Teoretycznie oczyszczenie TVP powinno wzbudzać największe kontrowersje, ale nie bardzo jest się komu tym zająć. TVN i Polsat nie mają żadnego interesu w obronie TVP, bo dla nich taka wersja telewizji publicznej to gigantyczna konkurencja. Gazety swoje pojęczą, z tej racji, że wielu funkcjonariuszy prasowych ulokowało się w TVP i robi za dyżurnych ekspertów, ale to wszystko, czego się można spodziewać. Wyczyszczenie służby cywilnej, czyli tysięcy posad dla szwagrów, przyduszenie banków i przede wszystkim wywietrzenie wymiaru sprawiedliwości, grozi beneficjentom RP III znacznie poważniejszymi konsekwencjami niż prawdy płynące z ekranu. Cała patologia, z której żyły ustawione kliki w jednym momencie wali się im na łeb, no w związku z tym zapytam kolejny raz. Co ma się do cholery nie udać? Odcięcie od koryta, zaprowadzenie ładu, porządku, prawa i sprawiedliwości, to wielokrotne dożywocie dla RP III.

Strony

52685 liczba odsłon
Obrazek użytkownika Matka Kurka

Autor artykułu: Matka Kurka

73 (liczba komentarzy)

 1. avatar

  A zrobili sobie w końcu to czeskie porno w teatrze czy nie?  Ktoś wie?

 2. Sami przyznali, że na próbach było.
  Protesty spowodowały, że na premierze widzom oszczędzono oglądania owych nowatorskich form sztuki.

 3. avatar

  dla mnie dopelnieniem zmian bedzie ustawa o ordynacji wyborczej..
  -szklane urny ze skanerem i licznikiem...-system kamer w kazdym lokalu podlaczony do sieci
  -"komisyjne liczenie glosów"... w formule LIVE...
  nie wiem jak reszta..ale ja juz mam dosc tego wycia;jazgotu zarzynanych ałtorytetóf..JEST W OGÓLE JAKIS SPOSOB BY ZAMKNAC IM  MORDY??poza seryjnym..choc moze...DLACZEGO NIE??
  mam nadzieje ze smutni panowie od antoniego i mariusza nie zasypiaja gruszek w popiele..ze z-replikowany agent tomek zaszyl sie w roznych miejscach i zbiera kompromaty ....

 4. Mysle , ze klucz do zamkniecia zdradzieckich , antypolskich mord znajduje sie juz w odpowiednich rekach i jest kwestia czasu gdy zostanie uzyty ! Nie bez znaczenia bedzie termin ujawnienienia  zbioru zastrzezonego IPN ! Zobaczymy wtedy ewakuacje"smietanki" III RP ! Przypuszczam , ze braknie miejsca w szalupach ratunkowych !

 5. Trzeba isc zgodnie z wyznawanymi wartosciami etycznymi. To nie przestrzeganie prawa ale wartosci etycznych ktore wyznaczyl Polakom Jezus daja gwarancje ze nie pobladzimy
  Niemcow wiedza, wyksztalcenie i szacunek do prawa zaprowadzil do narodowego socjalizmu. Dzisij prawnicy maja w pamieci prawnicze formulki ale oparte na nihilizmie. Dlatego w dzialaniu potrzebna nam jest wiara, ktora lacz rozum z dusza.

 6. A w przypadku kiedy jesynie słuszna linia czyli linia PiS nie uzyska wymaganej większości odda się głosy za ludzi którzy nie uczestniczyli w głosowaniu. Wszak ich głosy nie mogą się zmarnować.

 7. będzie działał tk i w kto w  nim będzie siedział. Pełny komfort.

  Jedno jest pewne. Opozycja narzeka na sposób traktowania w Sejmie, ale przed wyborami i po wyborach prowadziła wojnę totalną, więc jakie ma oczekiwania...

 8. "Stowarzyszenie Dziennikarzy Europejskich (AEJ) w liście otwartym wezwało "do wstrzymania prac nad proponowanym przejęciem przez polski rząd bezpośredniej kontroli nad publiczną telewizją i radiem".

  Następni... przecież to już jest nudne!
  Jak mi OFE zajumali to nikt z szanownych jewropejczyków nie protestował?! To teraz się odp*olcie!
  Nawet z czystej polskiej przekory: odp*olcie się! Właśnie że sobie chcę odmrozić uszy!

  A wszystkim nie mającym nic wspólnego z pzpr: Do siego roku!!!!!

 9. avatar

  A mnie zastanawia ta powszechna i nagła znajmość języka polskiego na zachodzie! Fenomen jakiś! :-) na twitterze gaszę tych co powtarzają słowa swoich polskich kolegów... 

 10. ...  czyli powszechna i ochotnicza obrona terytorialna Panie Ministrze A. Macierewicz

 11. Strony